Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:47 21.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Действа ли ви шопинг-терапията?  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 20:49



Поради причини, днес ходихме със сестра ми на пазар.
Една готварска печка. (маркова)
Два телевизора, плоски, от немско. (то сичките са една стока)
Блендер. (марков)
Хлебопекарна. (по модата)

Всичко на всичко - 2000 гроша и петнайсе пари.

Тя изглежда по-щастлива някак си, па на мен гаче не ми действува.
Да взема утре да ида да си напазарувам някоя интегрална схема ли... Или винтоверт и шмиргел...?

Иначе сега печем чапа ли, мотика ли, кирка ли... Талянски хляб било, ша видим кво ша излезе.....



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано19.01.16 20:53



А, върши работа, ама за кратко. Кефът е в това, че си поглезил сам себе си. Не че е много важно какво си си купил, а просто, че си си го позволил.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано19.01.16 20:56



... за инъ рокля данфезена 1500 гроша и 15 пари!... всичку нъ всичку ... хилядо гроша и 15 пари от дюгеня ми, от кисията ми!
хлебопекарничките са върхъ...аз даже един път и козуначе врътвах там, но стана като сладък хляб... иначе хлебчетата пресни и ухаят невероятно... много се бях пристрастила... пусто не ям нормален хляб вече, а с безглутеновия пекарните не се справят добре...



Тема Единственонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор nbb (весела)
Публикувано19.01.16 20:57



в книжарница обичам да ходя. В останалите магазини влизам по задължение, като преди това съм разпитала приятелки къде има това, което ми е нужно.





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано19.01.16 21:01



вглъбнати телевизори са земат веки, че да са гледат отвсякъди... таквиз дето пиши "курвет"на тях, с което не казват нищо лошо...

... а, виж от хубава готварска печка имам нужда и аз... обаче местенето ми изяде доста кинти, та ще я отложим...



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано19.01.16 21:18



Подпали ми отминала идея-да си купя хлебопекарна... тъкмо да си купя, и като се сетя че трябва и да я почиствам и се отказвам...щото дефектът ми е че когато правя нещо, аз го правя и на жена си няма да се доверявам за такива важни неща като правене на хляб.. да си пуши тютюна там отстрани и да не ми се меси в женската ми работа...а и хлябът си и мъжка работа незнайно как отнета ни от жените



И въпреки мързелът бих си купил хлебопекарна, но при условие че добия информация от личен опит...
Май ще пусна тема да видя какво ще стане...

офффф...много пари сте изхарчили, това е толкова много ракия...

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор DarkSide ()
Публикувано19.01.16 21:20



Бе тва изобщо не е шопинг, тва е тривиално пазаруване на необходими неща, докато шопингът е изкуството да обикаляш привидно безцелно из множество магазини и да купуваш екстравагантно скъпи и напълно непотребни неща - в което аз намирам голямо удоволствие, в шопинга имам предвид, а не в печките и прочие битовизми, които тук се поръчват с кликане по екрана от къщи и ти ги носят у вас, инсталират и ти зимат старата печка, пералня, бойлер и прочие ...



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: DarkSide]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано19.01.16 21:23



Не е така, шопинг терапия е да си изхарчиш всичките пари, и не да ти го донесат у вас.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: pyrvata]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 21:26



Ъхъ. От кисията ми.



А за ляба - ся ша пробваме. Половин час остана ощи....



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: hubavka69-110043]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 21:27



Бе някак си не ме напъва на пазаруване.... Увреден съм нещо явно....



Тема Re: Единственонови [re: nbb]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 21:28



В книжарница докторите са ми забранили, щото съм пристрастен.
Абстиненцията е тежка обаче....





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: pyrvata]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 21:29



За 800 лева аз тая печка си е представям сама да готви и да сервира даже... Ебаси!



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: PYTnik]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 21:30



Шти докладвам струва ли си.

Тва май ми е единствената тръпка от целия пазарлък - хлебопекарната.



Тема Миналия месецнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор nbb (весела)
Публикувано19.01.16 21:32



мъжът ми има неблагоразумието да ме заведе на панаира на книгата. За 10 минути си похарчих парите и му казах, че можем да си тръгваме. Без пари какво да правя там.





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано19.01.16 21:33



И задължително да прави свирки!

не търси кумири, които гъделичкат слуха, но увреждат духовния настрой


Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: DarkSide]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 21:33



Не мога бе, не мога да ходя тъй - без цел и посока, един следобед.



Иначе и аз можех да поръчам по интернет и да ми ги донесат, ама:
а) те пак ще ми го донесат, щото на ръка взех само хлебопекарната. И блендера. Два телевизора и огромнейша печка нема как да натоваря в автомобила, па бил той и мерцедес.
б) друго си е око да види, ръка да пипне. Особено за телевизорите. В интернет не можеш да им видиш картината.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: cyrus-93580]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 21:35



Нещо от тоя сорт.

Обаче - копчетата й изскачали и се криели, и била метална, та лесно се чистела....
Нейсе - като съм решил да доставям кеф - доставям.





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор DarkSide ()
Публикувано19.01.16 21:46



е, ти пък, картина ще им гледаш на телевизорите ... още малко и таблицата за настройка ще поискаш да ти пуснат да провериш хоризонталното и вертикално отклонение



аз пък мога с дни да ходя безцелно ... тук сега има автоизложение и вече ходих веднъж, изкарах 6 часа вътре и можех още да стоя, ама взеха да затварят и да ни гонят ... тази седмица пак ще отида, щото няколко италиански марки не успях достатъчно добре да ги засегна ... и да уточня че под италиански марки не се разбира нито фиат, нито алфа, нито ланчия, нито абарт




Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: PYTnik]  
Автор DarkSide ()
Публикувано19.01.16 21:51



хлебопекарни вече три или четири трошим и сменяме, горещо препоръчвам, начи тва хлябове с какви ли не брашна, семки и по свръх здравословни рецепти, козунаци, кексове, кифли, а последната дори и франзели прави ... и можеш да я заредиш вечерта и да сложиш таймера, та сутринта като се събудиш да те чакат топли кифличките и франзелките и в кухнята да мирише като в хлебарница





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: PYTnik]  
Автор DarkSide ()
Публикувано19.01.16 21:53



да си изхарчиш всичките пари не е особено геройство, това и баба го може, чалъмът е да харчиш пари, които нямаш





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано19.01.16 22:01



на мен ми действа, но през полезност.
Много се кефя, като си взема винтоверт, оранжерийка(и я сглобя)

или лете - някоя красива кокошка или цитрусово растение
Тъй че явно не попадам в дефиницията. Сега чакам февруари да дойде пролетта и да си взема една строителна стълба 7-9 метра, че срамота.

не търси кумири, които гъделичкат слуха, но увреждат духовния настрой

Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор vr. (старо куче)
Публикувано19.01.16 22:03



и на мойта й отскачат и се крият копчетата, но струваше само 600, защото е само половин печка :)
от малките е, има само 2 "колела" и не стига до земята, а седи седнала върху шкаф.
много си е хубава печката, на сестра ти ще й е хем по-лесно, хем по-приятно да готви, защото е приятно когато си служиш с приятен на вид предмет, инструмент.
пък печката си е инструмент, нали така :)
телевизор в къщата няма да пусна... макар че то има един, дълъг е колкото като разперя ръце


обаче си го държат в библиотеката и не е свързан с това телевизионното нещо... а само цъкат разни игри на голям екран и гледаме филми от файлове на него понякога заедно.
абе играе роля на доста големичък монитор, всъщност.
а хлебопекарната и мен ме заинтересува, като направите експеримента - да кажеш :)
шопингът мен лично ме зарежда с нерви.
тъй че ако в терапията се включва да се такатака от нерви... абе не знам.
но иначе ме кефи да си купувам абсолютни глупотевини, "предмети за кабинета на директора на лудницата" - както деликатно се изразява един мой близък
например - нацъках и си купих ей такава . от големите. добре бе, обясни ми, закво ми е тва?!
тя маци й видя сметката на втория ден, де. изтърча, бутна я и я напраи на сол на земята, сметох я и тва е.
ама просто ми се прииска да видя като как и какво прави, затова си я купих :)
като ме хванат карастанчовите ходя в "без паника" и си купувам някоя дивотия
ако това е "шопинг-терапия" - ми гот е, кво.
иначе единственото, което обичам, обичам, обичам да си купувам, да се зарина цялата, да плувам из тях и ако може да си ги взема всичките до едно с мен у дома, това са полускъпоценни камъчета-мъниста, разни други материали, инструментчета... - виж, това вече го о-бичам! мно-го!



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано19.01.16 22:16



кефя се само като си купувам парфюм, книга и шоколад

иначе пазаруването за мен е ад



Тема Не!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано19.01.16 22:24



Това с марковите уреди, го изоставих преди около 7 - 8 години. Купих няколко такива маркови прахосмукачки дето мноо велики, всичко правят ... и свирки и дори викат Оле! накрая.

Баси боклуците се оказаха. ... ама скъпи!

Първата Делонги с воден филтър, с ...за пране на пердета, килими, с ПАГГ (полу автоматичен гъзогъделичкац) и ... нам си к`ви изгъзици изкара 1 година и мотора изгоря. А докато работеше този "воден" филтър докато се почисти е ебати мъката, не може да го оставиш мръсен, защото "оживява", но пък ми помогна да разбера как е възникнал живота на планената... Втората пак с някакви екстри и селенови и не знам какви си филтри сдаде багажа още в гаранция (по-малко от 6 м.) Ходи два пъти в сервиз и уж е в гаранция ми вземаха по 30 - 40 лв. не! не било за ремонта, а за почистване на филтрите с ебалимумаматаскакво.
След като си я получих от поредния ремонт, ритуално я изхвърлих в кофата за боклук барабар с почистените й филтри, без да я пусна - директно от колата в кофата!!!
След тях влизам в магазина и искам най-простият уред. Викам, интересува ме само да е евтина, та като я хвърля след 6 месеца да не ме е яд. Отидох в магазина и си купих за 39 лв. (колкото е почистването на филтрите на марковата) най-елементарната прахосмукачка - още ми служи!!! 7 - 8 години от тогава...

От този натрупан опит, винаги търся най-простия и най-евтин уред. Винаги питам, това ли е най голямото менте? Обикновено продавачите не са обучени да признават, че това е менте и започват да му изтъкват предимстваа, тогава им казвам, че аз не искам уред с предимства, а с недостатъци! Голяма мъка им е докато ги накарам да произнесат на глас: "Това е най-големия боклук който има в магазина!" Иначе не купувам! Веднъж купувам пералня. Направо ги наврях в кучи гъз, като разбрах, че от най-евтините перални имало една, дето на всичко отгоре била катастрофирала при транспорта. Викам: "Купувам, я! Веднага я изкарайте от склада!" Тия в магазина гледат като попарени!

Прилагайки този принцип нямам нито едно разочарование, нито един изхвърлен уред менте. До тук съм изхвърлял само маркови уреди.

Редактирано от LAMBl на 19.01.16 22:30.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: tartarianeyes]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано19.01.16 22:28



И за мен е така. Кефя се като си купя нещо готино за ядене, книга или някоя глупотевина, която ми се струва уникална и за нищо не служи напрактика. Дрехи си купувам на един дъх, защото мразя да пробвам и обикновено първото нещо, което ми е необходимо и ми хване окото го купувам и се приключва, след това се чувствам освободена, че съм приключила бързо.



Тема Хлебопекарничките:нови [re: vr.]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано19.01.16 22:28



Тая ми е трета:



Първите две ги потроших от работа още преди години.
Станах абсолютен спец по експлоатацията им, писал съм много в Готварските рецепти - ти си спец по откриване на теми, ако имаш време, потърси.
Има обаче огромен недостатък.
Аз не съм хлебояд. Ако има - ям, ако не - не ми липсва. Обаче като излезе пресният хляб, не мога да му устоя. Просто...Затова и взехме тая, не е най-маркова, но прави по кило и 400 хляб, за да стигне за всички.
Мога да говоря много, но не я ползвам от половин година точно по тая причина - губя човешкия си облик;) А и хлябът наистина става несравним.

не търси кумири, които гъделичкат слуха, но увреждат духовния настрой

Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано19.01.16 22:33



аз мразя шопингите. Общо знам 5 мола в София, ходила съм само в два, щото единия ми кварталния смесен магазин. ДРугия по неволя.

Не ми действа особено. Пазарувам при необходимост за дома, а за себе си некви парцалки пътьом. Ходя много пеша, пътувам и току видя нещо на витрина, влизам купувам и толкоз.

Поради причини, викаш))) След 5 години пак същите неща горе -долу. Битовата техника се разваля почти едновременно, знам го от личен опит.



Пекарната : груба грешка. МНого вкусен хляб става и много се руча.

Мама има и там просто се унасям с хляба. Много обичам хляб, но от 2-3 години у дома магазински хляб не влиза. Пека си сама хляба-лимец, пълнозърнесто. Сама правя от известно време и квасеца. Миналата седмица за севте ползвах двузърнест лимец-баршното смесено със семки-тиквени и слънчогледови. Божествен хляб стана.

Кви пекарни, кви щуротии. Знаеш ли къв кеф е тестото да ти расте в ръцете. То е като ... други работи да ти растат в ръцете, набъбват, пулсират. Който не го е изпитал, той не знае. А целия ритуал... всичко да излезе изпод ръцете ти е невероятен.


