Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 20.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Какво ви е мнението за задължителната казарма?нови [re: rokoko543]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано01.03.16 23:20



Тия с парите и палатите не воюват, те само подклаждат нЕкви други да воюват за тях.





Тема Re: Какво ви е мнението за задължителната казарма?нови [re: Lucky Eva]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано01.03.16 23:23



НАПЪЛНО съм "ЗА"!!! 6 месеца, без НИКАКВИ извращения, обаче ДА ГИ НАУЧАТ НА РЕД И ДИСЦИПЛИНА!!!

80% от поразиите в държавата стават защото мъжете не знаят що е ред и дисциплина, уважение към по-висшестоящи и по-възрастни... и не си оправят леглата!

(Не се шегувам)

И да - ВСИЧКИ - да се връщат и да влизат в казармата. Може и някои от тях да поостанат междувременно.


ПП - Как ВЕДНАГА си личи в темата чий син си е тук и чий е навън!!

Редактирано от UnicaDonna на 01.03.16 23:26.



Тема Re: Какво ви е мнението за задължителната казарма?нови [re: Lucky Eva]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано01.03.16 23:24



Мне, родил съм се гол и безпомощен.

Ако бях се сетил по-рано, сигурно и аз щях да чакам някой да ме спасява, ама явно съм се родил глупав.



Тема Re: Какво ви е мнението за задължителната казарма?нови [re: tartarianeyes]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано01.03.16 23:27



Появявам се.

ЗА.

Няма да философствам на тема, че армията има смисъл ако има държава, че няма да мрем за сегашните управляващи и чорбаджии и т.н.
Да, така е.
Лично аз, въпреки че подлежа на запас, няма да мра за бойко борисов, делян пеевски, сергей станишев или радан кънев. За кунева - да не говорим изобщо.

От казарма има нужда по други причини.
Съвременните младежи растат силно неемпатични, силно егоистични, силно индивидуалистични, силно виртуални.

Казармата дава възможност (и възпитание) за:

- научаване на работа в колектив. Със всичките му предимства, особено що се касае до бъдещия усет за колектив и общество. Доказва, че работата в колектив е подпомагаща за оцеляването.

- научаване на емпатичност. На теб ти се спи на стойка, и знаеш какво е на другия до теб да му се спи, че да му се мре. Научаваш се да му съчувстваш, да му цениш времето и усилията, да усещаш какво му се случва.

- живееш плътно с хора до себе си. Много плътно. Контактуваш с тях ежедневно, в това число - физически.

- научаваш се, че оръжието убива, че ударът боли, че може някой да умре просто от удар. Намаляваш или поне се научаваш да премисляш и обуздаваш агресивността си.

- научаваш, че качеството на хората не се определя от положението им в обществото.

- ако си прекалено егоистично агресивен дебил ти набиват канчето, показвайки ти, че за всеки батко си има батко. Дори и дебилите след подобен урок се замислят как да се държат вбъдеще.

Има и други плюсове, но ме мързи да пиша.

Година, година и половина не е зле като срок. "Въх, загубих най-добрите години от живота си" е смешен плач, особено когато е ясно, че на тези години не би могъл да направиш нищо особено, освен да бачкаш неквалифициран, нископлатен труд. Е, ако майка ти не е Ирена Кръстева де. Тогава имаш възможност на 18 да си милионер с няколко фирми на които да си шеф. И - да израстеш гъз.

Нищо няма да им стане на "горките деца" в казармата.
Апропо, в Израел служат и девойките. Цели две години.
Някой от тук присъстващите мъже ще отхвърли ли някоя от тия девойки:



?



Тема Re: да не се редактирам -нови [re: Lucky Eva]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано01.03.16 23:29



Не знам кой ще ги пусне, но как ще върнат тези, които вече са заминали?

Ами , има много начини ...Например обявяване за дезертьор , задочна десетилетна присъда , издирване от Интерпол, конфискация на имущество. Варианти много , не са поискали не са приели каквото им хрумне.
Тези с чуждо гражданство и без това ги пиши небългари.

И понеже става въпрос защо? Защо баш сега се зануждахме от наборна армия?
Според мен причините са две :
1. Остра нужда от хора под пагон в момента. Полицаи няма как да се осигурят . Остава армия изпълняваща полицейски функции . Наскоро се реши армията да охранява границата. Коя армия??? Няма армия ! Има малко наемни , обслужващи малко машини и малко оръжие и известно количество чантури по щабове и министерства. Хора за граница няма. Полицията и така изнемогва - виждате какъв бум в престъпността има. Нашият инспектор (първо беше квартален , после районен , накрая отговаряще за три тайона вече трети месец е на границата.
2. Нуждата от поне малко възпитание на тези боклуци-мамини синчета , които чакат всичко на тепсия ( как беше - приготвения за него апартамент? ), дрогират се и избиват себе си и други невинни с автомобила купен от мама .

Да не дава Господ , поради липса на точно тази наборна армия , орките да ти изнасилват щерката през ден - два .
Тогава със сигурност ще се чудиш къде да емигрираш.



Тема Re: Какво ви е мнението за задължителната казарма?нови [re: LAMBl]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано01.03.16 23:29



То, всички се раждаме така, ама ей го на, искат някои да ги обучават, за да ги направят по-малко безпомощни, а това изобщо няма да им помогне, само ще се оползотворят едни пари, уж за обучение и ако станат военни действия няма да има значение обучени ли са или не.



Тема Re: Какво ви е мнението за задължителната казарма?нови [re: Lucky Eva]  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано01.03.16 23:30



Утре ще издиря мой разказ, ся от телефона не мога.
Руснака е най ефективният войник,а немецът е рицар на честта.Американецът е евреинът на днешното времез гръкът стана циганин, циганинът стана глобалист.



Тема Re: Какво ви е мнението за задължителната казарма?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано01.03.16 23:30



Е, що се появяваш и ми пречиш да съм УНИКАЛНА с мнението си?







Тема Re: Какво ви е мнението за задължителната казарма?нови [re: Lucky Eva]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано01.03.16 23:32



Е тогава, що просто не си говорим за това, че е безсмислен харч, ами си чешем езиците на тема безопастност?



Тема Re: Какво ви е мнението за задължителната казарма?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано01.03.16 23:41



А според мене възпитанието трябва да идва от родителите и училището, не от казармата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.