Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:48 17.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Превръща ли се клубът в клоака?нови [re: MupaM]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано21.07.14 12:14



колко е готино то, милото Нутче, и колко е прямо и откровено.

Наскоро в темата за графитите - стана дума за една теория.



Видимо изразността на НУТ не ти се нрави. Навярно си имаш основанията за това. Аз пък смятам, че с нея е много лесно да се разбере човек, и че в най-голяма степен това до къде ще се стигне в разговора зависи от събеседника й.

По същественото обаче е, че в клуба този вид размяна е нещо нормално. Ето един

В случая милото ПЪТниче е потърпевш. Колкото и да е парадоксално. После след няколко теми плеснаха ръце па се прегърнаха с "обидения". Дърти вереци - какво да ги правиш.

В рамките на въпросната теория. ПЪТника е счупения прозорец, а на НУТ просто й строшиха стъкълцето образно казано.

Това не й пречи да е готина и да ми е приятно да я мяркам из клубовете. Както и да липсва.



Тема Re: бе моли....;)))))нови [re: MupaM]  
Автор esti ()
Публикувано21.07.14 12:30



Обаче то няма да се промени.

Ще, ще.
Като затрият и този клуб, ще се промени.





Тема Re: Превръща ли се клубът в клоака?нови [re: Nerv]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано21.07.14 12:41



Във връзка с теорията ("на счупения прозорец"), аз обикновено давам друг пример - с кенеф.
(понеже, прозорец е много западно, докато тоалетна е достатъчно източно, понятно за нашего брата).

Експериментът е, когато една тоалетна е изградена от висококачествени материали, има красив дизайн и е добре обзаведена с аксесоари и поддържана. Другата тоалетна е кенеф.
Наблюдава се различно поведение на уважаемите серящи.



Тема Re: бе моли....;)))))нови [re: MupaM]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано21.07.14 12:52



забелязала съм, че нут, уникалната и мила06 не "изригват" ей така, без нищо
може някой да ги е предизвикал не точно в този момент, не точно в еди-коя си тема, но поводи е имало, и все някога чашата се препълва.

а за милото нутче, какво да ти кажа - всеки има лични симпатии

но сам ако е потребител, а не чистач или админ





Тема Re: Превръща ли се клубът в клоака?нови [re: Crrafterr]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано21.07.14 12:58



Много точна вметка -

Деленето по оста изток-запад не е от вчера. Това противопоставяне на рационалното и математическото от една страна и емоцианално-поетическото, всичко онова, което така да се каже на човек му идва "отвътре" от друга.

Простотата и чистотата на линията на Запада и орнаментиката, и мистичността на Ориента.



Тема Re: въпрос за NUTнови [re: hubavka69-110043]  
Автор suleymanpasha ()
Публикувано21.07.14 13:00



това, че ти виждаш за пръв път някой да нарича някого "курва"/"курво"
не значи, че никой, никога не е наричал друг по същия така, с и без производни и т.н.
имаш бутон за търсене в клубовете (разширено). пишеш думата курва. от 1997 г. насам търсачката намира 216 ( за 1.185 сек.) постинга, в които думата е употребена. разбира се - преглеждам отгоре - не всички са обида към някого, но все пак виж колко пъти преди това някой е нарекъл някого "курва" (напр. ник пътник нарече веднъж така мила06 - долна курва) и от това не е произтекло нищо, даже няма подръпване на ушето.

п.п. по отношение на думите ти, че твърде много агресия има в постинга, заради който сисадмина банна NUT - аз вече казах и ще повторя, че твърде чного агресия има по принцип в клуба..и в повечето случаи тя е проявена от страна на

спрямо простосмъртните.

Редактирано от suleymanpasha на 21.07.14 13:02.



Тема Re: бе моли....;)))))нови [re: tartarianeyes]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано21.07.14 13:05



"Ей така, без нищо" никой не изригва. В неговите очи поводът за изригване винаги е достоен. ;)

По последното изречение мисля, че никой не спори, или поне повечето - не.


Допълвам. Излишно е да уточнявам, че за себе си съм убедена, че не съм давала повод нито на Нут, нито на Мила06 да ме нападат, а те са започвали първи (и естествено, че ще се постарая да отговоря подобаващо), щото ясно, че съм пристрастна към себе си и няма как да мисля обратното, но ако измежду Мила06 и Нут никоя не даваше първа повод, нямаше и как да се завържат "битките" между тях самите. ;)

Редактирано от MupaM на 21.07.14 13:14.



