Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:05 22.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Силистранови  
Автор pollyanna-33556 (и стар и познат)
Публикувано22.04.15 15:53



За Силистра знаех че е град в североизточния край на България и нищо повече. Нито съм чел нещо, нито съм чУвал, нито съм познавал някой от там.
Пръкна се шанс да го посетим и тръгнахме без да знам какво да очаквам. Останах приятно изненадан, че си е град като град и то не по-лош от други, които би трябвало да са на по-високо ниво, бидейки по-близо до София.
По подобен начин бях приятно изненадан от Кърджали.
Та, който не е бил по силистрата и има желание да добие представа как изглежда, ето му линк -->



Сега по празниците бяхме и в Провадия. Там също направих малко снимки, колкото да не е без хич. За който се интересува, ето ги и тях -->


"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: Силистранови [re: pollyanna-33556]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано22.04.15 16:54



Както казваше навремето Тошко Колев:

"Хубав край, хубави хора"



Града има богата история и културен живот.

Вестници са се списвали преди 2 века,театър също има от тогава....

Архиектурата на града е повлияна от Западна Европа.Това още личи в старите сгради.

Картинната галерия е бижуто на града.

Сградата е построена в стил късен барок.Днес там освен постоянните експозиции на плеада силистренски художници има и много изложби включително международни.

Когато домовете на силситренските богаташи са били пълни с мебели и полилей от Виена ( донесени по Дунав) в центъра на София са пасяли овце...







Редактирано от Monica123 на 22.04.15 16:59.



Тема Re: Силистранови [re: pollyanna-33556]  
Автор HOBAKOB (красавец)
Публикувано22.04.15 17:32



е те

завърших средното си образование- среден математик... по-скоро среден, отколкото математик, но тва е положенито
тряба да се гордеят с мен такъв какъвто съм, не ли ?

излязох изнервен и измислих измамата, изневярата и изкърското дефиле !

Тема Re: Силистранови [re: pollyanna-33556]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано22.04.15 17:52



Частта покрай Дунав е приятна. и ако бях си останала само там вероятно щях да споделя, че е приятен град.

Аз обаче миналата година бях там цяла седмица. Върнах се преди 20 години-така изглеждаха магазините, улиците в българските градове. Големи помещения, обикновено бивш ГУМ, бивше кино... раздадени на парчета за сергии. Хляб, до хляба -цървули, до цървулите-електроматериали, следват гащи, плодове и зеленчуци....народът огрухан, човече, много беднотия видях, много тъжен град. Наистина така изглеждаха повечето градове и хората в тях преди 20-ина години.

Похвалили ми бяха хотел Данубе. Боже мили, никога през живота си не бях виждала такава малка стаичка, а цената си беше добра. И за първи път ми се случи нещо странно : пристигам вечерта, качвам се към стаята, светло донякъде откъм рецепцията. качвам един етаж и там вече тъмно. заставам аз в началото на коридора и започвам да махам с ръце, да подскачам, да се кривя.. щото викам си не ме хваща сензора.

Тц, тъмно. Тръгвам аз по коридора с тайната надежда, че все някъде ще ме засече нещото, което да светне. Нищо. Вадя телефона и светя по вратите, докато си намерих стаята.

Сабале ставам, светло по коридора, щото един прозорец има в дъното. Огледах се за традиционни ключове за пускане на осветление-не видях. Вечерта се прибирам от работа и пак тъмно. Пак заскачах като маймуна-йок. Върнах се не рецепцията и чистосърдечно споделих с дамата :

- извинете, явно има проблем, защото осветлението не се включва, а и не успях да открия откъде се включва.
Тя ме погледна и важно каза :
- оттук се включва.
Огледах се и недоумяващо :
- къде е това тук?
- тук, при мен. ние пускаме осветлението по коридорите.
Поне 2 минути мълчах, докато смеля новата информация.

- Така ли? Колко умно. А защо и снощи и тази вечер ми давате ключа, а не ми пускате осветлението? Да не би да виждате ореол около главата ми, та да си светя сама?

- Светнах, рече тя.

- А...как да си светна ако реша да изляза по-късно?

- Няма да гася, рече тя още по-важно.

А, потърсих брошура със спа услугите, дадоха ми една чернилка изскочила от някой ксерокс, на който тонерът се е лял на воля. нищо не се четеше. Наскоро го открих из документите ми и го хвърлих. Сега ме е яд, че не го снимах, ама то кво да снимам-негри в черна нощ, с черна превръзка на очите и тъничка усмивка тук-таме.

Търсих управителя, така и не се появи.

боже като се сетя как скачах в коридора да ме хванат сензорите
Дано не е имало камери

На вас приятно прекарване където и да сте.

П.П. А, за севте тогава разбрах връзката на Л. Толстой със Силистра. Историята се учи на място. Виждам снимките ти, имам ги същите. Прочел си и ти.



Тема Re: Силистранови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано22.04.15 17:57



Хахахахах:)))))))))

Това с осветлението е много яко!!!!!!!!



Питай Гущеров!

Той стопанисва хотела.




Тема Re: Силистранови [re: Monica123]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано22.04.15 18:01



ти от там ли си - американке?





Тема Re: Силистранови [re: NUT]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано22.04.15 18:10



Даааааааа





Тема Re: Силистранови [re: Monica123]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано22.04.15 18:13



личи ти ЧЕ си - провинция на мах!;)



Тема Re: Силистранови [re: NUT]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано22.04.15 18:38



О да мила - давай !



Липсата на качества и знания те правят толкова безсилна,че какво друго ти остава освен да плюеш в тази посока?

Което само по себе си те прави смешна...

Апропо, 15 години преди да замина за Америка живеех в София и все още имам апартамент там,който давам под наем.

Развявах си хубавите крачета по Раковска, където беше луксозното ми работно място:)



Аз съм гражданин на света драга,нещо което ти никога няма да бъдеш.

Няма да пиша повече по темата, направо е смешно да ти обяснявам нещата от живота,които все още не си разбрала....



Тема Re: Силистранови [re: Monica123]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано22.04.15 18:44



не се сърди - бе мацко...
просто И с този си пост - показваш каква яка прованска си!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.