Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:09 17.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Парадокснови [re: Nerv]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано15.01.14 15:45



Точно рязането на месо от петите е най-прекият път към най-долната земя!

Просто българинът никога не е знаел как да излезе на горната земя. Не с рязане на собствено месо не става, трябва и акъл.

Редактирано от ЛAMБИ на 15.01.14 15:47.



Тема Re: какво мислите за следния цитат ...нови [re: Nerv]  
Автор DRa ka (все тази)
Публикувано15.01.14 15:49



Да

, мимикрия...
И точно като животните,преструвайки се че си част от среда,от която не си и че си такъв, какъвто не си, често падаш жертва , неспособен да издържиш на изискванията на средата, която всъщност не познаваш



Тема Re: какво мислите за следния цитат ...нови [re: Nerv]  
Автор moon_flower (поспаланка)
Публикувано15.01.14 15:56



Говоря за региона, в който живея- три градчета с няколко села и махали. Района е планински. По преки наблюдения, защото тук живея. Не по статистики и стъкмистики.
Питаше в първия си постинг от какво реже българина, за да не стане социопат. И аз ти предложих една реална картинка, а ти сам да направиш извода от какво да отрежем, за да останем нормални хора.
Кино няма, банкрутира още в средата на 90-те, опитаха се да го съживят, но не успяха, но пък имаме цели 3 три казина, самодейните състави към читалищата се опитват с всякакви средства да поддържат някаква живинка, имаме си изяви и тук, и в чужбина.
Не съм казала, че трудът е този, който ни убива. По-скоро е незачитането на същия този труд. Защото сам казваш - ставаш в тъмно, лягаш в тъмно, животните и земята нямат почивен ден, а по-скоро липсата на пазари, в който хората да продадат достойно продуктите на своя труд.
Не зная дали осъзнаваш какво е за един селянин да излее млякото на земята или да запали бала тютюн. Това е все едно да убиеш детето си. Грубо е сравнението, но не зная по-точно, защото е така. Влагал си неимоверни усилия и накрая ти се изсмиват в очите и ти не виждаш никакъв начин да привлечеш вниманието, освен да извършиш нещо чудовищно, според своите разбирания.
Липсата на перспективи в тази насока - да оценяват труда на хората. Също и няма последователност в управлението, сутрин - едно, на обяд - второ, вечер - трето, преди лягане - нещо съвсем различно....аз лично се чувствам като пинг-понг топка.
Как се справят хората - допреди година се грижехме за възрастната ми свекърва, сама нямаше как да се справи - в смисъл купвахме дърва, лекарства и т.н. консумативи, въглищата получаваше от социалните, Та повечето възрастни хора донякъде разчитат и на децата си да поемат част от разходите. Който е все още на крак - гледа животни, но и те намаляха. тъгуват и по децата си, кой в чужбина, кой по големите градове, рядко се връщат по родните места. възрастните хора пестят от всичко, което може да се спести - ток, вода. Според теб да си топлиш вода в менник на печката, да се къпеш 1 седмично, да носиш вода от уличната чешма - какво е- нормален, пълноценен живот, такъв, какъвто заслужават в заника на дните си, или мизерстване?
Но пак ще подчертая - нормални сме, смеем се на тв турски сериали, плачем, вълнуваме се от времето - в момента е много лошо и посевите "изгоряха", трябва сняг, сняг, много сняг.
И така.....

колкото до здравето - тук се въздържам......района е силно замърсен екологически и има висок % на онкозаболявания. Но нищо де, училищата са празни, за сметка на гробищата.
Спирам, че картинката стана направо апокалиптична и няма да повярваш.



"За да намериш правилния начин,
трябва да знаеш истинската причина." Оптимист


Тема Re: какво мислите за следния цитат ...нови [re: DRa ka]  
Автор whatever-48059 (Б.К.)
Публикувано15.01.14 16:10



познавам много хора, ипотекирали собственост, за да започнат бизнес, ако не лично, то знам за тях. повечето "starters" (вид компания) във високите технологии са започнали точно така. или със заеми.

