Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:16 21.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Роднински неволинови  
Автор turist (хижарски:))
Публикувано05.04.14 12:07



Много бих желал да опиша тук една история между роднини и наследствени имоти. Ще променя имената на хората и местата в разказа обаче :) Май не търся съвети, макар че бих се радвал да прочета такива. По-скоро представям една траги-комична история

Става дума за 8 ниви - обработвани, дадени под аренда, които по нотариален акт се водят на Михаела и Йовчо. Тези двамата са брат и сестра и са починали. Нивите са разположени на различни места в землището на Видинско село Синаговци и са общо 50 декара.
Михаела има 2 деца Галин и Станка. Станка е починала и има едно дете - аз! :)
Йовчо има 2 деца Иван и Виктория.
Станка почина тази година и реших да задействам процедура по разделяне на тия 50дка.

*Свързах се с брат й Галин, казах му, че има начин за доброволна делба на земите, че който иска може да ги продаде или задържи. Той каза "окей, ама доколкото знам Иван не е съгласен. той иска да ги изкупи от нас на много ниска цена."
*Свързах се с Иван. Той ми каза, че искал да съди сестра си Виктория, заради това, че е дала земите под Аренда без да го пита. Казала му била, че останалите трима наследника (Галин, Станка и Виктория) са били съгласни да се дадат под аренда и са се подписали за това. Пита ме, дали Станка е подписвала такова нещо. Аз му казах, че не знам да се е подписвала и съм сигурен че не е, както знам и че Галин не се е подписвал на такова нещо. И все пак Иван искал да съди сестра си Виктория, затова, че той не е получил нищо от рентата на нивите. И да направим делба и да станем собственици на нивите - нямало да можем да ги продаваме, защото имало сключен договор с арендатора

Сега остана да се свържа с Виктория и да разбера, дали има сключен договор за Аренда, кой е арендатора, каква рента се получава годишно...
*Стискам палци да не се стигне до съдебна делба на имота и да не умре още някой наследник преди да разрешим тоя въпрос, че тогава умните глави ще се увеличат (наследници на наследниците)

------
Мартин


Тема Re: Роднински неволинови [re: turist]  
Автор kryle (сивия вятър)
Публикувано05.04.14 12:20



Решението е просто - събирате се всички заедно в някоя селска къща, колите прасето, децата го целуват по дупето и получават мехура, с който ритат, докато вие пиете ракия - след като си пийнете добре се разбирате като Истински Българи - демек или да правите там делбата без да се съдите или да да си теглите по един нож и който остане - той да вземе всичко!



Иначе шегата настрана - аз и брат ми някакви такива земи ги зарязахме, не ни се занимава, някакъв прачичо дето живее там ги е позаграбил (или обсебил, не знам как се наричаше), ама май са по-малко декари от твоите.

Историята ти е абсолютно класическа, почти не съм чул различна история, когато стане въпрос за земи - обикновено някой по-предприемчив заграбва всичко, семейства се съдят, грозна работа. Отделно като е взел някой арендатор (демек местна мутра) сумати декари, па твоята земя е баш в средата, ни можеш да я продадеш, ни да си я работиш сам, ни нищо. В най-добрия случай да получаваш някаква продукция.

Редактирано от kryle на 05.04.14 12:21.



Тема Re: Роднински неволинови [re: turist]  
Автор Lilla My ((мюх))
Публикувано05.04.14 12:45



Виктория трябва да ви даде вашия дял от парите получавани от арендата /пито платено/, или да ви обезщети с метри ако не може да ви плати парите.
По добре отидете на медиация - извън съдебен спро защото ако направите дело и не успеете да се споразумеете - ще го точите години.

кажи на иван да не се репчи много, то пък великите пари!
делете се и пито платено

питай го иван що е спал толкова години...сега се сетил...



Тема Re: Роднински неволинови [re: turist]  
Автор Lolla ()
Публикувано05.04.14 13:04



Много такива истории има. И при нас е нещо подобно. Баба ми са 3 деца. Селото ни е в община Антоново. Нямам ни най-малка представа колко е била бащината им земя. Не помня и преди колко годни взеха да връщат земите, но брат й на баба отишъл в комисията и фалшифицирал ли е или какво подписите на баба ми и сестра им. Като разбраха се скараха сестрите с брат си, и от тогава не си говореха. Вече и тримата са покойници и предполагам, че земите сега са наследство на братовчеда на баща ми и на неговите дъщери. Разликата от вашия случай, е че нашите земи не се обработват и са пустеещи. А сега като въведат и данък за пустеещи земи те да му мислят


Не мога да разбера само защо навремето толкова ламтя за тази земя, като нито я обработва, нито под аренда я дава. Пък и е в почти напълно обезлюден район на около 200 км от Варна.



Тема Re: Роднински неволинови [re: turist]  
Автор samson-126646 (Оня)
Публикувано05.04.14 13:05



Точно тук е мястото на тази тема, но в момента сме пред избори на чистач модератор, цензор, меринджей и няма да можем да ти отговорим както трябва.

