Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:32 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема на кой му е затрябвал съпорт?нови [re: sparrow-49641]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано07.03.14 08:36



софтуера не е като автомобила, бачка вечно



пише че хр ползват 28% от хората в момента. това е 13 годишен софтуер, което си е рекорд.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM

Редактирано от zaphod на 07.03.14 08:40.



Тема Re: на кой му е затрябвал съпорт?нови [re: zaphod]  
Автор sparrow-49641 ()
Публикувано07.03.14 11:59



даа... кажи, това не е ли същото като с другите индустриални стоки : )
това, за което говориш - че 28% от хората в момента ползват 13годишния софтуер хр.
и през това време джобовете на тези почти една трета от хората са заципени и те не си вадят портмонетата да извадят някоя пара и да я похарчат за по-нов продукт. що им е, каато това си бачка и си им върши работа.
аз например ходих 14 години с едни обувки, ако щеш вярвай : )
е, имах и други, дето за опера, прием, по-фръцната сватба и алабала, но обувките си ми бяха онези ми обувки.
за 14 години хората в нашия тук климат трябва да изхарчат пари не за 1 чифт обувки, а за минимум 40 чифта, ако обувните производители не искат да умрат от глад.
впрочем - онези ми обувки все още си стават за носене, през ум не ми минава да ги изхвърля, но аз одъртях, ааз


мога и сега да си ги нося само тях, както са седемнайсет годишни, нищо им няма.
обаче... абе леко е смешно леля на 50 и голем кусур години да маа шлянци обута в new rock, модел 1996, всеки ден.
само че не могат да дойдат, да ти бръкнат в къщата и да ти изземат, или унищожат, или направят по друг начин негодни за употреба обувките, които си си купил отдавна.
със софтуерите май все пак е по-лесно : )



Тема Re: на кой му е затрябвал съпорт?нови [re: sparrow-49641]  
Автор 163226 (анонимен)
Публикувано07.03.14 12:32



ми не, и със софтуерите е като с обувките. никой нема ти форматира диска насила, споко. даже точно наопаки. обувките ти все някога ше се скъсат, ако ги носиш. софтуера се амортизира единствено морално :)




Тема Индустрията.нови [re: sparrow-49641]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано07.03.14 12:57



Аз да ти кажа, че имам едни адидаски "Мейд ин Благоевград", култови, на близо 30 години? И държат кучетата! Като ги измия добре с веро и стават почти кат' нови. А не е истина как късам обувки! Ставите ми имат некакъв прекалено голям ход и ходилата ми се мандахерцат във всевъзможни направления, сякаш закачени само на кожа и сухожилия. Коя обувка е проектирана да издържа на такива разнообразни опъни? И като ходя, гледам да е горе-долу перпендикулярно, чее ...


Е, не ги нося по официални случаи вече тия маратонки. От кумова срама са само за случаи на мърляви ремонти и почистване на къщата.

Та, индустрията. Очевидно съществуват много здрави, трайни и приемливо скъпи материали, както и добро проектиране и производствени технологии. Значи, може да се произвеждат почти вечни вещи, нали? Обаче индустрията не смята така! Мечтата-максимум и е да те принуди, едва ли не всеки месец (защото всеки път тогава настава гадният момент с плащането на заплати на бачкаторите), да трябва обикновеният човечец да подменя всичко, което му е нужно. Е, примерно за обувките и дрехите не на месец, а на сезон. Тогава се прилага комбинираният номер от нетрайност и мода.

Мислил съм за съвсем друга бизнес схема. Индустрията произвежда трайни стоки. В един момент естествено, пазарът се насища и обикновените хорица са хепи и забравят, че ще трябва да купуват скоро обувки, хладилници и пр. и се отдават само на ядене и пиене. Тъй като дълго време няма да има пазар, доволно напечелилите се до момента индустриалци закриват производството, уволняват бачкаторите с тлъсти обезщетения и също се отдават на ядене, пиене и размисъл. Бачкаторите също са доволни, понеже имат достатъчно средства за изкарване на следващите 20-30 години до възобновяване на производството и им е писнало от бачкане и те се отдават на ядене, пиене и мързел. После от начало. Те тека го виждам приблизително.

