Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:48 29.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: аз пък не вярвамнови [re: hubavka69-110043]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано31.10.15 09:12



Хубавке, зацикляш някъде. Смесваш възмущението си към ИСТИНСКИТЕ проблеми и грабежи, с нещо, което просто технически е обусловено.

Сградната инсталация на парното е ДАДЕНОСТ както асансьора, покрива, стълбите, тока по стълбите и пр, и пр. Може да не плащаш ПОЛЗВАНЕТО на парното и на асансьора (ако живееш до 2 етаж и така се гласува). Но няма как да не плащаш поддръжката, ремонтите и пътя на водата по сградната инсталация.

НЯМА КАК в един блок с 10 етажа 48% да се откажат от парното, и да им бъде разрешено да НЕ ПЛАЩАТ сградната инсталация. Също както когато живееш в сграда с асансьор - дори и да не го ползваш - плащаш ремонтите му и поддръжката му. Също както плащаш ремонтите на покрива, дори и да не живееш директно под него.

Да не би да аплодираш разказа на врабеца за онези, които не искат да плащат равностоен ток със съкооператорите си, които живеят на по-горните етажи, защото, видите ли, по-малко ток ползват??



\"Милиони години еволюция и накрая - Уникалната!!)))!\"


Тема Re: аз пък не вярвамнови [re: UnicaDonna]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано31.10.15 09:15



Моят блок е кажи речи чисто нов и навсякъде радиаторите са напълно еднакви... т.е. всеки има вентил на края на радиаторите за обезвъздушаване, но довечера ще го отвъртя за малко. Блокът в който живея няма тръби, които да преминават през жилищата... всичко е хоризонтално. Аз също не ги разбирам тези неща... даже парното не ми е основното отопление - обикновено съм на климатик - набичвам го на 30 градуса и се разхождам по летному. Парното го пускам само когато е много студено и климатикът не може да навакса.





Тема Re: аз пък не вярвамнови [re: hubavka69-110043]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано31.10.15 09:16



И теб ще попитам- посочи ми един закон, който ме задължава да си отварям кранчетата на радиатора, а после сравнявай минаването на червено със затворените кранчета.

Вече ти отговорих на този въпрос. ЧетИ в пълен преглед. Разбира се, че никой не те задължава да си отвориш кранчетата. Някой каза ли ти, че е задължително??

А относно овцете - препоръчвам ти тогава да не поздравяваш никого с добър ден, защото овцете го правят, а никъде няма такъв закон.

Не съм знаела, че си "роб на писания закон". Айде помисли си КОЛКО ПИСАНИ ЗАКОНИ И ПРАВИЛА не спазваш съвсем доброволно. Ежедневно.

\"Милиони години еволюция и накрая - Уникалната!!)))!\"


Тема Re: аз пък не вярвамнови [re: PYTnik]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано31.10.15 09:17



Не знам какво има и какво няма - но вентилът ми е в апартамента и стои на края на всеки един радиатор. За какво да викам хора и да си причинявам това неудобство - просто взимам една отверка, завъртам и воала - излиза въздух с малко кална вода.





Тема Re: аз пък не вярвамнови [re: hubavka69-110043]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано31.10.15 09:21



няма нужда да се замислям, това е елементарно. подобно нещо беше и спора за велосипедистите и специалните правила за движение, които искате. А тези спедиални правила са уредени с общи правила.
в клучая, не е необходимо детайлно да ти е пише нормативен акт за оотварянето на кранчетата.
Доставчикът на услугата е получил право да ти е продава. Тази услуга, технологично предполага в началото на отоплителния сезон да се отворят крановете, за да е максимално ефективна услугата. Това не е живото-застрашаващо, за да бъде изведено в нормативен акт или под такъв или правило. Затова няма и наказание.
Затова и се казва, препоръчване отваряне...
Отварянето е и във ваш интерес, защото вие така или иначе получавате и плащате тази топлина. Това, че не я използвате, заради въздушни възглавници, си е ваш проблем.

Законът за етажната собственост точно е регламентирал как да предизвикаш събрание във връзка с отношенията ви с Топлафикация.
Неотварянето на крановете е просто инат



Тема Re: аз пък не вярвамнови [re: osvoboden pich]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано31.10.15 09:22



Е, вие сте встрани от настоящия тук спор. Хоризонталното отопление е съвсем друга бира.))) Затова се прави така в последните години. Вие можете през целия сезон да си обездъздушавате. И почти не плащате сградна инсталация.

Но завареното положение с вертикалните щрангове си е заварено положение и трябва да има правила, които да се спазват, защото иначе НЯМА КАК.

Напротив - и ние, както и вие, сме жертви на ДРУГИТЕ далавери на Топлофикация, срещу които никой не вряка, защото те си ги правят ПОДМОЛНО, неясно и недостъпно за широката публика. А им е много гот да подхвърлят проблемчета със сградни инсталации, за ма може овцете да спорят помежду си и да не обръщат внимание на ГОЛЕМИТЕ далавери.

Ако цената не беше надута от тези големи далавери - никой нямаше да си спира парното и нямаше да има никакви проблеми с въпросната "сградна инсталация".

Вальо топлото НЕ СЕ НАГУШИ с милиони от сградна инсталация.

\"Милиони години еволюция и накрая - Уникалната!!)))!\"


Тема Re: аз пък не вярвамнови [re: hubavka69-110043]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано31.10.15 09:31



три пъти задаваш един и същ въпрос, ще ти отговоря по-просто, явно не разбираш
никъде няма написан закон, правило да си слагаш тампон или превръзка при цикъл
никой няма да те накаже, ако си ходиш и нещо ти капе под полата, или имаш петна по дънките. може да странят от теб, да не те допуснат в частен имот:заведение, ресторант
да те помолят да напуснеш:ако е обществена сграда
никоя нама да те глоби, ако така си караш колата, седалката ти е подгизнала от нечистотии
никой клиент няма да ти избяга, ако му извършваш услугите си дистанционно- не те вижда, не те мирише

и ще загубиш всеки клиент, ако му се явиш смърдяща, колкото и гениална да си в професията си

просто има понятие"социум", който предполага спазване на правила, които определено не са написани



Тема Re: аз пък не вярвамнови [re: osvoboden pich]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано31.10.15 09:33



" просто взимам една отверка, завъртам и воала - излиза въздух с малко кална вода."

Разбира се че е така, ти се грижиш за твоята собственост имаш си вентили и топлофикация е длъжна да прави същото, тя също си има вентили...че и автоматични дори!
Номерът с 5-те лв. умножени по милион клиенти е доста печеливш-справки пак Вальо топлото!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!




Тема Re: аз пък не вярвамнови [re: UnicaDonna]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано31.10.15 09:33



грешиш тук. и при вертикална инсталация може да има клапани за обезвъздушаване на всеки радиатор.
доколкото обаче възглавнищи остават и в тръбите, правилно е да се отварят вентилите



Тема Re: аз пък не вярвамнови [re: UnicaDonna]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано31.10.15 09:35



Понеже разговорът се води на няколко места, загубих къде те попитах дали в другите страни като отидеш да питаш колко са изключените абонати, ти отказват тази информация. Май не видях отговор. Цялата система на Топлофикация е изградена така, че максимално да те затрудни да се откажеш от услугите и, а овцете търпят, и търпят, и търпят. Като отидеш да си плащаш на каса, не можеш да избереш кое задължение си плащаш, защото системата им е направена така, че се плаща най-старото. Ама, че законът ти дава право да избираш... Топлофикация не се интересува от закони. А хората плащат, и плащат, и плащат, като овце.

Най обичам да чета, ама не мога.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.