Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:14 10.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Киро, има ли чалъмнови [re: snowprincess]  
Автор Baldrian ()
Публикувано08.11.14 19:11







Тема Re: Киро, има ли чалъмнови [re: Baldrian]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.11.14 19:47



благодаря!
изпратих го на сина му, заедно със съболезнованията



Тема Re: Киро, има ли чалъмнови [re: snowprincess]  
Автор kakata ( Vincero!)
Публикувано08.11.14 20:58



Намерих първото голямо есе за колекцията, посветено на лозичката, от която носеше онова синьото и ароматно грозде.





Тема Re: Киро, има ли чалъмнови [re: kakata]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано08.11.14 22:16



мерси



Тема Re: Такива ми ти работи...нови [re: kakata]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано08.11.14 22:34



... не мога, засмях се от сърце, прощавай,Селски, такъв усет за смешното и толкова поетично пресъздаден...



В поетичния свят :
Ама вий, госпожо Летящ Огън, дуспата ми бихте с вашият текст - дето сте родили - и двете... Браво ! Видях отпратената от вас топка, успешно плонжирах - хванах я, но шутът бе с такава сила - че заедно с топката се озовах в мрежата...Сега хем на мен ще ми е драго, че съм хванал топката, пък хем на вас - че сте направили гол !

В реалния свят :
Като се върна жена ми от командировката - погледна лозата и каза:
- Ама - тая лоза няма ли да пречи на прането ?
- Другарке - отвърнах аз - тая тераса е широка - има място и за лозата, и за прането, и за твоите кактуси...

В поетичния свят :
Тя може би се опасява от тая моя страст към лозата - да не би някоа тъмна нощ да се чуе шекспировски шепот откъм терасата:
- Защо си тук - и как дойде ? Градинската стена е непристъпна...
Или - в някоя друга - още по-тъмна нощ - да се изхлузя по тънкото и стебло и да потъна нейде в мрака...

В реалния свят :
Когато в прохладния слънчев следобяд се запътих навън, да му пийна кафенце с цигарка /или биричка/ нейде на сянка - си затърсих панталоните...А те - всичките в пералнята сложени... Та трябваше да изровя от гардероба някои от панталоните на моята младост - та с дълбоки въздишки да ги закопчея - и така неестествено изпъчен - да си пия навън там - каквото пия...

В поетичния свят :
Сутринта гледам - всички млади разклонения на лозата са тръгнали нагоре - към слънцето, а на някои места - бисерни капки - като сълзи - блещукаха на слънцето във всички цветове на дъгата...

В реалния свят :
Просто при новото положение на стеблото соковете вече са се раздвижили и тя почва да расте...

В поетичния свят :
Тук, в клуба - всички, особено дамите - възприеха описаното като любовна история... Ах и ох - от жените - когато е разказано, описано, обяснено...

В реалния свят :
Главно мъжете се впечатлиха - и казваха - браво - и се усмихваха приятелски и дяволито...На жените никакво впечатление не им направи - когато е направено - но не е разказано, описано, обяснено, възпято...

Та, такива ми ти работи - движим се, осцилираме между поетичния и реалния свят, между лозата и пералнята...
Ама те - са смесени двата свята - и в лозата си има реална прагматика - и в пералнята - този домакинска машина - машинно вибрираща - си има смисли разни...Да ви прави впечатление впрочем, че в рекламите за перилни препарати - все едни зачервени жени си шушукат нещо, все едни красавци минават долу - под простряното пране - или купуват най-новия прах..."Тема", например

Абе - амплитуди разни, смисли всякакви, мешавици най-различни...


Такава е на любовта мощта,
че възвишава низките неща.


Тема Re: Такива ми ти работи...нови [re: sladunka medunka]  
Автор kakata ( Vincero!)
Публикувано08.11.14 22:45



Това с панталоните и мен ме разсмя...

В реалния свят :
Когато в прохладния слънчев следобяд се запътих навън, да му пийна кафенце с цигарка /или биричка/ нейде на сянка - си затърсих панталоните...А те - всичките в пералнята сложени... Та трябваше да изровя от гардероба някои от панталоните на моята младост - та с дълбоки въздишки да ги закопчея - и така неестествено изпъчен - да си пия навън там - каквото пия...



Тема Re: Такива ми ти работи...нови [re: kakata]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано08.11.14 22:56



... ами, мен още няколко, обръщението Другарке и поетичните опасения на т.нар.Другарка, че ще се изхлузи по асмата и ще изчезне в ноща...
П.С. сега разбирам, че дори и сериозните неща е поглеждал от смешната страна, че под привидната сериозно винаги се е шегувал... ех...
Такава е на любовта мощта,
че възвишава низките неща.

Редактирано от sladunka medunka на 08.11.14 23:00.



Тема Re: Такива ми ти работи...нови [re: sladunka medunka]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано09.11.14 05:52



...ей, на тука : пълното признание на Селянинът за шуробаджанащината в катедрата му




Такава е на любовта мощта,
че възвишава низките неща.


Тема Re: Киро, има ли чалъмнови [re: DarkSide]  
Автор bzzn (Безсънна)
Публикувано10.11.14 11:24



the bumpkin /и надясно/:



Анонимна за лимончето:


Фалшива, но "" плюс




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.