Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:41 18.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Милиардерът и суетата.. а ние?нови  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано10.11.14 07:57





Собственикът на Facebook Марк Зукърбърг за първи път отговаря онлайн на въпроси в реално време, пише Бизнес инсайдър. „Защо носиш една и съща тениска всеки ден?“ беше най-любопитният въпрос.

За тези, които не са забелязали досега, Зукърбърг носи винаги един и същи тип сива тениска на събитията, на които се появява.

На този на пръв поглед забавен въпрос собственикът на най-голямата социална мрежа всъщност даде доста сериозен отговор.

„Аз наистина искам да опростя живота си, да го направя с най-малко избори, с изключение на това как най-добре да служа на общността“, каза Зукърбърг и изясни, че всъщност има множество еднакви тениски.

Той каза още, че дори решението като избора какво да облече или какво да закусва може да бъде трудоемко и енергоемко, а той не иска да губи време за това.


Разни размисли се размърдаха в главата ми...

... ако позицията му е правилна - дали пък е оправдано обикновените хора, които нямат толкова много грижи за "добруването на общността", да си губят времето с избор "какво да облекат и какво да закусят" (слагам в скоби, защото за мен това е само нарицателно на други ежедневни дреболии)?

Или пък - правилна позиция ли е това, че подобен избор е само губене на време?

Или пък - отношението към разнообразието в "облеклото и закуската" дали е вродено и всъщност няма нищо общо с това дали човек е зает с обществена работа, дали си гледа съвестно работата и пр.? Тоест - ако Зукърбърг си беше "суетен" (схематично казано) по рождение - дали щеше да ходи все с еднакви фанелки?

И още - дали ако Зукърбърг си беше "суетен" по рождение - щеше да е гениален (поне колкото е, ако това изобщо е гениалност)

Като цяло - намирате ли, че е възможно да има нещо общо между съвестното гледане на работата (каквато и да е тя) и някои житейски дреболии, които за някои хора са важни, а други ги пренебрегват?

И още - трябва ли да съдим за хората по отношението към подобни дреболии? Тоест - "Тоя се облича небрежно, немодерно, неподходящо... значи нещо му куца и айде по-добре да го отминем ако става дума за нещо сериозно"...

Въх, що нещо изписах... Добре, че не трябва да го чета тоя пост, нямаше да го направя!


ГоворИ по темата!

Тема Re: Милиардерът и суетата.. а ние?нови [re: UnicaDonna]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ)
Публикувано10.11.14 08:20



В България имам един много добър приятел, семейни приятели по скоро, който за тамошните стандарти е ..милионер, както мисля и за тукашните западните също, този човек ми е показвал гардероба си, но за да го видиме как е проектиран и т.н.,
в него има над 20 сака само черни, еднакви, еднакви бели ризи, а спортните му дрехи са толкова скромни , че ако го видиш този човек навън без колата му, една от колите му няма никога да предположиш какво стои зад него...скромен, става в 5 сутринта, ляга в 8, 9 не само той, но семейството му, работи, няма суета, няма показност, така, че собственика на фейса ..съвсем разбираемо и точно поведение, тук на запад тези, които наистина са богати, никога няма и да предположиш, изключителна скромност и работа това е, когато дойдох да живея тук донесох и моята софийска суета..но след 11 години вече и помен не остана, на работа се ходи без грим счита се за липса на ...стил да отидеш с тежък грим като за вечерно излизане, не ходя всеки ден с една и съща риза , защото не съм и собственика на фейс бук де

, но облеклото е много скромно, прилично и стилно, тук няма изхвърляния, кич и 12 см. Токове из офисите, състояние, което много харесвам, семплост и наистина съсредоточеност върху други неща, а не дължината на маникюра или последната марка джинси

ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ

Тема Re: Милиардерът и суетата.. а ние?нови [re: UnicaDonna]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано10.11.14 08:21



Мисля, че човекът просто си е намерил оправдание на мързела да трябва да разнообразява облеклото си. Няма лошо. Що пък трябва да го разнообразява като не му е важно?
От друга страна определено не мисля, че някой, който се облича разнообразно, не е креативен. Едни от най-интересните и шантави хора, които познавам, се открояват в тълпата с шарено, нестандартно и винаги различно обекло. А че повечето компютърджии не забелязват нищо, ако не е на екрана на компютъра им, това е ясно.

