Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:02 28.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Роднински неволинови [re: turist]  
Автор Lilla My ((мюх))
Публикувано16.04.14 07:41



и това, че като има дело, искът ще е заведен едновременно за делба и за парите от рентата. имаш право да заведеш двоен иск в едно дело /нека мира ме поправи ако греша/
имаш козове
ползвай ги



целта не е да се изнудва лелята /нищо, че така изглежда/, а да вдене /при шокова терапия/, че е най-добре да спести мъките на всички ви, включително и собствените си...

много е кофти, знам, но има хора, които само от "бой" схващат



Тема Re: Роднински неволинови [re: Lilla My]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.04.14 08:16



Може в същото дело, да. Претенции по сметки се наричат - всякакви парични отношения, свързани с имотите, които се делят. Правят се в началото на втората фаза на делбата, тоест след като съдът се произнесе с решение кой какъв дял има и това решение влезе в сила. Тогава се насрочва заседание вече за извършването на делбата и там се правят исканията по сметките.
--------------

Поразрових малко чичко Гугъл за съдебни решения (аз скоро не съм имала делби, само навремето като младши съдия) да видя кой как смята таксите, в смисъл върху какво. Май наистина са повече тези, които ги смятат върху дела в собствеността, но нямах време за детайлно ровене, иначе има и от двата "вида". Може и по-справедливо да е така, да не каже някой "аз кво съм виновен, че ми се падна по-скъпата нива, нали ще плащам пари за уравняване, откъде накъде ще плащам и по-висока такса". Както и да е, разликите между двата "начина" са малки, защото се гледа по възможност реалният дял да съответства по стойност на дела в собствеността, примерно в единия случай всички ще платят по 100 лева, а във втория един ще плати 104, друг - 90, трети - 95, четвърти - 111.

Редактирано от MupaM на 16.04.14 08:19.



Тема Re: Роднински неволинови [re: MupaM]  
Автор Lilla My ((мюх))
Публикувано16.04.14 09:03



големият проблем е когато дяловете са по обекти
в моя случай разликата е 30000 лв. за моя сметка - 4% и доплащането, което е 2/3 от сумата. което си е доста гадно, защото кой днес вади 30000 лв. ей така щото някакъв кретен е луд кверулант си води идиотски дела...? /а делото е идитоск защтоо целта на Ищеца бе да ме ощети имотно, то пък взе, че си стана точно обратното както се предвиждаше от Правното становище за нещата, но той не пожела да го проумее/

при положение, че не съм завела делото и ответната страна не вдяна по никакъв начин предложението за доброволна делба...

надявам се на следващото заседание да се реши и една ЯФГ, която би спасила изваждането от джоба значително.

хората като цяло са доста глупави
водят се от собствените си въжделения за "справедливост" и доста често не зацепват правната страна на проблема, като си измислят собствен ход, по който би се развило едно дело, а не е така... мислят си, че Правото е нещо, от което всеки разбира и си създават собствени измислени закономерности. Видях как изобщо не могат да влязат в елегантността и стройността на правната мисъл, напротив! Водят се от правилото "аз смятам, че е така, значи е така и трябва да стане по моя начин". Да ама не..

Имахме следния парадокс в исковата молба - освен всичко друго бла-бла-бла точка за делба и на общите части

. Клиентът настоява, адвокатът пише исковата молба /какво да го прави - онзи не зацепва и държи на своето/ и си представям с каква физиономия Съдията възпитано постановявал в Решението:
"Относно делба на общите части дрън-дрън-дрън.../няма как трябва да се опише/
чл. 38.
Общи части не се делят."

Та и леля Виктория така...ако не включи какво предстои и как стоят правно нещата, а не както тя си ги представя - ще си се разхождат за едното нищо години в съда, а всичко може да се реши за нула време преди това и далеч по-безболезнено за всички.



