Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:13 24.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: MupaM]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано08.07.14 12:35



Засега намерих текст само в Закона за задълженията и договорите. Там изрично пише, че пълномощно и договор за поръчка се прекратяват със смъртта на някоя от страните, така че не виждам логика и за други договори да не е така. Лихвите ми се струва, че са имуществено право и би трябвало да се запазват. За таксите не бих казала.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: MupaM]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.07.14 12:35



Само преди 50 години, във всички банки по света, ако внесеш и 1 лев, то с времето към него се натрупва лихва.
Помнят се случаи, има и български наследници, преди 30 години човек внесъл 50 долара и след смъртта му наследниците получават 50 долара плюс солидна лихва към тях. Такава е логиката, че освен собственика, то и който ползва парите, печели от тях..

А сега някой печели с чужди пари, но не само че не дава дял на собственика на парите, но и го изкарва длъжник.

Божеййй.... колко много са ни зомбирали и деградирали..
Иначе ми е ясно как успяват да ни убедят че те трябва да печелят с нашите пари, и докато го правят ние трябва да губим от парите си.. то не бяха девалвации, то не бяха деноминации, то не бяха икономически кризи...всичкото това са възможни инструменти за правене на пари..

ТОВА НЕ Е ЕСТЕСТВЕНО, как можахме да го приемам за естествено?

А някой ни съветва, нас старите хора, четете и си наемете адвокат като сте прости!

За адвокатите няма да пиша, щото стана дълго и досадно



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: hubavka69-110043]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.07.14 12:36



Нека да го кажем тогава по друг начин:
- кредитната карта е вид кредит.
Здравият разум изисква наследникът да знае за този кредит. Аналогично и без никаква разлика, би било добре да има представа какво друго наследява: имоти, депозити, дялове във фирми и т.н.

Ако за имотите и дяловете е сравнително лесно (през агенция вписвания, респ. търг. регистър), за банките

за кредитите, а за наличните депозити (в линка е обяснено защо).



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: hubavka69-110043]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.07.14 12:38



Договорът за кредитна карта не е договор за поръчка ;-)
Той не се сключва по ЗЗД, а по:
- Закон за кредитните институции
- Закон за потребителския кредит



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: hubavka69-110043]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.07.14 12:42



Какъв ли може да е проблемът СИСТЕМАТА да не е свързана с общините и автоматично да засича смъртните случаи на клиентите си?
Иначе при взиманията си, банката знае всичките ми данни плюс тези на роднините ми и в чужбина до девето коляно, и плюс имотното им състяние..и има телефонна връзка с тях



Ами то няма нищо за коментиране тук за СИСТЕМАТА банките и хората!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: Crrafterr]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано08.07.14 12:42



Абе, наследникът може да направи проверка за депозитите като се обърне към всяка една банка поотделно. Аз лично това съм правила. Но МОЖЕ, а не е ДЛЪЖЕН. Или поне аз не съм чела в някой закон да има такова задължение. И това е напълно логично, защото ти не можеш да попиташ не знам колко милиона фирми в България и по света, дължи ли ви нещо моя наследодател. Вече когато съответния кредитор си потърси вземането, виждаш какво е било задължението към датата на смъртта и т.н.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: hubavka69-110043]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.07.14 12:43



Лихвите са имуществено право, а таксите са имуществено задължение. ;)

"...така че не виждам логика и за други договори да не е така"
Логиката е, че някои сделки се сключват с оглед личността, повечето други - не. А "с оглед личността" не значи, че е определено коя личност е задължена по договора, а значи, че друга личност не може да изпълни по същия начин задължението.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: Crrafterr]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано08.07.14 12:43



Знам, че не е. Затова написах, че е логично да е същото, а не че е същото. Ама хич не обръщате внимание на думите, значи.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: hubavka69-110043]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано08.07.14 12:47



стига да е осведомена банката за настъпилото събитие

тя няма как да знае какво е станало със ссобственика, ако не иде някой от наспедниците със съответните документи да я осведоми, но това не значи, че ще бъде закрита без да се появят едновременно всички възможни наследници

само няма се начисляват излишни такси(годишни, за приключване на сметка и прочие), докато не се уреди статута на самата сметката

Редактирано от Molly на 08.07.14 12:48.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: MupaM]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано08.07.14 12:48



Таксите са имуществено задължение, когато са за извършени на лицето услуги, ама каква услуга са му извършили на това лице като него го няма? Много хипотетично имуществено задължение е това.

Най обичам да чета, ама не мога.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.