За какво им е на тях друга тениска като тя е извън компа?

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Милиардерът и суетата.. а ние? [re: hubavka69-110043]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано10.11.14 09:04



Що пък трябва да го разнообразява като не му е важно?

А трябва ли да му е "важно"? И дали трябва изобщо да е "важно"? Или е проява на манталитет? Или е поява на...внушение от страна на тези, които си изкарват милионите от това?




ГоворИ по темата!

Тема Re: Милиардерът и суетата.. а ние?нови [re: dymo]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано10.11.14 09:09



Напъвам се да припиша всичко на вродени качества и вкусове. Обаче твоят поглед малко ми замъглява картината, защото ми напомня, че наистина във всяка държава начинът на обличане е нещо като... национален белег.

Примерно (като най-груб пример) със сигурност начинът, по който се обличат много от българските млади жени в следучилищна възраст (между 20 и 30 години) в някои западни страни би ги определило като...леки жени (да го наречем така)...

(Не е обвинение - просто у нас вкусът е такъв, особено в последните 25 години).

Да не отминаваме и мутренския размъкнат вид с анцуга и брадясалата муцуна, който направо е съблазнителен за доста мацки!




ГоворИ по темата!

Тема Re: Милиардерът и суетата.. а ние?нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано10.11.14 09:10



Ми аз не виждам защо трябва да се стараеш тениските ти да са еднакви, като просто могат да бъдат различни и да обличаш която хванеш.
Елемент на суетност виждам тука в това старание да се постигне впечатляваща еднаквост на тениските.





Тема Re: Милиардерът и суетата.. а ние?нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано10.11.14 09:13



Елемент на суетност виждам тука в това старание да се постигне впечатляваща еднаквост на тениските.

Може пък просто да си харесва този цвят и да си купува еднакви фланелки в кашони!

(Да не би да искаш да кажеш, че десетина години УМИШЛЕНО е обличал еднакви фланелки, за да ДОЖИВЕЕ най-накрая съответния въпрос?

)


ГоворИ по темата!

Тема Re: Милиардерът и суетата.. а ние?нови [re: MupaM]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано10.11.14 09:13



познавам хора, които от чиста проба мърел като си харесат тениска, си купуват примерно 10 броя и не се занимават повече с пазаруване известно време :)


\"Мекотата, е, най- твърдото нещо на света!\" (психопрофил)



Тема Re: Милиардерът и суетата.. а ние?нови [re: Molly]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано10.11.14 09:23



познавам хора, които от чиста проба мърел като си харесат тениска, си купуват примерно 10 броя и не се занимават повече с пазаруване известно време :)


В някои случаи не се касае за мързел. Аз самата съм си купувала по 2 чифта еднакви обувки, след като се уверя, че са ми удобни. А за дрехите - много често съм СЪЖАЛЯВАЛА, че не съм си купила няколко броя от една и също дреха, защото се оказва, че тя ми е удобна и ми стои добре, а съм си напълнила гардероба с дрехи, които не нося, защото допълнително съм се усетила в тях некомфортно или неестетично...


ГоворИ по темата!

Тема Re: Милиардерът и суетата.. а ние?нови [re: UnicaDonna]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано10.11.14 09:32



Има го и този елемент, с внушението. Но си има хора, за които е важно. Те просто не могат да излязат два поредни дни с една и съща дреха. Такива са си, цветни. Има ги и другите, които не са по-лоши, защото не са цветни. Просто имат различна нагласа. Аз, например, съм на настроения. По-скоро съм от типа на сивите, но имам моменти, в които пощурявам и то не зависи от рекламите, а от мене си. Иначе, по отношение на всичко останало в живота си, не смятам, че ако човек има милиони или милиарди, трябва да ги похарчи непременно, за да покаже, че ги има. Няма лошо да си имаш прекрасна вила на самотен остров, няма лошо да обиколиш света, ако можеш. Но примерно златното биде, дето нам кой си султан го подарил на щерка си, ми идва в повече. Когато човек се отприщи да харчи за простотии, в един момент губи мярката и според мен направо си става нещастен.

Най обичам да чета, ама не мога.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.