Ама, със здраве да си ги ползвате уредите. Ти имаш нужда от повече лебец, таман ще се поналееш)))

ПРи всички положения поне една отвертка си купи, те така за сън
(моя си купи тия дни ветромер, не знам къде ще мери михаля, ама си се кефи. той си знае за чии. Хем не съм си купувала тия дни масажор за бръчката под лявото ухо))))



Тема Re: Не!нови [re: LAMBl]  
Автор vr. (старо куче)
Публикувано19.01.16 22:35



хахахаха това е тооолкова готино дето си го написал :))))
ахахаха :)))
аз нямам тази твойта смелост още съвсем, уви.
и понякога успяват да ме омаламосат... обаче вече само понякога :)
яростен прахосмукачопропагандатор съм, обаче, на марката "зелмер".
дъщеря ми купи втора, по-нов чешит и изхвър... ъъъ... подари първата - нищо й нямаше след 6 години работа.
като купи втората само защото на мен ми хареса, че са й усъвършенствали черволяците и чаркалаците и нещо държах 5 минути реч как хората се развиват, мислят, усъвършенстват си продукта...
полска е и не струва 30 кинта, а 300 и нещоси там, но си я обичам все едно аз съм си я направила


мощна, смуче едва ли не през стените, чисти се за минута и половина - мноу мразя прасмухачка оставена с боклуците "за друг път". то като е чистене - значи не продължаваш да си съхраняваш боклука, ама в прахосмукачката, нали така.
ако се счупи тази - на около 2 години е в момента, пак ще си купя от техните прахосмухачки.

хахахаха не мога, не мога :)))
като те чета напрао ми се приисква да ме вземеш със себе си, да гледам, някой път като си купуваш нещо такова :)))))



Тема Re: Хлебопекарничките:нови [re: cyrus-93580]  
Автор vr. (старо куче)
Публикувано19.01.16 22:39



трябва да ти кажа, че... и аз май по тази единствена причина все още не съм си купила хлебопекарна.
при мене направо си беше станало проблем...
с петдесетте си кила с мокра ватенка плюсках по хляб на ден.
оказа се, че изобщо, ама въобще не е много безопасно това.
ся... хем се въздържам от хлебоплюскане, хем пак ми се приисква да си купя хлебопекарна


седя в момента, гриза четвърти мъфин със сирене и маслини, правя се, че изобщо нито съм го правила, нито го ям, нито го познавам и си мечтая за хлебопекарна, не, кажи, какво е тва



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор c@t ()
Публикувано19.01.16 22:44



Каква е тая терапия с телевизори и печки?

Може подозрението ти да е вярно

Миналата, ах не, май беше през 2014 г. една вечер седяхме на дивана в хола и обсъждахме телевизора. Набързо поръчахме един 55 цолов, като знаехме че е с 1 см по-голям отколкото трябва. Като го докараха, го окачихме в спалнята, защото там едната стена е почти цялата свободна

Снощи пък съседите бяха шумни. Веднага избрахме саунд система, още не сме поръчали

Хлебопекарна нямаме, сушилня - също. Едното е вредно за икономиката, а другото за околната среда, имам предвид излишно вредно.

С дъщерята имаме толкова дрехи, че да не се налага да перем 2 месеца. Затова поръчах още една жилетка за моя приятел, 1 от 3 ще изхвърля, че на нищо не прилича, като я носи постоянно. Иначе можем да си позволим недвижим и движим имот, въпрос на приоритети



Тема Re: Хлебопекарничките:нови [re: vr.]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано19.01.16 22:48



Странно съвпадение е, защото точно днес мислех да я "размразя" и щях да го сторя, ако имах брашно. Аз обаче, като алкохолиците, държа брашното далеч от себе си и хлебопекарната;:) А се сетих, защото малкият отвори хляба, дето купих вчера от супера и се оказа, че е взел да мухлясва.


Затуй се сетих за нея.
Тя става не само за "мързелив", но страхотен хляб, но и разни теста - за мекици, а на мен фаворит ми е/ са ми онези продълговати маслиново-зехтинени хлебчета - изхвърча ми името от главата...
както и да е, утре ще я сваля в мазето

не търси кумири, които гъделичкат слуха, но увреждат духовния настрой

Тема Re: Не!нови [re: LAMBl]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано19.01.16 22:49



много готин очерк)))хилих се кат дзвер, прав си. Споделям напълно мнението ти. Аз все още съм по средата, като съм тръгнала от най-високото марково домакинско обзавеждане. Слизам надолу по стълбата, все още.

Скоро вероятно ще те намеря.
Сподели, моля, каква кола караш? Или имаш балканче? Симсонче?





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: DarkSide]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 22:50



Ами знаеш ли, тва беше единственото телевизор, с топъл, лампов

цвят на картината.
И си го харесах тоя модел. Хем детайлно и контрастно фул хд, хем меко едно такова, а не като електрожен.

Пък колите не ме дърпат толкоз. Ама пусни ме в магазин за чаркалаци или инструменти - кой казва, че мъжете нямали множествени оргазми!




Тема Re: Не!нови [re: LAMBl]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано19.01.16 22:50



А, товатвое писание е направо за слагане в рамка.

Аз така си купих преди години пералня със сушилня за близо 1000 лв., тъкмо й изтече гаранцията и изгоря нещо. Дойде първия техник, разглоби я и каза, че трябва да се замени някаква част, взе ми пари за разглабянето и си тръгна. Каза, че ще търси частта. Звънях му няколко пъти и не я беше намерил. Така се разрових в интернет и намерих някакви телефони на други техници. Дойдоха баща и син, взеха разглобената пералня както си беше с всички части и се разбрахме да си я взема след 10на дни. Звънях след 10на дни и на двата телефона, даваше ми, че телефоните са изключени и повече не се включиха, адрес нямаше, така че се простих с пералнята със сушилня. Не че бях доволна от сушилнята - някои дрехи ги изкарваше с размери на бебешки дрешки, защото се бяха свили. На всичкото отгоре и миришеха на застояла пара. Съсипах дрехи на цялото семейство. Повече никога няма да си купя пералня със сушилня.

От три години съм с пералня Daewoo, много съм доволна.



Тема Re: Хлебопекарничките:нови [re: cyrus-93580]  
Автор vr. (старо куче)
Публикувано19.01.16 22:50



разбирам те


... отивам да си взема пети мъфин и к-р-а-й!



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: cyrus-93580]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 22:53



Оня ден влязох натагадък в лидъл, да купя неква маринована риба и пътьом зярнах страшен шмиргел!
Хем шмиргел от едната страна, хем шлайф с шкуркова лента от другата. И за без пари. Обаче бързах и нямах време.
Тия дни ще си купя шмиргел, видяло се е!





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор c@t ()
Публикувано19.01.16 22:56



За 800 лева аз тая печка си е представям сама да готви и да сервира даже... Ебаси!


На мен ми се струва че е много много стара употребявана печка.

Миналата седмица купихме прахосмукачка за 329,00 € .

Трабвало да е тиха и въпреки това страхотна.
В момента моя приятел е в банята и мисля че прахосмучи шкафовете отгоре - 6 броя ( 3 от тях висящи ) 21:50 часа наше време. Вторник. Грозната сестра на Понеделник.





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано19.01.16 22:58



Да се еба в гъза, тъй и не се научих да точа както трябва.
В смисъл, не - точа, ама с ръчен брус:)
На шмиргел - мани мани....



не търси кумири, които гъделичкат слуха, но увреждат духовния настрой

Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: vr.]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 23:00



Е, нашта е цяла, че и широка.

Относно експеримента - чуден ляп!
Хем за сефте и май малко го попрепекох. В смисъл, коричката дето се допира до тавичката е дебеличка. Горната обаче е връхта (хоризонтална е хлебопекарната, с 2 бъркалки) и хляба, макар, че от готов микс е мноо фкусен.
Другото което е - както е мноо фкусен, не се яде по много от него. Засища. Аз напоследък плюскам поне по 3 филии, а сега минах с една. Само коричка ми се яде още, от горната, щото много фубава.

Пък за глупотевините - утре отивам и си зимам оня шмиргел. И лятото на село ще си правя ножове. Голям ми е кеф, един набор от Чирпан (!) ме научи в казармата.

Ти си един мънисто-камъчен чичо Скрудж!



Редактирано от oberleutnantRzevski на 19.01.16 23:21.



Тема Даааа...нови [re: vr.]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано19.01.16 23:05



Това моето е контра-шопинг мания. На 180 градуса от стандартното шопинг поведение.

Също така установих, че продавачите се обезоръжават, когато директно му заявиш, че е скъпо. Повечето купувачи се срамуват да си признаят, че им е скъпо, щото да не ги вземат за стиснати и бедни, а продавачите точно по тази струна свирят, като ти внушават, ти такъв мизерник ли си, че да не можеш да си позволиш качество? Да! Стиснат съм! Голтак съм! Не съм като теб баровец! Що? Какво против имаш сиромасите?? Те са свикнали да работят в снобарска атмосфера на перчещи се парвенюта, това поведение ги обърква.

Около Коледа ми звъни телефона - непознат номер. Вдигам. От един нафукан магазин за дрехи. Чуруликащ девичи глас ми съобщава, че от днес, започват техните намаления, като гледа да не ме обиди на баровец. Викам, момиче, точно това звънене чаках цяла година, та да си напазарувам на човешки цени. Какво ви е намалението. - 50 %! Аааа! Недостатъчно - отговарям аз. Като го направите 70 % пак се обади.



Тема Re: Не!нови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 23:06



Начи, принципно и аз го правя същото. От как разбрах, че тоя капитализъм е неправилен капитализъм.



Преди 5-6 години си купих за село от Метро 5 инструмента за 100 лева. Дрелка, флекс, прободен трион, винтоверт и шкурков виброшлайф. Последния даже още не съм го ползвал. Ми вършат работа, аз не дрелкам всеки ден.
Миналата година нали си купих моторна коса и верижен трион. Идеални са, нищо, че се наложи косата да я доработвам. То и това си беше кеф.

Само за кола нема да се навия да си купя нещо такова.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор vr. (старо куче)
Публикувано19.01.16 23:08



хъъъ... искаш ли да ти покажа първия си нож, дето си го направих в седми клас :)))
пазя си го, понеже ммм... ми сантимент ми е, много е грозобоен


дръжката му е от стар кокал, много грамадански кокал беше... ходех в тъмното по някаква пресечена местност, спънах се зловещо, строших си тъпата кратуна и кокалът ми сряза пищяла като съм се наденала на него, обаче го изтръгнах от земята като самсон същий и с подсмърчане - щото нямах сили просто за същински рев - го замъкнах в къщи.
и после го варихме, пекохме, намсикво... и после със старата зъболекарска машина на вуйчо ми, с ролки и връвки беше тя.
има жаби по дръжката :))
а за острието малко ми помогнаха, ама наистина само съвсем-съвсем малко.
купи шмиргела! стига с тея печки



Тема Re: Не!нови [re: LAMBl]  
Автор c@t ()
Публикувано19.01.16 23:08



Хахаха катастрофирала пералня



Важното е уредите вкъщи да са по актуалния стандарт. Един приятел имаше огромна сметка за ток. Взел някаква джаджа назаем от енергоснабдяването за да мери колко ползват постоянните му уреди.
Оказало се че стария му хладилник е гълтача на тока. Веднага го изхвърлил и купил нов.


Прахосмукачки с воден филтър и без торба са гнусна работа. Моя приятел искаше без торба, ама като му разясних как ще маха прашните вълнисти "мишки" с ръка и колко вакуум се образува след изсмукването на въздуха от контейнера и всичко наоколо. Стана скептичен. После разгледахме прахосмукачката в кикер-клуба - без торба. Окончателно се отказа от тоя модел.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 23:10



Абе не е грешка.
Вкусен е, ама наяжда с по-малко.

Знаеш ли къв кеф е тестото да ти расте в ръцете.

Знам, знам.... Разправял съм тук как веднъж направих 2 големи тенджери масленки.



Битовата техника се разваля почти едновременно, знам го от личен опит.

В нашия случай не е от разваляне.

Ама, със здраве да си ги ползвате уредите.

Мерси, мерси.



Тема Re: Не!нови [re: Lucky Eva]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано19.01.16 23:10



Аааа добре дошла в отбора!

Тази катастрофиралата я купих на мястото на една като твоята пералня и сушилня в едно - ни пере, ни суши!



Тема Re: Хлебопекарничките:нови [re: vr.]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 23:13



Не се плюска много от тоя хляб, вервай ми.





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано19.01.16 23:13



В нашия случай не е от разваляне.
??????
Жилище ли преместихте? И не се вмъква старата техника на новото място?





Тема Re: Не!нови [re: c@t]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано19.01.16 23:14



Първата с воден филтър, втората без торба... как се казва с прахосмукачките направих голям шлем.





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: c@t]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 23:15



Набързо поръчахме един 55 цолов

Кви са тия цолове? Нормалните хора си ги мерят в инчове. В краен случай - сантиметри.





Тема Re: Не!нови [re: LAMBl]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано19.01.16 23:16



А най-гадното от всичко беше, че като изпере 6 кг. дрехи, не ги суши 6те килограма, а трябва да извадиш половината от тях, да суши маса време, след това да сложиш другата половина да се досушат, щото пере 6 кг., а суши 4 кг. примерно, вече не помня точно колко. Тогава дъщеря ми беше бебе и генерираше много за пране. И дрехите миришат ужасно, въпреки ароматизаторите дето съм сложила. Ужас. Повече никога такова чудо.





Тема Re: Не!нови [re: LAMBl]  
Автор c@t ()
Публикувано19.01.16 23:18



Това обяснява всичко.

Това е избор на човеци от паралелен универзум.

Като получихме нашата прахосмукачка, веднага я отворих и показах самозатварящата се хигиенична антиалергова торба на моя приятел и му казах - само я дърпаш тък с 2 пръста и я хвърляш в кофата за боклук



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: c@t]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 23:19



Каква стара употребявана бе пиле! 12 програми на фурната, таймери, 4 котлона с ненам кви си разширяеми функции, инокс.... Утре като я докарат, една седмица само инструкцията й ша требе да чета.



Тема Re: Не!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано19.01.16 23:20



Харесал съм си един перфоратор профешънал даситаковатаковото за 120лв. много яко животно изглежда, немски. Цените на подобни маркови започват от 360+ лв.

"Само за кола нема да се навия да си купя нещо такова." Хммм потвърждавам! Пак негативен личен опит.





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: cyrus-93580]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 23:21



Бе то и аз ще трябва да си възстановявам опита... Ама се надявам да е като карането на колело.





