Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:30 29.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Тъй! Положението е следното:нови [re: Phillip]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано01.12.15 20:10



Мисля да запазиш голямата зала. Да няма отпаднали...

И за да не стоим на празни ясли, поръчай 20-тина салати от онази, която ядохме всички. Домати, краставици, печени пиперки и сирене :)
Не знам, кой пръв си я беше поръчал, но всеки новодошъл искаше от келнерката "като тази" и посочваше чинията пред спунки, Леос и други по-рано започнали.



Щастието идва при веселите!

Тема Може. Ама пак си помислете.нови [re: Шило]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано01.12.15 22:04



Шило> Да няма отпаднали.

Точно в голямата зала може да се окажат повече отпаднали, поради деликатността на "оня въпрос". За Опти знам, че не пуши, а ти не си кой знае колко страстна пушачка и все ще изкараш, ако се наложи някое и друго излизане. Казвам ако.
Колкото до мен, аз съм способен да изкарам цяла вечер без нито една цигара и пак да ми е кеф. Но виждаме тук има такива, за които някакво ограничение, макар и леко, може да се окаже Голямата Пернишка Трагедия. Комичното е, че те са от типа пушачи, дето може цяла седмица да не се сетят за цигари "защото нямам време, а и да не умирисвам дрехите си и къщата си", но като седнат в кръчма на маса и изпушват 2 кутии цигари. Още по-комичното е, че става дума за ония измислени клечкави цигари, които само правят дим, а не кеф.
Та, пак си помислете.



___

... тулибу дибу даучуу ...
(Валентина Хасан от Music Idol 2008)


Тема Re: Ми, нали ти се хвананови [re: Phillip]  
Автор Liya ()
Публикувано02.12.15 00:22



Абе, мол ти са бе

Развивала съм бурна дейност - тъпотии твои!
Ми няма да минавам и за 5 мин, ок! Нали съм "нова" На никого няма да липсвам. Даже ме объркаха за 5-те минути, когато наминах, с друга и трябваше да се обяснявам, че не познавам Силверадо.
Btw, опитах да помогна, по моите представи, за което сори и бай.

Редактирано от Liya на 02.12.15 00:29.



Тема Re: Тъй! Положението е следното:нови [re: Phillip]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано02.12.15 00:41



Извинете за намесата, но ви чета с интерес
"никой да не се муси: ако набъбнем, може да се наложи да отпаднат неклубари."

Разбира се че клубарките ще са против...ако някой ще отпада това се неклубарките...
зная че ще стане хубав купон, но така изборно...., не може така да се постъпва...



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Тъй! Положението е следното:нови [re: Phillip]  
Автор Lynn-28590 (...)
Публикувано02.12.15 07:49



Залата с камината. Десетина салати от тия, дето ги обяснява Шилото и сме ги били яли всички

, пет шопски, да кажем, вода - десетина малки или две големи, бутилка "Кехлибар" и тва е достатъчно за старт.

…последният милиционер над Омир слънчево ридае…

Тема Re: Коледен Клубен Купон, 19 Декемврий, кръчма "Иначе"нови [re: Phillip]  
Автор dedoandro (познат бе!)
Публикувано02.12.15 09:14



Здравейте всички!

Отдавна не съм се появявал тук, тъй като клубът е за 40-50 годишните, а аз отдавна престанах да съм сред тях. Причината за явяването ми е любезната и приятно звучаща покана от Филип (Швайнщайгер) да се придружим (кака Верка и аз) към поредния ККК.

Ама има едно "ама" и туй "ама" е свързано с датата 19.12. По стария календар, който е валиден и действащ за Сръбската православна църква, 19.12. е Никулден. А нашето семейство чества именно този празник, наречен "Кръстна слава". Ето какво е слава:


Кръстна слава
Ганчо Савов
Повечето от народните празници и обичаи, които имат в календара си сърбите, са като нашите, или малко се различават от тях. Има обаче няколко, които са съвсем специфични, типично сръбски. Такива са например предколедните семейни, отличаващи се с голямо настроение, в които всъщност участва цялото семейство, макар "детинци" да са свързани с децата, "материце" - с майката, а "очеви" - с бащата. А пък пролетният празник Младенци, посветен на младите семейства, които са се свързали в брак предишната година, се празнува в деня на пролетта 22 март.

