Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:53 28.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Клубно съвещаниенови  
Автор the bag (торба)
Публикувано16.10.14 10:49



Трябва ли да остана безразлична

Сутрин минавам покрай 18 СОУ, намира се на оживена улица.
На 20-30 метра от входа на училището големи групи ученици от по-горните класове преди да влязат на занимания, се събират, за да пушат. Покрай тях минават стотици граждани, повечето от които водят за ръка малки ученици в същото училище.

Досега минавах без емоция край тая картина с пушещите ученици, но тая сутрин реших, че е редно да не подминавам и влязох в двора. Имаше там дежурна учителка, която посрещаше децата и записваше нещо в един тефтер.

Поздравих любезно и казах: Ако вие сте дежурен учител, защо не се разходите на 20 метра за един малък респект пред голяма група ученици от вашето училище, които демонстративно пушат пред очите на минувачите и на малките ученици?

Учителката каза, че тя има грижа за учениците в началния курс и не отговаря за големите. След което каза: благодаря, приятен ден и се обърна с гръб.

Въпросът ми към клубния съвет е:

- Да реагирам ли отново срещу нещо, което е банализирано и се случва вероятно край всяко училище, но всъщност никак не е маловажно - става дума за здравето на децата и за тяхното възпитание. Или да си премълча и да забравя.

- Ако реша да реагирам, да се обадя ли на директорката? Къде да се обадя и какво да направя, което би имало някакъв ефект?

- Вие как бихте постъпили?



Тема Re: Клубно съвещаниенови [re: the bag]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано16.10.14 10:53



Торбе,
има ли възможност тези ученици да са 18-годишни? (11. и 12. клас)?



Тема Re: Клубно съвещаниенови [re: the bag]  
Автор Baldrian ()
Публикувано16.10.14 11:01



16-18 е възраст, на която често се пропушва. Аз пропуших някъде там.
Не бих реагирала за цигари. Глупост е да се пропуши, но със забележка и забрани, няма да се спре...
Проблемът са дилърите около училищата. Сега май е по- рядко срещано явление, но преди10ина години не беше.



Тема Re: Клубно съвещаниенови [re: Fish L]  
Автор the bag (торба)
Публикувано16.10.14 11:05



Не знам колко са годишни?
Имат вид точно на ученици. Може би в 9-10 клас.
Неудобно ми е да ги заговоря (стават враждебни, ако ги заговори възрастна лелка в такъв момент), иначе бих попитала.



Тема Re: Клубно съвещаниенови [re: Baldrian]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано16.10.14 11:08



Абсолютно.

Аз пропуших почти на 19, точно на абитуриентския си бал, дотогава се бях опазила. Ако ги изгонят оттам, ще се преместят една пряка надолу и пак ще пушат, пък една пряка надолу кой знае какво ги очаква, дилъри на по-сериозни наркотици или нещо друго. Доколкото знам, в района има доста араби, заради близостта с ул. Симеон.



Тема Re: Клубно съвещаниенови [re: the bag]  
Автор 741 ()
Публикувано16.10.14 11:09



По наше време пак беше забранено и учителите следяха забраната да се сспазва, имаше и наказания. Което не спираше пушенето. Пушачите се криеха и пак пушеха.
Зарежи таз работа. Ако му идва отвътре, ще пуши. Колкото повече му повтаряш да не пуши, щото е малък, толкоз повече го нахъсваш да пуши, за да се прави на голям.
Навремето с щерката си казахме две-три приказки за цигарите, най-вече ако го прави, защо ще го прави. Не съм и ги забранявал никога. Не пропуши.



Тема Re: Клубно съвещаниенови [re: the bag]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано16.10.14 11:18



Торбе,
сигурно е грозно. И аз, като минавам покрай гимназията си, виждам ученици да пушат. Е, не е много красиво, но аз съм враг (не посмях да напиша заклет) на алкохола и дрогата. Цигарите са келешлък.



Тема Re: Клубно съвещаниенови [re: the bag]  
Автор DarkSide ()
Публикувано16.10.14 11:21



отдавна е забелязано че по-лесно се вижда треската в окото на съседа, отколкото гредата в собственото, затова и е много по-лесно да се юрнеш да оправяш света, вместо себе си



Тема Re: Клубно съвещаниенови [re: the bag]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано16.10.14 11:22



ко съм в настроение да се заяждам, ще ги снимам на клип и ще ги пратя на инспектората с препратка от Тубата, а също и на адреса на училището, ако имат такъв в интернет.

WALL·E


Тема Re: Клубно съвещаниенови [re: the bag]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано16.10.14 11:27



Човек не трябва да е безразличен!! Лошото е, че ситуацията е такава, че каквото и да направиш винаги ще имаш чувството, че се бориш с вятърни мелници или разбиваш стена с глава.

Сега учителите са ограничени да отговарят само в рамките на училището, маркирани от оградата. Не че имат кой знае какви възможности желание и старание да контролират и всичко, което се случва вътре, но абсурд да ги накараш да се интересуват, какво се случва пред очите им, но от външната среда на оградата.

Гледам 741 разправя, как навремето въпреки строгите забрани и мерки, пак се е пушило. Абе пушеше се, но много по- ограничено и не на показ пред очите на малките. Така че, който е имал шанс, да не се поддаде на този навик, поне в детството си е бил предпазен.

Аз така и не станах пушачка и не придобих този грозен навик. Но не само аз... повечето от половината ми съученици така и не станаха пушачи. Значи, поне моята опитност говори за това, че забраната е имала някаква роля поне за най-малко половината... Защото, наистина, това което се възприема продължително визуално, често предизвиква непреодолим и траен импулс за опитване...

Редактирано от MilaO6 на 16.10.14 11:29.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.