Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:05 23.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: MupaM]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано08.07.14 13:57



Израза "превръщането на кредитната карта в пари от умрял човек" не съм сигурна дали ми е ясен,

кредитните карти служат за да изпозваме доверието, което банката/ кредиртната институция има в нас и и да го превърнем в пари. Идеята ми, колкото и грубо да звучи е на умрял вяра да нямаш!

Но да. Вероятно е както казваш. Предметът на договора е възможен, макар и неосъществим.

т.е. твърдиш, че е правилно е да се събират такси, дори и когато банката не може (, не че не иска, но неможе) да извърши услугата за която се начисляват тези такси?



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: Nerv]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.07.14 14:00



"дори и когато банката не може (, не че не иска, но неможе) да извърши услугата за която се начисляват тези такси?"
То в крайна сметка спорът е има ли услуга, или не. ;) За невъзможна услуга такса не би трябвало да се дължи, спорът е дали е възможна, ама не поради причина, че първоначалният услугоползвател умрял.
Същото е в примера с таксите за телефон.

Неосъществим и невъзможен са горе-долу синоними иначе.

Редактирано от MupaM на 08.07.14 14:00.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: Nerv]  
Автор tyrsiistina-110372 (познат)
Публикувано08.07.14 14:01



А и ни съветват да си пишем в завещанието, че дължим чиста кредитна карта с "вероятни" такси след смъртта ни.
Ама прав е Пътника. Учудвам се от полемиката, с която се защитават верно абсурдни каузи.Очевадно създадени ситуации с единствена цел забогатяване без морал и с правото на лъжеца.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: 741]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.07.14 14:01



Е ми освен да се извлича тогава от този и други текстове на общите условия...



Тема Re: за да съм още по-гаден ще допълнянови [re: Nerv]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано08.07.14 14:02



Не, но съм си направила завещание още през 2006 година.

Е, не съм стигнала да си купя място в гробищният парк и поставя надгробна плоча, но...



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.07.14 14:05



Ами депозирай 5лв да пробваш с колко ти се увеличават парите за година две?
И ми кажи кой печели от парите!
И като падне борда пак да ми кажеш!

и пробвай, щом не ми вярваш.
Аз ли съм банкерът или ти?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: hubavka69-110043]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.07.14 14:08



съответно, "не е длъжен" и да се обажда на банката въобще





Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: tyrsiistina-110372]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.07.14 14:09



"Очевадно създадени ситуации с единствена цел забогатяване без морал и с правото на лъжеца."

То това е повече от очевидно.
Интересното е, че обществото в голямата си част, плюс претендиращите за интелигентност, приемат това за нормално?

Е, това не е нормално!
Ще допълня, че обществото ни е тежко болно!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: Nerv]  
Автор 741 ()
Публикувано08.07.14 14:09



Превръщането на кредитната карта в пари от умрял човек е задача равносилна на намиране на философския камък. Сиреч доволнио невъзможна.

Защо невъзможна. Картата може да е регистрирана за периодични плащания и те да си пристигат и след смъртта на човека.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобен [re: 741]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.07.14 14:13



"Защо невъзможна. Картата може да е регистрирана за периодични плащания и те да си пристигат и след смъртта на човека."

А не е ли регистрирана и за периодични тегления и те да се извършват след смъртта на човека?
Това също е възможно!

Всъщност в какво е разликата- в посоката на движение на парите-към банката към банката, към банката!





Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Редактирано от PYTnik на 08.07.14 14:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.