Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:23 20.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Корекомнови  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано27.11.15 14:42




та се сетих за една случка...

Карамфилов е бил някъде 4-5 годишен. И току каже някой от махалата, че родителите му чакат виза за някъде. И като се върнат родителите, все нещо ново и хубаво. Да, ама други казвали, че дъвките им са от кореком.

толко му се объркали понятията, че един ден взел, че се похвалил на децата :
- И мама и тате чакат виза за кореком, тогава ще ви почерпя с дъвки и бонбони

вашите спомени от Кореком? Лесно ли взимахте визи?



Тема Re: Корекомнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано27.11.15 14:48



Хахаха:)))

Ми да, първото си посещение в Кореком помня някъд еот края на 70-те:))...този до х-л Рила/София...през 80-те беше лесно вече-на Младост, на Църна маца:))

Първият ми парфюм от там беше Чарли



Абе бая пазарувах от там...к'во ся, гот си беше и вътре миришеше различно

Редактирано от Lira Emerald на 27.11.15 14:53.



Тема Re: Корекомнови [re: Lira Emerald]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано27.11.15 14:51



ей, чарли, и аз си купувах Чарли, по-късно Ланком

ама аз пазарувах в корекомите на границата- Кулата, Станке Лисичково
даже сватбената рокля си купих от корекома на Кулата


ех, времена

лесно взимах аз виза, щото сърбите идваха ежедневно в родния ми град и нямахме проблеми с валутата



Тема Re: Корекомнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано27.11.15 14:57



На мен и първата ми кола-Лада 7-ца/светло синя/ беше от Кореком:))...струваше 4200 $...имам и още си пазя документа, с който ми разрешиха покупката през 1985-та година...



Иначе всичко в моя апартамент през 80-те беше от там, до дуралекса и дреболии разни...и от Квеле-стерео уредба-комбайн...ааахахаха

А който не си е купувал бебче уиски-галонките от там, все едно не е пазарувал нищо



Тема Да, през 80-тенови [re: Lira Emerald]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано27.11.15 15:04



Да, през 80-те беше по-лесно, защото излезе някакво постановление полуподсурдинка, че обикновен човечец може да пазарува в Кореком до известна сума, май 100 дундекса, без да показва документ откъде ги има.
Аз си купувах предимно готини чайове, в едни такива удобни тенекиени кутии, които после можеха да се използват за съхраняване на винтчета и пр. дреболии.
Разбира се, за стоки от първа необходимост за уважаващия себе си гъзар, т.е. качествена аудио/видео техника, трябваше да имаш познат законно опериращ с по-големи количества валута, най-често либийски гастарбайтер или тираджия.



___

... тулибу дибу даучуу ...
(Валентина Хасан от Music Idol 2008)


Тема Re: Да, през 80-тенови [re: Phillip]  
Автор spunk (капризната)
Публикувано27.11.15 15:09



....или моряк))



Тема Re: Корекомнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано27.11.15 15:09



Ами аз имам една лична драма, свързана с корекома. Майка ми купи едни черни дънки от там и много се фръцках с тях. По онова време карах зимни кънки и имах едно приятелче хокеист. Та отиваме с него на пързалката, той нещо ме завъртя, аз паднах и сцепих дънките на коляното. Много гадно ми беше.....





Тема Re: Корекомнови [re: Lira Emerald]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано27.11.15 15:11



Аз още в бедните години имах приятелка стюардеса. И като и ходих на гости, тя като запоказва едно супер бельо и супер дрешки, купени от разни страни... И заизважда разни алкохоли, дето сме виждали само по картинки...





Тема Re: Корекомнови [re: copadevino]  
Автор spunk (капризната)
Публикувано27.11.15 15:11



още не е била модата на скъсаните на коляно дънки)))затова



Тема Re: Корекомнови [re: spunk]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано27.11.15 15:11



Е, не беше.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.