Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:55 20.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Не!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано20.01.16 00:30



е, да си жив и здрав, тъкмо си купил нови... и още да купиш... и аз малко скърбих ... мен пък ми са хчупи чисто нов таблет ей тъй от само себе си

...литна та са заби в земята... ма кат викам таблет, последен писък на технологичното мислене ... и от тогаз много са замислям кой да ми влезе в къщата... та...и аз тъжна, викам на сетра ми: тъй и тъй нов хубав с място за мобилен и-нет ...тя са изхили и вика: чудо голямо купи си нов... след малко ми звъни и ми вика: ако си много тъжна купи си два... та, да сме живи и здрави, де...



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано20.01.16 00:31



zoll e немското съответствие на инч

идва от стария немски
всъщност тогава освен цол са казвали и "един палец" - горе-долу 2 сантима и нещо



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Liya ()
Публикувано20.01.16 00:34



С пиролиза ли е?



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: tartarianeyes]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 00:37



zoll e немското съответствие на инч

идва от стария немски
всъщност тогава освен цол са казвали и "един палец" - горе-долу 2 сантима и нещо


Благодаря, не знаех.


Ти тва към мен сериозно ли го пишеш? В смисъл - да ми обясняваш, че цол и инч е едно и също?
Гъбаркам се с катката просто.
Апропо "и нещо" - то е 0.54.

А знаеш ли защо всеизвестната руска винтовка е трилинейка?



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: Liya]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 00:38



Бъ ли мааму! Утре като я докарат ще видя.



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: vr.]  
Автор Liya ()
Публикувано20.01.16 00:39



Мойто дЕте беше лудо по такива ламби

Едната такава, предната лава... но и двете имаха една и съща съдба - ритнах ги, без да искам Ми що стояха по пода, не можах да разбера. После исках да му купя, да компенсирам - не ще



Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано20.01.16 00:47



съвсем сериозно ти го написах

ми не си длъжен да знаеш как говорят немците :)

те си имат техни си измишльотини, пазят си чист езика, недай боже, да кажеш "директъри" вместо "датенферцайхнис" или "омлет" вместо "айершпайзе" (тва по австрия)....

кажи сега за винтовката трилинейка





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Liya ()
Публикувано20.01.16 00:47



Тея се били чистели сами - такава искам аз





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: tartarianeyes]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано20.01.16 00:52



...евалла за което... така трябва да се пази езика... въпреки че така затрудняват интеграцията ... но пък се пазят по този начин... ние само можем да се поучим... и в немско е така... незнам за омлета, ма датенферцейхниса





Тема Re: Действа ли ви шопинг-терапията?нови [re: tartarianeyes]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.16 00:59



ми не си длъжен да знаеш как говорят немците

Ехо - аз съм инженер.




В царска Русия е имало мярка за дължина "линия". Равняваща се на една десета от инча/цола, демек - 2.54 мм. Което е шантаво, защото удобството на инчово/цоловата система е деленето на 2 и степените му. Половин цол,, цол и половина, три четвърти цола... Няма човек, дето да не си е купувал ВиК части и да не е чувал тия мерки. Просто на 2 се дели лесно, дори на око. Лесно можеш да си представиш колко е половинка от размер, четвъртина, осмина.... А една десета - както е в метричната система е трудно на око.
И тъй - линията е десета от инча, което е кръстоска между метрична и цолова система. 3 линии, по 2.54 милиметра правят 7.62 милиметра. Калибърът на оръжието, един от най-популярните и до ден днешен. От там и трилинейка.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 20.01.16 01:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.