Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:22 28.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: ППнови [re: Greywind]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано14.04.16 16:49



Всички забравяте 2 важни неща:

1. Лявата лента е скоростна на магистралата, не и в града! В града лявата лента е най-вече за престрояване за ляв завой.

2. Който "много бързам", да е тръгнал 5 минути по-рано.

Като цяло по темата (сериозно тоя път):

Мен каращите бавно, учещите се да карат и (част от) русите мацки на пътя не ме притесняват и не ме дразнят.

На пешеходна пътека, както и при завой винаги давам предимство (стига разбира се пешеходецът да не изскочи едновременно с мен на пътеката. Има си физични и биологични закони, които не позволяват на тон и половина желязо да спрат за нулево разстояние, с каквато ще скорост да се движат тия тон и половина.

В България последните години има огромен напредък в спазването на пешеходното предимство, при това - без наличие на особено грандиозни санкции. Което означава промяна в мисленето. Което е многократно по-добре от промяна на поведението в следствие на санкции. Последната промяна, че не струва, може да се убеди всеки лятото на морето, където е пълно със западноевропотуристо - облико морале. Като изтървани са, както казват у наше село.

Карането в София (или други места в България) не е по-страшно от карането в цяла южна Европа, дори бих казал, че е по-кротко в 90% от случаите. Карането навсякъде, по региони е различно. Аз пък не бих се хванал да шофирам по немските аутобани, на които няма лимит на скоростта. Не съм свикнал, нямам необходимите навици, не ми е тренирано съзнанието да очаквам обекти движещи се със скоростта на излитане на боинг-747. След като не очаквам, значи не мога да преценя нито скорост, нито разстояние правилно. Ерго - немците са (само)убийци нали? Не бих шофирал и в Англия - не е човешко движението да ти е наопаки, тия англичани не са нормални нали? Пък норвежците масово са педераси и педофили - може и статия да ви намеря по въпроса някъде.

Пешеходците у нас, спрямо пешеходците в държави като Италия или Гърция, дето са нали "много по-европейци", са направо в резерват. Виждал съм го с очите си, изпитвал съм го на гърба си. Пробвайте да пресечете на пешеходна пътека там, па тогава говорете колко сме зле.

П.С. Това, че баща ти, приятелят ти, гаджето ти примерно те учи да караш докато нямаш книжка, съвсем не означава, че го прави незаконно. И мен така ме е учил баща ми - на полигона на СБА до нас. Където подобни неща са съвсем законни.



Тема Re: Спиране на зебра?!нови [re: Greywind]  
Автор esti ()
Публикувано14.04.16 17:02



точно затова са подсказките в Лондон - движението е обратно на почти целия свят, повече туристи са свикнали да гледат на другата посока на тази, от която реално идват колите в Лондон, табелките напомнят откъде идват колите всъщност...

Не са само, заради туристите са тези подсказки, защото иначе нямаше в обществените тоалетни примерно да има подсказки, че водата била гореща и трябва да се внимава, както и табелка с инструкции, как точно се мият ръце.
Просто хората гледат максимално да улеснят гражданите си, а и да си вържат гащите, ако на някой му хрумне да ги съди, защото си е измил неправилно ръцете и следствие на това е хванал глисти.





Тема Re: Спиране на зебра?!нови [re: esti]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано14.04.16 20:51



да не би в обществената тоалетна да е имало нормален смесител? или е било един кран за топлата и един за студената, както е по целия свят (шегичка)?

при втория вариант човек наистина може да се опари или поне се чуди аджеба защо са две чешмите на една и съща мивка...



Тема Re: ППнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано14.04.16 21:07



В града лявата лента е най-вече за престрояване за ляв завой.

Ами не е съвсем така. На големи булеварди - цариградско, бул. България, околовръстното ограниченението е 70-80км.ч. Не знам какво имаш предвид под магистрала, но това са бързи скорости, които не всеки поддържа - много хора си карат с 60 в средната лента, други карат още по-бавно в дясната (не можеш да направиш десен завой с 80 все пак, дори от детелина). По правилник си длъжен да караш най-вдясно, когато е свободна лентата. Имаш право да караш вляво, ако изпреварваш. Ако изпреварваш всички коли в съседната лента, имаш практически право да караш само вляво :) На Тракия ако караш със 140, реално караш само вляво освен в отделни участъци, където е свободна дясната лента (или ако се прибираш да пуснеш сините фарове, които карат с 200).