Тема Re: Не!нови [re: Lucky Eva]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано19.01.16 23:22



Знам, знам! То не тя тебе обслужва, а ти нея.





Тема Re: Не!нови [re: LAMBl]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано19.01.16 23:23



Трябва ми къртач. Дай линк(адрес). Няма майтап, трябва да къртя една железобетонна цистерна. Като я правих преди 15 години направо надминах себе си, идея нямаш - водно стъкло, добавки....


Ще ми се отели волът.

не търси кумири, които гъделичкат слуха, но увреждат духовния настрой

Тема Re: Не!нови [re: LAMBl]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано19.01.16 23:23



Точно.





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор c@t ()
Публикувано19.01.16 23:24



Унас така говорим, не знам в България как ги мерят.





Функциониралисърча сега?

Редактирано от c@t на 19.01.16 23:29.



Тема Re: Не!нови [re: c@t]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 23:26



Оказало се че стария му хладилник е гълтача на тока.

Глупости!
Ако е така, тоя твоя приятел трябва да е бил сляп, за да не види леда вътре.
Щото хладилниците лапат много, когато им се скапе уплътнението на вратата.
Иначе е все тая дали е Зил от 50-те или сегашен Индезит примерно.

Немците сте проста нация.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 23:27



Жилище ли преместихте?

Не, ама не ми се говори по темата.



Тема Re: Не!нови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 23:29



Брех! Къф е тоя евтин перфоратор?
Я раздуй?

Може да не е само шмиргел.





Тема Re: Не!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано19.01.16 23:29



Бе с колата опита ми е обратен. Там се наденах веднъж на един френски боклук, ... е продадох го и си купих "маркова" кола, та се родих.





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано19.01.16 23:30



...ааа, забраих да предупредя, дан са пудлъжити на кратките програми ... има едни пекарни дето не са им хубави кратките програми и хляба става клисав..



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: c@t]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 23:30



Не в България пиле, в цял свят мерят в метри и инчове. Само при вас - в цолове.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано19.01.16 23:31



Не, ама не ми се говори по темата.
извинявай





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: pyrvata]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 23:32



Никви кратки работи - само дълги.





Тема Re: Не!нови [re: cyrus-93580]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано19.01.16 23:32



Да, с къртач!

Практикер.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 23:33



Е, няма за кво да се извиняваш.





Тема Re: Не!нови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 23:33



Дай линк де!





Тема Re: Не!нови [re: LAMBl]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано19.01.16 23:34



ха-хаа, френски. имам познат, който се специализира като автомонтьор само и единствено за френски автомобили. Мотив : работа много.



Тема Re: Не!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано19.01.16 23:34



На Киро писах. Ама ей, ся ше ги изкупите и ше остана капо. Ако свършат, от вас ще вземам да знаете!





Тема Re: Не!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор c@t ()
Публикувано19.01.16 23:35



При нас има квалификация за всичко - за консуматор на ток в степени А, Б, В, Г, Д итн, консуматорство на вода. Квалификация А, Б,В,Г,Д за степен на чистене при прахосмукачки например.

Старите уреди са големи консуматори, но човек трябва да прецени дали цената си заслужава за една буква по-нагоре.
Евтоните прахосмукачки не чистят, а са шумни.
Малко са тези, които чистят килим и твърд под в класа А, а и да са тихи. Затова и са едни от скъпите, ама мъжка му работа





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор c@t ()
Публикувано19.01.16 23:38



Ц-ц-ц немска работа


Поне се разбрахме, въобще не съм обръщала внимание, защото тук пазарът е по-голям от потребността ми за телевизори.



Тема Re: Не!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано19.01.16 23:38



Ходих в магазина щото чух реклама по радиото и го видях на място. Оказа се, че рекламата е за друг, много по-слабичък от тоя якия.

Що не го купих...? ... и аз не знам...



Тема Re: Не!нови [re: cyrus-93580]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано19.01.16 23:41



идея нямаш - водно стъкло, добавки....
Ще ми се отели волът.


Къртач?

Гледах преди време някакъв документален филм, изобщо не помня темата. Но.. помня един нюанс : представи си Берлинската стена или част от китайската стена...

Събират хора, с посредничеството на психолози, психиатри, които са насъбрали много гняв, супер енергия или с други поведенчески проблеми. Хора, които имат необходимостта да си го "изкарат" на някого. Та.. канят ги тези хора и те с кирки, лопати, чукове, майка й разгониха на стената за нула време. Тухла върху тухла не остана, сол и пипер за час време.

Просто намери точните хора. В клубовете яко матрял. Хем ще помогнеш на хората да си изкарат "дяволите" хем ше се рахатясаш, няма и пари да даваш за техника. Икономисаното-нов цитрус





Тема Re: Не!нови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 23:43



Нас не ни свиди - шти дадем.





Тема Re: Не!нови [re: c@t]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 23:47



При нас има квалификация за всичко - за консуматор на ток в степени А, Б, В, Г, Д итн, консуматорство на вода. Квалификация А, Б,В,Г,Д за степен на чистене при прахосмукачки например.

То щото тука няма - ние живеем в землянки и ядем доматите с колците.



Старите уреди са големи консуматори

Не са.
Един хладилник от 50-те, ако е в изправност, консумира колкото и хладилник от 2015-та. Защото нито кпд на двигателите се е променило, нито - на компресорите.
Втълпяват го на балъци като вас, за да си купите ново.
Щото иначе не върви икономиката.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 19.01.16 23:49.



Тема Re: Не!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано19.01.16 23:49



а старите уреди развалиха ли се ?

до скоро харесвах да пазарувам, вече не
явно съм остаряла неусетно

понякога си викам, че кога да си го купувам





Тема Re: Не!нови [re: c@t]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано19.01.16 23:49



Аз затова си купих прахосмукачка менте, дето не отговаря на никакви стандарти - смуче като дзвер и реве като лев! Консумацията на ел. енергия няма никакво значение - това не е хладилник, та да е 24/7 включена. Ако ще и 10 kW да е, а тя не е, пак няма да го усетиш в бюджета, щото я ползваш 5 - 6 часа месечно.



Високия клас следва да се избира за уреди които са постоянно включени - бойлери, хладилници, отоплителни уреди... Такива дето ги ползваш за малко, не е фатално да са по-нисък клас, т. е. по-евтини.



Тема Re: Не!нови [re: Munyta]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 23:51



Не се развалиха - изчезнаха.



Тема Re: Не!нови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 23:52



Ще трябва да се ходи на място, ясно.... А в тоя лед мислех да го поръчам по нета....



Тема Re: Не!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано19.01.16 23:52



Ебаси прозата...



Тема Re: Не!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано19.01.16 23:53



как, през комина ли?
няма значение как

всеки повод за обновяване на интериора и техниката е за добро





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано19.01.16 23:54



..е те затуй си купих язе самсуньг хубав, бял ...



Тема Re: Не!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано19.01.16 23:54



То по Цариградско няма проблем.





Тема Re: Не!нови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 23:58



Ми кво да се прави....





Тема Re: Не!нови [re: Munyta]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 23:58



През вратата.





Тема Re: Не!нови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.01.16 23:59



А до цариградско?





Тема Re: Не!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано20.01.16 00:13



през вратата

значи, нямаше да задавам въпроси повече, ама гледам с Минута оформихте по така задълбочен разговор

та... ако са ТЕ изнесли през вратата-не е проблем, всички, или поне повечето, СМЕ изнасяни през врата


ако сестра ти е изнесла през вратата-не е проблем също. Повечето жени решават в даден момент, че нещо не върши работа.

На мъжкия въпрос Защо не върши работа?

отговорът обикновено е : защото така.

Това е абсолютно нормален отговор и той отговаря на реалността)))

Може да е паралелна, но то е нещо като .... вие мъжете сте странни))





Тема Re: Не!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 00:18



Естествено, че всички отвертки са различни!





Тема Re: Не!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано20.01.16 00:30



е, да си жив и здрав, тъкмо си купил нови... и още да купиш... и аз малко скърбих ... мен пък ми са хчупи чисто нов таблет ей тъй от само себе си

...литна та са заби в земята... ма кат викам таблет, последен писък на технологичното мислене ... и от тогаз много са замислям кой да ми влезе в къщата... та...и аз тъжна, викам на сетра ми: тъй и тъй нов хубав с място за мобилен и-нет ...тя са изхили и вика: чудо голямо купи си нов... след малко ми звъни и ми вика: ако си много тъжна купи си два... та, да сме живи и здрави, де...



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано20.01.16 00:31



zoll e немското съответствие на инч

идва от стария немски
всъщност тогава освен цол са казвали и "един палец" - горе-долу 2 сантима и нещо



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Liya ()
Публикувано20.01.16 00:34



С пиролиза ли е?



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: tartarianeyes]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 00:37



zoll e немското съответствие на инч

идва от стария немски
всъщност тогава освен цол са казвали и "един палец" - горе-долу 2 сантима и нещо


Благодаря, не знаех.


Ти тва към мен сериозно ли го пишеш? В смисъл - да ми обясняваш, че цол и инч е едно и също?
Гъбаркам се с катката просто.
Апропо "и нещо" - то е 0.54.

А знаеш ли защо всеизвестната руска винтовка е трилинейка?



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Liya]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 00:38



Бъ ли мааму! Утре като я докарат ще видя.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: vr.]  
Автор Liya ()
Публикувано20.01.16 00:39



Мойто дЕте беше лудо по такива ламби

Едната такава, предната лава... но и двете имаха една и съща съдба - ритнах ги, без да искам Ми що стояха по пода, не можах да разбера. После исках да му купя, да компенсирам - не ще



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано20.01.16 00:47



съвсем сериозно ти го написах

ми не си длъжен да знаеш как говорят немците :)

те си имат техни си измишльотини, пазят си чист езика, недай боже, да кажеш "директъри" вместо "датенферцайхнис" или "омлет" вместо "айершпайзе" (тва по австрия)....

кажи сега за винтовката трилинейка





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Liya ()
Публикувано20.01.16 00:47



Тея се били чистели сами - такава искам аз





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: tartarianeyes]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано20.01.16 00:52



...евалла за което... така трябва да се пази езика... въпреки че така затрудняват интеграцията ... но пък се пазят по този начин... ние само можем да се поучим... и в немско е така... незнам за омлета, ма датенферцейхниса





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: tartarianeyes]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 00:59



ми не си длъжен да знаеш как говорят немците

Ехо - аз съм инженер.




В царска Русия е имало мярка за дължина "линия". Равняваща се на една десета от инча/цола, демек - 2.54 мм. Което е шантаво, защото удобството на инчово/цоловата система е деленето на 2 и степените му. Половин цол,, цол и половина, три четвърти цола... Няма човек, дето да не си е купувал ВиК части и да не е чувал тия мерки. Просто на 2 се дели лесно, дори на око. Лесно можеш да си представиш колко е половинка от размер, четвъртина, осмина.... А една десета - както е в метричната система е трудно на око.
И тъй - линията е десета от инча, което е кръстоска между метрична и цолова система. 3 линии, по 2.54 милиметра правят 7.62 милиметра. Калибърът на оръжието, един от най-популярните и до ден днешен. От там и трилинейка.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 20.01.16 01:00.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Liya ()
Публикувано20.01.16 01:02



Обичам да пазарувам всич-ко

и по всякакъв начин - с обикаляне по магазини или онлайн.
Хлебопекарна си нямам и въпреки че е от нещата, които после чистиш сто часа, бих си купила, като се пенсионирам и повече се заседявам вкъщи. Засега полуготовите багети във фризера вършат добра работа и бързо имаш току-що изпечен хляб
Блендера не зная що все го "забравям" - вероятно заради голямото миене след това.
Най-голямата ми радост обаче си остават чантички, обувки и дрешки, не задължително в този ред



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: pyrvata]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано20.01.16 01:03



то евалла евалла, ама да се съпикясват малко
цялата ит среда е възприела английската/американската терминология

не, няма да викат "компютър", ще викат "рехнер"

добре поне, че почнаха да викат "хенди" на телефоните, а не "мобильгерет"





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Liya]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 01:06



Май не се чисти сама....

Тва как става при печките - подмиват ли се нещо, кво?





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано20.01.16 01:08



не го знаех това за трилинейката



верно, че си инженер, бях забравила

е, аз не съм и ми личи - казвам два см и нещо
ама колко е това нещо - няма никакво значение



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Liya ()
Публикувано20.01.16 01:08



Пиролизата нали било някаква невероятно висока температура и всичко падало, изгаряло - бегемамите ме светнаха





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Liya]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 01:08



Ми не бе, изключително лесно се чисти тая хлебопекарна. Тефлониран е съда за хляба, както и бъркалките.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: vr.]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано20.01.16 01:08



ки кичове в този сайт!!!



Лампи-банани, чаши-лули....

Робот-разклонител???



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: tartarianeyes]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 01:10



Не питай просто къф зор е в електрониката.
Щото това цол на немски и реле на френски всеки го е чувал.
Обаче я прочети резистор на немски!



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано20.01.16 01:14



Обаче я прочети резистор на немски!

"видерщанд" ли се има пред вид ?



абе остави - це ен це гещойерт да не е по-малка изгъзица



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: tartarianeyes]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано20.01.16 01:14



и рехнер по рядко викат, повече му викат PC... па че и английски знаят пустите му... ех, ние да бяхме шовинисти като тях , Родината щеше да е рай... ама не сме...



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Liya]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 01:14



Е, разминали сме се с пиролизата мисля.





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Liya]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано20.01.16 01:16



тъй ли? ма кат ше ида и аз да си купя една с пиролиза ли беше кво ли...



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: tartarianeyes]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 01:16



Мдам....





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано20.01.16 01:19



...ако не я измиеш веднага ще видиш зор...но инак си е тефлониран съда и всичко пада... пък и бъркалките залепват, ако не се свалят веднага...



