Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:58 28.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | (покажи всички)
Тема Re: ЧРД, vr. (M)нови [re: NUT]  
Автор vr.Модератор (старо куче)
Публикувано30.03.16 18:13



торба се шегува и ме окуражава, нут.
рожденият ми ден е на 23 юли.
но торба го е написала, защото е усетила, че съм клюмнала нос в момента и съм притеснена, и иска да ме разведри :)

благодаря ти за пожеланията, знам, че са сърдечни.
ще си ги запазя до 23 юли :)



Тема пп :)нови [re: NUT]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано30.03.16 18:14



може би торбата - честити модераторското място на вр.!





Тема Re:нови [re: vr.]  
Автор whatever48O59 (Б.К.)
Публикувано30.03.16 22:47



правила, които ни помагат на нас, а не на някого друг.

добре, но за да помага каквото и да било трябва първо да се знае на кого и за какво да помага.

демек каква е целта на всяко едно правило.

както и каква е визията, за осъществяването на която прилагането на това правило ще съдейства.

според мен вие с филип първо трябва да формулирате визия, после правила.

иначе каруцата е малко пред магарето.

но понеже някакви първоначални версии на правилник вече съществуват, не е зле за всяко правило, преди да го въведете, да помислите на кого точно помага то и за какво, демек какво място играе точно това правило в постинането на това, което искате.

напр. хващаме едно произволно правило и му правим следния анализ:

Жалба или протест от потребител срещу друг потребител се подава към модератор, на лична бележка.

въпрос: на кого помага това правило?

отговор:
1. на модератора или администратора да бездейства, защото:
а. никъде не пише, че той е длъжен в еди какъв си срок да отговори на бележката или да предприеме някакви действия. може просто да я изтрие и така край с тежненията на жалките плебеи в клуба, дори когато те са напълно основателни. примерно само на основа симпатия или антипатия към пусналия бележката.
б. дава му се пълната възможност да си го премести в другия крачол, защото не му се занимава, без от това да има каквито и да било последствия.

2. на тези от потребителите, които вместо честно и открито да разрешат някакъв свой спор с някого по прозрачен начин и пред всички, пишат подмолни бележки до модератора за неща, за които засегнатата страна дори не подозира.

демек за създаване на атмосфера на параноя, защото в никой момент никой няма да знае за себе си дали на някого не му е щукнало да пише лични бележки до мода зад гърба му.

въпрос: какво се постига с това?

отговор: стимулиране на доносничеството. допълнително сговняване на микроклимата. барабар със създаване на произвол, защото ако този, срещу когото е пуснат "донос" бъде баннат, модераторът дори не е задължен да обясни защо.

и ей ви, братче, комунизъм пар екселанс.

по какъв начин помага това за реализиране на по-добри взаимоотношения и по-спокойна атмосфера в клуба? по никакъв.

и така нататък.

Редактирано от whatever48O59 на 30.03.16 22:59.



Тема Re:нови [re: whatever48O59]  
Автор rokoko542 (ентусиаст)
Публикувано30.03.16 22:57



Две седмици обяснява, че институциите трябва да се уважават, а сега си за саморазправата. Това не е упрек. И според мен човек трябва да се променя непрекъснато.



Тема Re:нови [re: rokoko542]  
Автор whatever48O59 (Б.К.)
Публикувано30.03.16 22:59



къде съм за саморазправата?



Тема Re: [re: whatever48O59]  
Автор vr.Модератор (старо куче)
Публикувано30.03.16 23:11



мисля по въпроса откакто филип е публикувал идеите си.
специално това, което си цитирала, аз ще го пре-цитирам пак за прегледност:

Жалба или протест от потребител срещу друг потребител се подава към модератор, на лична бележка.

- би помогнало да не се нарушава спокойствието на другите клубни потребители, които не участват в скандала с публични, протяжни и все по-утежняващи се и ескалиращи дрязги.
знаеш добре механизма на това нещо:
двама се скарват, единият пръв си изпуска нервите, наговаря едни неща, другият се опитва да го затапи, включват се мераклиите за сеир с пуканките, както и с техни муниции... започва повсевместна пуцаница, в която вече никой не знае ни в кого се цели, ни кого улучва.
някои се забавляват от това, но други пък, които идват в клуба не за да присъстват на свинщини и олелии, а за да общуват с други спокойни и нормални хора, страдат.
модераторът носи отговорността да прецени доколко оплакването е сериозно и основателно и да вземе съответни мерки, каквито реши.
включая в някои случаи и това: "просто да изтрие бележката".
мисля, че модераторите не са идиоти и могат да преценят кога се отнася до точката ти 2.
съвсем дуракоустойчива система не е измислена и няма да бъде измислена, то е ясно.
но човечеството все пак продължава напред глобално погледнато, както и - по-частно погледнато - много форуми, социални мрежи и пр. по света и у нас продължават да съществват и да имат хиляди потребители, които съумяват да общуват в рамките на нормалното, въпреки, че условията да съществуват същите като твоите и моите опасения съществуват и там.
щом те могат - можем и ние.
светът се върти.

пак ти казвам - аз знам и се опасявам от повече "нямадастане"-та от теб.
кажи нещо за "какдагонаправимдастане".



Тема Re: [re: whatever48O59]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано30.03.16 23:14



Ти не разбра ли че откакто свят светува правилата служат за да е ясно кой кого ще ебе!


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: [re: vr.]  
Автор whatever48O59 (Б.К.)
Публикувано30.03.16 23:14



дадох пример за анализ,
с идеята това да е полезно с оглед на доброто оглеждане на правилата от всички страни.
щото въведат ли се на единия ентусиазъм, поне някои от тях могат да доведат до много по-големи вреди, отколкото ползи.
тия вреди е добре да бъдат премислени.



Тема Re: [re: whatever48O59]  
Автор rokoko542 (ентусиаст)
Публикувано30.03.16 23:20



На мен това ми прилича като да се бият мигрантите по границата. Изглежда честно, защото те нарушават правилата, но не е ли по-добре да подадем сигнал до някоя служба?
Сори, бях останал с впечатление, че и ти мислиш така.
Може би се опитах да ти направя впечатление, но стана недоразумение. Повече няма да пиша.



Тема Re:нови [re: rokoko542]  
Автор whatever48O59 (Б.К.)
Публикувано30.03.16 23:27



никъде не съм написала хората да се бият помежду си или да вземат правосъдието в свои ръце.

написах, че е много по-добре да излагат аргументите си честно и пред всички (защото всяко нещо, написано пред всички, подлежи на някакъв обществен контрол), а не да пишат доноси, за което другата страна дори не подозира.

забравил си може би рефлексите на миналото, или просто си достатъчно млад, за да няма как да ги помниш.
те обаче не са изкоренени, изобщо. не е изкоренено пък изобщо това хорат да си правят мизерии зад гърба, никак.

Редактирано от whatever48O59 на 30.03.16 23:28.




Страници по тази тема: << 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.