Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:37 21.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано19.01.16 22:01



на мен ми действа, но през полезност.
Много се кефя, като си взема винтоверт, оранжерийка(и я сглобя)

или лете - някоя красива кокошка или цитрусово растение
Тъй че явно не попадам в дефиницията. Сега чакам февруари да дойде пролетта и да си взема една строителна стълба 7-9 метра, че срамота.

не търси кумири, които гъделичкат слуха, но увреждат духовния настрой

Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор vr. (старо куче)
Публикувано19.01.16 22:03



и на мойта й отскачат и се крият копчетата, но струваше само 600, защото е само половин печка :)
от малките е, има само 2 "колела" и не стига до земята, а седи седнала върху шкаф.
много си е хубава печката, на сестра ти ще й е хем по-лесно, хем по-приятно да готви, защото е приятно когато си служиш с приятен на вид предмет, инструмент.
пък печката си е инструмент, нали така :)
телевизор в къщата няма да пусна... макар че то има един, дълъг е колкото като разперя ръце


обаче си го държат в библиотеката и не е свързан с това телевизионното нещо... а само цъкат разни игри на голям екран и гледаме филми от файлове на него понякога заедно.
абе играе роля на доста големичък монитор, всъщност.
а хлебопекарната и мен ме заинтересува, като направите експеримента - да кажеш :)
шопингът мен лично ме зарежда с нерви.
тъй че ако в терапията се включва да се такатака от нерви... абе не знам.
но иначе ме кефи да си купувам абсолютни глупотевини, "предмети за кабинета на директора на лудницата" - както деликатно се изразява един мой близък
например - нацъках и си купих ей такава . от големите. добре бе, обясни ми, закво ми е тва?!
тя маци й видя сметката на втория ден, де. изтърча, бутна я и я напраи на сол на земята, сметох я и тва е.
ама просто ми се прииска да видя като как и какво прави, затова си я купих :)
като ме хванат карастанчовите ходя в "без паника" и си купувам някоя дивотия
ако това е "шопинг-терапия" - ми гот е, кво.
иначе единственото, което обичам, обичам, обичам да си купувам, да се зарина цялата, да плувам из тях и ако може да си ги взема всичките до едно с мен у дома, това са полускъпоценни камъчета-мъниста, разни други материали, инструментчета... - виж, това вече го о-бичам! мно-го!



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано19.01.16 22:16



кефя се само като си купувам парфюм, книга и шоколад

иначе пазаруването за мен е ад



Тема Не!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано19.01.16 22:24



Това с марковите уреди, го изоставих преди около 7 - 8 години. Купих няколко такива маркови прахосмукачки дето мноо велики, всичко правят ... и свирки и дори викат Оле! накрая.

Баси боклуците се оказаха. ... ама скъпи!

Първата Делонги с воден филтър, с ...за пране на пердета, килими, с ПАГГ (полу автоматичен гъзогъделичкац) и ... нам си к`ви изгъзици изкара 1 година и мотора изгоря. А докато работеше този "воден" филтър докато се почисти е ебати мъката, не може да го оставиш мръсен, защото "оживява", но пък ми помогна да разбера как е възникнал живота на планената... Втората пак с някакви екстри и селенови и не знам какви си филтри сдаде багажа още в гаранция (по-малко от 6 м.) Ходи два пъти в сервиз и уж е в гаранция ми вземаха по 30 - 40 лв. не! не било за ремонта, а за почистване на филтрите с ебалимумаматаскакво.
След като си я получих от поредния ремонт, ритуално я изхвърлих в кофата за боклук барабар с почистените й филтри, без да я пусна - директно от колата в кофата!!!
След тях влизам в магазина и искам най-простият уред. Викам, интересува ме само да е евтина, та като я хвърля след 6 месеца да не ме е яд. Отидох в магазина и си купих за 39 лв. (колкото е почистването на филтрите на марковата) най-елементарната прахосмукачка - още ми служи!!! 7 - 8 години от тогава...

От този натрупан опит, винаги търся най-простия и най-евтин уред. Винаги питам, това ли е най голямото менте? Обикновено продавачите не са обучени да признават, че това е менте и започват да му изтъкват предимстваа, тогава им казвам, че аз не искам уред с предимства, а с недостатъци! Голяма мъка им е докато ги накарам да произнесат на глас: "Това е най-големия боклук който има в магазина!" Иначе не купувам! Веднъж купувам пералня. Направо ги наврях в кучи гъз, като разбрах, че от най-евтините перални имало една, дето на всичко отгоре била катастрофирала при транспорта. Викам: "Купувам, я! Веднага я изкарайте от склада!" Тия в магазина гледат като попарени!

Прилагайки този принцип нямам нито едно разочарование, нито един изхвърлен уред менте. До тук съм изхвърлял само маркови уреди.

Редактирано от LAMBl на 19.01.16 22:30.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: tartarianeyes]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано19.01.16 22:28



И за мен е така. Кефя се като си купя нещо готино за ядене, книга или някоя глупотевина, която ми се струва уникална и за нищо не служи напрактика. Дрехи си купувам на един дъх, защото мразя да пробвам и обикновено първото нещо, което ми е необходимо и ми хване окото го купувам и се приключва, след това се чувствам освободена, че съм приключила бързо.



