Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:02 22.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Като каза Линукс, да питам.нови [re: cyrus-93580]  
Автор Phillip (ван Ромпой)
Публикувано08.04.14 15:05



Има ли вариант да си спретна с Линукс едно немного мощно компче, да кажем почти горния край на Pentium 4, с 1-2 ГБ РАМ и средно прилична видеокарта, примерно отпреди 3-4 год., да ми пуска лесно и мазно всички видове филми на втория порт на картата(телевизор), без 3Д такива, разбира се?

Питал съм стари запалени Линуксджии и не са ми давали категоричен смислен отговор. Но не беше скоро, де. Та, сега как е, ако си в течение?



---
Сигнатура: Търся си подходяща ...

Тема Re: ...нови [re: samson-126646]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано08.04.14 15:13



Съобщиха, че банките имат специални предоговаряния с Майкрософт за в рамките на още 5 години да не им "барат" системките с XP...докато се реконструирали



Иначе нищо страшно, ама нали паника трябва се всява



Тема Re: Като каза Линукс, да питам.нови [re: Phillip]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано08.04.14 15:22



С единия лаптоп, който е на 5 години почти, 3 ГБ, 2.8 МХц интел, видеокартата не ставаше за ЦС още като го бях взел

, всякакви ДЖДта ХДта и прочее филмчета вървят на пушка през ЖЛЦто от Кармичната Коала до настоящия сочен саламандър на Убубтуто, тъй че ако питаш -ето ти отговора. Ако ехидничиш - не знам, не мога да ти помогна, с горната конфигурация няма никакви проблеми :).

Бате ще викаш на тъпкача си - мангал. За теб аз съм другаря Яковлев

Тема Re: Бе, не помнянови [re: s p a r r o w]  
Автор DarkSide ()
Публикувано08.04.14 15:29



стига бе, две тъйсячи си беше много добър джам, а имаше и NT, който си беше джилезен направо ... за мен 98 беше недоразумение, щот беше абсолютно същото като 95, само цифрата беха сменили ... виж 95 беше голям напредък в сравнение с 3.1 - той въведе революционното меню старт, от което си спираш компа





Тема Мерси. Не ехиднича.нови [re: cyrus-93580]  
Автор Phillip (ван Ромпой)
Публикувано08.04.14 19:34



Даже имам твърд диск с вече инсталирано сравнително ново Ubuntu и бързо мога да го закача на въпросната барака и да пробвам. И ще се издигна ли в очите ти, че това специално го инсталирах като единствената възможност за компилиране на променена версия на ЖЛЦ за Windows, както галено му викаш на VLC?



Обаче съм с близо цял Гигахерц под теб и вероятно твоят професор е с поне 2 ядра, докато моят само с едно, класически Pentium 4 на 2 Гхц. И не разбрах какво имаш предвид за видеокартата ти с "не ставаше за ЦС"?

---
Сигнатура: Търся си подходяща ...

Тема Re: Мерси. Не ехиднича.нови [re: Phillip]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.04.14 20:45



ЦС, демек кънтър страйк. Я так думаю.



А инак - жалко за ХП-то, щото беше стабилно и немам желание да се отказвам от него. А в 7-мицата има неща, които ме дразнят.

2000 не сруваше според мен. Вистата - и тя. НТ - ъфкорз беше на ниво, но да не забравяме, че все пак беше сървърна ОС, т.е. - изготвена с повишено внимание.
98 беше добра, 95 беше просто подобрение на 3.11, основно състощо се в други цветове и формички. Не, че беше лоша де.

Лошото е, че спират и антивирусната поддръжка - реве антивируса и ще трябва да го сменям. Иначе ХП-то ще си го таралянкам докато мога на машините на които е сложено.



Тема Re: Мерси. Не ехиднича.нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано08.04.14 20:51



CS
тако йе:)
И не,не съм аз "тестерът"



Бате ще викаш на тъпкача си - мангал. За теб аз съм другаря Яковлев

Тема Re: Мерси. Не ехиднича.нови [re: cyrus-93580]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.04.14 20:54



Изобще не бих могъл да си представя да си.



Уникално тъпа пуцалка е.



Тема Re: Мерси. Не ехиднича.нови [re: Phillip]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано08.04.14 20:56



няма нужда да се издигаш повече в очите ми - само ти, Леос, Романа и Члена имате постоянно действаща покана за лятно уикенд - гостуване в Субтропичния северозападен Форпост


Или поне за вас се сещам :)
Подозирам, че и поручикът е в кюпа, но той е краен русофил, а аз - само умерен и обективен

Бате ще викаш на тъпкача си - мангал. За теб аз съм другаря Яковлев

Тема Re: Мерси. Не ехиднича.нови [re: cyrus-93580]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.04.14 21:27



Ща дам в Брюксел!
За дискриминация!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.