Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:51 18.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема какво мислите за следния цитат ...нови  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано15.01.14 12:28



Нормалният българин днес е тъжна карикатура на юнака от приказките, който за да го изнесе птицата орел от долната земя в горната, реже и я храни с месо от петите си. Така и нормалният българин – за да не пропадне от долната в най-долната земя, постоянно реже месо от петите си, т.е. лишава се от почивка, радости, лекуване, собственост, надежди, мечти, здраве, с една-единствена цел – да не легне на дъното и да се маргинализира до нивото на социопат...



... и какво бихте си помислили първоначално за автора му, пред да направите съответната справка в нета и да установите, че това е [тексът е в бяло, почти с вейка от маслина]:

[spoiler]
Николай Слатински
[/spoiler]

темата е вдъхновена от следната тема на ПЪТник:

, но викам си да не му оспамвам Крали Маркото та реших да я изведа в отделна клонка ;)

Прав или изправян.

Тема Re: какво мислите за следния цитат ...нови [re: Nerv]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано15.01.14 12:34



Не съм съгласен. Българинът днес е това, което е бил винаги - оцеляващ тип, способен на немислими низости и наистина чутовни геройства и най-вече човек, който силно се вълнува от съдбата и благоденствието на семейството си.

Че се лишаваме от елементарни удоволствия - лишаваме се. Че живеем зле - така е. Обаче този лош момент е нищо на фона на времевия континуум, на фона на това, което България е била и ще бъде.



Тема Re: какво мислите за следния цитат ...нови [re: Nerv]  
Автор whatever-48059 (Б.К.)
Публикувано15.01.14 12:58



че метафоричният език е красив, но непрецизен.



Тема Re: какво мислите за следния цитат ...нови [re: ARlZE]  
Автор whatever-48059 (Б.К.)
Публикувано15.01.14 13:07



струва ми се, че далеч повече от благоденствието на семейството си, българинът се вълнува от благоденствието на другите, с които непрекъснато да се сравнява, за да си доказва сам на себе си колко е зле.



Тема нЕкои съображения.нови [re: Nerv]  
Автор duotrio (любопитен)
Публикувано15.01.14 13:13



мхъм. бъгаринът е в златния милиард, макар и на дъното му. (долната земя на горната земя, иженарицаема "златен милиард"

). много съм любопитен кво си режат останалите над шест милиарда, за да се покатерят нейде по-нагоре...
макар че, сега докато го пиша, се сещам че това е доста чувствителна и докарваща депресии позиция да си баш дъното на баш горното.
резултатът е прословутата статия на "икономист"-ббб. споко бре, не е бойко борисов-буда, а е "бедните, богатите и ...българите."

пружина. май нямаме пружина отвътре вече, доста потрошена е. поне пружинка мъненка някаква. а какво е нация с пружина ли? ами, най-мощна вътрешна пружина имат немците и японците. сринати до основи, плюс две атомни бомби във втория случай(!), а те стават и правят...Германия и Япония на днешния ден.
пружина, както казах. де да знам какво е точно-сигурно е сплав от (невероятно)трудолюбие, законност (дисциплина) и достойнство, която променя дори гена. нещо такова....впрочем, понеже е доста трудно изпълнимо, много по-лесно е да я караш по линия на най-малкото съпротивление- "от работа се гърбавее", "законът е врата у пОле" и "преклонена главица сабя не я сече", та затова примерите за "пружинни нации" са толкова малко...
---
вчера попаднах на слатински, щракайки, по неква тв. произнесе няколко верни фрази, заедно с няколко яко съмнителни твърдения, но с такъъъъв унил тон, да идеш да се удавиш във вълничките на хидромасажна вана направо.



Тема Re: какво мислите за следния цитат ...нови [re: ARlZE]  
Автор duotrio (любопитен)
Публикувано15.01.14 13:15



ихааа. а, здрасти, дай пари за пасти!





Тема Re: какво мислите за следния цитат ...нови [re: whatever-48059]  
Автор whatever-48059 (Б.К.)
Публикувано15.01.14 13:17



и от какво се ръководя - ами, от съвсем практични съображения.
този, който се грижи за благосъстоянието на семейството си, просто няма време.
нито за жални стонове на неоправданост, нито за гледане в паницата на другите.
щото времето му е заето с бачкане в полза на благосъстоянието.



Тема Re: какво мислите за следния цитат ...нови [re: Nerv]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано15.01.14 13:20



Ако бяхме във Фейсбук, щях да сложа едно "харесвам" на писалите преди мен по темата. Къде го видяхте този българин, дето се лишава от почивки и собственост? Виж, българи, които се лишават от здраве, злоупотребявайки с храна, алкохол и цигари има доста повече, ама едва ли го правят, за да се издигнат до горната земя.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: какво мислите за следния цитат ...нови [re: hubavka69-110043]  
Автор БoзaKocмaтa (Б.К.)
Публикувано15.01.14 13:36



този тип метафори се харесват. гъделичкат по славянската струнка - комбинация между мелодрама и мирова скръб, с елемент на страдание.
защото легитимират точно тази комбинация: "ето, някой, който формулира по-добре, ме разбира, вижда колко неоправдан и нещастен се чувствам. а след като някой, който формулира така красиво, го твърди, сигурно е прав - и аз наистина съм нещастен и неоправдан, горкият аз".
и тъ нъ.



Тема Re: какво мислите за следния цитат ...нови [re: Nerv]  
Автор moon_flower (поспаланка)
Публикувано15.01.14 13:56



Какво да мисля - ще се опитам да дам някаква представа на района около мен, пък изводите оставам на теб.
Население около - 25 000 човека.
Пенсионери - около 60 %, като пенсиите са минималните и малко над мин за страната - около 200лв мах - 400 лв ( изключения да кажем около 4-5 % )
Безработни - около 10 % регистрирани, или 20 % по мои наблюдения.
Деца, учащи - около 10 % малко смело твърдение


Работещи - останаха около 10 %
От тези, работещите, единици вземат заплата над 500 лв.
Хайде сега ти направи извода как живеят семействата тук, 4 членно семейство, с доходи около 400- 500 лв заплати и от двамата родители. Защото аз познавам такива хора.....

редакция: защото прочетох по-нагоре писалите - и ни закриват районната болница, да, защото .....много бачкаме и сме страшно загрижени за благосъстоянието си - и управляващи, и ние, простосмъртните. Сори, но не успях да се въздържа от иронията.

"За да намериш правилния начин,
трябва да знаеш истинската причина." Оптимист

Редактирано от moon_flower на 15.01.14 14:01.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.