Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:35 22.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: Какво ви е мнението за задължителната казарма?нови [re: Raf OFecin]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано02.03.16 11:01



Жалко за момчето!



И аз смятам, че е призвание и от всекиго не става военен.



Тема Re: Какво ви е мнението за задължителната казарма?нови [re: Lucky Eva]  
Автор 741 ()
Публикувано02.03.16 11:02



Това да се справяш в определени ситуации може да се научи на някакви курсове за първа помощ и други сродни с тях. Определено не мисля, че има някакво значение за мен дали мога да боравя с оръжие, защото определено не бих искала да стрелям с него. Никой не може да ме принуди да държа оръжие и да стрелям с него.

Идея нямаш на колко неща могат да те принудят, които не си ги подозирала. А специално за оръжието може и сама да го поискаш. Кюрдките в момента сигурно предпочитат да си пилят маникюра вместо да стрелят с АК, ама ей на - обучават се за войници, щото алтернативата им е плен и да ги изнасилват всеки ден в Ислямска държава.



Тема Re: Какво ви е мнението за задължителната казарма?нови [re: Lucky Eva]  
Автор 741 ()
Публикувано02.03.16 11:06



Не съм много запозната с армиите, но бях чела нещо, че в израелската армия най-опасни били жените, но не знам дали е вярно.

Вярно е. Опасни са за мюслимите, щото онези вярват, че няма да влязат в рая ако ги убие жена.



Тема Re: Какво ви е мнението за задължителната казарма?нови [re: finntroll73]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано02.03.16 11:06



Много ти е дълъг постинга и нямам никакво време да го чета сега, но довечера със сигурност ще му обърна внимание.





Тема Re: Какво ви е мнението за задължителната казарма?нови [re: Raf OFecin]  
Автор 741 ()
Публикувано02.03.16 11:20



Вярно, има го този момент. При нас един от младите войници се самоуби, друг се простреля, за да го уволнят (не стана неговата, осъдиха го на година в дисципа). Някакъв от предишен набор се беше гръмнал при игра с оръжието, ей така от келешлък.

Обаче такива инциденти ги има и в цивилния живот. Мой познат се самоуби много след като беше отслужил, предполагам заради депресия. Просто в казармата натоварването е по-голямо, а и оръжието е под ръка, та става по-лесно. Но не може това да е аргумент срещу военната служба.



Тема Re: Какво ви е мнението за задължителната казарма?нови [re: solomon superstar]  
Автор 741 ()
Публикувано02.03.16 11:25



колко ще струва издръжката на примерно 70 000 наборна армия (облекло, храна, въоръжение, снаряжение и прочее).

Оръжието и снаряжението би трябвало да ги има налични в складовете така или иначе. А разходите за облекло и храна си вървят и извън казармата. Само дето мама и тате няма да ги дават директно, а под формата на данъци.



Тема Re: Какво ви е мнението за задължителната казарма?нови [re: 741]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано02.03.16 11:32



Не, не е аргумент. Или поне не е логично издържан, какъвто ти като мъж очакваш.



Тема Re: То като комунизма!нови [re: LAMBl]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано02.03.16 11:50



Разбирам го като точно в 8 часа започват занятията и точно в 18 приключват. И от 8 до 18- падни-стани, търчи, стреляй и т.н. И го разбирам като да се научиш как да НЕ мреш, а не как да мреш. И да, ако не изпълниш заповед- карцер или каквото там се полага, но само в този случай.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Какво ви е мнението за задължителната казарма?нови [re: LAMBl]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано02.03.16 12:13



Истината е, че сме жалка картинка в това отношение и реално имаме нужда от подобно обучение на младите хора. Цената обаче е ужасно висока, но пък още по-висока е другата - турското робство, което сами си търсим като не щем да си пазим родената.

WALL·E


Тема Re: То като комунизма!нови [re: hubavka69-110043]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано02.03.16 12:18



Виж, дадох ти другата гл. точка, точно толкова крайна, колкото твоята - да си спат в къщи при мама. Ами как се събират в 1 ч. през нощта, защото противника внезапно ни нападнал? Ами ако гаджето точно в този момент поиска да повторят...?

Примерно...

Генерално съм против казармата, защото е скъпо и безсмислено "мероприятие"!

Но става още по-безсмислено и не толкова по-евтино по начина който го описваш. Защото така стават теоретици, а не войници! Когато пищят куршуми и избухват снаряди, не мислиш, не знаеш на кой свят си, камоли за теория - действаш машинално! Скачаш!!! - защото така крещи сержанта! За да "произведеш" боец, трябва сериозен чанч! Разбери, той трябва да е готов да мре! Войската е съставена основно от пушечно месо!

"...да се научиш как да НЕ мреш..." Ще си го припомня, как НЕ се умира по учебник, като ми гръмне един 155 мм снаряд под гъза и каската ми е на 150 м. от кубинките. Коя теория по-точно да приложа в случая, като съм на ФРОНТА, а той е засипан от вражески огън ... е, може и от приятелски, щото вече никой не знае, какво прави в суматохата... ТОВА Е ВОЙНАТА!

Каквото и да си говорим. Това е истината, всичко останало са сладки приказки от шипковия храст.




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.