При по-малки улици е сходно - вдясно карат маршрутки, те набиват спирачки щом някой им махне, на места нарочно намаляват, за да ги видят потенциалните клиенти и т.н. и т.н., пак ще кажа, че не знам на теория ли си говорим или на практика. Ако е на практика - дай да караме някой път и съм убеден, че ще намеря поне 10 нарушения на правилника в рамките на първия 1/2 час :) Да не говорим, че сигурно дори още преди да сме тръгнали ще се окаже, че пожарогасителят не е изправен или е изправен, но не е тестван в рамките на последната година, аптечката не отговаря на изискванията и т.н. и т.н.

П.С. Това, че баща ти, приятелят ти, гаджето ти примерно те учи да караш докато нямаш книжка, съвсем не означава, че го прави незаконно. И мен така ме е учил баща ми - на полигона на СБА до нас. Където подобни неща са съвсем законни.

вече няма полигони, поручик, съжалявам, 10 години търсих полигон (и за себе си в началото), НЯМА. ходят пред НИМ хората да се учат да карат, по паркинги и т.н. Където е опасно по ред причини, със сигурност не е разрешено там без книжка и т.н. Ако знаеш полигон в София, където човек може да се учи да кара ЗАКОННО без книжка - кажи, ще го проверя в идния месец, гарантирам ти (обещал съм на един приятел да му покажа педали, скорости и т.н. преди да тръгне на курса, бих му дал и да покара, но няма полигон...) Така че докато не видя място, където да е законно, за мен е незаконно. Преди 10+ години е било по-различно.



Тема Re: ППнови [re: Greywind]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано14.04.16 21:28



Съвсем е така. Знам как е по цариградското - редовно карам по него. Не съм забелязал в средната лента някой да кара със 60,освен ако не му се налага да се престрои за излизане от булеварда, или току-що се е включил в него.
Много ленти в града има там, където потокът е голям. Многолентовият градски път не е магистрала.
А в ляво се кара относително по-бързо, защото по правилник се изпреварва от ляво.
И ако цариградското все пак е скоростно градско шосе, на което не можеш да се отклониш в ляво, то кварталните булеварди с по 2 или 3 ленти позволяват ляв завой на почти всяко кръстовище.
Лявата лента в града не е скоростна.
Най-обичам, когато съм се престроил за ляв завой, някой джигит да ми се лепне на 30 сантиметра отзад.
Чукване на спирачките обикновено му убива мераците да кара с 80 там, дето е разрешено 50.

Няма да намериш 10 нарушения за 30 минути.
Пожарогасителят е изправен и в срока си на годност (не се тества, тъй като е тип "спрей" и не подлежи на дозареждане ) , имам аптечка, светлоотразителна жилетка, резервната гума е напомпена.

Полигони има - нашият си седи все още. Младост-3, наблизо до моста за горубляне.



Тема Re: ППнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано14.04.16 21:37



тъй като е тип "спрей" и не подлежи на дозареждане

тоя "тип спрей" изобщо не отговаря на изискванията по правилник, провери. аз проверявах последно миналото лято. задължително имаш тестване и лепене на лепенка всяка година, както и да е.

кажи ми адрес на полигон, ама стига с "младост 3, близо до моста за горубляне". за космически скорости и атомни реактори пишеш по 10 страници, дай ми линк на картата или поне един точен адрес, моля те.

Редактирано от Greywind на 14.04.16 21:37.



Тема Re: ППнови [re: Greywind]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано14.04.16 21:50



Е, имам и втори, в багажника.
Запасил съм бе - като оня в градския транспорт, дето имал карта, ама си дупчел и билетче.



