Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:29 01.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Откъде зареждате дизел?нови [re: vozac]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.02.14 16:13



Щото хората дето пишат правилата са чиновници, дето я са запомнили нещо от физиката в долните класове, я не.
Най-вероятно - не.
Събрали са се фуражките от КАТ и са решили - без газови в моловете.
А и те страшно много обичат да измислят секакви правила и забрани сека година. Справка - ша требе да си вадим нови талони.

Разлятия бензин от резервоара е много по-опасен от метана, който на всичкото отгоре е доста по-лек от въздуха и си намира изход и от най-малката дупка, т.е. не се натрупва в помещението.

Ако се запали бензинова в тунела по-малко опасно ли е от газова?
Тия дето се изподушиха и изгоряха в оня (алпийски май беше) тунел преди години - заради газовите уредби ли се случи или заради камион, на нафта?



Тема Re: Откъде зареждате дизел?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано08.02.14 16:16



Ами чета от 2001г. и така се разтушавам.
Беше писала жената.
След някой ден, който е почнал с "блокира ми скоростната кутия и съм запушил едната от двете ленти на границата и ше ме бият. и трябва да обясня на българския митничар, че въпреки огромния ми респект към него и Митницата, ако дръптан камиона, ще му смелят скоростната кутия. И че няма да се поколебая да намеря кои са били на смяна и ще бъдат обвинени и те сами ще са кажат кой е. И щетите за помляната скоростна кутия ще бъдат предявени към Митницата и ще спечелим делото. И намиране на репатриращ камион и репатрация, организация на сервиз. и като съм си сметнал часовете извънреден труд, но щетите са ограничени до минимум-най обичам да чета клубовете "40-50" и "говорим си за секс".
И разбирам, че хората имат наистина големи проблеми, а мойто е нищо и заспивам с кеф.



Тема Re: Откъде зареждате дизел?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано08.02.14 16:28



добре де, аз като един нищонеразбиращ от това, да запитам:

ако толкова е по-добро и т. н, защо не правят автомобилите с газ?
защо трябва да са тия странни за мен почти арт инсталации, дето оная огромна бутилка я пъхат в багажника и навсякъде вони и те е страх да се завъртиш наоколо, камо ли да влезеш вътре

защо де







Тема Re: Откъде зареждате дизел?нови [re: vozac]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.02.14 16:34



То след такъв ден и аз бих го ударил на ГЗС. Даже ще пиша вътре! Предимно за секс с митничари.


(Абе що така - не мъ увлече тоя клуб - поглеждал съм няколко пъти вътре.... не мъ влече нещо)

Ама чел си бил.... аз рекох, че си проверил лично, а той - чел бил!
То и аз през вечер пиша, и ти четеш, че отивам да си сипя ено малко, ама всъщност - отивам да си изпия бетаблокера.



Тема Re: Откъде зареждате дизел?нови [re: tartarianeyes]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.02.14 16:36



Ако навсякъде вони - значи уредбата изпуска от нейде и има нужда от ремонт.
На мен пък ми смърди на бензин, когато се возя в някоя кола на бензин.

П.С. Метана кой знае защо не го одорират тъпаците и може да тече, пък да не усетиш. Но там пък има допълнителни блокировки - ако примерно има силен теч в системата, клапанът на бутилката се затваря автоматично, като прекъсва теча. Като сложим и факта, че е полек от въздуха - дори не би трябвало да може да се натрупа в багажника.



Тема Re: Откъде зареждате дизел?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано08.02.14 16:37



Без капка ирония пиша, че си грамотен човек, технически.
Правилата за мол-вете и тунелите са писане не от наши "фуражкаджии", а са европейски приени.
IMDG, ADR и RID са правила приети от UN и са хиляди часове висококвалифициран труд. Така, че да уважаваме труда на тези, които са го написали.Специално погледнах, двата тома на АДР от 2006г./вече остаряла/ са 662+602 страници.
Колкото до пожара в тунела, причината е: Камионът е спускал "на спирачки" или е имало технически проблев със спирачките на втория мост на влекача. Спирачките се нагряват и се палят, пали се нафтата и за съжаление, точно над този мост е имало масло или магарин/за ядене/, като товар. Има гориво, огън и кислород и температурата става около 1000градуса.
Затова преди входовете на тунелите допълнително са монтирани данчици за температура на колелата и камионите в Швейцария трабва да имат "ретардери". http://en.wikipedia.org/wiki/Torque_converter
IMDG, ADR и RID са гъвкави системи, ъпдейтват се често и ако има нова опастност - вкарва се, като ограничения.



Тема Re: Откъде зареждате дизел?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано08.02.14 16:41



Първати не съм я виждал на живо, нищо не съм проверявал.



Тема Re: Откъде зареждате дизел?нови [re: tartarianeyes]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано08.02.14 16:43



защо не правят автомобилите с газ?

Без да съм най разбирач да си кажа моето гледище:

1. Вече правят немалко коли с оригимално газово - например лятото тествах Dacia Duster със заводско оригинално газово. Не е зле.
2. Мощността с газ пада, ерго с нея олеква и гъзарията да задминеш де кого свариш..., увереността при изпреварване на дълги тирове и набирането по баир на горе може да не може да го направиш на 5-та или 6-та предавка.
3. Бъдещето е на ел и други хибриди - по-еко и по-ико са и ще стават по евтини, защо да се усилва риска с каране на газ. (Все пак при зверска катастрофа има по реален риск от избухване.)

Шо се отнася до личния ми избор- както казах по горе мъркането на изправен и мощен дизел е съпоставимо само с това на добре обгрижваната господарка на сърцето ти... По подобна причина някои пък си мрат за Боксеровеи двигатели (Субару и старите Костенурки - бензинки) И не е вярно, че дизеловите двигатели се скапват по-лесно.

Прав или изправян.


Тема Re: Откъде зареждате дизел?нови [re: tartarianeyes]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано08.02.14 16:46



Правят се. WV Caddy за таксита. Качи се в такава кола и ще видиш. Фабрично е на метан. Колата тежи към 2 тона, метан-системата й е много тежка. Дебели бутилки, здрава стомана, много защити. За градско такси става.
Като се повозиш, ще видиш, изпадат ти бъбреците. Окачването е много твърдо.



Тема Re: Откъде зареждате дизел?нови [re: parvaty]  
Автор sofka (горделива)
Публикувано08.02.14 16:55



Нямам автомобил , но чувам, че шел са най-добри.



Гледай натам, откъдето ти протягат ръце, а не натам, където ти обръщат гръб!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.