Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:10 23.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Няманови [re: UnicaDonna]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано11.09.14 00:22



Бодро ще попълнят армията на безработните ли? - на кои по-точно безработни? Щото чух и за "почасово безработни"???





Тема Re: Няманови [re: Noy BG]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано11.09.14 00:31



Нали знаеш, че аз винаги обобщавам. Няма как в такива теми да се говори детайлно. Поне - не това са моите цели. Естествено - в случая искам да кажа, че ще се унищожат доста работни места. Не е ли ясно?


Нещо да кажеш И по темата?

Тема Re: Няманови [re: UnicaDonna]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано11.09.14 00:49



Туй ми е ясно, не ми е ясно що е то "почасово безработен"?
Я кажи кое е по-първо: Работните места или парите за създаването им?Работата ли създава парите или парите / капитала / създават работата и как така безработен пък ей на - взима пари? И що е то "работещи бедни" и безработни богати?


Всъщност не ми пука, а на теб?



Тема Re: Няманови [re: UnicaDonna]  
Автор DRa ka (все тази)
Публикувано11.09.14 09:56



Eй ги и тези -


Допълнителният прием е за 550 места, субсидирани от държавата- ехеее, какви икономии ще реализира държавата, а те се натискат ли натискат.



Тема Re: Няманови [re: DRa ka]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано11.09.14 11:28



Може би ще получиш някакви отговори, ако пуснеш в момента Канал 3 - пресконференция на АБВ (Първанов) по проблемите на висшето образование...Купища РЕКТОРИ заедно в кюпа, дъра.дъра...за финансирането на вузовете, за изнесена в чужбина тяхна дейност, за разрешаване на СТОПАНСКА дейност на вузовете...все ОСНОВНИ проблеми. Само не чух някой да споменава, че си събират студентите по улиците, скоро и с бъклица по къщите ще тръгнат...


Нещо да кажеш И по темата?

Тема Re: Няманови [re: UnicaDonna]  
Автор DRa ka (все тази)
Публикувано11.09.14 14:32



Е, нямам възможност да гледам тв по това време, но предполагам че ще бъде отразено предаването и в други медии... а пък и какво ли да ми обясняват, като и така всичко е ясно, но щом нещата опират до пари - картинката се замъглява от самосебе си.



Тема Re: Няманови [re: DRa ka]  
Автор Blackeyes (Очето)
Публикувано12.09.14 08:39



Много интересно...капитализмът се движи от конкуренцията, а на младите хора, които искат да се докажат като заслужаващи да получат по-високо образование им е отнето конкурсното право и куцо,кьораво и сакото се приема във Вуз, само пари да падат...

Така изглежда отстрани, но има и уловка. На 18+ си пълнолетен и можеш сам/а да правиш изборите си дали да учиш или не. Никой нищо не ти отнема. Като влезеш в магазин, има продукти и цени. като влезеш във ВУЗ - също има образователен продукт и хора, които го създават, но не за чест и слава, а защото работят. Всяка работа и труд си имат цена и докато не престанем да си мислим, че преподавателите в БГ се забавляват вместо да работят (с мрънкащи, недоволни, многознаещи нет ползватели), ще си мислим, че не заслужават сами да определят цената на своя труд.



Тема Re: Няманови [re: DRa ka]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано12.09.14 09:34



Добре, де, на какъв принцип да ги регулира държавата? Аз не съм много наясно, ама доколкото знам субсидиите от държавата се определят от броя на студентите, а броя на студентите се влияе от това колко престижен е даден университет. Сега, ако някой иска да даде едни хиляда-две хиляди на семестър, за да получи образование, което никой не цени, никой не може да му попречи и не виждам защо да му пречи. Та, кое е унизителното? Децата не влизат в университетите за да ги потупат по рамото, че са влезли, а за да получат образование. Тези, които са се класирали в по-добри университети, ще получат по-добро образование. Къде е трагедията? Малко са ми разхвърляни мислите, но то е, защото и темата е малко разхвърляна.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Няманови [re: TheSameOne]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано12.09.14 09:41



Добре направи, че дълго писа. Приятно е човек да прочете нещо по същество, без "ох и ах".



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Няманови [re: hubavka69-110043]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано12.09.14 12:13



Децата не влизат в университетите за да ги потупат по рамото, че са влезли, а за да получат образование.

Зависи какво разбираш под "образование". Ако разбираш "знание" - забравИ. Ако разбираш "тапия" - да. 50 на 50 е ситуацията. Даже се колебая в тази пропорция.


Нещо да кажеш И по темата?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.