Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:12 09.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема бе Слатински го знаянови [re: Nerv]  
Автор selianinat (европростак)
Публикувано16.01.14 12:43



още отначалната демокрация, има и добри текстове по Протеста,
но не мога да приема негативно и песимистично тълкувание на тая хубава българска приказка...
даже и да си на долната семя - спасение има! ама трябва да дадеш нещо от себе си...

политкоректното говорене убива Мисълта.


Тема Re: приказката си е брилянтна и оптимистична при това,нови [re: whatever-48059]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано16.01.14 13:21



Доколкото те "познавам" като форумен събеседник, не мога да подмина препоръката ти.


Задължително.

Редактирано от Raf OFecin на 16.01.14 13:22.



Тема Re: какво мислите за следния цитат ...нови [re: whatever-48059]  
Автор Ohahaaaa (2Х1)
Публикувано16.01.14 13:26



не е общочовешка.

При такава добре обоснована категоричност няма начин да опонирам.





Тема Re: сугевстивно...,нови [re: Nerv]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано16.01.14 13:43



Нима човек като познава майка си и знае, че е свидлива и свадлива, че мърмори и не винаги е права, не я обича и не би дал всичко за нея?!
Нима като не я вижда, не я докосва и не усеща познатото от детството ухание, я забравя, загърбва и остава безразличен, ако е болна?
...

Нямаме друг избор. Оставени сме на себе си, бедни сме на имане, но духът ни никой не може да вземе, ако сами не го позволим. Този дух обаче, сам самичък, затворен между стените на недоверието към другите, много малко работа може да свърши. Този дух, заедно, като в легендата за снопа пръчки на хан Кубрат, може невъзможното.
Наречи ме мечтателка, но така мисля, защото нямаме друг избор.



Тема Re: сугевстивно...,нови [re: Raf OFecin]  
Автор whatever-48059 (Б.К.)
Публикувано16.01.14 13:55



красив постинг.



Тема оти изручахме жабетата....от кацата с мляко.нови [re: Nerv]  
Автор duotrio (любопитен)
Публикувано16.01.14 15:16



вчера се сетих, във връзка с това на слатински и приказката-режи парчета от себе си, за да успееш. та се сетих, че има и едно по-умерено предложение, как да издрапаш и въобще притча-възхвала на издрапващите.*

(и друго се сетих, че съм го писал и преди, как наистина е добре, да се бориш с обстоятелствата, но...има непреборими обстоятелства. изобщо не помнех кому и по какъв повод съм писал, само за борбеното и не-борбеното жабетата ми припомни твоята тема, нооо... търсачката помни като слон.

)

ей, тва съм писал.(на заем от ...себе си)


*"знаете я тая история, дето две жабета паднали в каца с мляко.
едното драпало, драпало, отчаяло се, спряло битката и потънало.
второто драпало докрай...и миг преди да се удави и то, усетило твърда почва под краката си. млякото се превърнало в масло от биенето на малките му крачета и то изскочило-обратно в живота.(до следващата каца, мейби...щото животът е суров и куров, каци за пропадане-много!)

красива притча.
но винаи съм се питал. ако бяха паднали в каца с вода, с вино, с армеена кисела чорба или...в каца със сярна киселина. тогава-какво?!уви-негово величество късметят житейски раздава каците. понякога е епетен неспасяемо.(например, ето неспасяема каца със сярна киселина, ако си се родeн като жена в някоя родово-общинна средновековна и примитивна-макар 21 век-мюсли държава. кво ти драпане тогава?! накъде?! към ямата за заравяне и замеряне с камъни ли?!).тъй че-всичо е относително, дет рекъл един. "
---
метафора до метафората, майно льо. но ти така я отпочна темата...метафорично нЕкак си.



Тема Re: оти изручахме жабетата....от кацата с мляко.нови [re: duotrio]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано16.01.14 15:50



Стана сийбаламайкатазайкатаимазало:





Прав или изправян.

Тема Re: оти изручахме жабетата....от кацата с мляко.нови [re: Nerv]  
Автор duotrio (любопитен)
Публикувано16.01.14 16:00



нищо де, в старите теми има интересни неща....се оказа.





Тема Re: сугевстивно...,нови [re: Raf OFecin]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано16.01.14 18:49



духът ни никой не може да вземе,

Я кажи пак и в "моята" тема /дето съм си я купил;)/ кои били по добрите оратори?

+++

И понеже за сега не се сещам да продължа с нещо тематично (макар да имам нещо на ум) - ето един по-такъв поздрав специално за теб. Нищо, че не съм го писал аз. То за това е и хубаво де.

* * *
Веднъж ли сме умирали от жажда,
докато сме се давели на плитко?
Животът ражда първите миражи
в мъглицата над детското корито.

Човекът има правото на полет,
дори когато тялото му крета.
Аз неведнъж съм хващал морска болест
от плуване в измислени морета.

И кръговете сини под очите ми
не са от нощни пирове със музи,
а белег от биноклите, с които
поддържам денем своите илюзии.

Усилията винаги си струват,
дори когато раждат нова жажда.
Колхида може би не съществува,
но тихо, да не чуе екипажа.


Добромир Тонев

Прав или изправян.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.