Тия неща, аз поне осъзнавам, че могат да свършат работа при евентуална опасност. И затова са ми два. Големият в багажника си седи, но когато ситуацията е "пожар", а багажникът ми е пълен, предпочитам да имам под ръка в купето. При пожар всяка секунда е важна. За мен пожарогасителя не е излишна тежест, дето само те тормозят заради нея. Палил съм веднъж кабели и знам, че е важно.

Адрес, карта, компас, суха храна за три дни.... - имаш гугъл да му се не види!




Тема Re: Апропо..нови [re: Greywind]  
Автор whatever48O59 (Б.К.)
Публикувано14.04.16 21:55



напротив, добре че го написа. това обяснява доста неща.



Тема Re: ППнови [re: Greywind]  
Автор UnicaDonna (минаващ)
Публикувано14.04.16 21:56



В града лявата лента е най-вече за престрояване за ляв завой.

Ами не е съвсем така.


А, тука ще поспорим. Прясно ми е - тъкмо днес се разправяхме с малкия, докато караше, а аз го "инструктирах" като още зелен шофьор. ОСВЕН Цариградско шосе, където наистина доста километри караш и ляв завой срещаш чак на Горубляне - на всички други големи булеварди и артерии, вкл. бул България, Ботевградско шосе и Сливница, лявата лента си е лента за движение на коли, на които им ПРЕДСТОИ завой налява след 1-2 светофара. Ми то на всеки 500 метра има завой наляво, как ще вървиш в десни ленти, пък после ще се престрояваш? Уча го малкия да мисли 5 светофара напред. И да помни улиците, секциите, лентите. Коя е САМО за наляво, коя - и наляво, и направо и пр, и пр...



Тема Re: ППнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано14.04.16 22:09



Искам ти да ми кажеш, да не се окаже после че то такова ти не си отишъл на правилното място - аз ти казах до моста, па ти под моста. 99% съм сигурен, че няма да мога да ползвам полигона дори и срещу заплащане, а е само за шофьорските им курсове. но ще звънна още утре и ще питам. във всеки случай ми даваш много добра идея - ако има някъде полигон, който да мога да използвам, СБА вероятно ще могат да ми кажат, така че мерси при всяко положение :)


за пожарогасителите - големия, малкия, средния - ако не го проверяваш всяка година и няма лепенка, на която да пише, че е проверен и валиден до (дата след днешната), не отговаря на условията по ПРАВИЛНИК. И извън правилника да ти кажа - спрейчето за нищо не става, праховите стават за много малко пожарче, в смисъл ако почне да ти дими нещо там (на теб или на някой друг на пътя), могат да спасят положението, но се запушват, затова има смисъл в проверките всяка година. твоите и двата вероятно не отговарят на изискванията като те чета (спреят със сигурност не отговаря).


"Във връзка с периодичните прегледи за проверка на техническата изправност на пътните превозни средства, е регламентирано че превозните средства следва да са окомплектовани с пожарогасител.
Съгласно изготвено становище от Главна дирекция “Пожарна безопасност и защита на населението”, минималното изискване на което трябва да отговарят пожарогасителите, е според минималната гасителна ефективност в зависимост от обема/масата на гасителното вещество:
- за пожарогасители заредени с прах и халон, минималното количество е 1кг.
- за пожарогасители на водна основа, минималното количество е 2 литра.
- за пожарогасители заредени с СО2, минималното количество е 2 кг.
Предлаганите на пазара спрей-флакони не отговарят на изискването за минимално количество за зареждане на носимите пожарогасители.
Пожарогасител е годен за употреба, когато е преминал техническо обслужване. Техническата изправност на пожарогасителите се установява на място, от прегледа на трайно закрепения стикер на корпуса на уреда, който съдържа най – малко следната информация:
- индивидуален номер на стикера;
- наименованието на търговеца извършил техническото обслужване;
- адрес за кореспонденция;
- номер на полученото разрешение за осъществяване на дейността;
- вид на извършеното обслужване и крайния срок за извършването на следващо такова;
Превозно средство ще се счита че не е оборудвано с пожарогасител, когато за такъв се представи спрей-флакон за пожарогасене.
"

(

)




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.