Тема Re: Роднински неволинови [re: MupaM]  
Автор Lilla My ((мюх))
Публикувано16.04.14 09:06



Като приключим си струва да ти изпратя моето дело...
Такова делбено чудо и такава Искова бас ловя, че не си виждала!
Пословични сме станали в СРС


За Практиката сме със сигурност!



Тема Re: Роднински неволинови [re: MupaM]  
Автор Lilla My ((мюх))
Публикувано16.04.14 09:12



Може в същото дело, да. Претенции по сметки се наричат - всякакви парични отношения, свързани с имотите, които се делят. Правят се в началото на втората фаза на делбата, тоест след като съдът се произнесе с решение кой какъв дял има и това решение влезе в сила. Тогава се насрочва заседание вече за извършването на делбата и там се правят исканията по сметките.

ооххххх
и това го имаме даааа


подобренията! като се започна едно смятане на кранчета, туухлички, плочки, дограми...експертизи, /не/вещи /толкова са зле тези!/ лица, истински свидетели /моите/, наговорени свидетели /ищеца/... документи за фалшиви парични преводи от Ищеца...майко мила! Живи ги ожалих съдиите!

Как издържат на такова малоумие???????????

Признавам си, че ако работех това, нямаше да ми е останала и капка уважение към хомосапиенса



Тема Re: Роднински неволинови [re: MupaM]  
Автор turist (хижарски:))
Публикувано16.04.14 12:32



Необходимо ли е да се попълват тези 2 декларации при упълномощаването ми (от Галин и Иван) при условие, че аз няма да продавам земята на съделителите, а само ще участвам в подялбата й?

- декларация по чл. 264, ал. 1 от данъчно - осигурителния процесуален кодекс
- декларация за гражданство и гражданско състояние по чл. 25, ал. 7 от Закона за нотариусите и нотариалната дейност

------
Мартин


Тема Re: Роднински неволинови [re: turist]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.04.14 12:35



Ако ще сключвате сделка (доброволна делба, продажба и пр.), ще потрябват.
Ако те упълномощават само да избереш и преупълномощиш адвокат за съдебна делба - няма да трябват.
При сделки са необходими тези декларации, не за упълномощаването само по себе си.

Редактирано от MupaM на 16.04.14 12:36.



Тема Re: Роднински неволинови [re: Lilla My]  
Автор turist (хижарски:))
Публикувано16.04.14 12:45



В отговор на:

Аз документите съм ги намерил. Имам актуален Нотариален акт от 2000година на името на покойните Михаела и Йовчо
- трябва ми само едно ДА от другите трима роднини и одма ше изкарам и скици и характеристики и данъчни оценки на земята и ще задействам съответния нотариус за изготвяне на договор за Доброволна делба. Зора ми е, че нямам това ДА. Всеки роднина го пере съчмата на различно място :)
- Майка ми Станка знам, че не ги е уредила нещата приживе. Нали 2011г я натисках да продаваме (тогава исках да продаваме - сега не искам) и знам, докъде стигнаха нещата...


Това ще ти се наложи да го вадиш и ако тръгнеш на съд. Така, че с да или без да - ще вадиш.




Добре за Ваденето на скиците, ОБАЧЕ, ако ги изкарам сега през април,
после заведа дело и то приключи чак след 3 години... ще трябва след 3 години да вадя нови скици ли?
- или така или иначе , за да заведа делото ще ми трябват всичките тея скици, данъчни оценки, характеристики на земя - като един вид изискуеми документи.
- Всеки един от тези документи е със срок на валидност. От 6 месеца до ... края на текущата календарна година...

------
Мартин

Тема Re: Роднински неволинови [re: turist]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.04.14 13:02



При завеждането се представят.



Тема Re: Роднински неволинови [re: MupaM]  
Автор turist (хижарски:))
Публикувано16.04.14 17:06



Тоест сега не са задължителни при упълномощаването ми. Дори и аз да съм този който ще извършва продажбите на имота. Един вид бих могъл да отида при нотариуса и в друг ден и месец преди продажбата на нивите. Така ли?

------
Мартин



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.