Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 26.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Клубно съвещаниенови [re: MilaO6]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано16.10.14 14:20



Ами то така ще излезе защото все пак основните навици и подражателни модели децата изграждат у дома. В пубертета си изгражат и други кумири, но средата пак има доминиращо значение във формиране на отношение към моделите за подражание. След 18 год човек все по малко се влияе от външни въздействия и прави все повече личнен избор. Така си мисля аз по въпроса кое колко е ценно и си изгража лична цеността система.

Редактирано от Metropolis на 16.10.14 14:23.



Тема Re: утопиянови [re: the bag]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано16.10.14 14:23



Истината е, че учители, родители, граждани, обществото е безпомощно и се чувства такова...

От една страна изглежда пълна утопия общество без пушачи, наркомани, алкохолици, но все си мисля, че поне сред децата трябва непрекъснато да има опити да се ограничава подобно зло, дори и средствата на забраната. Просто трябва всички заинтересовани и обществото поне по този въпрос да бъдат единни и твърдо и последователно да спазват приети мерки, забрани и прочее...

ама това в момента е също утопия...

Редактирано от MilaO6 на 16.10.14 14:24.



Тема Re: Клубно съвещаниенови [re: Crrafterr]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано16.10.14 14:24



А представяш ли си, когато ти вече грохнеш и като си с патеричката, младите да не знаят как се прави истински секс, разчитат само на виртуален, и всички бременеят с инвитро, може и с инкубатро и те помолат да направиш показно?





Тема Re: Клубно съвещаниенови [re: tia9]  
Автор sparro w (•>)
Публикувано16.10.14 14:26



когато се появиха картинките на бременни vs тютюнопушене за мен беше късно.
а и "бременност", ако си спомняш, беше вид срамотно понятие. на учениците не се говореше много-много за бременност. нито за какво представлява, нито за какви опасности за нея се гушат извънзрение тук и там, нито за това как човек да предпази бременността си, за да има по-добър шанс да роди здраво дете.
по-скоро се мълвеше и шушукаше, ако не да се говореше открито. и то не за тези неща, а как - бременност - още не ти е време да се занимаваш; как да попиташ на 17 за противозачатъчни средства е позорно и пр.
аз живях в такова време.
все едно сме живели в различни светове, според спомените ни.
може би, допускам, смесваш неща от днес с онова далечно вече вчера...

добавям, преди да съм натиснала окончателно бутона "продължи":
допускам, че ако родителите ми и обществото ми бяха говорили с мен за радостта и величието на чудото да бъдеш родител, майка, ако се говореше открито за това и категорично за вредите от пушенето и бях чула, видяла и осъзнала - щях, може би, да мисля повече преди да започна да пуша. да пуша - просто защото ей така, става ми кеф.
казвам "може би" - защото не е сигурно. но поне щях да съм имала шанс.
така мисля сега.
както сега не бих проверила какво ще ми е, ако смъркам кокаин, или си бодна един хероинец така.
понеже пушенето по същество е същото.
не бих се изненадала, ако като бях малка имаше ачик достъп до наркотици - кат нищо можеше да ме няма вече сега тук, да ви надувам главите с писаниците си.
щото от наркотици се пукясва по-бързичката така.
ако нямах физиологична непоносимост към алкохол - можех и алкохолик да бъда сега.
каквито са куп хора, дори тук, в клуба, които изобщо не дават да се издума че са, камо ли да си го признаят дори само пред себе си.
аз съм от хората, които са лесно пристрастими. особено към вредни и опасни неща. имам този дефект. и когато не съм информирана, когато нито някой възрастен и отговорен, нито аз самата съм осъзнала като съм била малка - ето какво става - тва става, с пушенето на цигари.

защо казах, че темата тук е яко свързана с темата на нерв за банализирането на злото...



