Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:39 29.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Защо някои шофьори не дават мигачнови [re: osvoboden pich]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано29.10.15 18:34



Ще те игнорира, не те ли е страх така да му говориш!



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Защо някои шофьори не дават мигачнови [re: PYTnik]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано29.10.15 19:30



Страх ме е ама какво да правя... ще действам смело през просото



Вчера сънувах кошмари... Може да ти разкажа единия...

Та мотам се някъде по някакви несъщесвуващи софийски улички... и влизам в някакво странно магазинче... няма продавач няма нищо и ключове брате... ключове да искаш... какви ли не... като че ли мернах и философският камък просто ей така метнат на една лавица с надпис - "САМО ТОВА НЕ СЕ ПРОДАВА".... и стоя си и чакам някой да ме обслужи все пак - без значение че нищо не искам и нищо не търся... обаче ето - зад щанда се отваря врата и излиза на сцената Адекватен... ама такъв някакъв фантасмагорен... с кожена престилка... но не до коленете а до... абе някъде до нивото на китките... някаква много странна... и един такъв с очила, смръщено и леко зловещо... абе плашещо лице... малко като на Ебрахам Линкълн... нещо подобно... и мига такъв насреща ми... а аз стоя смирен като ученик... той става все по-заплашителен аз все по малък и накрая свали един ама огромен бате.... огромен ключ и ми го тикна в ръцете и ми вика:
- Плащай - всеки трябва да спазва буквата на закона, канона и кодекса... и който не го прави ще гори в ада!
В следващия миг се отвори врата на пода и оттдолу - огнени пламъци, ад, мисли, всякаква липса на нирвана... гърчещи се иначе мили животинки, разни люде и всякакви такива... някак ми стана ясно, че това е неговият ад... едва му казах:
- Ама... таковата... аз не искам това...
а той отвърна
- говори само за продукта а не срещу продавача му и... в следващия момент се събудих, плувнал в пот.

Ужас бате... направо се побърках - дано повече не сънувам изобщо. Бррррр



Тема Re: Защо някои шофьори не дават мигачнови [re: adekvaten]  
Автор ariel$$ (рекордьор)
Публикувано29.10.15 20:10



Щото ще вземат да ги начетат от Енергото.



Тема Re: Защо някои шофьори не дават мигачнови [re: adekvaten]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано29.10.15 21:27



мноу просто - гледат си в огледалото и знаят къде се намират в даденият момент на пътя!
И аз съм така - когато виждам, че няма никой в огледалото за обратно виждане и на никой няма да попречи маневрата ми, не се хабя.
От какъв зор?
Даже най съм подозрителен към тези, дето дават смигател от много и излишно рано.



Тема Re: Защо някои шофьори не дават мигачнови [re: hubavka69-110043]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано29.10.15 21:29



и тук си в грешка!
Тези маневри, дето ти ги изреди, се правят много плавно, сза да могат и другите участници в движението да се съобразят с намеренията ти!



Тема Re: Защо някои шофьори не дават мигачнови [re: osvoboden pich]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано29.10.15 22:12




Това трябва да му го лепнем за етикет...за да не го объркаме с някой нормален...
Съвсем точно си го издокарал

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Защо някои шофьори не дават мигачнови [re: Silverado]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано29.10.15 22:31



Можеш с лекота да изтървеш моторист.
А ако дадеш мигач - моториста, ще има шанс да види и реагира.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Защо някои шофьори не дават мигачнови [re: bira_more]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано29.10.15 22:51



пу пу - не дай боже!


Ако е с нормална скорост - нормално е да бъде видян.
В останалите случаи - никой няма шанс.
Надявам се, че няма нужда от видеодоказателство?



Тема Re: Защо някои шофьори не дават мигачнови [re: tirtirlin]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано30.10.15 00:05



Аз давам мигач,дори да карам офроуд, и то сам в гората

Хахаха!

В предния си живот бях диспечер на градския транспорт в Сливен.
Получавам оплакване от граждани , че едикойси номер автобус на спрял на еди- коя си спирка ...
Викам го да дава обяснения , а онзи вика :
" Шефче , аз с москвича като карам и видя спирка , рефлекторно спирам и отварям вратите

, а ти за автобуса ми говориш..."





Тема Re: Защо някои шофьори не дават мигачнови [re: Silverado]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано30.10.15 06:20



когато виждам, че няма никой в огледалото за обратно виждане и на никой няма да попречи маневрата ми, не се хабя.
От какъв зор?


Без НИКАКЪВ майтап ще ти кажа.

Философията ти относно мигача е ТОТАЛНА ЕМАНАЦИЯ на начина на разсъждение на българина, който начин пък ТОТАЛНО ПРОВАЛЯ целия живот в България.

С няколко думи - когато има закон или официално правило - те ТРЯБВА ДА СЕ СПАЗВАТ.

Кратко и ясно.

Да, но не.

Българинът, понеже е мноо умен - РАЗСЪЖДАВА. От къф зор да спазва тоя или оня закон, ще попречи ли някому, ако не го спази, добър ли е самият закон, или го ПРЕЦЕНЯВА за скапан и затова няма да го спазва, ако го спази дали няма нещо да си навреди на самия него, и най вече - ОТ КЪФ ЗОР изобщо да ги спазва тия закони след като НИКОЙ не ги спазва.

Силверадо, тук не става дума за МИГАЧА. А за това, че ВСЕКИ закон трябва АВТОМАТИЧЕСКИ да се спазва, без много разсъждения. Стига спазването му в даден изолиран момент да не застраши човешки живот.

Често обясняваме на децата - на училище се ходи не чак толкова за да се научи огромна материя, а за да се ПРИДОБИЯТ НАВИЦИ. Законът също трябва да се спазва, за да ни СЪЗДАДЕ НАВИК че законите се спазват. А ние просто НЯМАМЕ такива навици. И тук не става дума за "дребни" закони като това с мигача, или ЕДРИ като това с разпределянето на някакви милиони по справедлив начин.

Ако го правехМЕ автоматично - животът щеше да бъде прекрасен...

(Швейцарецът не разсъждава дали може да мине на червено като пешеходец, ако няма НИКАКВИ коли на улицата. Той просто НЕ МИНАВА, виси като паяк на празната улица и си чака зеленото. И просто си ДАВА МИГАЧИ. Ах, тази Швейцария...)

\"Милиони години еволюция и накрая - Уникалната!!)))!\"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.