Тема Хлебопекарничките:нови [re: vr.]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано19.01.16 22:28



Тая ми е трета:



Първите две ги потроших от работа още преди години.
Станах абсолютен спец по експлоатацията им, писал съм много в Готварските рецепти - ти си спец по откриване на теми, ако имаш време, потърси.
Има обаче огромен недостатък.
Аз не съм хлебояд. Ако има - ям, ако не - не ми липсва. Обаче като излезе пресният хляб, не мога да му устоя. Просто...Затова и взехме тая, не е най-маркова, но прави по кило и 400 хляб, за да стигне за всички.
Мога да говоря много, но не я ползвам от половин година точно по тая причина - губя човешкия си облик;) А и хлябът наистина става несравним.

не търси кумири, които гъделичкат слуха, но увреждат духовния настрой

Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано19.01.16 22:33



аз мразя шопингите. Общо знам 5 мола в София, ходила съм само в два, щото единия ми кварталния смесен магазин. ДРугия по неволя.

Не ми действа особено. Пазарувам при необходимост за дома, а за себе си некви парцалки пътьом. Ходя много пеша, пътувам и току видя нещо на витрина, влизам купувам и толкоз.

Поради причини, викаш))) След 5 години пак същите неща горе -долу. Битовата техника се разваля почти едновременно, знам го от личен опит.



Пекарната : груба грешка. МНого вкусен хляб става и много се руча.

Мама има и там просто се унасям с хляба. Много обичам хляб, но от 2-3 години у дома магазински хляб не влиза. Пека си сама хляба-лимец, пълнозърнесто. Сама правя от известно време и квасеца. Миналата седмица за севте ползвах двузърнест лимец-баршното смесено със семки-тиквени и слънчогледови. Божествен хляб стана.

Кви пекарни, кви щуротии. Знаеш ли къв кеф е тестото да ти расте в ръцете. То е като ... други работи да ти растат в ръцете, набъбват, пулсират. Който не го е изпитал, той не знае. А целия ритуал... всичко да излезе изпод ръцете ти е невероятен.


Ама, със здраве да си ги ползвате уредите. Ти имаш нужда от повече лебец, таман ще се поналееш)))

ПРи всички положения поне една отвертка си купи, те така за сън
(моя си купи тия дни ветромер, не знам къде ще мери михаля, ама си се кефи. той си знае за чии. Хем не съм си купувала тия дни масажор за бръчката под лявото ухо))))



Тема Re: Не!нови [re: LAMBl]  
Автор vr. (старо куче)
Публикувано19.01.16 22:35



хахахаха това е тооолкова готино дето си го написал :))))
ахахаха :)))
аз нямам тази твойта смелост още съвсем, уви.
и понякога успяват да ме омаламосат... обаче вече само понякога :)
яростен прахосмукачопропагандатор съм, обаче, на марката "зелмер".
дъщеря ми купи втора, по-нов чешит и изхвър... ъъъ... подари първата - нищо й нямаше след 6 години работа.
като купи втората само защото на мен ми хареса, че са й усъвършенствали черволяците и чаркалаците и нещо държах 5 минути реч как хората се развиват, мислят, усъвършенстват си продукта...
полска е и не струва 30 кинта, а 300 и нещоси там, но си я обичам все едно аз съм си я направила


мощна, смуче едва ли не през стените, чисти се за минута и половина - мноу мразя прасмухачка оставена с боклуците "за друг път". то като е чистене - значи не продължаваш да си съхраняваш боклука, ама в прахосмукачката, нали така.
ако се счупи тази - на около 2 години е в момента, пак ще си купя от техните прахосмухачки.

хахахаха не мога, не мога :)))
като те чета напрао ми се приисква да ме вземеш със себе си, да гледам, някой път като си купуваш нещо такова :)))))



Тема Re: Хлебопекарничките:нови [re: cyrus-93580]  
Автор vr. (старо куче)
Публикувано19.01.16 22:39



трябва да ти кажа, че... и аз май по тази единствена причина все още не съм си купила хлебопекарна.
при мене направо си беше станало проблем...
с петдесетте си кила с мокра ватенка плюсках по хляб на ден.
оказа се, че изобщо, ама въобще не е много безопасно това.
ся... хем се въздържам от хлебоплюскане, хем пак ми се приисква да си купя хлебопекарна


седя в момента, гриза четвърти мъфин със сирене и маслини, правя се, че изобщо нито съм го правила, нито го ям, нито го познавам и си мечтая за хлебопекарна, не, кажи, какво е тва



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор c@t ()
Публикувано19.01.16 22:44



Каква е тая терапия с телевизори и печки?

Може подозрението ти да е вярно

Миналата, ах не, май беше през 2014 г. една вечер седяхме на дивана в хола и обсъждахме телевизора. Набързо поръчахме един 55 цолов, като знаехме че е с 1 см по-голям отколкото трябва. Като го докараха, го окачихме в спалнята, защото там едната стена е почти цялата свободна

Снощи пък съседите бяха шумни. Веднага избрахме саунд система, още не сме поръчали

Хлебопекарна нямаме, сушилня - също. Едното е вредно за икономиката, а другото за околната среда, имам предвид излишно вредно.

С дъщерята имаме толкова дрехи, че да не се налага да перем 2 месеца. Затова поръчах още една жилетка за моя приятел, 1 от 3 ще изхвърля, че на нищо не прилича, като я носи постоянно. Иначе можем да си позволим недвижим и движим имот, въпрос на приоритети




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.