Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:44 01.07.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Еей, БСП!  
Автор echr ()
Публикувано14.01.14 10:02



И кво става със столетницата сега?! На две по 50 ли ще я правим?



Тема Re: Еей, БСП!нови [re: echr]  
Автор Gevrekh ()
Публикувано14.01.14 10:17



who t.f. cares



Тема Re: Еей, БСП!нови [re: Gevrekh]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано14.01.14 10:25




Уби хубавата тема! Направо я смачка като хлебарка.




Тема I care!нови [re: Gevrekh]  
Автор ЛАМБИ (25 W)
Публикувано14.01.14 10:53



Геврек, не усещаш ли, че това са поредните предизборни парчета (тактики)?

Също както беше с Царя!
Сега ще имитират конфликт и разцепление и след изборите - коалиция. Недоволните "леви" избиратели от Станишев, Пеевски и от официалната политика на БСП ще имат за кого да гласуват, вместо да пуснат протестен вот за Бареков или някоя друга спорна кандидатура ... и вЕрвай ми ще им мине номерът, електората ще им се хване на въдицата.
Тези предизборни маневри са ми много прозрачни, но болшенството не ги вижда. Това е като дребния шрифт в договорите. Чиста манипулация много по-масова от купуването на гласове.

Много ме дразни, но е съвсем законно, нищо не можеш да кажеш, единственият вариант е избирателите да ги хващат тези "игрички" и да ги наказват. Но за съжаление те минават! Единици са тези, които се усещат. Така Царят спечели изборите 2001 г. БСП го пазари да свали Костов от власт.

Да пука ми! Не обичам дребен шрифт и манипулации.



Тема Ей, не си правете илюзии! Комунистическите партиинови [re: echr]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано14.01.14 11:07



Комунистическите партии са единствените неделими неща на този свят!
Всичко друго може да се разцепи, вкл. атомното ядро, та дори и протона (след има-няма 10 на степен 38 години), но комунистическа партия - не!



---
Сигнатура: Търся си подходяща ...

Тема Re: I care!нови [re: ЛАМБИ]  
Автор Gevrekh ()
Публикувано14.01.14 11:21



Не, не усещам никакво такова нещо.

Това, което усещах и размишлявах, го написах през юни миналата година -

(Станишев да подаде оставка).
"Като не ще мира, на ти секира", казва народът.

Време беше. България има нужда от лява партия, но не и от Станишев.
Това НЕ са игрички, парчета, тактики и пр.



Тема Тцнови [re: Phillip]  
Автор Gevrekh ()
Публикувано14.01.14 11:22



Това изобщо не е вярно. Чети история на БКП, на КПСС и пр. която се сетиш.

Редактирано от Gevrekh на 14.01.14 11:22.



Тема Re: I care!нови [re: ЛАМБИ]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано14.01.14 11:24



плюс едно! тактика и стратегически маньоври! аман от тях!... кой им се връзва още....

...къде го чукаш, къде се пука...

Тема Re: I care!нови [re: Gevrekh]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано14.01.14 11:26



... много искам да си прав!

...къде го чукаш, къде се пука...


Тема Re: I care!нови [re: sladunka medunka]  
Автор Gevrekh ()
Публикувано14.01.14 11:27



1. Винаги съм прав.
2. Ако не съм, виж т.1





Тема Е, нали правите разликанови [re: Gevrekh]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано14.01.14 11:32



Нали правите разлика между разцепване и театър за разцепване?
Рацепване значи да се явят 3 комунистически партии на изборите, две от тях да вземат приблизително по поливината от примерно 30% и третата да не мине 4%.
После в парламента двете влезли почват да се дърлят. На това му викам: Пак дойде Коледа!



---
Сигнатура: Търся си подходяща ...

Тема Re: Е, нали правите разликанови [re: Phillip]  
Автор Gevrekh ()
Публикувано14.01.14 11:34



правим я - и в случая не считам, че се играе театър (постинга ми към Ламби по-горе е категоричен).

Показателни са изказванията на самото ръководство на БСП, напр. на Мая Манолова. То е достатъчно - и естествено, натурално - изненадано и "бясно".

Редактирано от Gevrekh на 14.01.14 11:35.



Тема ОК, това е твое мнение.нови [re: Gevrekh]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано14.01.14 11:41



Явно си оптимист за разлика от мен.


И аз много бих искал да видя как комунист комунисту вади око.

---
Сигнатура: Търся си подходяща ...

Тема Re: I care!нови [re: Gevrekh]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано14.01.14 11:43



Видях че и там, в оная тема съм ти написал: Приемаш желаното за действителност.
Българските избиратели дали имат нужда от лява партия. България, може би, но избирателите едва ли.
И
Не говориш ли за 10те процента хора в София и големите градове(полит коректността да върви у лево) които мислят върху платформи и идеи и чакат да се заговри за сериозните проблеми? Те или част от тях може би да я чакат тая нова лява. Хардкор феновете - не.
Нищо няма да се случи.

