Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:12 22.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: Crrafterr]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано08.07.14 12:50



И в двата закона, които посочваш търсачката не открива думата "смърт". Доколкото сме учили по основи на правото, че в такива случаи могат да се прилагат норми по аналогия от други закони, мисля, че в случая може да се приложи ЗЗД. Естествено това си е мнение на неспециалист, което обаче се покрива с моя съдебен опит по въпроса.

Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от hubavka69-110043 на 08.07.14 12:52.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: PYTnik]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано08.07.14 12:50



За другите не знам. За себе си знам, че не комуникирам с теб, щото си ми..предвидим. Нищо ново не ми казваш. 100% преподписвам характеристиката, която ти беше дала "врабеца". Чел си от тук-от там, компилираш, омесваш, подправяш със жизнен опит, пиперлив език, леко вулгарен - айде твоя мисъл и мъдрост. Може някъде да ти връзват, ама не забравяй, че това което си чел и други са чели. Принципно си прав, ама и те хляб трябва да ядат, тия в банките, Глобул, с които водеше война. Казано е: Кьорав карти не играе.
Та и този, дето е преразказал - не чете, пише по форумите и говори с банкова служителка.
Иначе ме кефиш, когато не се изказваш мъдро. Некоя или некои клубарки може да са ти казали, че си мъдър, ама за мен не си.
Ако беше мъдър, тия мъдрости щеше да ги продаваш, като адвайси и да получаваш пари за това. Не съм чул да си се пофалил за това..
Дъртите ора са правни субекти, като искат да подписват и ще си носят отговорността и не е обидно. Не е и обидно да дадат на по-млади да им помагат, с пълномощно или съвет.
Значи обидно е дърти ора да ги караме за четата, ама дърти ора може да ебът. И ако може нещо по-младо.
За четене са дърти - за ебане не са


е не става така



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: hubavka69-110043]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.07.14 12:52



Ми на наследниците са извършили услуга, АКО приемем, че самият договор за кредитна карта продължава да "действа" след смъртта.
Все едно да имаш домашен телефон с месечни такси и титулярът да умре, а ти да не знаеш за телефона.

Житейски ми се вижда по-логично изрично да се уговаря, че договорът за кредитна карта се прекратява със смъртта на титуляра и се дължи само усвоеното и начисленото до смъртта му. Но няма такава норма в закона, не ми е известно да има. В нета намерих само едни общи условия на Уникредит Булбанк за всякакви карти, в които не видях такова нещо при търсене по дума, но е възможно и да пропускам, освен това може да се вписва и в самите договори, а не в общите условия.

Редактирано от MupaM на 08.07.14 12:56.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: ALONE911]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано08.07.14 12:53



Знам, че се поемат и активи и пасиви, но ще потретя "към датата на смъртта", а не след нея.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: MupaM]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано08.07.14 13:01



Каква услуга са им извършили? Те могат ли да ползват картата? Не могат, защото не знаят пина. Каква услуга са получили тогава? Що се отнася до домашния телефон, синът ми, например, не знаеше, че имаме домашен телефон, защото сключих договор с Мтел, докато беше в Швейцария. Пък може да имам и три мобилни и т.н. При всички тези случаи е логично след известно време кредиторът да те извести, че имаш задължения, ти да го уведомиш, че нямаш такива, защото лицето го няма и те да си анулират фактурите. Нищо трудно няма в това. Все едно като почине някой клиент мой, да е дава Господ, ама се случва, аз да продължа да му начислявам такса, при положение, че не извършвам услуга. Ми, мой е интересът да установя този човек жив ли е като не ми носи документи и не ми ползва услугата, не е в интерес на наследниците му да ме търсят.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: Molly]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано08.07.14 13:03



Добре, де. Банката не знае, ама ето че в един момент разбира. Ами, просто трябва да си отпише тези вземания и да се приключи.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: vozac]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.07.14 13:03



"За четене са дърти - за ебане не са
е не става така"


Не става, не става, прав си.
Още преди да ти го напиша знаеш, че няма да стане.



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: hubavka69-110043]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано08.07.14 13:03



Напълно, но тази смърт трябва да се заяви.
При случай, че наследниците се откажат от наследството, то всичко остава за сметка на банката.

Защо банката трябва да обслужва карта на мъртъв човек. Кой ще плати това?
Тогава и към датата на смъртта трябва да се плащат лихви на влогове.
За банките става въпрос просто за пари, а не за личности.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: hubavka69-110043]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.07.14 13:08



"Добре, де. Банката не знае...."
Какво му е добре да се съгласяваш, че банката не знае?
Вече написах, че когато става дума за взимания всичко знае.

А трябваше да напишеш : Като не знае, да чете документите от общината или да се консултира с адвокат, и то не може така, да ебе знае, а да целува не знае, не може така!



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: ALONE911]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано08.07.14 13:08



Ами, като не е проявила банката грижа към клиента, като види, че не ползва картата да вземе да му се обади да го пита защо, пък да установи, че е защото не е жив, да си обслужва картата и сто години. Явно тогава толкова я е обслужвала и толкова е правила и разходи по обслужването. За лихвите на влогове съм съгласна с теб. Докато не дойде наследникът да преподпише договора, нека не начисляват лихви.

Най обичам да чета, ама не мога.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.