Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:36 22.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: ALONE911]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано08.07.14 16:31



Всичко това ти прави чест. Но не означава, че потребителите нямат право на информиран избор. Което пък искам аз. Определено има нужда от специален закон регулиращ и даващ яснота по тези неща. На мен ми се струва несправедливо да се плащат такси за период от 365 дни предварително, ако може и да не се възползвам по обективни причини от всичките тези дни. Може би, ако си представим договорът предоставяне на кредитна карта като спекулативен договор, (като спекулативния елемент ще е дали ще изкарам тези 365 дни или напротив?) това би имало смисъл.

Така, че не става въпрос за трова да не си плащаме взетите кредити, нито за лихви трупащи се по тях или дори за наказания при просрочено плащане на съществуващи кредити. Не става въпрос за дългове, които да не се обслужват след смъртта ми от евентуалните ми наследници.

Става въпрос за такси, които по презумпция банката налага по повод изпълнението на договор. Но след физическата смърт на човека банката не му оказва никаква услуга (освен в специални случаи, каквито биха били периодични наредени предварителни и др. подобни плащания).

И честно казано и през ум не ми бе минавалло до тази тема, че може да ми начисляват такива. Таксата/ комисионната не е абонамент.

Нека да си прави заслужената печалба банката, но и нека пък да ме държи информиран приживе, че и умрял ще плащам такси, само защото тя имала готовност да ми осигури кредит, ако ли възкръсна.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: Nerv]  
Автор 741 ()
Публикувано08.07.14 16:39



На мен ми се струва несправедливо да се плащат такси за период от 365 дни предварително, ако може и да не се възползвам по обективни причини от всичките тези дни.

Винаги са ме питали дали искам месечна или годишна такса. Годишната е горе долу колкото десет месечни. Срещу отстъпката от две месечни такси стои рискът да не ползваш целия последен период, ама човек има глава да ги мисли тези неща когато му е времето.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: Nerv]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано08.07.14 16:44



Няма никаква "чест".
Не съм чула за такса преди изтичане на годината / в банката в която съм аз е след/. Както казаха различните банки имат различни условия.
На моята неизползвана кредитна карта лихвата беше в началото на другата, но за предходната година т.е. изтекла е една година и така ги получавах, а не всеки месец.



Тема и кой е глупака тук?нови [re: tyrsiistina-110372]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано08.07.14 16:47



аз залагам на тебе и всички дето са споделили тоя разговор. сигурен съм че за двуглав клиент банката наистина няма процедура, но за умрял? бич плийз.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: Nerv]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.07.14 16:49



Ми те така и си я взимат - предварително, в началото на годината. От порядъка на под сто лева е.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.07.14 16:50



Напротив, напротив - ти или наследник, за другата страна няма значение (говорим юридически).



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: ALONE911]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано08.07.14 16:53



Няма никаква "чест".

Това си е заяждане вече!



Тема личен опитнови [re: tyrsiistina-110372]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано08.07.14 17:25



През 97 година се наложи да си отворя сметка в Банка Биохим. Внесох депозит 200 немски марки. Дадоха ми една разпечатка, която аз пъхнах някъде и забравих. Преди няколко години я намерих. Едва я разчетох, толкова беше избеляла. Разбрах, че Булбанк е глътнала Биохим. Отивам в Булбанк с разпечатката и питам какво е станало с парите. Каката на гишето чукна нещо в компютъра и вика:
Каката: Имате един лев и шейсет стотинки!
Аз: Ъ??? Сигурна ли сте?
Каката: Ми на, вижте сами!
Аз: Ами как е станала тази работа – от двеста марки с 80% лихва на лев и нещо?
Каката: Ми де да знам.
Аз: Ами не можете ли да попитате?
Каката отива някъде и се връща след 5 минути.
Каката: Ами парите са прехвърлени в левова сметка, която се е обезценила при валутната реформа.
Аз: Искам да закрия сметката.
Каката: Ами трябва да внесете поне 10 лева наличност, иначе не можем да я закрием.
Внасям 10 лева на касата и отивам пак при каката.
Аз: Готово.
Каката: Ей сега…ммммммм….А!.. Ами компютъра ги глътна…. Сигурно дължите нещо…
Аз: ##§$%&##%$&%§!!!!



Тема Re: личен опитнови [re: XlNG]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.07.14 18:41







Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: Nerv]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано08.07.14 19:30



Е, не се заяждам.
Просто обяснявам, че има правила и дали ми харесват или не, но при случай, че съм в неизгодна позиция, не мога да ги диктувам.
Съответно, съвсем малко са хората които могат да диктуват правилата, но дори в крупния бизнес пак има правила.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.