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: pyrvata]  
Автор Liya ()
Публикувано20.01.16 01:21



И мен много ме съблазнява идеята - даже сама си казвала, изписвала де, че има нужда от пиролиза
Но имало и някакви с пара, които също почти сами се чистели, макар че тези мами с пиролизата се кълнат, че от техните по-убави нема и само изпрахосмучвали прах след пиролиза и толкова.
Земем да си земем, сладунке



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: hubavka69-110043]  
Автор crystalkyle (ентусиаст)
Публикувано20.01.16 01:22



А, върши работа, ама за кратко. Кефът е в това, че си поглезил сам себе си. Не че е много важно какво си си купил, а просто, че си си го позволил.
Точно така е! Вече и съвестта не ме гризе!
Любими жанрове:
- всякакви гаджети, ако успея да им измисля рационално оправдание (кухненски, почистващи, ремнонтноподдържащи, образователно-развиващи за хлапетата - е то всичко може да се впише в тая категория);
- книги и книжки най-вече от Амазон;
- последната ни (не само моя, но и на хлапетата) мания - семена от Алиекспрес; миналата година поникнаха само едни краставици, но пък след като преживяха разочарованието, осъзнаха, че Китай е сложна държава (Восток - дело тонкое); и тая година поръчваме, дано да ги пуснат преди тяхната НГ;
- софтуер, курсове
Май всичко това се пазарува онлайн. Наживо някакси не ме влече.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: pyrvata]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 01:23



Е, бъркалките ги махнахме веднага - няма да ядем хляба с тях я! Тва да не ти е баница с късмети!





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: pyrvata]  
Автор Liya ()
Публикувано20.01.16 01:25





Редактирано от Liya на 20.01.16 01:25.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Liya]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано20.01.16 01:26



...да потърсим линкове викам аз...че по хубаво нещо от уреди в кухнята няма...





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: pyrvata]  
Автор Liya ()
Публикувано20.01.16 01:31



Долу ти постнах първия линк, на който попаднах


Имало обаче... и някакви котлони конвекторни, които и тук ги има, но от същия тип едни конвекторни, които още тук ги няма, а мамите от Германия се хвалят, че били под плота и плота си се ползва като плот нормално и реагира и става котлон, само когато му се сложи специална тенджера за такива котлони
Проучването ми продължава



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор crystalkyle (ентусиаст)
Публикувано20.01.16 01:46



- геройски загивам тук :)

, но пък как да устоиш... Поне веднъж си струва да опита човек...

, ,

и т.н. :)



Тема Re: Даааа...нови [re: LAMBl]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано20.01.16 01:50



По телефона се обаждат от магазин за дрехи?

Доста агресивно?



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано20.01.16 01:52



Лия се е объркала нещо.

Супер лесно се чисти контехйнера.
Аз лично само накисвам и после изплаквам.

Сигурно го бърка с блендера, който все пак се чисти досадно.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Liya]  
Автор Melany99 ()
Публикувано20.01.16 01:54



Пиролизата е кофти!
Трябва да бършеш и чистиш след нея, че остава нещо като фин прах и може и да е отровно, ако не го почистиш и попадне в храната след това.
Абе ала-балистики. Пак чистиш, ама малко по-малко от обикновеното чистене.

Аз съм навита с пара да си купувам, ама не се знае кога ще е, че тази печка ми е нова.
Сама да кажа, че си купих с две фурни - малка и голяма и ми е много гот, че аз не съм голяма готвачка и само горната си ползвам(малката).
Голямата само по празници, когато нещо голямо ще ес пече, което обаче се случва рядко.

Защо ми трябваше...


Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Melany99]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано20.01.16 02:02



Аз имам приятелка, която си напарви кухнята с 2 фурми.

Тя обаче точно по обратната причина - много готви



Наистина не разбрах защо ти е малка?



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: crystalkyle]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 02:05



Ааа, молекулярната кухня е силно застъпена в сериала "Кухня". Лично аз предпочитам майсторкатана тая кухня, пред самата кухня :







Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор crystalkyle (ентусиаст)
Публикувано20.01.16 02:07



Ами... купуваш си гаджета от линка с кодово обозначение ох и си я принтираш. :) После чипове и с малко програмиране и настройки, би трябвало да стане.
Съвременен вариант на Пигмалион; с оригиналите е по-сложно, понякога е трудно да се разбере ти ли принтираш, теб ли те програмират.

Редактирано от crystalkyle на 20.01.16 02:16.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Monica123]  
Автор Melany99 ()
Публикувано20.01.16 02:08



А то моето е печка с две фурни, не като тези професионалните, вградени и т. н.
Малката фурна си я ползвам по-активно за пици, баници, разни банички от бутер тесто, някакво малко ястие. Нямам нужда от голямата, че не готвя много в разни толеми гювечи и т. н. По-бързо става, по-лесно.

Защо ми трябваше...


Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Melany99]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано20.01.16 02:20



Аз така гледам да си организирам нещата,че да не ми трябва фурната за 2 неща едновременно.

Доста е голяма!!!!!
Но не ми пречи вътре да пека 5 малки пица байтс за обяд в училище.
Пак става за 4-5 минути на слаб огън.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано20.01.16 02:25



Абе не ми ги хвали тези инчове, футове,фитове,паундове и аунзес!!!!!!!!



Толко години още немога да свикна!!!!!!!

Идеално си е всичко да е от по 10,100 и т.н. малки единици.

Иначе като ми кажат - порцията е 4 унции - демек месото било колкото длата на ръката ми...аме пълни измишльотини!

Даже китайците са на метрична система!



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Monica123]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 02:31



Най-голямото достижение на френската революция е налагането на метричната/десетичната система.

Което не пречи инчовата да има своите предимства, както вече казах.

Аз съм им свикнал - работя с тях вече 30-тина години....



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Melany99 ()
Публикувано20.01.16 02:40



Инчова, минчова, но като става въпрос за измерване на малки размери и веднага преминават на милиметри...



Защо ми трябваше...

Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Melany99]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 02:52



Не точно.
До един момент вървят на части от инча, поне в електрониката.
От там на сетне не, защото се губи смисъла на системата - лесното представяне.
Защото инчовата система е "природна" тъй да се каже. Инстинктивна.
Представи си произволна отсечка - много е лесно да я раделиш на 2. Половинките пак лесно се делят на две. И т.н. Сега си представи пак отсечка и пробвай на ум да я раделиш на 10. Не става нали?
Когато навлезем в областта на размери близки до границата на видимост и отвъд нея - това вече няма значение и десетичното е по-удобно. От към запис основно.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Melany99]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 02:58



Зорът с инчовете е и когато станат много и се загуби коефициента две. И почнат да се ползват футове.
3 фута и 4 инча - еби му майката да си го представиш. Коефициент ена дванайста...
Макар, че поотделно футове и инчове са лесни за представяне.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 20.01.16 03:01.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано20.01.16 07:27



може да извадите хляба, па да оставите бъркалките така...



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Liya]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано20.01.16 07:40



ох, боже... имат време да се занимават с подобни неща... имам изрязано на плота вече





Тема Re: Не!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Сюзерен на БлагопристойноАдминистратор ( )
Публикувано20.01.16 08:28



не става;)
Като удариш с чук, хвърчат искри от бетона, много е здрав. Да нре говорим, че от две страни няма как да се замахне достатъчно с млат.



не търси кумири, които гъделичкат слуха, но увреждат духовния настрой

Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор h1685614 (минаващ)
Публикувано20.01.16 08:30



Абе минал си и ти покрай инчовете щом не си им разбрал неудобствата. Землемерите дават размерите си в десетични футове. Архитектите във фут-инч, дробен (10'-7 11/32" десет фута, седем инча и 11/32). Инженерите в десетични инчове.

И като ти дадат всички тия чертежите си, от теб се очаква да сглобиш една сграда на база терен с нивелации в десетични футове (примерно 300,61'), сграда във фут-инчове дробни, и системи в сградите (водопроводи, канализации, климатични инсталации, противопожарни инсталации) в десетични инчове (104,45"). Е сега в какви мерни еденици да си настроиш CAD софтуера та да сглобиш сградата? Сметаш и преобразуваш с калкулатори като идиот, поне 25-30% повече време харчиш да си направиш модела. Не ми ги хвали изобщо.

Ако ще делиш на две, то всяка мерна еденица се дели удобно на две. Ми ако си монтьор, кой ключ ти трябва, 3/8 или 7/16? Как точно си представяш колко е голямо 7/16, ма без гугъл?



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: tartarianeyes]  
Автор Сюзерен на БлагопристойноАдминистратор ( )
Публикувано20.01.16 08:30



Бъди убедена, че Ржевски вероятно знае това;)



не търси кумири, които гъделичкат слуха, но увреждат духовния настрой

Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.01.16 09:02



Действа, ама за кратко. Подобно на цигарите и наркотиците е - вкарва в разходи.
При мен специално по-големият проблем в момента е къде да си държа покупките, които не подлежат на консумиране. Дрехите ми са така натъпкани в гардероба, че при изваждане все едно във възглавница са стояли, а много мразя да гладя.
Поне за книгите измислиха електронен вариант (който освен това често се краде, а не се шопира). Остана и за дрехите и другите по-големшки неща да измислят някакво зипване.



Тема Re: Даааа...нови [re: Monica123]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.01.16 09:18



Да от няколко магазина получавам SMS-и, а тия ми се обаждат. Май като направиш покупка при тях или ако ти издадат някаква клиентска карта те вкарват в регистрите си и започват с "активен маркетинг".





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 741 ()
Публикувано20.01.16 09:28



Не в България пиле, в цял свят мерят в метри и инчове. Само при вас - в цолове.

Абе и ти не си в час по въпроса:





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано20.01.16 09:41



И аз намерих решение за хлебопекарната



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Не!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 741 ()
Публикувано20.01.16 09:43



Един хладилник от 50-те, ако е в изправност, консумира колкото и хладилник от 2015-та. Защото нито кпд на двигателите се е променило, нито - на компресорите.
Втълпяват го на балъци като вас, за да си купите ново.
Щото иначе не върви икономиката.


А дебелината и качеството на изолацията на стените? Или викаш, то е без значение.
Хайде не приказвай като гаражен философ само и само за да си навъпреки.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано20.01.16 09:47



абе да не си скръндза, нещо





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор DarkSide ()
Публикувано20.01.16 09:47



ти си малък и не помниш, ама аз кат бях малък (в страшното черно комунистическо време, кога не можехме да дишаме, ама душите ни беха чисти) по телевизията даваха култовата буфо оперета "цар и водопроводчик", в която царят търчеше, кършеше ръце и сърцераздирателно даваше половин царство за муфа цол и половина ... та некои още от деЦката градина сме откърмени с цолове и половинки





ама пък сърцата ни беха чисти, ех ...




Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: PYTnik]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано20.01.16 09:52



много хубава хлебомайсторка


Скъпа ли й е поддръжката?



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 741 ()
Публикувано20.01.16 09:58



Равняваща се на една десета от инча/цола, демек - 2.54 мм. Което е шантаво, защото удобството на инчово/цоловата система е деленето на 2 и степените му. Половин цол,, цол и половина, три четвърти цола... Няма човек, дето да не си е купувал ВиК части и да не е чувал тия мерки.

Като става въпрос за ВиК, никога не слагай инч и цол на едно място. На времето се писах теоретик по въпроса и по трудния начин разбрах, че на тръба половин цол нито външният, нито вътрешният диаметър е половин инч :))



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано20.01.16 10:01



чета тази тема и си мисля
аз имам повече вещи, уреди и дрехи, отколкото ми са нужни.
За дрехите, боти, дрънкулки и аксесоарчета е повече от ясно.
Кофтито е, че вече не ме радват както преди, и си мисля за какво ми са, то няма за кога и за кого да се глася



за уредите - малко се изсилих като ги купувах, ама лакомо око, но съм доволна
( аз толкова внимателно четох и избирах, все едно ще се женя за тях)
дават ги made in Germany
ето аз имам пиролиза на фурната, но никога не съм я пробвала ( чистя на ръка)
заради темата, ще я включа да видя ефекта



искам да си купя нещо, но не знам какво
ти поне знаеш - шмиргел и още нещо



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано20.01.16 10:03



Мразя шопингуването от край време, изключително досадно, мъчително, времеядно и париунищожително



обаче, през последните няколко години ми се появяват кратки периоди на пристрастяване... обикновено ми се появяват, когато се появи крайна нужда да се пазарува солидно. Отначало ми е ужасно дискомфортно и се тегля и противя като магаре на мост... после в един момент не знам какво ми става, като ми хареса, не мога се спра, докато не опразня джобове, портмонета, сметка

Последното, по което съм се пристрастила са магазини за пердета, завеси, спални комплекти и всякакви постелъчни... страхотия някаква. Понеже продавахме и купувахме жилища, сега сме в период на ремонт и преобзавеждане и съм на тема "шалтета, пердета и завеси". Не помня някога да ме е обхващала такава треска. Отначало се дразнех, исках по-бързо да намирам там каквото ми трябва и да се свършва. И тъй като то не се появи от раз, взех че се пристрастих към издирване и обикаляне на такива магазини... един комплект вече съм купила, трябват ми още 2, но не бързам нещо. Просто гледам да си продължа неочакваното удоволствие от подобен род...:-))

Впрочем, ако някой е на същата тема, да му кажа, че съм открила един страхотен магазин на "Граф Игнатиев" и още един - срещу "Плиска". Моля, ако някой знае други подобни, да ме информира:-)



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Munyta]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано20.01.16 10:05



Като се вземе предвид многофункционалността и, не е скъпо.
Но като се вземе предвид платежоспособността ми, е доста скъпа..

Поручикът може да си позволи и съдомиялна от този модел.



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: MilaO6]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.01.16 10:22



Не, Поручика е ларж, аз съм скръндзата на клуба!





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: MilaO6]  
Автор DarkSide ()
Публикувано20.01.16 10:25



Мразя шопингуването от край време, изключително досадно, мъчително, времеядно и париунищожително

обаче, през последните няколко години ми се появяват кратки периоди на пристрастяване...


