Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:15 28.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Роднински неволинови [re: Purply]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано05.04.14 20:34



Ей ся Ауса шта нагази, че разсъждаваш комунистически в секса!





Тема Re: Роднински неволинови [re: Lolla]  
Автор .Jess. ()
Публикувано05.04.14 20:37



Хахаааа, ок, важното е, че се разбрахме





Тема Re: Роднински неволинови [re: Lilla My]  
Автор turist (хижарски:))
Публикувано05.04.14 22:26



В отговор на:

2. Ако не ти е изгодно, а другите съсобственици се пънат за делбата като съсобственик имаш правото ти да заведеш сам дело за делба. Ще мине време, ще ви разделят ще си продадеш или каквото искаш там. Разходите по делото са си за сметка на всеки съсобственик и нищо чудно като заведеш делото - да го спрете бързо и да се споразумеете извън съдебно, за да не харчите пари по адвокати. Ако сте разумни - така ще направите. Понеже накрая така или иначе ще ви разделят - ти си проверил виждам.
3. Ако се пънат за делбата ги предупреди, че ти ще заведеш делото и какво следва - адвокатът ти ще те посъветва. Или направо им прати адвоката си /и по телефон става/. Аз така процедирам - пращам когото трябва.




Много ти благодаря за ценните съвети. Убеден съм, че това е най-ефективния начин на действие
а) ще гледам обаче да съм добър максимално дълго време
б) нямам финансовата мощ, за да започна тази борба. Затова съм си писал в профила, че съм домакиня. Тоест нямам собствени доходи към момента :)
Въпрос:
Пак ли да им изпратя адвоката си, АКО: Галин е съгласен да участва в доброволната Делба, а Виктория и Иван - не са.
Лично аз искам просто които и да са ниви от Нашите да са записани на мое име. Не искам да ги продавам засега. Разбрах те - да не питам по клубове, но са ми слабост от едно време :)

------
Мартин

Тема Re: Роднински неволинови [re: kryle]  
Автор turist (хижарски:))
Публикувано05.04.14 22:43



В отговор на:

Решението е просто - събирате се всички заедно в някоя селска къща, колите прасето, децата го целуват по дупето и получават мехура, с който ритат, докато вие пиете ракия - след като си пийнете добре се разбирате като Истински Българи - демек или да правите там делбата без да се съдите или да да си теглите по един нож и който остане - той да вземе всичко!




Абе не ти е лошо предложението за решението на земеделския проблем по принцип, обаче
1. аз съм спрял употребата на алкохол от 23-годишен. тогаз бях много злоупотребил и не искам пак да почвам
2. от 2 години съм вегетарианец ;)

------
Мартин

Тема Re: Роднински неволинови [re: snowprincess]  
Автор turist (хижарски:))
Публикувано05.04.14 22:49



В отговор на:

потърси документите за нивите, виж кои части се водят на майка ти и дали могат да се продават самостоятелно, тя може и да се е погрижила да се разделят на кой каквото му се полага, майка с леля хвърляха чоп коя част на коя от двете да е
...........




Аз документите съм ги намерил. Имам актуален Нотариален акт от 2000година на името на покойните Михаела и Йовчо
- трябва ми само едно ДА от другите трима роднини и одма ше изкарам и скици и характеристики и данъчни оценки на земята и ще задействам съответния нотариус за изготвяне на договор за Доброволна делба. Зора ми е, че нямам това ДА. Всеки роднина го пере съчмата на различно място :)
- Майка ми Станка знам, че не ги е уредила нещата приживе. Нали 2011г я натисках да продаваме (тогава исках да продаваме - сега не искам) и знам, докъде стигнаха нещата...

------
Мартин

Тема Re: Роднински неволинови [re: KMETA HA HETA]  
Автор turist (хижарски:))
Публикувано05.04.14 22:53



В отговор на:

Съболезнования за майка ти - не знаех.



Благодаря за съболезнованията г-н Кмете ... Ми рано или късно се стига до този момент - неизбежно е. Да му мислят живите, дето се вика :)

В отговор на:

Не знам как да ти помогна, но ще поразпитам.



ок. мерси. Дано, ако научиш нещо да го пуснеш по правилния канал, за да стигне до мен...

------
Мартин

Тема Re: Роднински неволинови [re: turist]  
Автор Lilla My ((мюх))
Публикувано05.04.14 22:53



каквото ти казвам е от личен опит и до някъде перефразирам разговори с моя адвокат отонсно ниви - самата аз не съм задълбочавала по-напред, защото при мен нещата стоят малко по-различно. Но може би ще задълбая от есента. Както и да е.

