Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 28.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема родолюбиенови  
Автор suleymanpasha ()
Публикувано24.10.14 23:07





а що е родолюбие, може да прочетете
според друго тълкуване, родолюбие е равно на патриотизъм.

все едно - въпросът е какво ще учим да любят малчуганите у рОдината?



Тема Re: родолюбиенови [re: suleymanpasha]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано24.10.14 23:24



На мен ми е смешно заглавието - излиза, че са решили всички спорни въпроси, а именно: реформата в родолюбието и реформата във физкултурата (чудех се аз какво толкова умуват дни наред)
На шегата настрана. Темата е родолюбието. В дефиницията на вярност.нет не съм почитател на тази връзка: "любов към семейството, рода... характеризира се със саможертва в името на... държавата".
Нека бъда откровен: за семейството съм готов на саможертва без особено замисляне, но за държавата бая трябва да помисля.

Нали говорим анонимно, така че - разбирам, звучи кофти, но това е положението. Някъде между казармата и днес някои патриотични чувства се загубиха, да не кажа изчезнаха. Трийсет години, да призная анонимно, държавата ми говореше едно, а двайсет години след това ми каза - извинявай, бяхме дотук, занапред се оправяй сам.

Така че оправданието ми е в поколението, дето сме баш по средата. Единият крак е от едната страна, другият - от другата, а държавата е по средата и отдолу. Образно казано, някъде в дупето.

Малчуганите нека почитат възрастните и уважават създателите си, рода си, да развият поне това първоначално родолюбие. По-нататък да се учат да са примирими и с другите родове, доколкото това е възможно и ако не им пречат прекалено.

С преченето имам предвид, че патрисът има едно особено свойство: едни и същи родове са отгоре. Може да не е много вярно, нека историците кажат. Моето впечатление е такова.



Тема Re: родолюбиенови [re: suleymanpasha]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано25.10.14 00:46




ГЕРБ се е съгласил още да има дисциплина родолюбие в училище, часове по физкултура всеки ден и обучение по военно дело и гражданска защита в средния курс


САМО това изречение ми е достатъчно, за да се убедя (не, че съм се съмнявала), че всичко на всички им е шменти-капели. Не вярвам ние и децата ни да сме още живи в момента, в който в България ще се въведат "часове по физкултура всеки ден", камо ли през току-що започващия мандат на новото правителство. Ако изобщо някога въведат. И ако изобщо това е нужно. Дреболия уж, обаче събаря всичко.

(Относно родолюбието - то си е в думата. Да обичаш рода си. Значи - да обичаш всичката България от хан Аспарух насам. Щото всички българи са "род" на всекиго.)


ГоворИ по темата!

Тема Re: родолюбиенови [re: UnicaDonna]  
Автор 2biri (стар клубар)
Публикувано25.10.14 01:02



Моето миналата година имаше 4 от 5 физическо единият срок. Не знам кое е било ЗИП, СИП или квато форма са имали, но беше 4 от 5 - гарантирам. Тва значеше бяла тениска и анцуг или шорти в торбичка рано сутринта





Тема Re: родолюбиенови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано25.10.14 01:19



Освен ако са имали предвид предучилищната или първите 2 класа от началния курс. Под такова лицемерие може и да са се подписали. Щото, нали, в по-горния курс би ли ми казала НА МЯСТОТО НА КОЙ супер-по-по-най-важен предмет ще сложиш физическото?? Те и без това учат по 7 часа всеки ден...

На наште (езикова и хуманитарна паралелка) в 11 клас им бяха блъснали ЗИП - математика. Трябваше да учат материала на МАТЕМАТИЧЕСКИТЕ гимназии!!


ГоворИ по темата!

Тема Re: родолюбиенови [re: suleymanpasha]  
Автор whatever-48059 (Б.К.)
Публикувано25.10.14 01:54



обучаващите се дечица да не би се готвят за бойци-джихадисти, че родолюбие и ежедневна физкултура? от първолаци - здраво надъхани с пропаганда и закалени с изрядна физическа подготовка?

тези съвсем откачиха.



Тема вий съвсем се отнесохтенови [re: whatever-48059]  
Автор the bumpkin (европростак)
Публикувано25.10.14 03:52



и показвате истински тюрлюгювеч в главата си -
обучаващите се дечица да не би се готвят за бойци-джихадисти, че родолюбие и ежедневна физкултура? от първолаци - здраво надъхани с пропаганда и закалени с изрядна физическа подготовка?

и кво лошо има дечицата всеки ден да се пораздвижват малко, да потичат, да поскачат?
родолюбие - кво лошо има да понаучат повече за родината си?
а па туй ви твърдение за "бойци джихадисти" показва пълната абсурдност на мисловната ви дейност!
вий сте един объркан човек!

политкоректното говорене убива Мисълта.


Тема все пак заслужаваш похвала -нови [re: suleymanpasha]  
Автор the bumpkin (европростак)
Публикувано25.10.14 03:58



че си видял, че си неспособен да бъдеш даскал - и си избягал с достойнство и позор от тая читава дейност...

политкоректното говорене убива Мисълта.


Тема може, може,нови [re: UnicaDonna]  
Автор the bumpkin (европростак)
Публикувано25.10.14 03:59



при добро желание всичко може да се намести...

политкоректното говорене убива Мисълта.


Тема Re: родолюбиенови [re: suleymanpasha]  
Автор c@t ()
Публикувано25.10.14 04:21



ГДР поредица снимки.

Виж ляво и дясно в поредицата, кликнах една произволна.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.