Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:48 23.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Няманови [re: moon_flower]  
Автор DRa ka (все тази)
Публикувано10.09.14 11:30



Мдааа. В тази връзка- на моя близка детето се дипломира като инженер и имаше късмет, че веднага го взеха в перспективна фирма, но първата година като ученик - с ниско заплащане( е,ниско,ниско - 500лв). За сравнение, докторите докато карат специализация(доколкото знам), взимат минимална заплата. И нашия крайно недоволен...викам му - добре бе момче, какво си мислиш, че знаеш и с какво си мислиш, че към този момент можеш да бъдеш полезен на фирмата, че ти се струва, че заслужаваш повече ? А той естествено повтаря като папагал -"да ама на Запад..."



Тема Re: Няманови [re: DRa ka]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано10.09.14 11:46



това не е късмет, а спирачка
аз на подобно момче с компютри и перфектен английски му казах, че е по-добре да отиде в макдоналдс, там поне може и да го хранят
и той напусна, обиколи фирмите и си намери работа за 1500
сега вече има собствена фирма и печели още по-добре



Тема Re: Няманови [re: snowprincess]  
Автор DRa ka (все тази)
Публикувано10.09.14 12:03



Зависи човек какви цели си поставя. Ако си поставяш цел да печелиш, с дадена специалност, да се усъвършенстваш в нея и да постигнеш успехи - не мисля, че излизаш готов от университета или че някой е длъжен да ти даде 1500лв, срещу теоритичните ти знания. Занаят се учи и това не става за ден и за два.
Ако искаш да вземаш голяма заплата сега и веднага - при добро жерание и малко повече амбиция, винаги можеш да намериш начин, но парите не са самоцел. И не винаги са добър избор.



Тема Re: Няманови [re: DRa ka]  
Автор echr ()
Публикувано10.09.14 12:08



Не знам с какво ще е полезен на фирмата, но искам отговор на въпроса как може да се издържа човек с 500 лева на месец?



Тема Re: Няманови [re: echr]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано10.09.14 12:18



искам отговор на въпроса как може да се издържа човек с 500 лева на месец?

А с 250? (100 от които - за лекарства.)


Нещо да кажеш И по темата?

Тема Re: Няманови [re: UnicaDonna]  
Автор echr ()
Публикувано10.09.14 12:43



Не знам, аз напуснах, щото сметката ми хич не излизаше, както и да ги смятах.



Тема Re: Няманови [re: echr]  
Автор moon_flower (поспаланка)
Публикувано10.09.14 13:08



Как ще е полезен на фирмата - не зная.

Но зная, че когато моя брат се дипломира, само 1 седмица беше редовна смяна - да опознае хората, и веднага след това - началник-смяна.

Сега идват при него млади инженери и на него му е необходима 1 година!!!!, за да ги въведе в техните задължения. И пак говори със страх и притеснение.

Цяла година към този млад човек е прикрепен колега, който го води за ръчичка. Как ти се струва на теб това? Къде на Запад фирма ще си позволи такива разноски и пилеене на време и ресурси?!

Ето затова - да получават младите хора високи заплати, трябва да показват нужните знания и умения. За да се класират и в живия живот, че на книжка всичко изглежда лесно и розово.
( говоря за химическо производство )

"За да намериш правилния начин,
трябва да знаеш истинската причина." Оптимист


Тема Re: Няманови [re: moon_flower]  
Автор echr ()
Публикувано10.09.14 13:12



Еее, "браво" на твоя брат и "не ги е срам днешните младежи"!





Тема Re: Няманови [re: echr]  
Автор DRa ka (все тази)
Публикувано10.09.14 13:18



А как може да се издържа с 300лв на месец?!



Тема Re: Няманови [re: echr]  
Автор DRa ka (все тази)
Публикувано10.09.14 13:24



Младежите не са виновни.Средата ги произвежда толкова неграмотни и неприспособими.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.