ето един, който е почнал така:

http://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Graham_(computer_programmer)

това не е нито подвиг, нито гордо страдание (ваааай, какво нещастие човешко), нито лишение.
това е предприемчивост и способност за поемане на рискове. което всъщност влиза в дефиницията на предприемчивостта. no pain, no gain.

препочитанието пари да се вложат в образование вместо в почивка също не е лишение. а предпочитание - държа да подчертая. освен основното образование, никое нататък не е задължително.
аз също правя подобни неща, редовно. но не се смятам лишила се или закъсала, горката, милата нещастна аз - мрън-мрън, колко съм зле в сравнение с милионерите. а за решила да похарча едни пари, за да науча нещо ново.

лишение е ей това:

.

не е зле нещата наистина да се разглеждат в перспектива.

Редактирано от whatever-48059 на 15.01.14 16:24.



Тема Re: какво мислите за следния цитат ...нови [re: moon_flower]  
Автор ЛАМБИ (25 W)
Публикувано15.01.14 16:20



Нали за нормалност говорим?
Другите, нормалните хора, като кажат, че е зле, обикновено казват какъв е изхода. При нас само се оплакваме и идея нямаме как да излезем от положението. Нали така, наш си е батака, наша е грижата по излизането от него.



Проблемът ни е, че чакаме друг да ни извади, я Дядо Иван, я американците, я правителството, но никога не виждаме себе си като спасител.



Тема Re: какво мислите за следния цитат ...нови [re: whatever-48059]  
Автор whatever-48059 (Б.К.)
Публикувано15.01.14 16:21



относно образованието на децата, считам, че ако са пълнолетни, да им се плаща образованието от родителите е грешка, да не говорим, че е нередно.

ако са достатъчно добри, ще получат стипендия - има достатъчно фондации и филантропи.

ако не са достатъчно добри, сори, ще учат там, за където стават.

или ще опъват каиша, за да учат там, където искат, за което има няколко възможности:

първата е да бачкат паралелно със следването.

втората е да вземат заем от банка, който ще изплащат, когато започнат да работят.
каквато е и практиката на запад.

маминият синковец, дето е две глави над баща си, след навършването на 18 години е редно да се оправя сам.
мамината щерка също.

хрантутенето на чаветата до дълбоката им старост може да е манталитетна особеност, обаче създава неадаптивни, непредприемчиви, несамостоятелни и постоянно недоволни хора - щото стичат, че някой друг е длъжен да се погрижи за тях.

но темата е за друго.

Редактирано от whatever-48059 на 15.01.14 16:27.



Тема Re: какво мислите за следния цитат ...нови [re: hubavka69-110043]  
Автор DRa ka (все тази)
Публикувано15.01.14 17:07



Това с децата е една друга тема.
Ако едно дете не е желано,то по-добре и да не се ражда и това няма много общо с парите. Ако зависеше само от пари оцеляването на човешкия вид -охоооо, от кога да сме се довършили.
Снобизмът също няма много общо с темата ми се струва.
Аз лично познавам достатъчно хора, които режат от петите си,за да не паднат на долната земя...





Тема Re: какво мислите за следния цитат ...нови [re: whatever-48059]  
Автор DRa ka (все тази)
Публикувано15.01.14 17:21



Мисля,че изобщо не разбираш за какво иде реч.
Страданието на лишените от най-елементарното за съществуване , изобщо не е на място в тази тема. Да, в сравнение с него, нищо друго не е лишение.
Само че аз си мисля, че темата е за различно нещо.
Всъщност загубих ентусиазъм да ти обяснявам каквото и да било.
За теб е много вярна приказката - ситият на гладния ,вяра не хваща. Не буквално,но е същото...



Тема Re: какво мислите за следния цитат ...нови [re: Nerv]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано15.01.14 17:27



в един момент на всяко същество от нашата земя се налага да реже от петите си, за да се измъква нагоре.

в задачата се пита: кой е орелът, когото ние храним?





Тема Re: какво мислите за следния цитат ...нови [re: DRa ka]  
Автор whatever-48059 (Б.К.)
Публикувано15.01.14 17:27



гладни са тези в африка.
и наистина няма нужда от обяснения, с което не искам да те засегна,
само посочвам, че знам за какво става дума.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.