Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:09 28.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Най-влиятелни книги, топ 20нови [re: sparro w]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано21.10.14 12:01



"повечето млади хора, които си прекарват живота във фейсбук, не четат книги" e точно това, което казвам - "...би разчитал повече на личната си интуиция, като нас тук".
На мен пък всички клюки, снимки и видеа ми отнемат около 15-20 мин. на ден. Игрите са блокирани, съотв. и съобщенията, свързани с тях. Не се сприятелявам с прекалено непознати. Тоест, остават ми 1420 минути на ден



Май е по-верният линк към темата. Зададеният въпрос е да изброиш "10 books that have stayed with you in some way" (ok, нека това да е някакво влияние).
Инструкцията е "Don’t take more than a few minutes, and don’t think too hard... just ones that have affected you in some way."

Направили са си труда да обследват 130 000 статуса през последните 2 седмици на август 2014. Те са анонимизирани и агрегирани, за да се стигне до .
Друг нюанс е, че 64% от включилите се са от САЩ, 9.3% от Индия и 6.3% от Великобритания. Жените са 3 пъти повече от мъжете, средната възраст е 37 г.

Това пък по-долу е връзката между книгите, когато човек, посочил книга Х, посочва и книга Y (червеното са жени, а синьото - мъже):



Потребителите на Фейсбук са 1.23 милиарда активни месечно, от които 0.757 млрд го ползват ежедневно. Проучването покрива 0.01% от тях, т.е. представително (така например, социологическите проучвания в България се считат за представителни при извадка от 1000 души, т.е. 0.01% - добре, при формирането на извадката има критерии, които ги няма при фейсбук, но поне на бройка го докарват).
По-нататък, Фейсбук е достатъчно представителна извадка за цялото население на Земята - 16.9% от 7.269 млрд. Няма никаква статистическа причина, поради която да не екстраполираме резултата.

Освен личната интуиция, разбира се



Тема Re: Най-влиятелни книги, топ 20нови [re: Crrafterr]  
Автор sparro w (•>)
Публикувано21.10.14 12:56



добре де, статуса.
а кой си сменя статуса всеки ден, или си наблюдава статуса всеки ден, или се заема да отговори на въпрос отправен от... въздуха във фейсбук.
не ли хората, които го правят всеки ден и не като теб, дето си си блокирал... и тънъ, и фейсбук ти отнема 20 мин. : )
или като мен, дето поглеждам, в общи линии казвам "му" и цъкам хиксчето горе, дясно : )
на теб ти остават 1420 минути на ден, в някои от които можеш да четеш и книги, на мен ми остават през повечето дни 1420+20, а в десетина дни, да речем, годишно, ми остават 1420+само 15 мин, свободни и за четене на книги.
но ми се струва, че обследването обективно е било между хората, които са му обърнали внимание.
които са повечето от тези хора, които буквално живеят във фейсбук и, да речем, съвсем незначителен процент "теб" и почти никакъв % "мен" : )
като това, че ние с теб не живеем във фейсбук не означава само по себе си, че непременно четем книги, нали така


но поне имаме физическата възможност. каквато живеещите във фейсбук и доста по-достъпни за участници в тази анкета, просто нямат.
и кво се сещат те на първо четене и "без да мислят много"?
ми - хари пора, щот са го гледали на кино, още 2-5 такива, с напъване, и библията, щото я има едва ли не и във всяка телефонна будка и често е единствената книга в къщата - напр. подарена на бабата за сватбата й... освен диплянките от спама в пощенската кутия и някое и друго хартиено клюкарско списание с гланцови листя с картинки.
по горе-долу същия начин по който "под игото" излиза на първо място в класациите, каквито и да са били те, условието е да са масови, в българия.
"коя е най-значимата книга от бълг. л-ра?" - "подигото". ма що - подигото? - "ми щот за тая се сетих веднага", нещо такова



Тема Re: Най-влиятелни книги, топ 20нови [re: Crrafterr]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано21.10.14 13:12



От тези горните съм повлияна косвено, доколкото са ми преподавали техни последователи. Според мен си е много съществено къде е правено проучването, защото представителната извадка, просто не е такава.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Top 100 на дир, преди 10 гнови [re: sparro w]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано21.10.14 13:31



Страхотно, мерси много. Никога нямаше да го намеря сам! И за капак- даже не бях видял това мнение.
Как изглежда търсенето също видях, всичко видях вече, мерси пак! Бързам да си чета.
2005та година! Представяш ли си?!
Вчера! Вчера беше то.



Тема Re: Най-влиятелни книги, топ 20нови [re: hubavka69-110043]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано21.10.14 14:46



Ми единият вариант е проучването да го направи (примерно) Gallup International - анкети на терен, интервюта лице в лице, в 20 държави, да продължи 3 години и да струва 3 милиона долара.
Вторият вариант е по телефона.
Третият е в интернет, като това

. Струва никакви пари (заплатите на двамата души, споменати като автори, за една седмица) и е бързо.



Тема Re: Най-влиятелни книги, топ 20нови [re: Green Light]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано21.10.14 20:01



ех, ама нещо в твоята история ми напомни една моя студентска история



Комунягата, който ни водеше История на БКП, разправя, че имало един студент от по-горните курсове от Бряг на слоновата кост, син на племенен вожд, бил много прилежен студент, винаги седял на първата банка и слушал така, все едно чува най-великите неща на света... задавал въпроси, тичал в междучасията подире му и го разпитвал за разни неща и прочее, та все ни го даваше за пример на нас останалите диванета, дето не щем да знайме историята на собствената си БКП, а ей на, момчето дошло от другия край на света и щяло с парцалите да изяде и историята ни, и географията ни, и всичко българско...

Веднъж, обаче, се разкри цялата мистерия... Синът на племенният вожд имал още няколко братя и всички били пратени в различни части на света, в различни страни от двата лагера - източния и западния - САЩ, Франция, Русия и България, представи си....

Бащата бил мъдър вожд и си направил сметката, че страната му трябвало да бъде готова за всякакви случаи и режими... Доскоро френска колония, Бряг на слоновата кост трябвало да има подготвен френски възпитаник. После и Щатите почнали да "правят мили очи" на Кот д'Ивоар, затова следващият му син, учел в Щатите. Добре, ама през последните години много му харесвал режима в източния блок, особено България и тайно си мечтаел страната му да стане като една втора България, затова другите му двама сина се обучавали в източния блок - Русия и България...

Та, синът на племения вожд на Бряг на слоновата кост трябвало да изучи всичко, каквото можело за държавата, за партията, за "хубавия" ни строй, щото да бъде готов да приложи наученото и в Западна Африка като се върне...

Голям виц беше тва, истински случай между другото...:-)))



Тема а у нас...нови [re: Crrafterr]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано22.10.14 07:45



хората пишат романи, та се пуиек вдига - цели 400 ръкописа в конкурс! => вж.

.
Яко писане става...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.