Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:26 23.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: vozac]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.07.14 11:38



Не, бе, не ми се видя смешно тва за новия адрес, не че нещо...


Иначе аз не мога нищо да разясня за таксите за поддръжка на картата, защото зависи от условията на договора, а аз не ги знам, освен тва нямам кредитна карта и не искам.

П.П. На мнение съм, че доста неща (нямам предвид от правото, "гражданското образование" и пр.) е хубаво да се учат в училище, не съм фенка на радикалните новаторщини в образованието, нито на "да не претоварваме дечицата", но това е съвсем друга тема, та да не разводняваме. ;)

Редактирано от MupaM на 08.07.14 11:40.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: MupaM]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано08.07.14 11:56



Текста на договора не е пред теб, как да дадеш мнение?
Договорът на една банка за кредитна карта не е същия като на друга.
Ама дърти хора - да фанат, па да четат кво подписват и кво наследяват.
Има си правила/закони/ има си юристи. 200лева за прическа/бира, пиене/ дават-за консултация не дават. Еми...



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: ALONE911]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано08.07.14 12:05



Как може да знаеш, че трябва да заявиш смъртта, ако не знаеш изобщо, че клиентът има този договор?

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: hubavka69-110043]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.07.14 12:08



Вероятно ако си наследник, трябва да знаеш (и за договора, и за заявяването) - но не съм сигурен. Сега ще погледна в мой договор да видя какво пише.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: MupaM]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано08.07.14 12:08



Там е работата, че те са начислили такси след смъртта, а не КЪМ момента на смъртта, а това вече няма как да задължава наследниците.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: MupaM]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано08.07.14 12:10



При всички случаи договора се прекратява, ако не се поеме наследството от наследниците.

Картата е била - 0 и наследниците не са обявили смъртта на човека. При такъв случай всички тече по договор и тези които ще унаследят трябва да платят. Иначе защо са държани тези пари през това време.

Моят случай беше малко по- особен, всъщност - не. Теглих голям кредит и всички сметки трябваше да оправя и съответно й платих лихвите и обслужването и заявих, че искам да я закрия и съответно ми казаха добре, додето накрая на годината се оказа, че не е закрита и така години й плащах лихвите додето се наложи да я използвам.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: Crrafterr]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано08.07.14 12:12



Откъде трябва да го знаеш? Кой дава тази информация?

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: tyrsiistina-110372]  
Автор portokal77-138786 (Surfer, dude)
Публикувано08.07.14 12:13



хохохо имам почти същия казус с виваком, майка ми почина на 15 август, на 18 отивам със смъртен акт и удостоверение за наследници да и спра телефона, плащам си каквото има подписваме си документите и довиждане, след месец пристига сметка за същия номер

телефона е спрян още на 15 август...отивам аз до офиса, и ми п оказват някакви документи, демек аз съм се подписала че правя предизвестия за прекратяване на договор ( неясно защо ми искаха акт за смърт ), написах възражение до централния офис, отговориха ми че такива им били договорите, 1 месец предизвестие?! От там са дали дълга от 5 лева който за 2 месеца стана 29 лв на колекторна фирма, звъняха ми, казах че няма да платя нито стотинка....продължиха да звънят, общо взето няколко месеца си говорихме едни и същи неща, докато накрая една жена се обади, търсим еди кой си, викам тя не живее вече на този адрес, но ако искате ще ви дам новия адрес, о да много ще съм ви благодарна, викам пишете, централни софийски гробища.....мълчание, аз любезно я питам дали записва, жената явно се шокира, обясних и какъв е случая и да ме оставят на мира и че няма да дам 1 стотинка, и колекторната фирма е върнала дълга към виваком, сега отново получавам писма, не аз а на името на майка ми, но пари не давам, няма такива безочливи и нагли фирми

‘За да стигнеш предела, трябва да платиш съответната цена!

Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: MupaM]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.07.14 12:14



В моя договор не пише, няма такава клауза. Срокът на действие обиковено (и в моя договор) е 48 месеца.
Вероятно при смърт или се минава на Общите условия на банката, или въобще по общия ред.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: hubavka69-110043]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.07.14 12:16



Значи, погледнах - в моя договор няма такива неща изобщо.
А иначе, всеки адвокат дава такава информация



В конкретния случай племенникът, ако не е наследник, е г-н Никой за банката. Някакво трето лице, дори нямам представа защо изобщо са разговаряли с него. Банката на майка ми изобщо отказва да разговаря с мен (тя си е жива и здрава, но често е далече).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.