Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:17 22.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.07.14 14:57



Ми на наследниците са извършили услуга,

Верно ли бре!
И ква точно услуга са извършили на наследниците?
И как точно кредитна карта ще продължава да действа след смъртта? Тва означава ли, че наследниците могат да я ползват? Или ще ги окошарят моментално ако решат да го сторят?

Все едно да имаш домашен телефон с месечни такси и титулярът да умре, а ти да не знаеш за телефона.

Ъхъ.
Свако ми да речем живее в Америка. Не го знам има ли домашен телефон.
Ама заеби свако ми, ша кажеш далече е - леля ми живее в Казанлък и не я знам дали има домашен телефон. Нито дали има кредити и прочия.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: ALONE911]  
Автор tyrsiistina-110372 (познат)
Публикувано08.07.14 14:58



А ти не виждаш ли? цитирам 741: "Конкретно за Булбанк са го включили в общите условия. Наследниците са длъжни да уведомят за смъртта и да върнат картите. Откъде ще знаят - би трябвало от човека приживе. Ако не име казал, проблемът е негов, по-точно техен с негова заслуга." Тоест банката печели от незнанието. И то умишлено потърсен ефект.Това е порочната заигравка на някой местен дявол, дето ще надлъже дявола, ама ... Не е ли преднамерена това условие? С благородни намерения ли е включено то?
Това е преднамерено аморална клауза, за мен. За теб може и да не е...



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.07.14 15:01



Е ми хубаво, като им станеш наследник, да провериш за телефона, иначе правоприемникът на бетекато ще ти иска такси, а ти ще обясняваш, че не живееш в Казанлък.
И да върнеш кредитите може да ти искат, представяш ли си?

По първия въпрос мисля, че достатъчно писах, или както се казваше едно време - камбаната не бие два пъти за глухите.

Редактирано от MupaM на 08.07.14 15:03.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.07.14 15:05



А що да не дължа и за некой, когото изобщо не познавам?
Щото със свако ми не съм се виждал/чувал от 78-ма (тогава забегна), а с леля ми - от 2003.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: tyrsiistina-110372]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.07.14 15:05



"Това е порочната заигравка на някой местен дявол, дето ще надлъже дявола, ама ... Не е ли преднамерена това условие? С благородни намерения ли е включено то?
Това е преднамерено аморална клауза, за мен."


и аз това казвам на банкера моят приятел.
Да не ми обяснява с проценти, ами да ми внесе от неговата в моята банка 1 лв. и да види с очите си че ще му удържат над 300% такса.
Той и заради това не ми внася...но тук се надиграва с математиката..


Щом на мен ми взимат 100% такса ако внеса парите в банката която ме обслужва редовно.
Както ти казваш е логиката, щом аз и внасям пари, а тя още на входа ме таксува със 100% такса!

Представям си какво ще е като умра!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Редактирано от PYTnik на 08.07.14 15:10.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.07.14 15:05



П.С. Камбаната ако обича да ми обясни - каква услуга е извършена на наследниците?



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.07.14 15:06



Добре, де, като им станеш наследник, пак обяснявай на банката, че не ги познаваш.

Камбаната би вече, и това ли пропусна - инфото, че е била?

Редактирано от MupaM на 08.07.14 15:06.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: tyrsiistina-110372]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано08.07.14 15:07



Не, не го прочетох това, но мисля, че е по- добре при случай, че е включено.
При такъв случай трябва да се замислиш, че не си вечен /клиента/ и съответно имаш наследници които трябва да уведомиш или оставиш бележка при документите си за самоличност.

Не става с "след нас потоп".
Кое е аморалното?



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 741 ()
Публикувано08.07.14 15:11



Не си длъжен да ставаш наследник на никого. Ако решиш да станеш, заедно с позитивите приемаш и негативите.



Тема Re: Абсурд, но правдоподобеннови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.07.14 15:11



И какво точно наследявам при наличие на кредитна карта, в която няма задължения?
Кредитната карта не е моя по закон. Аз не мога да я ползвам, а ако я - ще извърша реално криминално престъпление.
Аз не съм наследник на кредитна карта, защото няма как да бъда. На реален кредит - взети пари - ок, съгласен съм. Но на 0 лева кредит няма как да съм наследник.
Аз договор с банката нямам.
Следователно аз не се - и не мога да се - възползвам от каквато и да е услуга свързана с тази кредитна карта.
Следователно банката не може да ми вмени каквито и да е такси за нещо, което не е моя собственост и за услуга, която аз не ползвам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.