Тема Re: Клубно съвещаниенови [re: Metropolis]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано16.10.14 14:29



нали знаеш за вечните спорове, коя среда - семейната или външната има по-решаващо влияние...

има случаи, в които и двамата родители не пушат, респективно - не пият, обаче децата пушат/пият... Има обратни случаи - родителите пушат/пият, децата не поглеждат цигари/алкохол...

обаче, отделните случаи не определят зависимостите и тенденциите... така че, примерите за подражание, както за добро, така и за лошо, остават едни от определящите поведението в повечето случаи...



Тема Re: Клубно съвещаниенови [re: the bag]  
Автор c@t ()
Публикувано16.10.14 14:34



Моя приятел е работил през студентските си години в дом за деца от проблемни семейства. Тийновете там също пушат, а той като ги видял близо до оградата, веднага им чел морал и получили наказание - вярно е че само на територията на училището е забранено да се пуши, нопушенето до оградата е наглост и подигравка с уучителите и гражданите, които знаят че на малолетни цигари не се продават.

До нас има училище в парка. Учениците пушат и се крият в храстите. Веднъж бяха се скрили, но оставили чантите до храста. Ние с моя приятел минавахме от там и той помисли че нещо лошо се е случило. Аз му казах че това е мястото, където се крият да пушат. Казах му че навръшане ако чантите още са там, тогава да видим в храста. След 20 мин. Минахме от там, явно са изпушили цигарите и са си тръгнали.

Аз не искам да бъда конфронтирана. Тук нашите мюсулмански момчета знаят, че не трябва да си играят с бюргерското търпение ако искат поне в храстите тайно да пушат.

Помисли как твоите християнски тийнове са интегрирани в българското общество. Сега си помисли за шока, който биха имали тук в училището до нас, ако пушат открито.



Тема Re: Клубно съвещаниенови [re: sparro w]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано16.10.14 14:35



може би, допускам, смесваш неща от днес с онова далечно вече вчера... наистина ни говореха много, чак се чудя дали не съм била в друго измерение)) Учех в руска гимназия и наистина руснаците старателно заливаха с информация по темата)) и за вредите, и за бременностите, и за модерното "планиране" Но и сега виждам картинката на бременна пушачка.......брррр. Говореха, ама дори в десети клас ми беше даааааалеееече, далееече това с децата..а след три години имах дете. На 17-18-19 морето е до колене и лошите неща не НИ се случваха на НАС)) С наркотиците и негативното отношение е друга тема, никога не съм позволявала нещата да не са ми под контрол (или поне да се опитвам да ги поставя под контрол), та такива замайващи и отнемащи волята ми (включително и алкохол) вещества са били недопустими.
Ще ми се смееш))), то и аз си се смея, ама никога не съм се напивала навън, опитвах един два пъти колко не ми понася алкохола)) насаме вкъщи. Сега вече знам твърдо)) 30 грама или голяма чаша бира.....и съм се напила.)) Написаното по-горе е начин на мислене от онези години досега, не съм поумняла сега (не се и очаква))



Тема Re: Клубно съвещаниенови [re: the bag]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано16.10.14 14:36



Не, няма нужда според мен. Аз пропуших в 3ти курс в Киров, значи 11ти клас. Не искам и няма да раздавам морал на хората за неща които самият аз съм правил. Нека пушат и пият. Малки са, верно, обаче има неща, които трябва да си решат сами. (Или заедно с родителите си- ако родителя пуши, детето силно чувства неговото одобрение, дори и да яде бой.)
Модата на цигарите отминава, те не са заплаха.



Тема Re: Клубно съвещаниенови [re: Fish L]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано16.10.14 14:37



Това не си го представям - футуристичното бъдеще го виждам с хора с големи очи, дълги пръсти и... много развити гениталии





Тема Re: Клубно съвещаниенови [re: tia9]  
Автор sparro w (•>)
Публикувано16.10.14 14:46



може би имаме разлика от 5-10 години.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.