Аз дълго време вярвах без да се замислям на клишето че пазаруването е ужасно, досадно, скучно и неинтелигентно занимание и понеже много държах да мина за високо интелигентен се отнасях с презрение към пазаруването и пазаруващите ... в един момент осъзнах че ми е кеф да пазарувам и след известна борба го приех, че да, кеф ми прави да се мотая с часове по магазините и да пазарувам скъпи неща и че изобщо не ми пука че някой си щял да ме сметне за повърхностен и плиткомозъчен, най-важното е на мен да ми е кеф, а не какво си мислят "хората" за мен. Мразя да ремонтирам и майсторя, обичам готовите красиви неща, затова не ме влекат магазини за инструменти и матриали, нито пък за печки и прахосмукачки, кефят ме скъпи дрехи, скъпа аудио електроника (ама наистина скъпа), произведения на изкуството ... естетиката се окзава по-важна за мене от възможностите, много са ми грозни смартфоните и си карам с обикновен джиесем, който е 100 пъти по-елегантен и от най-скъпия незнамсикъф си фон с три милиона апликации вътре



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: LAMBl]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано20.01.16 10:26



За тебе - ясно... ма поручика ме изненадва нещо... с това пресмятане:-))



Тема Обикновен телефон.нови [re: DarkSide]  
Автор Phillip (von Kostov)
Публикувано20.01.16 10:38



Обикновеният мобилен телефон има едно потресаващо важно предимство пред смартфона. Батерията му държи с пъти по-дълго. Около мен имам колеги с джиджани смартфони, които почти всеки ден ходят по стаите и търсят я съответно зарядно, я преходник, я свободно гнездо на разклонител, че да си включат машинките за зареждане. Или си мъкнат и резервни заредени батерии.



___

Събаряй!
(Котешки девиз.)


Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: DarkSide]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано20.01.16 10:44



Рано или късно заболявате от нуждата да се представяте представително в обществото.
Освободи се, тук е 40-50.
Запази тези номера за там където живееш, тук не са от значение, ние сме слепи.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Обикновен телефон.нови [re: Phillip]  
Автор DarkSide ()
Публикувано20.01.16 10:53



друго много важно предимство е, че смартфона по определение им е винаги в ръцете на гордите си собственици, щот нали требе да могат във всеки миг да видят каква е прогнозата, да ти покажат последния смешен котешки клип в ютюб или да гугълират всяка твоя трета дума, щото на обща култура вече никой не разчита, докато джиесема ми си стои кртоко в жабката на колата и така автоматично се отсяват всички нежелани разговори, щото моят телефон е аз да се обаждам по него, а не на мен да ми звънят ... пък ако има нещо свръх-свръх-архи-свръхважно, ще оставят съобшение, нали секретарят е затова





Тема Ел. консумациянови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Phillip (von Kostov)
Публикувано20.01.16 10:59



Има едни много практични измерителни джаджи, които се включват в контакта и в тях се включва битовата техника и ти показва колко вата гълта. Смята точно, понеже съм го сравнявал със сертифициран мултицет. Така се разбиват много макркетингови митове.



А като добавим и че старите уреди са много по-ремонтопригодни от новите и става съвсем весело.

___

Събаряй!
(Котешки девиз.)


Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: PYTnik]  
Автор DarkSide ()
Публикувано20.01.16 11:00



правя това, което ми е кеф да правя, нямаш си на идея къф е кеф!





Тема Re: Ел. консумациянови [re: Phillip]  
Автор DarkSide ()
Публикувано20.01.16 11:17



това звучи смислено, стига смисъслът на живота да е да бъде изживян с максимални икономии и максимално тънко минаване, което вече не ми звучи чак толкова смислено



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано20.01.16 11:19



Действа, но при мен покупката на печки, хладилници и прочие домакински уреди е досадно задължение, а не удоволствие от шопинга. Под шопинг терапия разбирам купуване на дрехи, обувки, парфюмерия, бижута и коли.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: DarkSide]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано20.01.16 11:30



Прави го щом ти харесва и както ти харесва, няма лошо..аз го написах да не би случайно да го правиш по навик без да знаеш че тук е без значение как ни се представяш..
сигурно знаеш че в началото е необходимост, после става навик който ти харесва..няма лошо, прави се на какъвто ти харесва...това може да се използва за целите ти..

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: PYTnik]  
Автор DarkSide ()
Публикувано20.01.16 11:36



то верно забава има, прикриване, али - бали, ама викам да ми стига вече с това правене на такъв и онакъв, време е за сваляне на всички маски



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: MilaO6]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано20.01.16 11:50



Казвай къде са точно магазините, понеже дъщеря ми е в ново жилище и в момента е на тема пердета и шалтета.
Апропо - аз сменям пердета и шалтета периодически, понеже мебели е трудно да се сменят на няколко години, така си освежавам къщата и имам нещо ново.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: copadevino]  
Автор c@t ()
Публикувано20.01.16 12:14



За стаята на дъщеря ми поръчах от тук. Имат и други хубави неща, с пердетата получих и каталога им с мебели от дърво, харесаха ми.







Тема Така е.нови [re: DarkSide]  
Автор Phillip (von Kostov)
Публикувано20.01.16 12:29



Няма смисъл да се купуват нови неща под благовидния предлог, че са по-икономични.
То Поручика даде пример със старите хладилници, но не всички стари уреди са така икономични. Напр. новите готварски печки харчат доста по-малко за постигане на дадена температура. И, както казваш, няма смисъл да икономисваме, а да си оставим старата, за да не ни се смеят, че искаме максимална икономия.



___

Събаряй!
(Котешки девиз.)


Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: pyrvata]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано20.01.16 12:32



Някой си мислят че ползвайки у дома хлебопекарна и купено брашно , ще си направят по-здравословен хляб . Което не е вярно.





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: c@t]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано20.01.16 12:34



Благодаря, ще кажа на щерката да го разгледа.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано20.01.16 12:39



Направо ме убива ..... особено ако вляза в магазина на "Конрад" ...



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: DarkSide]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано20.01.16 12:49



Че как да вярвам на прикривач, че вече не се прикрива. Това е обсурдно!



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: kiko64]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано20.01.16 12:53



Хлябът си е по дефиниция нездравословен;)
Както самият живот - знаем как завършва в сто на сто от случаите.
А що се касае до статия в ресурс със заглавие "здравословно.цом" - мерси;)) Четете си ги с алдеберанките и прочее тревопасна паплач.



не търси кумири, които гъделичкат слуха, но увреждат духовния настрой

Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: kiko64]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано20.01.16 12:56



Братя-За бога, не яжте хляб.



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано20.01.16 12:58



Да взема утре да ида да си напазарувам някоя интегрална схема ли... Или винтоверт и шмиргел...?



Не ми се купува нищо,дори ми се продава. Обаче купувах много.Миналта година върнах осем тона на "Вторични"



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: PYTnik]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано20.01.16 13:04



това е призив за канибализъм



яжте се помежду се



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: pyrvata]  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано20.01.16 13:05



Аз па си купих най голямата бетонобъркачка,нова! 350 литра 2150 лефа.И всеки момент,само да реша,мога да стана гей! Щото си имам вибратор Хускварна !
Всеки месец ме ебе една банка,тва като змея,дет веднъж месечно идва и ти скъсва златната ябълка,скъсва ти топките тоя голем,зилен гущер





Тема Re: Единственонови [re: nbb]  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано20.01.16 13:07



в книжарница обичам да ходя. В останалите магазини влизам по задължение, като преди това съм разпитала приятелки къде има това, което ми е нужно


Аз па ги подминавам надменно книжарниците,а походката ми говори,- Ей сега ще влязна вътре,пиша триста книги и си отивам !





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: DarkSide]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано20.01.16 13:08



ама не е съвсем тъй
щото не може всичко да се пазарува с кеф

някои неща се купуват просто защото трябва

тия трябващите са ужасни, досадни и времегубителни

какво ще му блея там на някакъв си препарат, или телефон или нещо такова

виж, да избирам парфюм, сапун, книга -о, да, там часове минават и без да ги усетя

впрочем всеки е различен
кво общо има с интелигентността - не знам

може и да има всъщност - като купувам техника, трябва много дълго да ми се обяснява, накрая кимам с глава, щото ми става неудобно, че човекът е изгубил толкова време да ми обяснява нещо, за което съм разбрала толкова, колкото и в началото на обясненията.

и после се мъча сама в къщи още сума време



Тема Re: скиф ми са дъската :)нови [re: Liya]  
Автор vr. (старо куче)
Публикувано20.01.16 13:56





еее, егаси дъскището, заема цялата маса! трябваше да се кача на стол, за да я обема в кадър
мноу ме кефи.
старовремски битов предмет е обаче, не е като за... шопинг-терапия
но ще ми върши добра работа - на мен ми харесва да правя точени неща и правя често. и няма да трябва да сменям надраскани с нож плотове през нищо и половина време.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: copadevino]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано20.01.16 14:32



:-))

Този на "Граф Игнатиев" е в отсечката между градинката на "Св. седмочисленици" и пл. "Славейков" отдясно.

Вторият е в долния край на блока, който е точно срещу входа на х-л "Плиска" на отсрещната страна на ул. "Николай Коперник", по-точно срещу паркинга на хотела. От едната страна на блока е заведение, а от другата магазин за спални комплекти, завеси, пердета, шалтета и пр. Имам страхотен избор и можеш да си комплектоваш шалте със завеси и да ти ги ушият на място...

Има и други магазини, на "Пиротска" например има поне 2, но нямат такъв избор като този срещу "Плиска"...



Тема Re: скиф ми са дъската :)нови [re: vr.]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано20.01.16 14:32



Прекрасна е! Моля, снимай ми я отстрани, да видя ръба, моля



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: PYTnik]  
Автор DarkSide ()
Публикувано20.01.16 14:34



аз прикривач??? ... само в сънищата ти!





Тема Re: скиф ми са дъската :)нови [re: ha!]  
Автор vr. (старо куче)
Публикувано20.01.16 14:50



ми ей го:



сантиметър и половина дебел буков шперплат
абе тва дали не е отровно по някакъв начин?



Тема Re: скиф ми са дъската :)нови [re: vr.]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано20.01.16 15:11



Си помислих, че е шперплат. Еми да е отровно лепилото между пластовете. Като нарежеш горния пласт, ще си купиш дървена, кво
И не се прехласвай толкоз по отровите





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: MilaO6]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано20.01.16 15:16



Да, на Пиротска ги знам, но ще погледна този на Плиска и ще кажа и на дъщеря ми, щом изборът е голям.



Тема Re: скиф ми са дъската :)нови [re: ha!]  
Автор vr. (старо куче)
Публикувано20.01.16 15:24



казваш - не е чак толкова отровна, че да не бива да се точи и реже тесто за кифлички върху нея.
и аз това си помислих :)
тези в икеа, които струваха нещо като 60лв, бяха по-малки и бяха от слепени едно с друго парченца дърво, като... абе все едно шахматна дъска гледаш, ама неправилни парченца и не фурнир, а цели парченца.
помислих си като ги гледах, че лепилото между парченцата ще е в пряк досег с тестото ми, ако купя такава, а тази, дето я купих, поне има цял дървесен слой върху лепилото.
цяла такава голяма дъска, от цяло парче дърво, а не слепено от малки парченца, струва нещо като 700-900 лева. или иначе казано - колкото над 10 плота за маса.
е, чак пък толкоз кифлички не правя, че да си заслужава





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано20.01.16 15:30



Поручик, честити да с ави новите придобивки и със здраве да си ги ползвате:)

Шопинг терапията вече не ми е приоритет, но историята помни и едни други години...



Присъединявам се към написалите пристрастяването към книжарници:))
Макар и там да не влизам вече често, отварям нета и не излизам понякога с часове от разглеждане и премисляне кое да си взема със сигурност, за кое да помечтая...и така:))
Май съм станала скучна...знам ли?



Редактирано от Lira Emerald на 20.01.16 15:44.



Тема Re: скиф ми са дъската :)нови [re: vr.]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано20.01.16 15:37



Не е тъй. Дъските за хранене ги лепят със специално неотровно лепило А този шперплат е слепен с обичайното лепило. Нищо де



Тема Re: скиф ми са дъската :)нови [re: ha!]  
Автор vr. (старо куче)
Публикувано20.01.16 15:53



тюх :)
нищо, де.
ма някой път ще се заинатя и сама ще си направя истинска дъска


само ми трябва наистина дебел брезов дънер и някой да ми отреже една тънка филия от него.
ц,ц, къде ще я търся тази 60 см. в диаметър бреза
бях направила навремето една голяяяма махагонова дъска, от червен махагон.
дървото е страхотно с това, че е сплетено, жилките му така са усукани, че ако е добре изсушено повече не се цепи.
обаче е абсурд да служи за дъска за готвене върху нея. то мирише това дърво...
но направих една доста симпатична масичка, пък, от нея :)



Тема Re: скиф ми са дъската :)нови [re: vr.]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано20.01.16 16:03



Ми тъй

И вратът ти дебел



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: cyrus-93580]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано20.01.16 16:04



В този клуб само аз съм алдебаранец....
Останалите са кухи сириусианки.
Заради тях го написах. Щото те искат всичко да им е здравословно. Включително машинките за хляб.


Кирич , ти ял ли си някога току-що смляно жито , направено на хляб?
Без подобрители , набухватели и избелители?
Ако не си - замъучи !!!

ПП. Сериозно , няма друга такава вкусотия!



Тема Re: скиф ми са дъската :)нови [re: vr.]  
Автор c@t ()
Публикувано20.01.16 16:05



Оха, доста голяма изглежда.



