Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:55 21.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Няманови [re: TheSameOne]  
Автор moon_flower (поспаланка)
Публикувано10.09.14 08:55



Добре си изброил причините, защото аз виждам последствията , те са с-т-р-а-ш-н-и!

Имам близки, които работят в производството. Идват млади, дипломирани инженери и нищичко не знаят. А в работата вече се касае и за живота на останалите колеги.

Един от младите колеги, който е на ръководен пост, предизвика пожар, добре че не загинаха хора, но щетите - огромни. Над млн лв. Уволнен е, но производството стопирано за няколко седмици.

Та - трябва да се предприемат някакви мерки, защото опитните и знаещи ръководни кадри скоро ще се пенсионират, а кой ще управлява на тяхно място?

Младите просто не могат да вземат решения.

"За да намериш правилния начин,
трябва да знаеш истинската причина." Оптимист


Тема Re: Няманови [re: moon_flower]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано10.09.14 09:01



Та - трябва да се предприемат някакви мерки, защото опитните и знаещи ръководни кадри скоро ще се пенсионират, а кой ще управлява на тяхно място?

Мерки....СМЯНА НА ЧИПА - това са мерките.



Тези, които пишат законите, тези, които ги изпълняват, тези, които контролират и първите и вторите - са от един дол дренки. За свестните няма място в нито една от трите групи...

Писала съм отдавна - нека да има много висши училища. Нека който иска - да влиза в тях и да учи. НО НЕКА ИЗХОДЪТ да е много труден. Тежки изпити...може би дори - централизирани. На едно място - ВСИЧКИ завършващи по дадена специалност. Както матурата. За всички - ЕДНАКВИ въпроси при дипломирането. И КЪСАНЕ на провала.

Елементарно звучи, знам...обаче - НЯКОЙ ДРУГ ВИЖДА ЛИ ИЗХОД С ТОЯ МАТРИАЛ??


Нещо да кажеш И по темата?

Тема Re: Няманови [re: UnicaDonna]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано10.09.14 09:12



проблемът е не самият чип, а каква информация ше бъде записана в него

останалото е демагогия



Тема Re: Няманови [re: Molly]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано10.09.14 09:15



проблемът е не самият чип, а каква информация ше бъде записана в него

Моли, трябва ли да е човек СВРЪХИНТЕЛИГЕНТЕН, за да се сети, че под "смяна на чипа" се има предвид ""смяна на СЪДЪРЖАНИЕТО на чипа"?

Отново и отново - участие с цел заяждане....


Нещо да кажеш И по темата?

Тема Re: Няманови [re: 2biri]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано10.09.14 09:19



Позволявам си да се включа в дискусията ви, само защото ми е болно за нашето образование и се радвам, че намирам тук съмишленици.
Всъщност, нищо ново и различно няма да кажа с поста си.
По-скоро да коментирам, че освен всичко изброено, според мен е необходима и промяна в методиката на преподаване в определени области. Защото имам впечатление, че на много места се преподава схематично и накрая, дори и тези които искат, полагат усилия и учат сериозно, излизат с натрупани механични знания, без или с много малко практически умения, как да приложат наученото.



Тема Re: Няманови [re: UnicaDonna]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано10.09.14 09:21



не е заяждане, щот чиповете могат и да се презареждат, далеч не е необходимо да се сменят, само уточненявам, щот явно си го представяш по някакъв странен начин

верно че е сложничко за теб, но поне не хвърляй непрекъснато термини, които не разбираш добре



Тема Re: Няманови [re: Molly]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано10.09.14 09:26



не е заяждане, щот чиповете могат и да се презареждат, далеч не е необходимо да се сменят, само уточненявам, щот явно си го представяш по някакъв странен начин

верно че е сложничко за теб, но поне не хвърляй непрекъснато термини, които не разбираш добре



АЗ не си "представям" нищо. Просто цитирах Симеон. Върви да си правиш забележките и суперпрофесионалните коментари на него - очевидно и на него му е сложничко...Не е могъл да стигне до твойто съвършенство.

И ЗАЩО, професионалистке, вчера не ми отговори на "сложния" въпрос - какво имаш предвид, като сипеш мъдрости от рода на "Сайта е един - дир.бг"??

(Моля, ако посмееш да се пробваш с някакъв приличен отговор на този въпрос - направи го в ОНАЗИ тема, защото ми се бълва вече от непрестанните ви бози, които провалят хорските теми! Беше в темата за Вип брадър.)


Нещо да кажеш И по темата?

Редактирано от UnicaDonna на 10.09.14 09:34.



Тема Re: Няманови [re: TheSameOne]  
Автор echr ()
Публикувано10.09.14 09:41



Освен това, никоя система няма да си позволи лукса да се разруши отвътре, колкото и да е лоша.

Макар че е офф, просто не мога да се сдържа да не те поправя - ИМА такава система - СССР





Тема Re: Послеписнови [re: UnicaDonna]  
Автор DRa ka (все тази)
Публикувано10.09.14 10:09



Къде това? Не съм го срещала, интересна идея

.Може и да има резон в нея - хем родителите доволни, че детето "вишист", хем ограничават претенциите му в бъдеще.



Тема Re: Няманови [re: DRa ka]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано10.09.14 10:11



Хайде преподавателите - изкажете се!

Ооооо, да не би това да е проблем само на ВТУ ..... всички са на тоя хал ......

Идиотизирането на нацията, чрез образУвателната система, е най-страшната бомба със закъснител, която е заложена в последните 10-15 години ......



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.