Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:54 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Европейските ценности  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано20.03.16 22:35



Тва е интересна тема. Кое ни отличава като еврпейци. Взех да се майтапя гугъл гогол, ама е тъпанярско. Има любопитни писаници по темата, но прелюбопитно е вашето мнение: Темата категорично не е за бежанците, но те са лесен и любопитен репер за ето например това, че "взаимопомощта" и "правата на личността" не работи, лъжлив е, не съществува. И много ясно че е така, ние, заеддно с германци, гърци и кой, кой, чехи да речем сме хора, които кръв леем за нарушаване на комфорта си, каква мадафака взаимопомощ, какъв ми ти тука европейски педераслък.
Мене(и Еразъм) ако питате европейското е зачитането на "договора" . Малко по Русо. Но малко, защото говорим не за обществото а за правила. Европа се обединява около хората които искат правилата да се спазват.
Всичко остананало е лъжа, но отк това в истина.
Така ли е?



Тема Re: Европейските ценностинови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано20.03.16 22:47



Темата наистина е интересна, но е МНОГО сложна... Ако не се разклони в глупости - не очаквам много участия. Защото понятието "европейски ценности" е нещо изключително относително... поне според мен.



Особено ако се разглежда в аспекта "на теория/на практика"...



Тема Re: Европейските ценностинови [re: Green Light]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано20.03.16 22:51



Според мене за европейски ценности напоследък се считат и са внедрени някакви измислени американски ценности.
По това си приличаме всички европейци в насоящето, че внедряваме американски ценности и условия.

Редактирано от Lucky Eva на 20.03.16 23:23.



Тема Re: Европейските ценностинови [re: Lucky Eva]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано20.03.16 22:59



Американската пропаганда е навсякъде в живота ни - контролирани от американски компании медии, американски филми, американски песни и клипове, системи за телефони и компютри от американците, интернет, фейсбук и прочее, военни щабове, които са проамерикански, американски контрол над правителствата. За какви европейски ценности изобщо говориш?

Всички европейски нации са унифицирани по американски модели. Дори златните им резерви се държат от американците.

Редактирано от Lucky Eva на 20.03.16 23:31.



Тема Re: Европейските ценностинови [re: Green Light]  
Автор whatever48O59 (Б.К.)
Публикувано20.03.16 23:09



написах дъъъългичък постинг,
после се почесах и реших, че по-добре така:

http://europaeischewerte.info/fileadmin/templates/Documents/ewdef_en.pdf



Тема Re: Европейските ценностинови [re: whatever48O59]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано20.03.16 23:19



дай дългичкия постинг



Тема Re: Европейските ценностинови [re: Green Light]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано20.03.16 23:24



единствената европеска ценност е лакомията, неистовото желание да се вземат повече пари.от всеки, отвсякъде, на всяка цена. това е единственото, което обединява всеки жител и всяка стана в т.нар. ЕС
правила не се спазват и договора може още утре да бъде анулиран



Тема Re: Европейските ценностинови [re: Green Light]  
Автор Baldrian ()
Публикувано20.03.16 23:51



вероизповеданието с малки изключения- християнство
расата с малки изключения.
и двете предполагат разликите, макар и съществуващи, да не са непреодолими големи в битово и културно отношение. и колкото и да сме космполитни, приемащи представители на други групи, водещата култура се обосновава на горните две. да, те предполагат и в някаква степен сходни правила.

определено се различаваме от африканци и азиатци, също и от мултикултурните Америка , Южна Америка и Австралия.

това без замисъл за качествени характеристики.

Духовното блондинство удължава физическото брюнетство!
Ruja Karamfilova


Тема Re: Европейските ценностинови [re: Lucky Eva]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано21.03.16 09:58



Тоест, ти за себе си смяташ, че общото ти нещо с останалите европейци е това. Ти и те харесват американските ценности, холивуд, фаст фуд и уолстрийт.
Така ли?



Тема Re: Европейските ценностинови [re: vozac]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано21.03.16 10:01



Прочетох собствения си пост и реших, че не съм бил ясен. Интересно ми е ти смяташ ли че принадлежиш към европейците и какво общо имате ти и те.
Аз за себе си казах- издигането на правилата над всичко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.