Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:05 24.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: Crrafterr]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано08.07.14 19:39



На каква сума.
Моята цифра беше доста различна от тази, но определено ме издразни защото не знаех, че без движение също вземат пари.



Тема Re: личен опитнови [re: XlNG]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано08.07.14 19:41



ги глътна….

Компютър-стръвница. Има такива. Събудил си мечката насред летаргичен сън. Гладно стои ли се буден.

В една банка където имам разплащателен влог (да ме пита човек защо го държа де?) вземат месечна такса обслужване ли е какво е не ги знам - фиксирана на 2 лева. Разбрах случайно. Обяснението беше, че си променили общите условия и инфото било на сайта им. Имах общо 6 различни влога оставих само 2. Другите, които бяха с някакви минимални наличности закрих. Ако ги бях оставил - щях да съм излязъл на минус още тази година.



Тема Re: личен опитнови [re: XlNG]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано08.07.14 19:45



Аз също имам куриоз през този период, че по- голям от твоя, но определено преди фалита ги изтеглих.

Иначе имам от тогава един такъв влог в долари и миналата година отидох да го видя. Поне парите са там, почти на същата стойност.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: ALONE911]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.07.14 19:47



Издразнило те е, понеже обикновено за първата година ти е free, а после почват да те цакат...
Иначе трябва да е функция на размера на лимита. Най-масовият лимит е от порядъка на 2500 лв, значи таксата е към 50 за година. Не помня дали в края или в началото, май е в края на календарната, декември месец и е за следващата, но може и да бъркам и да е точно обратното.



Тема Re: личен опитнови [re: Nerv]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано08.07.14 19:49



Като каза "разплащателен влог", да знаеш как аз съм си патила от такъв през 98 година в енергото. Такъв скандал правих там, че...



Тема Re: личен опитнови [re: ALONE911]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.07.14 19:52



Мдам... После имаме смешен плач - въййййй, ама що не ни вярват хората.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: Crrafterr]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано08.07.14 20:11



сладуресто... много весело... да си жив за системата... абе, банките в Бг са си голяма работа, да не влизааш в тях... освен, ако не си кредитен милионер....

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: ALONE911]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано08.07.14 20:19



Реагирах така, защото именно въпрос на чест е да си плаща човек дълговете и да се стреми да не ги завещава на тези, които идват след него. При това го заявих с чувсво на възхищение от написаното от теб по този смисъл. На коетро ти ме замерваш с общи приказки, че нямало чест.

Как да няма. И зла чест има даже..., че правий път сбъркал бях в мрачината, както е казал поета...



Не може да диктуваме правилата, така е. И все пак бидейки в неизгодна позиция може да търсим активно промяна. Според мен именно в случаите с услугите оказвани от мобилните оператори(, които Мира даде за пример и прилика с кредитните карти) се постигна огромен напредък. Иначе правеха каквото си искат с автоматичното подновяване и прочие. Не знам дали си спомняш, но по времето на монопола на М-Тел - нямаше дори опция за предплатени до определена сума (прима кари или други) услуги.


В цялата тема "пледирах само за едно единствено нещо". Че основната идея на правото, правораздаването и прилагането на законите е именно справедливостта и честността.

А не както учеше преподавателят ни по Обществознание, че "правото е криво".

Развитите страни имат закони правещи първите правилни стъпки в тяази област.

Например:

В статията от УИКИ към която давам линк се казва (в свобен превод):


Правило 5(1) класифицира терминът "нечестен/ несправедлив", както следва:

- Ако договорно условие не е било договаряно индивидуално и това условие чувствително измества правата и задълженията на страните в ущърб на някоя от тях то контрактът е против изискванията да добросъвестност.
...

Ако има съмнение относно значението на дадено условие, тълкуването, което е най-благоприятно за клиента следва да се прилага (с изключение предвидено в някакво друго правило 12)

Сигурен съм, че подобна регулация има в ЕС. Съответно тя ще важи и за нас. Не знам как точно навлиза това у нас, но полека лека нещата ще се нормализират...



Тема Re: личен опитнови [re: ALONE911]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано08.07.14 20:22



Такъв скандал правих там, че...

То в наш'то енерго на входа има разлепени снимки - на опасни и нежелани клиенти и такива не ги допускат по-навътре.





Тема Re: личен опитнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано08.07.14 20:24



Не зная за кой е плача, но аз бях с пълното си право.
Накрая и тогавашния зам. директор го призна.

За мен/пък и предполагам за другите/ случаят беше фрапантен.

Плащам в ДСК с разплащателен влог тока. Енергото прекъсва договора с ДСК и съответно след около няколко месеца аз закривам сметката. Минават около 2-3 години и на вратата майка ми ме посреща с бележка за предупреждение, че ако не си платя тока го спират. Какъв ток - не известно.
На другия ден съответно оставам от работа и отивам в енергото. Там тълпа такива като мен. Обясняват ми, че за някакъв месец не са изтеглили парите от ДСК, а за следващите са ги теглили, как, не известно.Срок на давност 5 години.
Да отида в ДСК за разпечатка. Явно, и на другите така. Хората търчат ту до банката, ту до енергото.
Аз обаче по- борбена и като се качих при зам. директора и го питам. Кой е сключил този договор с ДСК и на мен кой ще ми плати днешният ден. Сумата беше 8 или 12 лева.
От този случай нямам повече разплащателен влог.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.