---
Сигнатура: Търся си подходяща ...

Тема Да де, обаченови [re: 163226]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано07.03.14 13:01



В един момент си купуваш нов принтер, нова уеб-камерка или уотевър ъпгрейд на бараката, която не ти се сменя. И изненадааа! Нема драйвер за ХРее! Само за 7-ца и нагоре. Или обратното. Инсталираш си 7-ца или 8-ца и една камара хардуери не ти тръгват, понже са по-стари и немат драйвер за 7-цааа! Отделно разправиите при преход 32->64 бита.



---
Сигнатура: Търся си подходяща ...

Тема Re: на кой му е затрябвал съпорт?нови [re: 163226]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано07.03.14 13:03



Шляьо, извини ме, ама морално амортизиране на виртуална машина???
щото софта е машина, в своята същност
ако една машина бачка адекватно към поставените задачи?
хм
преди време гледах по Дискавъри филм за Ролс-Ройс
хехе
показаха една колонна бормашина, бачкаща, от основаването на фабриката
тогава "фабриката" е представлявала един плевник
ама името Ролдо!, Ролс-Ройс
още го имаше до скоро, вече ги няма истински, купиха ги
хм
хм

фащаш, бичиш, фъргаш през прозорецът
купуваш си ново
пазара върви
хм
аааааааааааа
отплеснах се по бормашината
филма беше, че Ролсо-Ройс не могли да си попълнят музея с всички произведени модели
75%(седемдесет и пет процента)
били все-още в движение
идвали само за смяна на тапицерия и текущ ремонт
хм
машини железни
виртуални машини
машини, машини
пазар
търговци
абее...



Тема Re: Да де, обаченови [re: Phillip]  
Автор 163226 (анонимен)
Публикувано07.03.14 13:27



е, да, то това е основния проблем. експито се държи за легаси софтуера и хардуера, а за по-модерни неща се слага актуалната ос. секи уважаващ себе си юзър има поне 2-3 работещи машини :)




Тема Re: на кой му е затрябвал съпорт?нови [re: Orcad]  
Автор 163226 (анонимен)
Публикувано07.03.14 13:32



трябва да има баланс, оркаде. старите, легаси приложения трябва да се поддържат в съществуващия им вид, освен ако не е по-рентабилно да се ъпгрейдват. новите технологии обаче също трябва да се уважават, е тях е бъдещето :)




Тема Re: Индустрията.нови [re: Phillip]  
Автор sparrow-49641 ()
Публикувано07.03.14 13:50



да, ама така няма да има развитие.
защото "колелото" ще трябва да се изобретява всеки път наново : )
сега нали е изобретено вече - оттам му слагат спици - после му слагат намсиквота разни, материали, които..., после го правят да се движи едисикак, после... и т.н.
ако все се започва отначало развитието на човечеството ще си седи все дотук, чертеж #2:



и никога нямаше да стигне поне дотук, чертеж #2а:



и то - само ако приемем, че в рамките на един съзнателен живот - значи около по-малко от половин век, е възможно да се стигне от до чертеж #2 : )



Тема Re: на кой му е затрябвал съпорт?нови [re: 163226]  
Автор sparrow-49641 ()
Публикувано07.03.14 14:03



да де, ама с обувките можеш да ходиш по всякакви улици, нали така.
и по калдъръм от римско време, и по супермодерна пътна настилка от 21 век.
ако приемем, че "обувки"="ос", а "път"="софтуер" - вече се вижда разликата, нали : )
имаш хр, обаче не ти ще да ти се закачи новия принтер, щот неговият софтуер иска по-нов джам.
или имаш хр, обаче не ти тръгва новата игра едисикоя, създадена 20 години след хр, щото иска по-нова ос.
и излиза, че с тези "обувки" можеш да тъпчеш само по стари пътища : )




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.