Тема Re: въпрос за NUTнови [re: suleymanpasha]  
Автор hypey (о!тенуза)
Публикувано21.07.14 13:06



Мислех да не влизам в профила да пиша, обаче пък що не...
Имам още навика да поглеждам от време на време тук, и твоите теми с коментарите под тях, са едни от малкото, от които може да се научи нещо интересно (тази не е от тях:)

Та, на въпроса ти. Ти си толкова дълго време вече в този форум и трябва да знаеш, че бан раздава само Киро, дали по негово мнение или по искане на Чистачите. Чистачите самостоятелно най-много да заключат някоя тема, в повечето случаи по молба на автора й (между другото, като изчетох цалата ти тема, сега разбрах, че Фиш е чистач, все си мислех, че е Каката). Конкретният случай няма да го коментирам, защото решението не почива на принцип, а на субективно мнение.

Колкото до обидите, това от доста време стана норма на поведение, дори от твоя страна (без да коментирам кой кого пръв обидил), затова и повечето теми не ги чета. Сега като си спомня първия си постинг в тоя форум (сигурно е било 2002), беше да заявя, колко ги харесвам всичките тогавашни страстни писачи, даже не "харесвам", а "обичам" май бях писала: Molly (здрасти, Моли:)))))), Еоа, Лин, потребителя, Маг, каката, селянина ... даже бях направила разграничение, че въпреки коренната разлика между тях, въпреки войната между тях, те си ми харесват от двете страни:)... Тогава селянинът обиждаше наред всеки нов женски ник, появил се в тоя форум, ако смее да направи някаква забележка за груб език ... и понякога после се редактираше:) ... Страшно ми харесваха неговите есета, и ужасно поддтискащо ми действаше начина на мачовско общуване след това, щото сакън да не го критикуваш по никакъв начин. Сега той не обижда толкова (представи си какво е било тогава:), но и не пише онези импресии, които се харесваха на всички. Войната тогава се водеше за опредлена теза, сега се води на ниво, кой кого повече ще засегне и обиди на професионална, лична, религиозна, сексуална и прочее чест:). ... тежка честолюбивост, това е което замени непретенциозната атмосфера този клуб

Субективност ще има винаги, тези, които са ни симпатични, ще им прощаваме по-лесно, онези, които не са ... ами ще си намираме потвърждение, защо не ги харесваме...Има много никове, които определено не харесвам, но са много умни, ерудирани и ... "страстни" в писанията си:) ...

Как бързичко сме остарели, възгледите ни, поведението ни, ... въсщност говоря за себе си, защото е ужасно тъжно това, че не мога да кажа онези думи, че харесвам всички



Тема Re: въпрос за NUTнови [re: suleymanpasha]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано21.07.14 13:21



Ако е имало и друг път такива обръщения (не просто използване на думата), трябвало е да бъдат санкционирани. Аз бих информирала модератор, ако видя нещо такова.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Превръща ли се клубът в клоака?нови [re: Nerv]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано21.07.14 13:24



Видимо изразността на НУТ не ти се нрави. Навярно си имаш основанията за това. Аз пък смятам, че с нея е много лесно да се разбере човек, и че в най-голяма степен това до къде ще се стигне в разговора зависи от събеседника й.

На друго мнение съм. Нищо лично нямам срещу Нут, извинявам се, че правя коментар, ползвайки я за емблематичен пример в момент, в който няма възможност да се защити. Но, така или иначе темата за нейните и подобни на нейните навици вече се е отприщила, затова, ще пиша обобщено. В случая с Нут, Гъркинята и други, които тръгват от нищото с рогата напред - курво, пикло, стара мома и т.н. образности дразнещи, но напълно неадекватни към определен спор, дори драчене и разправийка - става дума за отървано от детство възпитание и липса на елементарни задръжки и съобразителност. Няма никаква основателна причина потърпевшият да влиза в дипломатически напъни "да се разбере" с грубияна и да оценява нежната му душевност, отде накъде! То те плюе, ти го мажеш с мед и масло. Щом някой не се усеща какви ги върши, да си понася отговорността. Никой никому не е длъжник, всички сме с равни права, реверанси към този или онзи могат да се правят само, ако човек изпитва вътрешна потребност от това. Но, заради чужди съвети, внушения или в името на общото благо - ТЦ!




Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.