Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:52 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: ето виж:нови [re: sp arrow]  
Автор samson-126646 (Оня)
Публикувано24.03.14 22:10



Ама и ти съвсем изперка?
Вместо да си се порадваш, че си се застъпила за такъв интелигентен мъж, започваш да го хулиш...


А това с лайкучката, че за всекиго би се застъпила, си го пъхни в тетрадката за хербарий и не го пробутвай тук.
И си сърбай попарата която сама надроби...

Ами къде е Джесика, тя толкова много си го искаше, ами другите...не принципните като теб, които също много си го искаха?

Лайнярът си е лайняр, без значение твоите принципи... ако не си го разбрала!

Сега щом си принципна, пусни предложение допитване и се обади на Киро да върне пак старите неща!

Или ти го направи, за да може интелигентният страдалец да нарича събеседниците ти простаци...?

Сега разбрали защо не трябва да се хвърлят бисери на свине?

Вместо да го превъзпитаваш с многомъдрени слова, си го вземи у вас, щом сама си го поискала.
Така е редно да направиш!

Всъщност ми е жал за теб, наистина!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: ето виж:нови [re: samson-126646]  
Автор Blackeyes (Очето)
Публикувано24.03.14 22:15



Аааа, ти от време на време звучиш като себе си. Не говоря за съдържанието на този постинг, който не зная каква предистория има, а за отношението и смисъла в думите, които влагаш, когато искаш...защото умееш, но се правиш на лисугер, пък не помниш откъде си тръгнал и накъде си се запътил!



Тема Re: ето виж:нови [re: sp arrow]  
Автор gelsomino (solitario)
Публикувано24.03.14 22:30



още от тук започват неверните инсинуации:

Ако позволиш да резюмирам написаното от теб в кратце, би звучало долу-горе така:

Вечерна неделна сбирка на поповете от местностите около Витемберг. Хапнали, сръбнали и обсъждат църковните дела в региона.

- Пичове... ъъъ, искам да кажа братя. Нещата не вървят. Плебсът все по-малко дарения прави, все по-рядко идва на църква, а и нищо не разбират селяндурите му със селяндури - нали са неграмотни даже на немски(?) па кво остава за латински. Кво да правим а?


ако авторът на горното си беше направил труда да прочете поне тезисите на лутер, които могат да се намерят дори в нета, можеше да напише далеч по достоверна пародия на случилото се. защото причините лутер да изготви тези 95 тезиса нямат нищо общо с казаното. от тук нататък кашата в постинга става още по-голяма.
малко усилие трябваше, само да напише в гугъл 'мартин лутер 95 тезиса' и нещата щяха да си дойдат на мястото. тогава пародията можеше да се получи забавна. ама пуста глупост.

между другото денят 31 октомври 1517 е бил събота по юлианския календар, а не неделя :) защо по юлианския? сложен въпрос :))

а, и още нещо - за да не се спекулира, макар че това няма да е спирачка. видях онази тема, но не намерих за необходимо да я чета. мога да предположа какво е съдържала. така че кой какво как защо и т.н. е казал, нямам понятие. за това, че мога да пиша, разбрах случайно.
ма все тая.



Тема Re: ето виж:нови [re: Blackeyes]  
Автор samson-126646 (Оня)
Публикувано24.03.14 22:33



Убийствена логика имаш, и то без да да знаеш предисторията...
а историята знаеш ли я?

Ласкателните ти заключения ги забелязах, за което благодаря...ужасно съм разкефен, че ти ми го казваш...


Трябва да се подкрепяме с теб, щото сме единствените луди в този клуб, всички останали са толкова ерудирани, умни, практични, рационални и мъдри, че е невъзможно да ни удостоят с внимание , камо ли пък да получиш отговор...



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: за реформациятанови [re: gelsomino]  
Автор 2biri (ветеран)
Публикувано24.03.14 22:36



Този прословут Жасмин, който цитираха като Библия



И това ли беше всичко? Ти не ставаш и ти не ставаш. И точка. И тва на 20-тото мнение. Сякаш досега си събирал и чакал момента. Уау впечатляващо, наистина.

И това на всичката ерудираност, която най-ерудираните цитираха и аз глупчото очаквах ехееее благороден човек някакъв с много акъл и много знания. Пък то...

И за това ли беше всичкото фасон?



Тема Re: ето виж:нови [re: gelsomino]  
Автор samson-126646 (Оня)
Публикувано24.03.14 22:40



А бе глупчо...
ако авторът на горното си беше направил труда да прочете поне тезисите на лутер, които могат да се намерят дори в нета

Ти още ли не си разбрал че в нета има всичко и че и лудите имат нет в който пишат каквото им дойде на ум......ами то само глупак може да са обосновава с нета...

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: за реформациятанови [re: Gevrekh]  
Автор gelsomino (solitario)
Публикувано24.03.14 23:02



Дочаках и ключовата дума "барок" , gelsomino = барок.

нима? а пък аз от няколко години съм се заровил в късния романтизъм - малер и специално брукнер. найш ква красота е, особено брукнер.
а ти - барок та барок :)



Тема Re: ето виж:нови [re: gelsomino]  
Автор sp arrow ()
Публикувано24.03.14 23:14



ами предполагам, тоест - надявам се за теб, че сега вече виждаш, че ржевски е написал шеговито-фантагоризмична алабала, с която не е имал, ама видимо и отявлено не е имал намерение да те засегне лично, нито се е дължал "войнстващо просташки" и с "безконтролна агресия" към теб, в отношението си и обръщението си към теб и личността ти.
впрочем написаното от него е смешно.
в смисъл - хумористично смешно.
пародийно, но не обидно, не насочено срещу лично теб по какъвто и да е начин.
надявам се, че сега вече виждаш това.
докато твоят отговор беше... ясно какъв, нали така. няма нужда да повтарям извода си.

за още по-голяма яснота - можеш, ако искаш, да сравниш войнстващата простащина и безконтролната агресия, които се изливат и върху теб, и върху мен в тази тема от друг участник в нея.
както и да е.
аз разбирам защо си направил така. не те оправдавам, само казвам, че разбирам защо и как.
както е видно и - говоря с теб и на теб, нещо, което отдавна не правя с демонстриращите редовно войнстващана простащина и безконтролната агресия, каквито наистина има и за които отдавна вече съм се отказала да имам някакви, каквито и да е надежди.
и много бих искала да се беше случило само да си остана с доброто впечатление от темата, каквато беше, когато я пусна.
знам защо я прецака, пак казвам - разбирам.
което не помага, обаче.
помисли, ако искаш, още. сигурна съм, че можеш.
макар и в "светлината" на случилите се преди неща и на случващото се в момента да не е лесно - и това знам.



Тема Re: за реформациятанови [re: gelsomino]  
Автор Lilla My ((мюх))
Публикувано24.03.14 23:16



а пък аз от няколко години съм се заровил в късния романтизъм - малер и специално брукнер. найш ква красота е, особено брукнер.
а пък къде се ровиш ти ни най-малко не ме интересува


сега да не кажеш пак, че аз съм започнала...



Тема Re: за реформациятанови [re: gelsomino]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано24.03.14 23:26



Няма друг като Малер, това е голямата ми любов, откакто го чух къде 13-годишна, гняв, страст, музика......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.