Миналата седмица правихме Wan Tan супа. Аз точех на една чиния за пица, а моя приятел вареше тангсите, за да не изсъхнат



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано20.01.16 16:09



Аз пазарувам само онлайн и то с неудоволствие.
Ряяядко нещо да ме накефи. Говоря за предмети разни. Или от нужда или от Шефката купувам.
Но , ето , вчера си купих нещо с кеф :




Сега потривам кунки и мечтая как , когато отслабна и дойде лятото , ще даалдисвам с него в реки и морета по всичките земни кълбета!!!




Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: cyrus-93580]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано20.01.16 16:14



И задължително да прави свирки!

Хахаха !!!
А знаеш ли вица за мачината , която за левче правела чикии ?





Тема Re: Не!нови [re: LAMBl]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано20.01.16 16:50



Хехехеха!!!
Тези твоите проблеми съм ги минал и аз , но на тема озвучаване на банкетната зала.
Там има един мощен усилвател. Изначално беше Техникс . Голяма работа!
На всеки 2-3 месеца ходи на сервиз.


После купих един още по- марков Денон - и той така.

И един ден Динко ме заведе в един китайски магазин за електроника и гледам един усилвател , хем караоке - с 4 входа за микрофон .
Беше срещу Коледа , задават се банкети... Викам си - ще го купя да стои за топъл резерв , ако нещо стане с основния. Сто лева де не съм ги дал.
Техникса пак се скапа , Денона и той месец след това и включих Китаеца....
Еми , вече над 8 години си бачка като пич!




Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано20.01.16 17:00



нямам нужда от подобна "терапия" - защото мразя да обикалям магазини:(
НО
мн приятна терапия ми е - когато получа личен подарък без повод!:)



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: copadevino]  
Автор Melany99 ()
Публикувано20.01.16 17:02



Под шопинг терапия разбирам купуване на дрехи, обувки, парфюмерия, бижута и коли.

На колите какво толкова им е кеф да ги пазаруваш?
Избираш цвят и толкова...



Защо ми трябваше...

Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Lira Emerald]  
Автор Melany99 ()
Публикувано20.01.16 17:06



А, пък при нас в книжарниците има кафенета.
Мноооууу яко!
Седнеш си с капучиното и си четеш, четеш...



Защо ми трябваше...

Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Melany99]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано20.01.16 17:29



Е, да де.....





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Munyta]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано20.01.16 20:10



много хубава хлебомайсторка
Скъпа ли й е поддръжката?


Тъй както я гледам - не! Няма грим , никаква специална прическа , сутиен не ще...
Ама е само за млади стопани.





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: kiko64]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано20.01.16 20:14



или много богати





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: kiko64]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано20.01.16 20:15



Че къде пари у младите да си купят такава?
Това си е за стари хора..



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: скиф ми са дъската :)нови [re: vr.]  
Автор Liya ()
Публикувано20.01.16 21:29



Ехааааааа

Ама страхотна дъска, ве вр.! Да ти е честита! И да приготвяш страхотни нещица на нея!
Много, много ми харесва



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: MilaO6]  
Автор Liya ()
Публикувано20.01.16 21:32



Срещу Плиска са тези -

и са наистина хубави нещата им
Имам и други събрани в един файл, но по-нататък ще ти постна, че сега бегам, сори.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Melany99]  
Автор Liya ()
Публикувано20.01.16 21:36



Хм... кофти, викаш... Тъкмо се навих...
Ся ще гледам тея с парата.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: h1685614]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 22:54



Знам им неудобствата - писал съм ги.
И да - при нас, в електрониката се ползват десетични инчове.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: 741]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 22:55



Както всички знаем Русия не е държава от света, а руснаците не са хора.
Тъй, че техните дюймове немат никакво значение.





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Liya]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано20.01.16 22:59



пускай линк веднагически...

абе писна ми да се пъхам във фурни и да трия като олигофрен ... време е за някоя екстра... като сензора на чистачките, дето ги включва сами пре леко попръскване...



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: PYTnik]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 22:59



Това като гледам си е решение и на проблема с млякото.





Тема Re: Не!нови [re: 741]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 23:03



Понеже нямам реални данни (а и ти предполагам нямаш), предлагам да проверим на практика.
Следващия път като за тръгна за село, ще си взема ват час метъра и ще засека колко гори бирюсата за 48 часа. Купен е 71-ва.
После ще засека колко гори индезита тук в София и ще дам данните. Заедно с физическите мерки - обем, площ, етц. Па после ще обсъждаме.



При всички положения обаче, за да "паднеш" от разхода, значи или нещо глобално не е наред, или си прост немец, дето не знае какво измерва.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: 741]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 23:04



разбрах, че на тръба половин цол нито външният, нито вътрешният диаметър е половин инч :

Знам, знам....





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: MilaO6]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 23:05



Мразя шопингуването от край време

И аз.





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Lira Emerald]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 23:10



Поручик, честити да с ави новите придобивки

Мерси, мерси. Днес монтирах печката.
Друго си е да има докторска степен човек - иначе не би могъл да пусне фурната.





Тема Re: Не!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано21.01.16 08:24



Ами за човеко, КПД на хладилник означава само електромотор, и си е прав.
Той откъде да знае, че охладителната система също има КПД и е част от хладилника, и че модернизираните нови хладилници са с нова усъвършенствана охлаждаща система наистина харчат по-малко електроенергия.

Важното е да не се връзваш на измамните магазинери, че новите хладилници са по- икономични..и да не ни се правиш на инжинерин..



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Не!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 741 ()
Публикувано21.01.16 10:19



Направи го. Освен обеми и площи, запиши и вътрешни и външни температури, иначе сравнението няма смисъл. Навремето баба ми имаше един стар мраз, за който бас ловя, че по това време на годината ще бие всеки съвременен А++ хладилник. Той поддържаше под +4 градуса и с издърпан щепсел от контакта. Толкова някъде беше температурата зимно време в стаята, където беше сложен.

Ако смяташ, че през 70-те години някой е оптимизирал консумацията на тока, който тогава беше без пари, вместо да ти осигури още полезен обем при същите габарити - значи го подценяваш като конструктор. Оптималното при ток без пари не е оптимално при 30 цента/квтч и обратно. При хладилника в това отношение е елементарно - подобряваш материала за изолацията или само вдигаш дебелината - и загубите заедно с консумацията падат.

При всички положения обаче, за да "паднеш" от разхода, значи или нещо глобално не е наред, или си прост немец, дето не знае какво измерва.

Ако се топлиш и готвиш на газ и общата ти консумация на ток е малка, а вземе та се окаже, че половината ти ги прави хладилника, може и да паднеш като не си го очаквал.



Тема Знаеш ли защо е така?нови [re: kiko64]  
Автор Phillip (von Kostov)
Публикувано21.01.16 10:22



При западняците има цели технологични отдели, които правят низ от чудеса една стока да има строго ограничен експлоатационен живот, който свършва малко след като изтече гаранцията. Лаконично казано: как да проектираме отлично изглеждащ и добре удрящ чук, който след примерно 1000 удара се разцепва на две и аре, купи си нов. Т.е. "Всичко - краткотраен консуматив!"
Засега китайчетата си карат по процедурата и не отделят ресурси за изследвне как да направим по-нетрайна стоката. Значи, ако ни се случи калпава китайска стока, то тя е поради некадърност и мързел, а не поради така описаната западняшка хитрост.



___

Събаряй!
(Котешки девиз.)


Тема Re: Знаеш ли защо е така?нови [re: Phillip]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано21.01.16 10:47



Маааааалко като световна конспирация ми звучиш.
Прочее , чел съм и съм гледал тоста по въпроса, но не мисля да е точно така.
Всяка фирма с отдел за "прецакване на дългосочната служба на артукула" викаш?
И всички са се наговорили да го спазват???
Айде бе!

По-вероятно е , в търсене на поевтиняване на продукцията (конкурентноспособност , да има екип конструктори , които да се грижат за това с кой, , аджеба най-евтин материал , съответния детайл ще издържи гаранционният срок. Търси се най-най-ниската цена.
Няма световна конспирация.



Тема Да де, аманови [re: kiko64]  
Автор Phillip (von Kostov)
Публикувано21.01.16 11:10



Да де, ама тая теория е сложна и е опасно да се избира урбулешката евтин материал, само защото е евтин. Я си представи, че се случи тоя материал да е по-траен от скъпия! Не може без проучване да се рискува така многомилионно производство.

Ми, при соца всичко беше калпаво и претупано: от добитите суровини, през преработката им та до производството. Ама стоките изкарваха с пъти повече време от сегашните.



___

Събаряй!
(Котешки девиз.)


Тема Re: Да де, аманови [re: Phillip]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано21.01.16 11:24



да, ама това щото белите са ги правили - 5 раса

а не жълтурките - 4 раса


справка - съседна тема за расите



Тема Re: Да де, аманови [re: Phillip]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано21.01.16 11:30



"Ми, при соца всичко беше калпаво и претупано: от добитите суровини, през преработката им та до производството. Ама стоките изкарваха с пъти повече време от сегашните."

Да не съм те чул повече да си казал че през соца е имало по- хубави неща от сега.
Те са комунисти до един!...и много крадяха от производството на стоки за гражданите.



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Да де, аманови [re: Phillip]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано21.01.16 11:36



е опасно да се избира урбулешката евтин материал, само защото е евтин

Не е урбулешката я! Има си конструкторски отдели , както каза ти , от инженери вещи в Съпромат .


Добре може да се изчисли кой материал колко ще издържи и да се приеме най- евтиния , който да свърши работа.

Ми, при соца всичко беше калпаво и претупано: от добитите суровини, през преработката им та до производството. Ама стоките изкарваха с пъти повече време от сегашните.

Ами как да ти кажа.... Има едни коефициенти за сигурност , коригиращи теоретичните сметки. Смятал си , смятал по формули и таблици и после де усигуряваш с още мъъъничко отгоре.
Та , като студент останах изненадан , че братските руски народи пресмятат с коефициенти , два пъти по- големи от вражеските западни такива.

И да ти кажа ....Перла 05 изкара 5 години , докато Индезита , който купихме , когато се роди Сър Пич работИ до миналата година с един ремонт на помпата преди 3 . Тоест , работила е 27 години. И още може да работи , просто аз реших да я сменя с пералня , която има вход и за гореща вода.



Тема Въпроснови [re: kiko64]  
Автор nbb (весела)
Публикувано21.01.16 11:41



на късмет. Пералнята на майка беше Перла 73. Работи повече от 30 години. Сигурно още може да работи, но брат ми купи някаква нова, която не пере толкова добре.



Тема Re: Да де, аманови [re: Phillip]  
Автор 741 ()
Публикувано21.01.16 11:44



Да де, ама тая теория е сложна и е опасно да се избира урбулешката евтин материал, само защото е евтин. Я си представи, че се случи тоя материал да е по-траен от скъпия! Не може без проучване да се рискува така многомилионно производство.

Може бе. Измързеливиха се да търсят точния материал и почнаха и за това да слагат чипове. Касетата още читава, ама принтерът не ще да печати.

Ми, при соца всичко беше калпаво и претупано: от добитите суровини, през преработката им та до производството. Ама стоките изкарваха с пъти повече време от сегашните.

Това е на принципа на казармата - лошото се забравя и се помни останалото.
Заслужаваш обаче заради тая приказка да ти се зачисли една соц. отвертка от незакалено желязо и вече само с нея да работиш ;)



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: kiko64]  
Автор Grok (пристрастен)
Публикувано21.01.16 11:47



Винаги чети такива случайни писания из мрежата с голям скептицизъм. Обикновено са пълни с абсолютни глупости. Още повече ако някой толкова много се хвали какъв специалист е, а същевременно пише изречение от рода на:

"(Аскорбиновата киселина според мен е избелител, но по този въпрос друг път ще коментираме.)"
Това е в предпредпоследния параграф. Аскорбинова киселина е известна още под името Витамин С. Ама според тази патка било избелител. Сигурно е много вредно нещо, след като има даже наименование по Е. Е300. Мамка му и витамин С, и той бил отрова. Аз предпочитам скорбут.

Интересно е, че като потърсиш L-Cystein първите няколко десетки резултата са само от руски сайтове, всички повтарящи колко е лошо. Ами лошо е - ставаме човекоядци.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Grok]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано21.01.16 12:02



Е , тази статия я постнах след бързо търсене и бегъл прочит. Тя не е важна.

Аз се занимавам със здравословно хранене от ....ммммм.....94 - та година.
Правил съм какви ли не хлябове от какво ли не.
Несъмнено, в готовото брашно се влагат добавки. Какви точно - не зная. То няма нищо общо с брашно , смляно току-що от жито. Купешкото "Втасва по-лесно , изглежда по-добре и има по- различен вкус.
Да не говорим за продаваните "пълнозърнести" брашна. Нищо общо с пълнозърнесто, което е си смелиш у дома.
И още нещо ....добре е пшеницата , която се ползва да е прясна и необработвана с фунгициди , както се прави с тази в силозите.

Хляба , който аз правя от жито е нещо , което с купешко брашно няма да направиш. И е в пъти по- вкусен и полезен.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: DarkSide]  
Автор vr. (старо куче)
Публикувано21.01.16 12:06



ее, ти пък още малко ще кажеш, че ти е кеф да си купуваш готини неща само напук на някакви хора, които не обичат да пазаруват :)
на мен пък май никога не ми е хрумвало да се дразня от хората, които обичат като теб да пазаруват, да ги порицавам, да ги определям негативно и т.н.
просто - ти обичаш да пазаруваш "скъпи дрехи, скъпа аудио електроника (ама наистина скъпа), произведения на изкуството ...", аз пък на първите им обръщам внимание само ако случайно ми затрябва нещо от тях, или ако някой като теб си е купил и се кефи, и споделя - ми е драго, че му е гот :)
а на произведенията на изкуството съм им само ценител - нещо като господин лале, ама без химиите и тупаниците


да не би някакви необичащи да пазаруват хора да са те намрънквали и да са ти опявали, че пазаруването, което ти е приятно, е нещо кофти?
а, да, ти каза - "клишето че пазаруването е ужасно, досадно, скучно и неинтелигентно занимание и понеже много държах да мина за високо интелигентен се отнасях с презрение към пазаруването и пазаруващите".
ми ето колко е ненужно човек да се заплесва по клишета
направо могат да му убият радостта, ако им се остави.
добре де, сериозно, какво общо изобщо би могла да има интелигентността с това дали човек обича, или не обича да пазарува?
това наистина не го разбирам?

