Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:49 02.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: какво мислите за следния цитат ...нови [re: whatever-48059]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано16.01.14 12:00



най-националистични - разбирай комплексарски - в европа бяха новите демокрации.
С това съм съгласен,

идеята ми беше обаче, че почти няма западняк, който да се срамува от потеклото си.

Съответно те (,ако изключим Германите, които попиха повече вина отколкото "нормална" нация би могла) не са така унесени в самобичуването.

Самобичуването е вредно.

Всеки народ навярно има причини да се срамува от собствените си зверства. Колко от тях са ги "възпяли" или ако трябва да съм коректен - колко са се самодискредитирали с детаклното им описание.

Да вземем един култов "националистичен рома", по който бе правен дори филм (телевизионен сериал) за четсванията 1300 години Българска държава.

Златният век.

Ако в темата на Дионис се е разгорещшил спор кои по-точно: немските или руските солдати изнасилват повече - ерго кой дявол е по-чер, Гуляшки описва покъртителни сцени в иначе по-скоро щношестко-приключенския си роман с главни герои Ханко, Ицволя, Тахтун и цар Симеон Велики...

Едно нещо е историческата и военно-психологически издържаната коректнбост, а съвсем друго разгологъзването под форма на спонсорирани от държавата (филмови) проекти.

За сравнение нека си припомним "Патриот" или "Пърл Харбър". Това е жизнеутвърждаващата държавна политика на успяващите. А не самоубийственото самоунищожаване.

Прав или изправян.


Тема Re: приказката си е брилянтна и оптимистична при това,нови [re: whatever-48059]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано16.01.14 12:02



не съм изразявала пренебрежение,
написах, че метафорите са красиви, но неверни,


Признавам, че малко засилих рекцията ти. Идеята ми бе, че го намираш за некоректно от научна глредна точка. Снизхождение щеше да е по на място.



Прав или изправян.

Тема Re: приказката си е брилянтна и оптимистична при това,нови [re: Nerv]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано16.01.14 12:19



Няма директна връзка със зададената тема. И все пак...
Не го познавам този ми ти Захари Карабашлиев, не знам що за човек е. Може би, и той като нас е малко така и малко онака. Обаче е рекъл с думи прости, нещо хубаво и вярно. Без излишества.

Не е много дълго:





Тема ууупс...замириса ми на кино...нови [re: Nerv]  
Автор duotrio (любопитен)
Публикувано16.01.14 12:22



"За сравнение нека си припомним "Патриот" или "Пърл Харбър"."

ама, как да си го припомня, бре! не ми казвай, че таквози* може да се изгледа изобщо!
*патриот....Господи...що за заглавие НА ФИЛМ е това?


(руснаците "курят нервно в сторонке", че не са се сетили преди тез да избичат подобно комсомолско кино-плакатче.)

сега излязло Сталинград на сина на бондарчук. (природата си почива на децата на талантите, мдааа). прочетох РУСКИТЕ рецензии. амииии, май няма да го гледам! за да спазя баланса на негледаемите патриотарско-батални бози...няма да го гледам и щото с някои събития(преломът при Сталинград, например, или гладната блокада на Ленинград и т.н.) майтап не бива, пък бил той и на бондарчук илитамквото.



Тема Re: какво мислите за следния цитат ...нови [re: 1sparrow]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано16.01.14 12:25



Бедността не е порок и богатсвото не е добродетел (цяла минута мислих за думата тюх)...

Понеже вече споменах последния хит на Скорсезе по горе. Там някак си саркастично или по скоро със самоирония [демек знаейки, че не е прав], в началото на филма главният герой споделя, че парите ти дават възможност да правиш добри дела. Например да спасиш косатките или да дариш за църква. Не че това е добро разбира сае. Просто въпрос на гледна точка и намиране на оправдание...

Обаче нищетата, мизерията, може да доведе до крайно лоши последици и да направи хореата ако не социопати, то в известен смисъл да накара много от тях да загубят устоите си.


Затова статистиките сочат висока престъпност в Бруклин, в гетата и процентно по голямо извършване на престъпления и злини от хората с черен цвят на кожата.

Това е според мен и една от причините, че гледан през тъмните очила на статиската циганиският етност изглежда по-черен и престъпен отколкото иначе би бил.

Всъщност на мен също не ми допада "метафоричност-та" на автора.

Темата за юначеството - като метафора в политическият ни живот всъщност мисля, е доста стара, даже мисля имаше една стара тема пусната от Дуотрио тук, но не знам дали ще я намера. Статията, която той бе цитирал бе доста по качествена от литературна гледна точка. Долкокото си спомям. Може би по-късно ще я намеря.

Прав или изправян.


Тема Re: нЕкои съображения.нови [re: MupaM]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано16.01.14 12:28



Еми то ... и аз къде съм тръгнал акъл да давам като нямам и никога не съм имал/ ползвал таблет я').

Демек казвам, че аз пък съм по-по-най-от-теб-за-смях (нъц-нъц);)

ПП

не може да нямаш help меню!

Прав или изправян.


Тема Re: какво мислите за следния цитат ...нови [re: hippopo-165019]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано16.01.14 12:30



че този човек има проблем с "нормалността" :)
в 2 изречения 2 пъти присъства израза "нормалният българин".


С това съм съгласен и се спрях на моменти по горе.

Писна ми от призивите за нормалност. Предимно на принципа "Дайте - да дадемете!"

Прав или изправян.


Тема Re: приказката си е брилянтна и оптимистична при това,нови [re: Raf OFecin]  
Автор whatever-48059 (Б.К.)
Публикувано16.01.14 12:32



препоръчвам романа му (18% сиво) - много приятна изненада. ако имаш време, погледни го.



Тема Re: приказката си е брилянтна и оптимистична при това,нови [re: whatever-48059]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано16.01.14 12:36



И Чавдарчето го препоръча преди време, ще взема да го прочета накрая...

Прав или изправян.


Тема сугевстивно...,нови [re: Raf OFecin]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано16.01.14 12:41



За радост, повечето от моите български приятели в Америка са изключителни родолюбци – удоволствие е да работиш и да се забавляваш с такива хора. Надявам се българите в България и българите в чужбина да прегърнат по-силно идеята, че всички ние можем да черпим сили един от друг, независимо къде сме.

Хем ми се ще да е така и хем все по силна започвам да си мисля че е така наистина!

Прав или изправян.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.