Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:10 27.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | (покажи всички)
Тема Re: Какво ви е мнението за задължителната казарма?нови [re: Naglets]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано02.03.16 20:22



В отговор на:

За мен това е твоята идея - да си припкаме голички, весели и безгрижни, заобиколени от разпадащи се светове наоколо и да си мислим, че ще ни се размине.




Съжалявам, че за пореден път се налага да уточнявам становището си – "твоята идея" е да припкаме именно въоръжени до зъби.

Ти говориш за редовна армия, аз ти говоря за ПВО и атомно оръжие... Говорим за едно и също нещо, но на различни честоти.

И да допълня – в момента липсва каквато и да е било ефективна българска пропаганда. Хората масово бъркат думите "ефектна" и "ефективна", и затова нищо не постигаме.



Тема Re: да не се редактирам -нови [re: Nuke Dukem]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано02.03.16 20:24



Не сте прави всичките милитаристи

Сяяя....дай да се разберем: Аз съм отявлен вегетарианец - пасифист.

Мисълта ми е , че в момента не се нуждаем толкова от армия за военни действия, колкото от защита на границата от нелегални имигранти.
По-скоро полиция , отколкото армия , но не пречи.

Няма как да се наеме толкова полиция - заплати , храна , социални придобивки, заплати при пенсиониране и прочее. Увеличаването и намалянето на назначени полицаи или войници е бавен и ...мммм....инерционен процес. Който при това е далеч по-скъп.
Наборна , а може би , по-скоро запасна армия е бърз и значително по-евтин начин.

Помня , при смямата на имената на турците , освен наборната тогава войска , бяха мобилизирани хиляди мъже от запаса.

Война като война за нас е непосилна. Камоли атомна.



Тема Re: Какво ви е мнението за задължителната казарма?нови [re: Naglets]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано02.03.16 20:24



В отговор на:

Пари ще трябва да извадим




Добре, дотук сме заедно. А как се "вадят" пари?

Редактирано от Nuke Dukem на 02.03.16 20:25.



Тема Re: да не се редактирам -нови [re: kiko64]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано02.03.16 20:30



По-скоро полиция , отколкото армия , но не пречи.


Така де, има си термин за това – гранична полиция.

Еми, трябва си гранична полиция, така е. А оръжие за нея има ли, или проблемът е само в дисциплината?

П.С.: Аз, също като вас, търся най-важното – мир.

Редактирано от Nuke Dukem на 02.03.16 20:33.



Тема Re: Какво ви е мнението за задължителната казарма?нови [re: 741]  
Автор solomon superstar ()
Публикувано02.03.16 20:37



А разходите за облекло и храна си вървят и извън казармата. Само дето мама и тате няма да ги дават директно, а под формата на данъци.

аха. а момичетата ще ги пращаме ли в казарма? някак си редно ми се струва и е gender коректно и те да намажат от задължителността. пък и имаме за пример добрата израелска практика.
а и по-дора работа ще свършат срещу ислямския терор.



Тема Re: да не се редактирам -нови [re: Nuke Dukem]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано02.03.16 20:38



От де да знам има ли оръжие или не ?
Аз не знам в моя склад какво има , камо ли във военните.
Говорим принципно. наемна или наборна войска или може би хибрид.
Каквато и да е - трябва да се въоръжи , нали?
За гранични не се изисква кой-знае какво. И сега се разчита на командировани полицаи с личното им оръжие. Хора не достигат.



Тема Re: да не се редактирам -нови [re: PYTnik]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано02.03.16 20:42



В отговор на:

Ако чужбина беше РАЙ




Не се карайте, раят не е на Земята, раят е Земята.



Тема Re: да не се редактирам -нови [re: kiko64]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано02.03.16 20:54



В отговор на:

Аз имам син , да. Но той си бачкаше от малък, нищо не му е поднасяно на тепсия. НИКОГА.
САМ!!!
И даже от малък , когато паднеше , трябваше да стане САМ и да каже : "Ха ха ха ! Не боли!"
Представи си три годишен пухчо с течащи сълзички , обелено коляно и треперещи усни да мълви " Ха ха ха! Не бои! "

Ка па даде моя син за пример???




Аз, като на три годинки майка ми ме оставяла да се разхождам по скалите на Калиакра, "читав" ли съм заради това? Още в 5-ти клас си счупих ръката, а никой не ми е казвал да си повтарям че не боли – не ме боля (не и в началото)... Това достоен човек ли ме прави?

Читавото е навън, защото много, много отдавна, още през 95-та (ако не и преди това) бившата номенклатура отвори едни "вратички", и на "богоизбраните" им се уреди свястно обучение, което те после приложиха, и в момента жънат плодовете на своя труд.

А за пролетариата не остана нищо друго, освен да гради своите въздушни кули наречени буржоазия.

Редактирано от Nuke Dukem на 02.03.16 20:55.



Тема Re: да не се редактирам -нови [re: kiko64]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано02.03.16 21:00



В отговор на:

Хора не достигат




Лъжеш! България е една от страните с най-висок процент полицаи на глава от населението.

Има и настоящи, и бивши полицаи... Цели стадиони полицаи има, тълпа! Проблемът е на гранична полиция, да си командироват от гражданските запаси... Орки идат, те ми се крият по градовете.

П.С.: На 8-мо място ме по полицай на глава от населението. САЩ добре ли си пазят границите? На 43-то са (по данни от 2013).

П.П.С.: Да сложат на всеки километър по един полицай с калашник, за мен това е решението.

Редактирано от Nuke Dukem на 02.03.16 21:14.



Тема Re: да не се редактирам -нови [re: Nuke Dukem]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано02.03.16 21:14



достоен човек ли ме прави
Пич , не те знам достоен ли си , не си ли и какъв си изобщо.
Знам само , че да си мой син не е никак лесно. Никога нищо наготово. Бачкане и учене , честност и мъжество от малък. Доблест и достойнство.
Сега малко ме е яд , че не съм бил мааалко по-мек и компромисен, но пък едва ли резултата щеше да е същия.




Страници по тази тема: << 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.