относно телефоните - именно - телефонът е аз да мога да се обаждам, а не да ми надуват главата разни, да ми пере и глади, да ми връзва обувките и да ме съветва къде се слагат правилно ударенията
е, да се обаждам и най-много и да мога да почета, ако съм на скучно място, където се налага да изтрая повече от 5 минути.
за другите работи, които са наблъскали по телефоните, си има други уреди.
а и повечето допълнителни работи, които са наблъскани по телефоните, са си просто тъпотии, според мен.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: kiko64]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано21.01.16 12:08



много висока цена плащаш за здравето и живота си , бе Кико





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Munyta]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано21.01.16 12:23



Да бееее....
да се чудиш защо алпинистите се катерят по върховете!
баси ужаса ужасен!





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: kiko64]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано21.01.16 12:25



Приличаш на дете, дето удря юмручета и вика на на-на, пък аз ям истински хляб, а вие боклук
Знаеш ли колко хората пишещи тук имат възможност да ползват брашно, прясно смляно от жито >> клони към 0. Да, знам, че тези които имат такова брашно не висят по цял ден в чата.


Хората се опитват поне с хлебопекарна и ръчно да си омесят хляб, ти идваш и им разваляш и това. Само за да ги просветлиш.
Убиваш всичко с твоите правилности.
Кико - правилния




Тема Ама не съм казал "хубави".нови [re: PYTnik]  
Автор Phillip (von Kostov)
Публикувано21.01.16 12:26



Не съм казал хубави, а трайни.

Естествено, че един капиталистически "Technics" е по-хубав и на вид и като звук, от кой да е социалистически.
А па един приятел навремето рече да сдобие със стереоуредба. За Техникс не му стигаха боеприпасите, та баща му донесе от чужбина някаква друга. Той се опитваше да прочете името и: Бийч ... ъъъ ... Беча ...
А баща му вика "Весна, ве тъпчо!". Значи "Пролет", това беше една от гордостите на совецката хай-фай индурстия. Едно, че вкарваше всякакви шумове в музиката, ама дори като беше само пусната, без да свири, откровено се чуваше бученето на мощния траф отзад.



___

Събаряй!
(Котешки девиз.)


Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Munyta]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано21.01.16 12:45



А , глупусти!
И аз ям боклук , щях ли иначе да стана 107 кг.



Бях провокиран от твърденията , колко по-здравословен бил хляба , приготвен в домашна хлебопекарна.
Ми не е . По- различен - да! Непрестоял в пласмасово пликче , пресен , ухаещ - ок!
Обаче по- здравословен не е .
Киро правилно написа , че няма здравословен хляб. Здравословно е само покълналото жито.
Ако трябва да се мерят хлябове , обаче - най- невреден е истинския пълнозърнест хляб , заквасен с квас (има разика между мая и хлебен квас)

Знаеш ли колко хората пишещи тук имат възможност да ползват брашно, прясно смляно от жито >> клони към 0.

Елементарна леност и нежелание. Продават се разкошни каменни мелници за жито. Жито се намира лесно и се съхранява лесно.
Квасът наистина е кахърна работа , но да приемем , че ползваме мая .

Обаче , заеби! Кой му остава време от шопинхг терапии и драскане в клубове да се занимава с истински хляб?




Тема Re: Не!нови [re: 741]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.01.16 12:47



Естествено. Макар, че и двата се намират в постоянно отопляеми помещения, в които се живее по 24 часа на ден. Така че едва ли ще има повече от градус-два разлика за външната. Вътрешната обаче е важна.

Колкото до как са я мислили тогава, не може консумацията да не е взимана предвид - иначе изобщо нямаше да слагат изолация. Пък и на ресурса на моторно - компресорната група би влияла повечето работа.



Тема Re: Да де, аманови [re: kiko64]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.01.16 12:49



Нашата перла изкара едно барем 20 години без ремонт. Накрая ми я откраднаха.
На гонението с което сме в момента, на третата година му се скъса ремъка. И как няма да се скъса, като широк 5 ми. и дебел два....



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: DarkSide]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано21.01.16 12:52



Не й то баш тъй.
Първо, магазините спокойно може да са сайтове. Аз от 2-3 години насам пазарувам така почти всичко, освен тия неща, дет` ги има в супермаркета. Добре, че измислиха онлайн пазаруването, че да можем и пО темерутите / мързеливите / квито там да усетим чистото шопингово удоволствие, без да се блъскаме по магазините и без да се разправяме с продавачки и съ-клиенти.



Второ, обикалянето из магазини или сайтове може да е целенасочено. Било с цел конкретна покупка (конкретизирана напълно или повече или по-малко общо) или просто "я да видя какво да си купя днес", разбира се.

Трето, то ясно, че двайсет и деветата лятна рокля в гардероба ми е непотребна покупка, но няма нужда да е скъпа. Даже мисля, че добрата цена - или поне привидно такавата - си носи изразено допълнително удоволствие.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: kiko64]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.01.16 12:56



Ся, ако не са фунгицидите, ще е нещо друго.
Я житото няма да е правилно щото е селектирано, а не от мезозойската ера, я няма да е достатъчно сурово, я няма да е покълнало, я няма да е сято по пълнолуние и мляно когато Марс е в шести дом, я ще е прекалено бяло брашното, а бялото брашно е смърт, бетер хероина....



Винаги един заклет фундаменталист на здравословното хранене може да измисли нещо.
Въобще - да се яде е вредно и отровно. Само фотосинтеза и прана трябва да се ползват.

Храната става все по-промишлена, вредна и отровна.
А пък средната продължителност на живота расте....



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: pyrvata]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано21.01.16 13:01



Ка` щяло да е лошо! На мен на някои от дрехите ми пише "curve"!

Е го е:

Редактирано от MupaM на 21.01.16 13:07.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано21.01.16 13:28



колкото да ни не ни развали гъзарията от шопинга и чата





Тема Re: Ама не съм казал "хубави".нови [re: Phillip]  
Автор c@t ()
Публикувано21.01.16 13:53



В отговор на:

Естествено, че един капиталистически "Technics" е по-хубав и на вид и като звук, от кой да е социалистически.




Моля?! Преди малко гледах що е то Техникс - някаква японска джаджа подфирма на Панасоник.

Ние избрахме саунд система на Teufel, защото аз още не съм се изказала за Bose



Тема Re: скиф ми са дъската :)нови [re: vr.]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано21.01.16 14:26



Супер ти е дъската))) Имам за месене , точене, рязане и блъскане на теста))) ей такова чудо


от дядо ми е и е от цяло дърво)))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури

Тема Re: скиф ми са дъската :)нови [re: tia9]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано21.01.16 15:57



Много искам да я видя



Тема Е, па тогаванови [re: c@t]  
Автор Phillip (von Kostov)
Публикувано21.01.16 16:07



Е, па тогава най-хубавото аудио, което можеше да се намери в нашенските Корекоми, беше именно Техникс. Дори и най-страстните аудио-гъзари не бяха помирисвали Босета-Мосета и пр.



Ама ти сигурно си доста по-малка от нас и не помниш.

___

Събаряй!
(Котешки девиз.)


Тема Re: скиф ми са дъската :)нови [re: tia9]  
Автор vr. (старо куче)
Публикувано21.01.16 16:19



абе не ми е супер баш чак, ама става :))
ама това не е от цяло дърво на снимката, от дъсчици е...
твоята цяла ли е?
ама горно на синия ли е, или си е дъска за точене?
дай да видя, моля :)



Тема Re: Да де, аманови [re: 741]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано21.01.16 16:43



Е, тук вече се издъни напълно...
"Заслужаваш обаче заради тая приказка да ти се зачисли една соц. отвертка от незакалено желязо и вече само с нея да работиш ;)"

Сигурно си живял и си видял отвертките от битпазара турско поризводство менте..
Хората като мен живяли и тогава и сега, знаем какво беше БДС -Български Държавен Стандарт... работил съм лично, и сега все още притежавам инструменти Габровско производство, ОТВЕРТКИ, гаечни ключове, сведрла, секачи.....сега само можеш да си мечтаеш за такива качества инструменти..
...ами като не знаеш замълчи си бе...

И за твое сведение не съм забравил лошото, но за разлика от теб не наричам доброто лошо... че има и още...ГАРАНЦИЯТА..беше простичко и със закон, продавачът на стоката изпълнява веднага гаранцията, няма тука има тука няма...рядко се случваше, но ако върнеш повреден уред или стока, то веднага на момента и на място в същият магазин от който си купил стоката ти сменят уреда....БДС беше закон..остави железата настрани, ама да сложиш млени копита в каймата за колбаси...означаваше само едно - Белене...много лошо как да го забравиш, но и много хубаво, храните бяха по един стандарт...и мърдане нямаше...

пък ти за гъвкави отверки си се забаламосал...



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: скиф ми са дъската :)нови [re: ha!]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано21.01.16 16:44



ще снимам като се прибера и утре ще опитам да ти покажа))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: скиф ми са дъската :)нови [re: vr.]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано21.01.16 16:47



Синия, паралия...зависи от района, една дъска е и е голяма))), че и крака си има. Точи се нея, меси се, става голям лист за баница, с такава цел е правена едно време))). Някъде в OLX гледах фирма която прави и доставя, тоест фирмата е май човек един, исках кутия за хляб да си поръчам при него.)

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Да де, аманови [re: PYTnik]  
Автор 741 ()
Публикувано21.01.16 17:43



Отвертките бяха в държавната фабрика, та няма как да са били турски или от сергия. Купуваха ги на килограми за инструменталната и ги сменяхме през няколко седмици.
Забравяш, че имаше една камара ТПК-та, някои се опитваха с трици маймуни да ловят и резултатът беше като тия отвертки.



Тема Re: Е, па тогаванови [re: Phillip]  
Автор c@t ()
Публикувано21.01.16 17:49



Никога не съм виждала Кореком. Нито отвън, нито отвътре, нито знам къде е имало.

Но като малка съм получавала доста Киндер Юберашунг яйца и още едни мишки-играчки седнали на кутийка с дъвчащи бонбони, моята още я имам в килера, трябва да я изровя и снимам

И Адвенс календер имахме със сестра ми. Даже майка ми заби по един пирон на стената над всяко легло да ги закачим. Помня че в адвенс времето по изключение ни разрешаваха да ядем шоколад вечер. Иначе беше позволен само през деня, или ако сме болни, тогава пак беше разрешен вечер



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано21.01.16 18:06



Я житото няма да е правилно щото е селектирано, а не от мезозойската ера
Ами даааа!!!!

Ако ти се занимава , провери колко пъти се написа в темата думата "лимец" и забележи - не от мен!!! А това е точно некултивирано жито.
я няма да е сято по пълнолуние и мляно когато Марс е в шести дом
Цее се при новолуние и се мели , когато Меркурий е в четвърти дом! Много ти разбира главата на тебе !!! Питай Лъкиевата а

Въобще - да се яде е вредно и отровно. Само фотосинтеза и прана трябва да се ползват.ко не вярваш!
Ми даааа!!! А дишането колко е вреднооооооо!!! Затова се приемат антиоксиданти. Ама какви - не знам !

А пък средната продължителност на живота расте....
И смяташ , че се дължи на правилно хранене ли? Сериозно?



Тема Re: Да де, аманови [re: 741]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано21.01.16 19:08



Работил съм много с инструменти и не си спомням тогава да е имало толкова много ментета като сега..просто не си спомням да е имало ментета...колкото и да спорим е все тая...все още ползвам инструменти от преди 40 години от Петко Денев Габрово, уникална стомана и здравина

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: pyrvata]  
Автор Liya ()
Публикувано21.01.16 20:14



Ето ги тези с пиролизата -


Тези с парата още не съм ги проучила, но написах на гугъл самопочистване с пара и излезе това, сигурно има и други



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Liya]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано21.01.16 20:37



За тези с парата..... Не зна как стоят нещата при домашните печки , но аз в кръчмата имам един голям конвектомат. Включен е директно към водопровода.
Може да се нагласят различни режими на готвене при различни температури и % влажност. Поже да се програмира и постЕпенно - първо печеш (или втасваш ) нещо си при една температура за определено време , после при друга температура за друго време и накрая при повишена влажност за последния етап.
Така , ако печем хляб , например , кората му става мекичка и не песъхва.
Също така има специални режими за печене на пици - в началото с повече влага , а накрая без.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: kiko64]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.01.16 20:41



За лимеца специално - напоследък има тенденция всяка една нехранителна и несмилаема шитня да се изкарва полезна.
Мога да им дам акъл на тия с лимеца - да правят хляб от каменно брашно.
Хем нулева стойност на протеини, мазнини и въглехидрати (всичките вредни както знаем), хем полезен за организма калций и други минерали, хем много траен ще излиза хляба - същински джуджешки хляб.



Дишането на кислород е вредно. Азот можеш да си дишаш колкото искаш.

И смяташ , че се дължи на правилно хранене ли?

Смятам, че нормалното ядене - на всичко, в умерени граници е по-добро от системното недояждане.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано21.01.16 21:01





Азот можеш да си дишаш колкото искаш
Какво говориш ! Аз съм на аргон !


Системно недояждане??? Щях да пиша в темата на Торба , че да , бедните са дебели. Баба, лека и пръст, казбаче : От икономии пълнея! Това да не се хвърли , онова да не се хвърли...
Прочее, един колега по хоби от Минск ми разказваше за своя съпарник , че бил такъв скъперник , че дори пестял от храна . Карал на хляб . маргарин и някакъв колбас и накрая се разболял от скорбут , представи си!



