Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 24.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Няманови  
Автор DRa ka (все тази)
Публикувано09.09.14 16:35



да питам защо правят това Извънредно класиране обяви Великотърновският университет, след като повече от 400 места останаха незаети. 49 са специалностите, които очакват първокурсници. -


защото и без това е видно, че е ужасно тъпо и унизително, а от друга страна вероятно университетът няма друг изход, но не мога да се съглася, че държавата не трябва да има регулаторни функции в подобни ситуации.
Хайде преподавателите - изкажете се! Ще ми бъде интересно да видя картинката от обратната страна.
Много интересно...капитализмът се движи от конкуренцията, а на младите хора, които искат да се докажат като заслужаващи да получат по-високо образование им е отнето конкурсното право и куцо,кьораво и сакото се приема във Вуз, само пари да падат...



Тема Re: Няманови [re: DRa ka]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано09.09.14 16:47



Ти си си отговорила сама. (Пардон, ако нарушавам желанието ти да чуеш мнения на преподаватели...

)

само пари да падат...
- ей го отговорът.

Моите разсъждения са следните.

Демографска криза. И криза на средното образование. Има по-малко завършващи. И които ги има - са полунеграмотни. Най-свестните - Терминал 2

Математически може да се закрият цели специалности и цели университети дори.

А какво ще правят работещите в тях? Бодро ще попълнят армията на безработните ли? (Които останат в България)

Още по-кратко - това е още един проблем, който е оставен на заден план. Там ПОНЕ хора не умират...


Нещо да кажеш И по темата?

Тема Re: Няма [re: UnicaDonna]  
Автор DRa ka (все тази)
Публикувано09.09.14 16:56



Да, не умират хора, но се съсипват животи.
Не ги мисли чак толкова преподавателите...в голяма част от университетите и без това са се награбили с физически неизпълними задължения, само и само да се вземе по-голям хонорар (това от личен опит).
Не съм съгласна, че най-кадърните отиват да учат в чужбина по причина -
1.че някои много кадърни нямат икономическа възможност
2.има деца, които просто са възпитани по друг начин и вярват в илюзията, че и тук има останал морал и нещата вървят към по-добро...
Аз съм - ЗА! да се закрият ненужните университети и специалности и като някой има диплома за висше образование, тя да означава нещо, да има стойност.



Тема Re: Няманови [re: DRa ka]  
Автор the bag (торба)
Публикувано09.09.14 17:23



И аз съм "За" да се закрият голяма част от университетите и/или специалности в тях.

И за да не остане само празен разговор, предлагам:

1. Да разберем има ли сила/институция/организация, която може да закрива университети/ специалности в страната? Да окажем граждански натиск върху тази сила/институция - най-малкото, че е крайно време университетите да спрат да се превръщат в Женски пазари и да се огледа броят на университетите, специалностите и т.н.

2. Да напишем от името на съмишлениците отворено писмо до бг общественост, до родителите и до самите кандидати за студенти, че е тъпо да плащаш 5-6 години, за да вземеш диплома по фън шуй, оперно пеене, история или неоелинистика, след като тази диплома няма да ти донесе нито повече заплата, нито ще ти намери работа, нито ще ти я гледат с кой знае какъв респект в чужбина. Особено па ако дипломата ти е издадена от Ботевградския или Пернишкия университет например. (Тук изключвам талантите, които ще учат оперно пеене и после ще пеят в Миланската скала.)

3. ............<- тук добавете още
4. ............<- също
5. ............ <- също

И въобще днес, на тоя революционен и паметен ден ви призовавам да бъдете граждани!
Давайте да действаме, нежели да си пишем като уплашени зайци в клубчето.



ПП
Един от моите началници няма спомен от празнуването на 9 септември (питах го днес специално) - просто е бил в детската градина, когато го закриха тоя празник. Това е най-хубавата ми новина за днес - вече е на ход поколение, което няма спомен кой е ТЖ, коя е ДС и как изглежда пионерската връзка.



Тема Re: Няманови [re: the bag]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано09.09.14 17:42



Хора, дайте да не се ентусиазираме напразно. Както вече казах - никой не го е грижа. Повече университети - повече приети студенти, по-малко гладни преподаватели, повече доволни родители (отрочето - ВИШИСТ!!)... Няма европейски фондове и пари за крадене от такава реформа. Някой промръква чат-пат по тоя въпрос, колкото да каже нещо популистично и - ДО ТУК.

Държавата трябва да се изправи на крака по други показатели, и чак тогава някой ще се сети.

Не че съм съгласна с това. Просто съм реалист.

Нали понечиха да закрият 1-2 болници? Революциите видяхте ли?

При закриване на университети няма да има революции, но пък ще има недоволни много хора, някои от които със сигурност си плащат където трябва, за да им стоят "университетите".


Нещо да кажеш И по темата?

Тема Re: Няманови [re: the bag]  
Автор DRa ka (все тази)
Публикувано09.09.14 17:45



Това е най-хубавата ми новина за днес - вече е на ход поколение, което няма спомен кой е ТЖ, коя е ДС и как изглежда пионерската връзка.- не зная дали това е достатъчно, за да бъде един човек качествен, но дано си права...то и каква ли друга надежда има?!
А колкото до предложенията ти по точки...пак съм ЗА, макар да не питая твоят бурен ентусиазъм

, но ако да би могло да се направи каквото и да било в тази посока - полезно ще да е.
Колкото до а напишем от името на съмишлениците отворено писмо до бг общественост, до родителите и до самите кандидати за студенти, че е тъпо да плащаш 5-6 години, за да вземеш диплома по фън шуй, оперно пеене, история или неоелинистика, след като тази диплома няма да ти донесе нито повече заплата, нито ще ти намери работа, нито ще ти я гледат с кой знае какъв респект в чужбина. това, е тук вече не питая никаква надежда. Пробвала съм единично и персонално да обясня, но българинът, както знаеш обожава детето си и само пробвай да му речеш, че детето няма нужда от тази диплома или нещо подобно в тази връзка...напълно безнадеждно е.



Тема Re: Няманови [re: UnicaDonna]  
Автор DRa ka (все тази)
Публикувано09.09.14 17:48



някои от които със сигурност си плащат където трябва, за да им стоят "университетите".
е тва е жалката истина...



Тема Re: Няманови [re: DRa ka]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано09.09.14 17:52



Преди десетина години студентите си купуваха изпитите...имам чувството, че сега преподавателите ПОДАРЯВАТ изпити, само и само да има студенти и университети...
След някоя и друга година ще вземат ВКЪЩИ да им носят книжките с подписани оценки...

То са едни датски колежи, едни институти по мениджмънт и бизнес... И все са около Женския пазар!



Всички ще стават меринджеи!


Нещо да кажеш И по темата?

Тема Re: Няманови [re: the bag]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано09.09.14 17:58



Това е най-хубавата ми новина за днес - вече е на ход поколение, което няма спомен кой е ТЖ, коя е ДС и как изглежда пионерската връзка

Тука ще спорим...

НЯМА КАК да върви напред един народ, ако не си спомня миналото и не си извлича поуки от него.

Това са го писали най-мъдрите хора по света.


Нещо да кажеш И по темата?

Тема Послеписнови [re: DRa ka]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано09.09.14 18:11



Пуснали са и една новост (поне за мен) - "Професионален бакалавър"... Висшист си, имаш тапия, бакалавър си, ама НЕ СЪВСЕМ...Не можеш да продължаваш нагоре към магистратура.


Нещо да кажеш И по темата?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.