Какво можеш да очакваш за в бъдеще от нас.
1. Ако ме изберат за модератор, аз ще преценя че темата е смислена и ще задвижа бързо отговорите които са ти нужни от нас.
2. Ако Лила МУ стане модератор, ще ти мине номера само ако представиш кръщелно свидетелство че си православен християнин, иначе темата ти ще бъде обявена за безсмислена и след дълги и многообосновани факти и доказателства ще бъде изтрита.
3. Ако модератор стане Роман Римски, ще трябва да доказваш че си католик от римски знатен произход и да участваш активно в парадийните тържества и битки с дървени мечове, при това облечен само по туника, без гащи отдолу.
4. Ако Мира стане модератор, ще трябва да и пратиш снимка с всичките си доказателства, значи съвсем без монокини.
5. Ако модератор стане Джесика, ще трябва да я убедиш, че темата ти е смислена, което означава , че те иска, и ако прецени, че ставаш и за у тях, ще задвижи отговорите по темата ти.
6. Ако модератор стане вр, имаш големи шансове за справедливост и зависят от това дали е яла сладко сутринта или е препушила с табак.
7. Дал съм предложение и за Уникална, но там ти нямаш никакви шансове ако не си от ГЕРБ и не гледаш всички телевизии наведнъж.
8. Ако стане адаша, е лесно, казваш му една НАЗДРАВЕ, и пиеш за здравето на всички и си оправен, само не поглеждай към Очето щото откача...адаша, не очето.
9 Ако модератор стане Чистачът, ще ти се получи но няма да е лесно, защото той е категорично против разделението на земята и е лют привърженик на евро директивите и политкоректното общуване
10. Ако пък е бозата, става много сложно за теб, ще ти се наложи да лягаш и ставаш под точно определен час и ако не сдъвкваш залъкът си точно 941 пъти, както е написано в учебника, то значи си шебек и това свежда шансовете ти да оживееш до нула, с 30 линка ще ти докаже, че и без земя можеш да живееш също както и без храна и вода , и че такива като теб заслужават само експерименти да си правим с тях и че всички освен нея сте такива.
11. Ако стане новаков, се оправен, стига да не му оспорваш, че ти си измислил изневярата и искърското дефиле...и да не си по- красив от него.

Това са насоките по темата ти в близко бъдеще, има още десетина кандидати, които са много по- добри професионалисти от изброените тук, така че шансовете ти за решение са съвсем малко.
Най- бързият ти вариант е Киро, но за това се иска голям късмет.


Накрая аз без да имам права да ти давам отговор ще ти напомня, че всички сме преходни ПЪТници и сме тук за съвсем кратко, и нищо не взимаме с нас като си заминем, не си струва да спечелиш парче земя в замяна да загубиш роднина, корен и история, и собственото си достойнство, и ценностна система на човек...и всичко това при условие, че човек предполага но Господ разполага...
Остави тази трудна работа в ръцете на Господ, нека Му, да е мислил когато ни е създавал и си гледай кефа и остатъкът от живота си.
Защото със сигурност печалбата която са каниш да придобиеш, ще е в пъти по малка от щетите които ще си нанесеш..
Гласувай за мен на изборите за модератор и ще ти подаря неземно Знание.
Ще станеш просветлен.



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Роднински неволинови [re: Lolla]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.04.14 13:07



Историята е напълно стандартна и даже няма скандал в нея. Няма страшно.

Нали чу, тоест нали слушате повече от седмица вече - Криле си решава роднинските проблеми с целуване на прасе по гъза, пробвайте и вие.





Тема Re: Роднински неволинови [re: Lilla My]  
Автор samson-126646 (Оня)
Публикувано05.04.14 13:08



"Виктория трябва да ви даде..."

Щеше да е добре за мен, ти да беше написала, че Виктория трябва и на мен да даде!
А сега какво стана, Виктория ще даде само на тях!



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Роднински неволинови [re: MupaM]  
Автор samson-126646 (Оня)
Публикувано05.04.14 13:11



Тук бяха ме нарекли свиня...споменавам го само заради криле...нали...

ако той не може да намери прасе за случая!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Роднински неволинови [re: turist]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано05.04.14 13:11



потърси документите за нивите, виж кои части се водят на майка ти и дали могат да се продават самостоятелно, тя може и да се е погрижила да се разделят на кой каквото му се полага, майка с леля хвърляха чоп коя част на коя от двете да е
ако земите са плодородни, може да ти се пада към и 2000 лева (може и повече) рента на година за 1/4 от нивите, щом има такъв интерес от страна на чичо ти
той може и да иска да ги изкупи на минимална цена, но ако се появи купувач с по-висока, той ще загуби правото си



Тема Re: Роднински неволинови [re: MupaM]  
Автор Lolla ()
Публикувано05.04.14 13:13



А ма на мен хич и не ми трябва земя на 3 часа път от дома


Баба я беше яд само за 1 нива, защото като най-голяма още от 11 годишна са я пратили да работи като слугинче в Пловдив. Цяла година е работила и спестявала всичко. Накрая прадядо ми с парите й купил тази нива, а накрая брат й даже не я попита иска ли я не я ли иска.... Беше казвала, като беше жива, че така или иначе щеше да му я даде, но защо така зад гърба й.
А за прасето...ми де да намеря прасе? Пък съм и гнуслива...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.