Казвам на прима виста:

Да. Ти и Галин се обединявате, давате на адвокат за проучване документите ви - не вярвам да са много /скици там някакви, актове, за делото ще вадите и данъчни оценки/. Адвокатът ти ще изготви становище и ще знаете от а до я какво ви е положението. Изготвянето на становище не е скъпо. Не му се плаши. Длъжен е да ви каже и колко ще ви струва да заведете делото. Изобщо е длъжен/а да ви информиря ясно и коректно за всяка такса, която би ви взел. И като сте готови - го натоварвате с един телефонен разговор да им каже - вижте ние сме готови да заведем делото, ако искате да си спестим взаимно съдебните мъки, защото разноските така или иначе се делят на калпак, я по-добре дайте да се споразумеем и да не се вкарваме в излишни филми

ВМЕТКА!при съдебно решение за принудителна делба % усвояване на имота би трябвало и да е по-скъп , пък там май по пазарна цена ще ви тормозят, не по оценка...това непременно го питай адвоката как стои въпросът при делбата с нивите!!!!

Същото можеш да го направиш и сам. Виж какво смята да прави Галин, допитайте се за една правна консултация - няма да е повече от 100 лв. - и директно кажете на Иван и Виктория - ние ще заведем дело за делба.

Дори и Галин да иска да участва, но да не иска да води дело - той няма избор ако ти заведеш. Така, че е по-добре да го наговориш да е на твоя страна. Галин може да каже - ми завеждай делото и срещу мен, не ми се зинмава.

Не му се занимава на Галин, но трябва да е наясно, че накрая ще е осъден и за разноски, и за такси и повтарям - ако е както при постройките таксата усвояване на имотите после ще е по-висока. При доброволна делба е на половината! За това те съветвам - адвокат да ти каже какви разходи ще имаш ти, но какви разходи се очакват и за останалите. Това е най-силният коз. На никого не му се дават пари за такива неща - съд, адвокати и т.н
И помни още един коз - предупреди ги, че отидете ли на съд - връщане назад няма, освен ако спрете делото и се споразумеете доброволно. Тоест, обясни им, че е тъпо да правите нещо после, което може да направите сега.

Докато ако Иван съди Виктория и е прав - Виктория не само, че ще трябва да върне парите, но може да я осъди да плати и съдебните разноски. Имай предвид, че ако я съди сам за неговите пари - то Виктория ще върне само на него парите, мисля. За да ги върне и на теб - трябва и ти да си Ищец като Иван. Важи за всеки Ищец. Това също си го провери докато се консултираш.

И блъфирай. Те откъде да знаят, че си домакиня и не ти се дават пари. Може да си спечелил от тото-то баш за да ги заведеш на съд. Изобщо това с парите си е твой пролем имаш ги или не. Кажи, че ще ги съдиш и толкова. Това по принцип стига за да се навият да се делите преди да е станало страшното.



Редактирано от Lilla My на 05.04.14 22:53.



Тема Re: Роднински неволинови [re: turist]  
Автор Lilla My ((мюх))
Публикувано05.04.14 22:57



Аз документите съм ги намерил. Имам актуален Нотариален акт от 2000година на името на покойните Михаела и Йовчо
- трябва ми само едно ДА от другите трима роднини и одма ше изкарам и скици и характеристики и данъчни оценки на земята и ще задействам съответния нотариус за изготвяне на договор за Доброволна делба. Зора ми е, че нямам това ДА. Всеки роднина го пере съчмата на различно място :)
- Майка ми Станка знам, че не ги е уредила нещата приживе. Нали 2011г я натисках да продаваме (тогава исках да продаваме - сега не искам) и знам, докъде стигнаха нещата...


Това ще ти се наложи да го вадиш и ако тръгнеш на съд. Така, че с да или без да - ще вадиш. Направо има кажи, че не искат да се делите доброволно - има си съд, който да ви раздели. Ти не можеш да чакаш, имаш си планове за живота, "съжалявам - моите планове не са вашите - отивам на дело". Категорично, без нерви, без молби, постави ги предсъвршен факт.

Кажи им го и се обади да черпиш за Да-то.





Тема Re: Роднински неволинови [re: MupaM]  
Автор turist (хижарски:))
Публикувано05.04.14 22:59



В отговор на:

Няма да е нищожен.



И аз така подочувам оттук от там, че няма да е нищожен.
Странно защо така са го направили Законниците. Един да може да сключи от името на всички. Сигурно Виктория е посмигнала на Арендатора - да не чака писмено съгласие от другите роднини ли и аз не знам. А и все пак майка ми докле беше жива два пъти взе парична рента...

------
Мартин

Тема Re: Роднински неволинови [re: Lilla My]  
Автор Lilla My ((мюх))
Публикувано05.04.14 22:59



ПС. Имаше нещо там с явяването и неявяването по дела...не помня...питай когото трябва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.