Редактирано от Green Light на 14.01.14 11:43.



Тема Re: I care!нови [re: Green Light]  
Автор Gevrekh ()
Публикувано14.01.14 12:02



"България има нужда от лява партия" не е приемане на желано за действителност - то е аналитичен факт.
(не коментирам дали ще стане или не)



Тема Re: ОК, това е твое мнение.нови [re: Phillip]  
Автор Gevrekh ()
Публикувано14.01.14 12:04



за какво съм оптимист?!
никъде не казвам, че разцеплението ще стане (ако това е оптимистичният вариант). Нито пък казвам, че true лява партия ще се случи. Няма оптимизъм у мен.

Казвам ти само, че в историята има разцепления на комунисти.



Тема Re: Еей, БСП!нови [re: echr]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано14.01.14 12:12



разцеплението е за будалите, който им се върже. пък то, електоратът им си е точно такъв



гоце и мъжът на опорните точки в класическа предизборна схватка





Тема Re: Еей, БСП!нови [re: tartarianeyes]  
Автор Gevrekh ()
Публикувано14.01.14 12:15



1. аз съм будала*.
2. не съм им електорат.

ами сега?



===
* budhallah?

Светът се дели на будали и тарикати - писал съм по въпроса преди 10-тина години тук.

Редактирано от Gevrekh на 14.01.14 12:17.



Тема Ясно, историята.нови [re: Gevrekh]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано14.01.14 12:53



На принципа: "Където се е цепило, пак ще се цепи!".
Да се надяваме!



---
Сигнатура: Търся си подходяща ...

Тема Re: Еей, БСП!нови [re: echr]  
Автор esti ()
Публикувано14.01.14 12:58



Колкото по-малко се цепят, толкова по-добре.
Нямаме нужда от няколко соц. партии, които да обсебват властта.
Ние и от една нямаме нужда......или по-скоро, когато станем цивилизовани и умни, тогава няма да имаме нужда - сега имаме. Но само от една.



Тема Re: Еей, БСП!нови [re: esti]  
Автор Gevrekh ()
Публикувано14.01.14 13:06



"Източното крайбрежие атакува берлинското крило"


(да ме прощава echr, че й/му поддържам темата - явно не й достига ресурс)

Редактирано от Gevrekh на 14.01.14 13:07.



Тема Re: I care!нови [re: ЛАМБИ]  
Автор echr ()
Публикувано14.01.14 13:13



Тц, не мисля, че са тактики, поне не са с цел запазване на статуквото. Много решителен ход е това и никой не дръзна за толкова години. Принципът им беше - може да се изядем отвътре, но оставаме единни. Всъщност БСП май беше единствената партия (след разпада на СДС) с все още работещи демократични механизми на вземане на решения (щото всичко друго са ЕООД-та).

Много ще ми е интересно да наблюдавам развоя. Първанов единствен има авторитет и капацитет да нанесе големи поражения. Въпросът е ще бъдат ли те фатални за бабата?

Застреляна ли тя е вече смъртоносно или ще излезе безсмъртна?



Тема Re: Еей, БСП!нови [re: Gevrekh]  
Автор echr ()
Публикувано14.01.14 13:14



Няма да те прощавам, ще ти кажем даже благодарско.



Тема Залозинови [re: echr]  
Автор echr ()
Публикувано14.01.14 13:25



Давайте сега, какви са прогнозите?

1. АБВ дърпа 30-тина % от електората, БСП се свива до 12-15% изборен резултат, ББ печели в коалиция с ... само той си знай с кого. Навлизаме в период на перманентна политическа криза, неустойчиви коалиции и трудно съставяне на правителства.

2. Първанов остава в изолация, здравият колективистичен разум на БСП надделява и статуквото продължава.

3. ?



Тема Re: Залозинови [re: echr]  
Автор echr ()
Публикувано14.01.14 13:27



Обаче според мен истинският убиец на бабата е Станишев.



Тема Re: Залозинови [re: echr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано14.01.14 13:28



2



Тема Re: Залозинови [re: echr]  
Автор Gevrekh ()
Публикувано14.01.14 13:58



В прогноза 1 е включена манипулацията на Мая Манолова (че се играе за ГЕРБ).
Нека се съсредоточим върху самата БСП.

Понеже, очевидно е, че - за разлика от Първанов - Станишев винаги губи срещу Борисов. По медиите говорят за поне 10 загуби (президентски, парламентарни, множество местни, референдум и пр.)

АБВ с 30% изборен резултат (европарламент през май) е съвсем нереалистично. Според мен ще има под 10%, въпреки фигурата на Калфин.
Отделно, 15% за листата на БСП е реалистично. Електоратът им е съставен не толкова от будали, колкото от консервативни, непроменими с нищо хора - не само 70+, но и от всякакви възрасти, пол и занятие. Важно е да видим самата листа, лицата.

