Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:37 24.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: ALONE911]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано08.07.14 12:16



При такъв случай всички тече по договор и тези които ще унаследят трябва да платят. Това не е така. Наследяват се имуществени права и задължения към момента на смъртта, а не след нея. Личните права и задължения, с някакви изключения, не се наследяват. Към момента на смъртта по този договор няма задължения, така че няма как наследниците да дължат нещо за такси след този момент.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: hubavka69-110043]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано08.07.14 12:17



Не мога да отговоря на този въпрос, но всичко това се проверява когато стане въпрос за наследство.
Не зная каква е и функцията на съвета и взаимоотношенията им с банките.

Имах познат с такъв случай, но не ми се разпитва с подробности, но близките уведомиха банката, а с заемите, влоговете не ми е известно какво стана.

При унаследяване се поемат и пасивите и активите при случай, че искаш да унаследиш. Иначе губиш всичко.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: hubavka69-110043]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано08.07.14 12:19



Може и да е така, ако няма срок.
Защото същото би следвало да важи и за спестяванията.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: vozac]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.07.14 12:20



"Ама дърти хора - да фанат, па да четат кво подписват и кво наследяват.
Има си правила/закони/ има си юристи. 200лева за прическа/бира, пиене/ дават-за консултация не дават. Еми..."


Колкото и да четат, колкото и юристе да чета заедно с тях, колкото и да си умен, никъде няма да намериш написано, че болен се ебе на легло.

В смисъл, че понеже гражданите са възрастни и не знаят, то и банковите институции имат право да ги ограбват, чрез хилядите си "тънкости" и обучение в лъжа на персонала си. Пиша за абсолютно всички институции.

Ще се повторя: Чест, Достойнство, Етика, Морал вече са мъртви и в това е проблемът.
С четене и наемане на адвокати той не може да се оправи.
А "Ама дърти хора - да фанат, па да четат кво подписват", е обидно...и като Чест, Достойнство Етика и Морал.

Заразата се разпространява, чрез личният ни начин на мислене и се превръща в Закони и манталитет на цялото общество.

Не те обвинявам в нищо, ти нямаш вина. Времето в което живееш ни прави такива каквито сме.
А целта е-който устои устои, плявата трябва да бъде отсята от зърното.

А който го приема лично, избягва да общува с мен, защото пиша истината.
С което ще се съгласиш и ти?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: Crrafterr]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.07.14 12:21



Нямам представа как се уговаря обикновено при кредитни карти. Цялата тема ми се видя като възмущение, че се търсят такси за поддръжка на банкова сметка - каква да е сметка - на умрял човек. Нещо като вашия депозит, наследен от баща ти. Не се зачетох в подробности.

Но ако договорът не се прекратява със смъртта, а остава да се прилага "общият ред", ще следват две неща:
- наследниците могат да ползват картата за нови покупки;
- дължат такси и за времето след смъртта.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: MupaM]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.07.14 12:23



и аз така мисля.
Независимо че в договора специално е посочено, че картата се ползва само и единствено "лично", това "лично" съвпада с човека, който знае пин кода. Няма уговорка за жив-мъртъв биологично, човекът си е жив електронно.

Редактирано от Crrafterr на 08.07.14 12:23.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: Lira Emerald]  
Автор Thenewold (Тарантула)
Публикувано08.07.14 12:23



Това са дивотии. Не е задължително починалият да споделя банковите си сметки с роднини, та да ги закрият след смъртта му. Според мен най-логично ще бъде след представяне на смъртен акт тази сметка да се закрие. Ако някой от роднините получи известие за незакрита сметка на починалия. Иначе Банката трябва да съди починалия, за да вземе имущество, с което да покрие сметката.
Това с БУЛБАНК си е направо за Оруел

Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти!
\\\\\\\"Песен за Бхагават\\\\\\\"


Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: hubavka69-110043]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.07.14 12:24



"Към момента на смъртта по този договор няма задължения, така че няма как наследниците да дължат нещо за такси след този момент."
Е, така всеобхватно казано, едва ли е вярно. Щото тогава трябва да важи и обратното - лихви по депозити да не се начисляват след смъртта.


Ако договорът не се прекратява (което не твърдя, даже е логично обратното), а таксата се начислява за поддръжка на готовността на картата, обслужване на сметката и пр., ще се дължат и още как.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: Thenewold]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.07.14 12:25



Не е достатъчен смъртен акт, проверено.
Удостоверение за наследници от общината - и всички те вкупом и заедно в офиса на банката. Пълномощни се приемат.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: Crrafterr]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано08.07.14 12:28



Адвокатът не знам каква информация дава, но аз не съм длъжна да наемам адвокат, който да ми дава такава информация.

Вярно, че в ЗЗД има някакво задължение на наследника да уведоми заинтересуваната страна по договор за поръчка, ама и там не става ясно откъде наследникът ще знае за този договор. Повечето договори не се вписват в някакъв общодостъпен регистър...

Най обичам да чета, ама не мога.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.