Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:37 19.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Monica123]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 02:31



Най-голямото достижение на френската революция е налагането на метричната/десетичната система.

Което не пречи инчовата да има своите предимства, както вече казах.

Аз съм им свикнал - работя с тях вече 30-тина години....



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Melany99 ()
Публикувано20.01.16 02:40



Инчова, минчова, но като става въпрос за измерване на малки размери и веднага преминават на милиметри...



Защо ми трябваше...

Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Melany99]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 02:52



Не точно.
До един момент вървят на части от инча, поне в електрониката.
От там на сетне не, защото се губи смисъла на системата - лесното представяне.
Защото инчовата система е "природна" тъй да се каже. Инстинктивна.
Представи си произволна отсечка - много е лесно да я раделиш на 2. Половинките пак лесно се делят на две. И т.н. Сега си представи пак отсечка и пробвай на ум да я раделиш на 10. Не става нали?
Когато навлезем в областта на размери близки до границата на видимост и отвъд нея - това вече няма значение и десетичното е по-удобно. От към запис основно.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Melany99]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 02:58



Зорът с инчовете е и когато станат много и се загуби коефициента две. И почнат да се ползват футове.
3 фута и 4 инча - еби му майката да си го представиш. Коефициент ена дванайста...
Макар, че поотделно футове и инчове са лесни за представяне.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 20.01.16 03:01.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано20.01.16 07:27



може да извадите хляба, па да оставите бъркалките така...



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Liya]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано20.01.16 07:40



ох, боже... имат време да се занимават с подобни неща... имам изрязано на плота вече





Тема Re: Не!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Сюзерен на БлагопристойноАдминистратор ( )
Публикувано20.01.16 08:28



не става;)
Като удариш с чук, хвърчат искри от бетона, много е здрав. Да нре говорим, че от две страни няма как да се замахне достатъчно с млат.



не търси кумири, които гъделичкат слуха, но увреждат духовния настрой

Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор h1685614 (минаващ)
Публикувано20.01.16 08:30



Абе минал си и ти покрай инчовете щом не си им разбрал неудобствата. Землемерите дават размерите си в десетични футове. Архитектите във фут-инч, дробен (10'-7 11/32" десет фута, седем инча и 11/32). Инженерите в десетични инчове.

И като ти дадат всички тия чертежите си, от теб се очаква да сглобиш една сграда на база терен с нивелации в десетични футове (примерно 300,61'), сграда във фут-инчове дробни, и системи в сградите (водопроводи, канализации, климатични инсталации, противопожарни инсталации) в десетични инчове (104,45"). Е сега в какви мерни еденици да си настроиш CAD софтуера та да сглобиш сградата? Сметаш и преобразуваш с калкулатори като идиот, поне 25-30% повече време харчиш да си направиш модела. Не ми ги хвали изобщо.

Ако ще делиш на две, то всяка мерна еденица се дели удобно на две. Ми ако си монтьор, кой ключ ти трябва, 3/8 или 7/16? Как точно си представяш колко е голямо 7/16, ма без гугъл?



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: tartarianeyes]  
Автор Сюзерен на БлагопристойноАдминистратор ( )
Публикувано20.01.16 08:30



Бъди убедена, че Ржевски вероятно знае това;)



не търси кумири, които гъделичкат слуха, но увреждат духовния настрой

Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.01.16 09:02



Действа, ама за кратко. Подобно на цигарите и наркотиците е - вкарва в разходи.
При мен специално по-големият проблем в момента е къде да си държа покупките, които не подлежат на консумиране. Дрехите ми са така натъпкани в гардероба, че при изваждане все едно във възглавница са стояли, а много мразя да гладя.
Поне за книгите измислиха електронен вариант (който освен това често се краде, а не се шопира). Остана и за дрехите и другите по-големшки неща да измислят някакво зипване.




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.