Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:46 24.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: за да съм още по-гаден ще допълнянови [re: vozac]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано08.07.14 13:38



Ти направи ли си такъв плик? (Идеята не е лоша, аз все я отлагам за сега... Не се заяждам.)



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: Nerv]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.07.14 13:38



Е, по тая логика, с невъзможния предмет, всеки договор трябва да се прекратява със смъртта на едната страна, понеже първоначалната страна вече няма възможност да изпълни задълженията или да се възползва от правата.
Това не е невъзможен предмет. Невъзможен предмет са неща от типа да се задължиш да превърнеш вода в злато или да излетиш до Венера, хче не ми хрумват по-добри примери.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: hubavka69-110043]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.07.14 13:38



Не могат, докато третите лица не станат наследници и не встъпят в правата и задълженията на наследодателя.



П.П. Вярно, че примерът на 741 говори директно за наследници, но това явно е по-скоро последица от прекратяването при смърт, което все трябва да е предвидено някъде - указание какво се прави.

Виж, текстът в същите ОУ, че наследниците оставали солидарно задължени при смърт или дори при поставяне под запрещение на още живия картодържател (кви наследници на жив човек) не е много читав и според мен.

Редактирано от MupaM на 08.07.14 13:44.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: MupaM]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано08.07.14 13:45



Превръщането на кредитната карта в пари от умрял човек е задача равносилна на намиране на философския камък. Сиреч доволнио невъзможна.

И ако го попитат бъдещия картодържател в момента на сключване - съгласен ли сте след смъртта Ви да продължават да се начисляват такси??? - как мислиш ще отговори? Това е договорна клауза каквато никой не би сключил. Ти би ли сключила?



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано08.07.14 13:47



Гадни банкери, мамицата им...



"Такава е логиката, че освен собственика, то и който ползва парите, печели от тях.." Ама, приятелю, аз доколкото разбрах, в случая няма пари, салдото е 0,00 лв. т. е. въпросната банка не е ползвала пари.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: Nerv]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.07.14 13:49



Ако го питат дали е съгласен след ноември 2014 да се начисляват - и на това няма да е съгласен. Но не са го питали.
Имаме изрични уговорки, другото са общи правила и последиците от тях.

Израза "превръщането на кредитната карта в пари от умрял човек" не съм сигурна дали ми е ясен, но невъзможен предмет определено НЕ е предметът на договор с починала страна. :)



Тема Re: за да съм още по-гаден ще допълнянови [re: vozac]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано08.07.14 13:50



Да, бях в болница, сестрата си показва циците, като се наведе. Реномирана болница, частна, за елементарно нещо. И тая с циците се навежда, виждам й циците, набива тръбичката в абоката и виждам, че по системата тръгва към 4 см въздух. И с див рев/дискова херния/ фащам системата и я прегъвам. Тая с циците вика - този въздух щеше да излезе през абоката- ама аз съм гледал филми.
Беше скоро след смъртта на майка ми, когато търсех сметки по банки в града, четях архив и т.н.
И си обещах, че изляза ли - ще напиша всичко. И написах. Има го в един плик, кое къде и, кой кво да прави, пароли, кво да се напише в този форум...
Сложих си нещото в ред..



Тема Re: за да съм още по-гаден ще допълнянови [re: vozac]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.07.14 13:52



А, и аз съм чела криминалета. Ама не знам в действителността така ли е 100%.

Иначе понятието въздушна емболия съществува, да.



Тема Re: за да съм още по-гаден ще допълнянови [re: MupaM]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано08.07.14 13:54



Не исках да се провери на мен. Но в интерес на истината, от този момент гледаха системите повече. И тая с циците и другите. И с радост ме изписаха..



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: MupaM]  
Автор 741 ()
Публикувано08.07.14 13:56



В моите не пише. Геврек писа, че и в неговите няма.
Договорът всъщност е една бланка с моите данни и параметрите на услугата, една-две декларации, че съм съгласен на разни работи и най-вече че приемам общите условия на банката. В тях няма прекратяване при смърт. Имат право да го прекратят с едномесечно предизвестие и ако свършат парите в сметката, сигурно ще го направят. Преди това няма закъде да бързат






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.