Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:26 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Откъде зареждате дизел?нови  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано04.02.14 11:06



Много сериозен въпрос... от където и да заредя колата ръмжи и едвам върви. Напоследък. Вярно,че е студено, но аз съм с добавки за дизел и т.н. всички необходими превенции за зимата. Преди зареждах от ОМВ, но напоследък и те развалиха дизела... преди карах бензинови коли и нямах този проблем, но сега.. Та, откъде зареждате?



Тема Re: Откъде зареждате дизел?нови [re: parvaty]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано04.02.14 11:24



Ръмженето и невървенето може да е от други неща, не е задължително от горивото.
Зареждам от "марковите" бензиностанции, зависи къде е направен договор и за къде имам карта. Ако се зарежда от Шел, след определени температури/ под -12градуса/ нафтата променя вискозитета. Затова преди началото на големи студове, наливам от OMV "зимна нафта". Доста е по-скъпа, но запазва вискозитета на нафтата и под - 15 - 20 градуса. Основено за стари дизели е много подходящо.
Никога не зареждам от случайни бензиностанции.
Не прекалявам с добавки.
Ако трябва нафта с ниско съдържание на сяра, безиностанции ЕКО.
Ако си сменяла филтри/ маслен, горивен, въздушен/ навреме, може да е дюза и да не разпрашава нафтата добре, "дюзата пикае".
Може да е повредено турбо, ако има турбо.
Може да е износен двигател.
Може да е повредена помпа горивна.
Каква е колата, марка, дизел, кубици, на колко години и на колко хиляди км?
Само ти си я карала или си я купила втора употреба?
Като дадеш рязко "газ", виждаш ли черен пушек на огледалото?



Тема Re: Откъде зареждате дизел?нови [re: parvaty]  
Автор lskam kirilitza (тиква, бе)
Публикувано04.02.14 11:28



Племенницата ми е фен на Еко.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Откъде зареждате дизел?нови [re: parvaty]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано04.02.14 11:29



зАрежи тая нафтова печка на колела и си вземи нормална кола(на бензин!)


П.С: Тая зима в София Т под минус 10 просто НЕ Е ИМАЛО. So - .....

вцичко,което це пихе е лая и измицлица на юрналицти.в.ук ако си плахтах данаци всичко е ок

Тема Re: Откъде зареждате дизел?нови [re: vozac]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано04.02.14 14:44



здрасти Возац.

Баща ми е завършил ДВГ, той ми поддържа всички коли. Края на ноември сменихме сума ти неща по двигаделя, не помня точно, някакви ремъци и прочее... Той ми слага добавките и прочее. Не е дюза, двигателя не е стар, въпреки, че колата е 12 годишна, или 11, не съм сигурна, но е стара. Много е запазена и няма проблем с двигателя - сигурна съм... купих я втора употреба, разбира се :) все пак съм прост счетоводител!

И, не, като дам рязко газ не вдига пушек - това е първото което баща ми гледа, когато ходихме да я избираме - като си сложи ръката на ауспуха какво ще се случи щом подам газ . Добре е колата, дизела е кофти... затова питах къде зареждате? аз последният път заредих на Шел, защото принципно зареждах само на ОМВ... но, не съм доволна от горивото... може би трябва да зареждам 50:50 дизел нормален и от обогатения, не знам... ще пробвам!

Благодаря ти за мнението!



Тема Re: Откъде зареждате дизел?нови [re: lskam kirilitza]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано04.02.14 14:45



там и бензинът е кофти...



Тема Re: Откъде зареждате дизел?нови [re: cyrus-93580]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано04.02.14 14:45



Киро, карам по 1000 километра на месец, а сега се очертава да карам с 500 повече.. не мога да си позволя бензинова кола, просто!





Тема Re: Откъде зареждате дизел?нови [re: parvaty]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано04.02.14 15:52



Има една добавка, която на жаргон наричат антифриз за нафта. Продава се в магазините за продукти на "Лики и Моли" и в Шел (поне аз това съм забелязал). Слага се в горивото при зареждане по 1 капачка от нея за 1 резервоар пълен. Така горивото не замръзва зиме, а и му оправя и разни други горивни характеристики.
Аз зареждам обикновено от ЕКО и нямам проблеми с горивото.
Имам дизелови коли от 1997 година до днес.

WALL·E


Тема Re: Откъде зареждате дизел?нови [re: parvaty]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано04.02.14 16:17



Миналата година имах проблеми с дизела на Шел (Бях заредил до горе V Power).
Майсторът смени почти всичко по горивната с-ма в т.ч. помпа. Съветът му беше да зареждам само от OMV стандартното им гориво обаче.

Много много не го слушам и си зареждам наред Най вече от Shell, чат пат от OMV, два три пъти годишно от Еко, а веднъж (обаче на лятос) заредих даже от Петрол - някви ваучери ми бяха дали от Техномаркет ли от Технополис ли като пазарих ведин TV... Ко кат са Петрол. Ти слушай бая си Нерв: и Идните и другите са маскари...



Прав или изправян.

Тема Re: Откъде зареждате дизел?нови [re: parvaty]  
Автор pishmangreek-209296 (Слънчице)
Публикувано04.02.14 18:35



Всичките си коли зареждам от OMV и ЕКО.
И ВЕЧЕ нямам проблеми.

Имам всички опции. Една Зафира на бензин и газ, една Антара на дизел и едно Порше на бензин.

Пълня най-квалитетното гориво, защото ми показва минимлен разход и ми щади двигателите.

А, и си обслужвам колите в оторизирани сервизи и слдя стрикно да бъдат обслужени.

----
ПП Ако искаш автомобила ти да не те остави на пътя,
грижи се за него като са дете!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.