Ние обаче ще спрем вниманието си на най-големия чисто сръбски родов празник - Кръстна слава, Кръстно име или просто Слава. Това е един много хубав обичай, на който се държи много и който никога не може да се пропусне.

Славата е посветена на светец от календара, обикновено избран от дедите за закрилник на рода и дома и се е превърнал в традиция. Най-често това е някой от популярните важни светии - Йован, Лука, Никола, Архангел, Георги и пр. За празника отговаря бащата или най-възрастният мъж в дома, но ако той не може да изпълнява функцията си, замества го някой от синовете. Ако родът живее пръснато в различни селища, Славата се празнува от всички семейства поотделно. Славата не се прескача, ако домакинът почине, но в годината на смъртта му тя се отбелязва само в семеен кръг, смирено и без гости.

Няколко дни преди началото на Славата жилището се почиства и подрежда, на видно място се поставят иконите на светеца, на Божията Майка и на Исус Христос. Около 12 часа на обед в деня на светеца местният свещеник прави малка литургия в дома, окадява храната, къщата, славското жито и виното, а домакинът запалва една голяма свещ. После свещеникът начупва обредната пита (славски колач), която преди това е осветена в църквата.

От този момент нататък къщата стои отворена в продължение на цяло денонощие, а масите трябва винаги да са заредени с разнообразни ястия, питиета и лакомства за гостите. Ако Славата се пада в дни на пости, храната трябва да е постна! Понеже Славата е духовен обичай, на нея не се прекалява с гощавката и тя не се превръща в гуляй и веселба!. Просто гостите идват, честитят празника с "Честит свети... и щастлив празник, домакине! Да даде Бог здраве и късмет на теб и семейството ти!", а домакините отвръщат: "Благодаря и добре сте ни дошли (казва името на гостенина, който ги води). Бог здраве да ти дава!" После похапват от всичко и не се заседяват повече от половин час, защото след тях ще дойдат други. Не е задължително да носят нещо на къщата, но ако все пак донесат, на домакина поднасят бутилка вино или ракия, а на домакинята - цвете. Може да се подари и книга!

В малките селища, където хората се познават, не е необходимо те да се канят на Славата. Всички там обикновено знаят в кой дом кога има Слава и без покана отиват да почетат рода или семейството. Но се съобразяват с обичая, че на обяд се събират най-преките роднини и кумовете. В градовете сега домакините поканват гости за Славата си, като определят по кое време да дойдат - след като мине обядът с близките им, - за да не се струпват всички наведнъж.


Взето оттук: http://euro2001.net/index.shtml?page=statia&file=issues/5_2007/stat_15.html
-----------
Така че не ми остава нищо друго, освен да пожелая на всички, които ще вземат участие на купона, весело изкарване, щастлива Коледа и много, много успешна, а преди всичко мирна нова година 2016.

Дедо ви Андро



Избягвайки деепричастията, ще подобрите стила на речта си. Марти Ларни.

Тема Да. И аз така смятам - камината.нови [re: Lynn-28590]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано02.12.15 13:16



Като гледам записването до момента, малко вероятно да сме потресаващо повече от 20, вкл. неклубните елементи и ще се сместим при камината. А, ако изведнъж се юрнат да се записват малко преди ККК и голямата зала е свободна, то може в нея.

Поръчвам салатите. А напитките са лесни, нали няма тепърва да мият казана и да го зареждат да дестилира, я! Старо и желязно бизнес-кръчмарско правило е "Само клиентът да каже ра- и вече -кията трябва да му е на масата!"



___

... тулибу дибу даучуу ...
(Валентина Хасан от Music Idol 2008)


Тема Предлагамнови [re: Phillip]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано02.12.15 14:19



за имащите желание, но не успели да дойдат,
среща над другия ден на кафе в 12 часа
Тъй де, програмата да е пълна.
Който иска да ми драсне на ЛБ




Нещата се оправят най-добре и правилно за нас без нашата намеса

Тема Re: Да. И аз така смятам - камината.нови [re: Phillip]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано02.12.15 16:43



извинявам се за намесата
но поръчай плата салати - с отделни чинии за консумация:)



Тема Резервирах стаята с камината.нови [re: Phillip]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано02.12.15 20:29



Резервирах стаята с камината. Да няма 6-5 и туй-онуй.
От ония салати и шопски, както казахаме.



___

... тулибу дибу даучуу ...
(Валентина Хасан от Music Idol 2008)



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.