Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:01 13.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Корекомнови [re: WitchSmile]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано27.11.15 21:16



Ей, прекрасни кукли имаха руснаците.

ее, ще потърся една специална кукла. татко я донесе на дъщеря ми от Ленинград през 91 лето



с червена рокля и ... биберон и лъжичка с магнити

поднасяш лъжичката , куклата (с фабрично име Альонка) върти глава наляво-надясно
поднасяш биберона, хоп... "хапва " биберона


еее, голям кеф за Малечка



Тема Re: Корекомнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор checkpoint charlie ()
Публикувано27.11.15 22:16



спомени от развития социализЪм





Тема Re: Корекомнови [re: WitchSmile]  
Автор .Jess. ()
Публикувано27.11.15 22:29



Берьозката си е много хубав магазин.

Два пъти съм влизала и нищо интересно за купуване не съм намирала. За сладолед не съм гледала, но взех малко конфети, които бяха гранясали и със стар шоколад. Освен това ми се видя ужасно скъпо. В магазините нямаше жив човек, когато съм била в тях, та се чудя как се издържат.



Тема Re: Корекомнови [re: .Jess.]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано28.11.15 10:04



Аз друго, освен сладолед (и то точно определен) не съм купувала там.
Бонбони - предпочитам българските "Фигаро", ама много бързо ги изяждаме вкъщи.





Тема Re: Корекомнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано29.11.15 01:24



А Мурзилка купуваш ли си?





Тема Re: Корекомнови [re: LAMBl]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано29.11.15 12:07



Не съм се сетила да попитам дали продават "Мурзилка", но като дете го получавах. Барабар със "Септемврийче".

Имаше и едно списание/вестник "Зорка". Вървеше в комплект с "Жената днес", който искаше да получава това ценно за онова време, списание.

Като сме на руска тема... Неотдавна разглеждах стари семейни албуми. И до една моя снимка лепната снимка на друго момиче. Типично руско-с рубашка, пъстра кърпа (забрадка) на главата. Русичко. Опряно до едно дърво. Значи, направи си сметка, колко е било ценно това момиче, за да й лепнем снимката до моята. Това беше руската ми приятелка, онова непознато другарче, с което си пишехме писма. Вече не помня името, не помня от къде беше, но снимката се пази все още.





Тема Re: Корекомнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор 741 ()
Публикувано29.11.15 12:21



Всички получавахме Мурзилка. Годишният абонамент беше нещо като 20 ст.
Имахме близначки в класа, класната ги беше накарала и двете да се абонират поотделно, щото иначе и разваляли статистиката. Не могло другите класове да са 100% абонирани, пък ние заради тях на опашката в класацията с 96% примерно.



Тема Re: Корекомнови [re: 741]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано29.11.15 12:45



И "Веселые картинки" имаше. В него понякога отзад имаше "кукла" за изрязване заедно с дрехи за обличане.



Тема Re: Корекомнови [re: MupaM]  
Автор 741 ()
Публикувано29.11.15 12:51



А, това беше по-интересно. Мурзилката директно заминаваше в купчината за вторични суровини без да се чете :))



Тема Съкращението JPS значинови [re: BATHco]  
Автор Phillip (Швайнщайгер)
Публикувано29.11.15 13:49



Съкращението JPS значи John Player Special, което в свободен превод е:
Иванчо Сииграе Спишката.



___

... тулибу дибу даучуу ...
(Валентина Хасан от Music Idol 2008)



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.