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: kiko64]  
Автор c@t ()
Публикувано21.01.16 21:17



Ох сега като написа маргарин, ти като вегетарианец може да го хапваш, но аз миналата седмица изпаднах в ужас.
Бяхме на едно ъъх алкохолно парти

с още няколко фирми. Преди да започне "всичко" имаше хлебчета - 2 вида, единия гледам от любимите ми - черен хляб с метт.

Аз ги ям само с чер пипер и без гадни зеленчуци, обаче не забелязах че под метт-а има един слой маргарин.
Буквално ми стана зле, всичко имаше вкус на маргарин От години не бях опитвала, беше блах. Ако въобще ям нещо подобно, то е масло или крем сирене.

п.п. На едно парти ядох веган-метт направена от оризови вафли, натрошени на много дребно, доматена паста и подправки като метт изглеждаше като оригинала, даже вкуса е почти същия. Гениално, като ми казаха какво е, направо не повярвах



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: c@t]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано21.01.16 21:26



Не ям маргарин. Само масло. Какво е метт ?



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор eta d ()
Публикувано21.01.16 21:43



Мога да им дам акъл на тия с лимеца

Можеш, ама недей на всички. :) Понякога се налага, не е от моди.
У нас непоканено дойдоха захари, инсулини и други гадости по голямата щерка, та се наложи да сменим начина на хранене солидарно за цялото семейство.
Понеже аз писах за лимеца в темата за пекарните, затова се оправдавам :)
Иначе, честито за новите придобивки.





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: kiko64]  
Автор Liya ()
Публикувано21.01.16 21:48



Кикич, много ти благодаря, много полезна информация

Аз видях, че за готвене с пара има резултати в търсенето ми и твоя личен опит ми е ценен.
Но ние говорим за самопочистване на фурни с пара, което е друго , щото ни е писнало да търкаме, а фурните са най-зле в това отношение



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: kiko64]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.01.16 21:54



Аз съм на аргон !

Щото си богат. Бедните освен азот, най-много въглероден двуокис да си позволят по празници.

Пък относно яденето от икономии:

Една алтернативно слаба булка отишла на доктор по тия въпроси. И зела да му разказва:
- Докторе, доизяждам манджата на децата, после доизяждам манджата на мъжа и дебелея. Какво да направя?
- Ми вземете си прасе, рекъл докторът.
- Ааааа, докторе, ярма няма да доизяждам!

А Плюшкин не е бил беден.





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: eta d]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.01.16 21:56



Когато се налага е друга тема.
То и антибиотици се налага понякога и какво ли не - даже да му режат части на човек (пу, пу, пу - пази боже!)



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Liya]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано21.01.16 22:01



Какво да ти кажа...у дома съм подарил кухнята на жена си и почти не влизам вътре...Не знам кое-как , хеле пък за почистване.
И в кръчмата с футните слабо съм запознат. Имаме този конвектомат , една голяма фурна за пици в която печем цяло агне , ако се наложи. Имам грил за 12 пилета , куп фритюрници и скари , но готвачката е Шефката. Чистачката е тъщата и идея нямам как се чисти фурна. Има накупени купчина препарати - пръскат , трият - свети!





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано21.01.16 22:03







Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: kiko64]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано21.01.16 22:06



Какво е метт ?


chopped pork meat without bacon



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: kiko64]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано21.01.16 22:07



Какво е метт ?


chopped pork meat without bacon

Татар бифтек, като за теб



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: kiko64]  
Автор Liya ()
Публикувано21.01.16 22:08



Еми браво на тях!

Представям си какво е при вашия бизнес - бая работа си е почистването.
Явно в добра хармония ги вършите всички неща и предполагам, че това се усеща в духа на ресторантчето ви Ще видиш ти, като дойдем да хапнем при вас Бяхме се засилили за Варна, откъдето е мъжа ми, през Бургас естествено , тези дни, но времето ни спря...



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: ha!]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.01.16 22:15



Не препоръчвам!
Това нещо се състои на 97% от дихидроген монооксид, който освен, че се ползва в ядрените реактори в по-големи количества е смъртоносен!





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано21.01.16 22:20



чувала съм, изгаряния, такива работи.

ето за теб салата





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: ha!]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.01.16 22:23



Абсолютно полезна!
Препоръчвам!





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Liya]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано21.01.16 22:48



Винаги сте добре дошли...
Ние сме специализирани по големи , шумни банкети с много таци , сватби и детски празници.
Лятото имаме хубава тераса със шадравани , чешма и триметров водопад...
Но се боя , че кухнята не е на нивото на изискани столични ВИП-ове....


Салати , скари , дробчета , сърчица. цаца , картофки.....такива ми ти работи.




Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: ha!]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано21.01.16 22:50



Да де....метт на немски ли ще е ?





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: kiko64]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано21.01.16 22:56



не само



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано21.01.16 23:13



"... в по-големи количества е смъртоносен!" Особено ако не можеш да плуваш...





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.01.16 23:19



Бе не само.
LD50 при плъховете е 90 милилитра на килограм.





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: kiko64]  
Автор Liya ()
Публикувано23.01.16 02:17



Лятото имаме хубава тераса със шадравани , чешма и триметров водопад... Ехааааааааааа


Но се боя , че кухнята не е на нивото на изискани столични ВИП-ове...
Ний сме варненец и бургазлийка Мани ги тия шопе



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано23.01.16 10:00



Моята я провеждам по интернет особено OLX.
Хем има голям избор, хем ходя само да си ги получа.
Много добре ми действа. Понякога има и подаръчета.
Рядко съм била неприятно изненадана, а и е значително по-евтино.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано20.02.16 15:37



Току си купих от пазара :

1. Светодиоден прожектор с литиево-йонна батерия,пише 3.7 вата.
може от запалката на автомобила да го зареждаш,може от мрежата,или с обикновенни батерии,трички.
2. Три светодиодни битови крушки по 10 вата HOROZ

3.Диск за ръчен циркуляр с твърдосплавни пластини

4. Редуцил вентил за голяма газова бутилка,регулируем, става за пърлачка на прасе,пекане на чушки и тнт.

5 .Горелка ръчна, да кажем за пърлене на прасе,прасе с олимпийски размери

6.Три метра маркуч за прасето,за да го обикаляш


Сутринта купих,

6 кила кости с мръвки за кучеята

3 кила месо за готвене на жината

6 вратни свински пържоли



По принцип не хода да пазарувам, и не обичам да пазарувам, малко приличам на курва в тва отношение,- скромна съм,скромна съм, ма отприщя ли се нямам спиране.
Гледам една част от парите свършили,- това са скачените съдове,- пари/прим- стоки/прим ! имаше нещо такова в теорийта, ма прим кво беше немам айдея. Имаше Пръмов един





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: tirtirlin]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.16 16:02



Пари прим са тия пари, дето си ги дал отгоре.
Отиваш примерно на пазар с ясната идея пари-стока. Да речем - 20 лева за кило пържоли, хляб, два домата и ена краставица.
Обаче в магазина се намамваш и зимаш, и ена бутилка Бургас-63, щото за кво са ти тия домати и краставици без нея?! Нали?
Е те тия 14 лева за бутилката са пари прим.



Ся, знам, че Ламби ша каже, че не е тъй по икономическите теории, ама той е банкер и не бива да му се има вяра.





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано20.02.16 16:12



Ся, знам, че Ламби ша каже, че не е тъй по икономическите теории, ама той е банкер и не бива да му се има вяра.



Ламби да каже, ако сложа фотоволтаик, не само аз 300 000 души.Хиляда мегавата мощност ли, колко ли. Как вътрешният брутен продукт се надува, как нарастват банкнотите в обръщение в страната ? Ами ако и вода вадим с таз енергия, коя на пазарен принцип е два лева кубика ? Пием я, пикаем я, при което плащаме на ВГК за обратна вода, също както за дъждовна плащаме, за отвеждането. Тоест да завъртим едни суровини ма бързо. Ти ми продаваш арматурно желязо,да ама аз го топа и права безопасни игли, кои продавам на теб. Ти обаче хитрееш,премахваш им предпазителите и ги правиш опасни, което им дига цената заради риска от употребата им.Залагаш ги в банка,не иглите, бъдещите вземания.
Нещо такова,нещо да въртим едни неща, и да богатеем, нека да каже как





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: tirtirlin]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.16 16:17



Не може.
Като НАТО-партньори и членове ни е забранено производството на опасни игли.
Освен това са забранени и на територията на ЕС, заедно с кривите краставици и вкусните домати, от директива номер 234123/12/13 на ЕК, департамент "Прави краставици и безопасни игли"



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.16 16:30



Естествено, че ще кажа, че не е така! Щото наистина не е така!

Отправната ти точка е грешна!

Бургас-63 е парите! А доматите и краставицата са прима! Объркал си приоритетите!





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.16 16:34



Закостенял привърженик на старата икономическа школа си ти!
Въобще не можеш да схванеш моята Нова Економическа Политика.





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: LAMBl]  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано20.02.16 16:36



Бургас-63 е парите! А доматите и краставицата са прима! Объркал си приоритетите!


Добре де, материална стойност бива изядена,изпита, изчезва ! Как това се отнася на вътрешният брутен продукт. Правим една ракия, която после изпиваме,- защо отглеждаме домат който ще изядем ? Това е като да построиш билдинг, който после ще бутнеш. Ша напишеш писмо, и видиш ли ще го пратиш !



Тема Точнонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор nbb (весела)
Публикувано20.02.16 17:08



Преподавателят по банково счетоводство ни учеше, че в банка можем само да работим, но клиенти да не й ставаме никога.





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор pollyanna-33556 (и стар и познат)
Публикувано20.02.16 17:21



Винаги ми действа по един и същ начин - изнервящо!



"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: pollyanna-33556]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.16 17:23



Абе и при мен така.

Е, с изключение на магазините за части и инструменти.





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано20.02.16 18:38



с изключение на магазините за части и инструменти.


на моя човек съм му забранила да влиза в железария



не че ме слуша де



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.16 18:42



Тъй то - надушите, че на човек нещо му е кеф и гледате да му го отрежете, ако това нещо не сте вие.





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Melany99 ()
Публикувано20.02.16 19:11



Аз пък си купих два чифта обувки от разпродажба! Фръц!



Сега мъжът ми иска да хвърля два чифта стари и съм в голяма питанка...

Защо ми трябваше...

Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано20.02.16 19:11



Жена в леглото - Дар Божий!
Жена в кухнята - служител Божий!
Жена в магазин - наказание Божие...





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Munyta]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.16 21:04




А представяш ли си и трите да са наказание божие?

Минутке, ти нали питаше за сняг на Боровец? Днес цял ден валя. Утре ще ходя и ще ти кажа какви са переспективите.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано20.02.16 21:07



не беее, нищо не спирам, само се правя на строга господарка


напротив, много е гот като е минал през железарията и му е гот
тогава всичко е гот



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: LAMBl]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано20.02.16 21:37



да, за да знам да запазвам



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.16 21:55



само се правя на строга господарка

Няма лошо но:
а) само в леглото
б) не много често





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано20.02.16 22:06



Вече няма нужда от шопингтерапията, модерното е да заспиш на плажа


От 1000 до 10000лв е глобата, можеш да платиш с карта...

Ако не си напълно удовлетворен, може да поровиш и в някой гюм за боклук...

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано20.02.16 22:52



на мен ми действа :) вярно, последно си купувах печка, немска, преди 8 години, но все още си работи добре и не ми се е налагало да я сменям :)))

Аз съм жена, ние си купуваме бельо, козметички и прочее.. но, да, определено ми действа!



п.п. стана ли печивото според очакванията?



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор c@t ()
Публикувано20.02.16 22:58



Миналата седмица трябваше да пазарувам от дрогерията. Там харча винаги повече пари отколкото в супермаркет.

Моя приятел не вижда за нужно да се пазарува специално от дрогерия, тъй като повечето неща можел да купи от супермаркет.

Оокеййй, аз пазарувам в амазон. Гледам - пантри бокс. Започвам да кликам- шампоан за мъже 400 мл2 бр, маска за коса от 300 мл 3 бр, 1 кг кафе на зърна, ХХЛ препарат за пране, Картон с 110 бр табс за миялната машина, 3 бр различни видове грил-сосове, 6 кенс маслини със пълнеж сардели, 10бр инстант бульон, 5различни кремове на прах, 2 пакетчета гумени бонбони и 1 ник накс и още много неща, общ брой 26



Тоя картон го поръчах с адрес офиса, където работи моя приятел

След 2 дни по обяд той ми се обажда и ме пита КАКВО Е ТОВАААаааАа?
Аз му казах просто да го сложи в багажника и да го докара унас вечерта.

Той обаче отворил картона, изял пакета НикНакс и една кен с маслини И ме пита защо по дяволите поръчвам гумени бонбони в интернет



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано27.02.16 16:06



Току си купих компресор. 50 литра бутилка, 1500 вата, -229 лева.
Не мога без компресор в къщи,глождеше ме ! Ся ! имаш опция,. мож да не помпиш, ма мож и да помпиш.Нямаш ли компресор, само мож да не помпиш.
И едни професионални алуминиеви стълби загледах. Водопроводчик съм, ма комшийката казА че ме сънувала на стълба, с лъскав червен ключ, няква тръба съм отвивал,или завивал, не била сигурна, с тез влажни очи пък и тя





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор c@t ()
Публикувано27.02.16 17:40



В момента чатя с 4рима е Ebay.

Подарявам една червена шейна МиниБоб. за 15 мин намерих нов собственик, в 17:30 ще дойдат да я вземат



Продавам и количка за кукли по договаряне, имам една заинтересована, на 20 евро сме, ще видим какво ще стане.

След малко ще снимам инлайнерите, плеймобил и т.н. и ще ги сложа и тях за продаване.

Пфу, за да подредим килера, трябва да затрупаме всекидневната.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: c@t]  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано27.02.16 18:05



Тръгвам за вино в Брестовица.10 литра червено, и 5 бяло. Бяло вино се прави трудно.
Брестовица е най винарското село,- там минава рекичка, но вода никой не пие






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.