Какво значи изолация на Първанов? - не са го изключвали от БСП. За него има логика сам да напусне (но не е издържана тази логика: ще изгуби доста от електората на БСП). Ако напусне, нека се събере с Дончева, защо не Стоилов, Кадиев и други и да дерзаят.
Говорим засега само за евроизбори. При парламентарни може да стане съвсем, съвсем друго. Сега е тренировката и разузнаването с бой; тогава обаче нещата ще са изчислени и ще са истинската политическа игра.

Накратко, прогноза не мога да направя. На боб обаче мога да хвърлям, ако ми помага Гугъл.



Тема Re: Залозинови [re: echr]  
Автор ЛАМБИ (25 W)
Публикувано14.01.14 14:09



АБВ взема 6 - 7 % от недоволния електорат на БСП.
БСП запазва резултата си около 20 %, а дори може да го увеличи, щото "проблемите" ще консолидират "ядката", плюс това вече пречистени, ще дадат по-ясно посланията си.
ДПС си взема стандартните 7 %
Избирателна активност 60 %

... и к`во стаа?

АБВ 6%
БСП 18%
ДПС 7%
Други (включително ГЕРБ) 29%

Пак управляващата коалиция е от комунисти и ДПС само че без златния пръст на Боленчо.



Ха да ни е честито новото комунистическо правителство!

И пак да разправят, че не е предизборен трик.

Алоууу, При парите няма разцепление, има съдружие!



Тема Re: Залозинови [re: ЛАМБИ]  
Автор samson-126646 (Оня)
Публикувано14.01.14 14:34



Както и да го смятате, каквото и да пишете, сигурното е едно: Ще се получи нещо ново, с цел да си остане същото.
То да смятате, да смятате..... ама вече цял един живот едно и също да смятате и да не можа да го сметнете, не ли ли иде в повечко?



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Залагам на 2.нови [re: echr]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано14.01.14 14:38



Може би не точно така казано, но общата идея е ясна.

---
Сигнатура: Търся си подходяща ...


Тема Re: Залозинови [re: samson-126646]  
Автор ЛАМБИ (25 W)
Публикувано14.01.14 14:55



"Ще се получи нещо ново, с цел да си остане същото." А! Анджък!


Само ще го перефразирам така:
Ще направят нещо ново, с цел да си остане същото. Щото то не се получава от самосебеси, някой го прави.



Тема Re: Залозинови [re: ЛАМБИ]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано14.01.14 15:06



"Понякога, за да останат същите, нещата трябва да се променят."
Лампедуза - "Гепардът"

Прав или изправян.


Тема Forsakenнови [re: Green Light]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано14.01.14 15:23



Не говориш ли за 10те процента хора в София и големите градове(полит коректността да върви у лево) които мислят върху платформи и идеи и чакат да се заговри за сериозните проблеми? Те или част от тях може би да я чакат тая нова лява. Хардкор феновете - не.
Нищо няма да се случи.


Нещо такова...

Ето и доказателствата/по материали от нета/:


Много се напъвах да ги докарам до 13 (колкото са и отстъпниците в "Колелото на времето". За това и има не малко изсмукани от пръстите. Но идеята е ясна.
Една част са камуфлаж и прах в очите на хората,
други са неуспели кариеристи,
Има вероятно и някой друг наивник на ср. възраст.

Рано или късно или изчезват в небитието на политиката у нас, или се връщат на топла в някаква КБ.

Тринадестте Отсъпника;)

1. Николай Кирилов Василев,
[През 1990 година Николай Василев оглавява отделилата се от Българската социалистическа партия Алтернативна социалистическа партия (АСП)…, министър от СДС {Ф.Д.}Кандидатира се като независим мераклия за президент на Президентските избори през 2011 година с кандидат за вицепрезидент Владимир Савов, като получава 5633 гласа (0,17%).]


2. Александър Томов [Бивш вицепредседател на БСП, председател Гражданско обединение за републиката, съпредседател на Демократична алтернатива за републиката, председател на Българска Евролевица, председател на Българска социалдемокрация…., През 2011 година е осъден от Софийски градски съд на 9 години затвор по обвинение в длъжностно присвояване от металургичния комбинат "Кремиковци " АД в размер на 29 млн. лв]

3. Николай Камов (От 27 февруари 2008 г. е независим депутат в 40-то НС, а не от ПГ на Коалиция за България…., това е последното народно събрание в което участва.)

4. Жан Виденов [От 1988 до 1990 година е секретен сътрудник на Държавна сигурност, 1990 година член на ВС БПС, председател на БСП от декември 1991 до декември 1996, министър-председател на България през 1995-1997, известен с Виденовата зима. На 21 декември 1996, на извънреден конгрес на БСП, Жан Виденов подава оставката си като министър-председател на България и като председател на БСП, оттегля от активната политическа дейност през 2000 г., когато престава да бъде член на ВС на БСП и председател на БСП в Пловдив, През 2009 година обявява, че е напуснал БСП поради несъгласието си с политиката на нейното ръководство и на правителството на Сергей Станишев, По същото време става известно, че под негово влияние в Пловдив се развива комунистическата младежка радикална организация „Че Гевара“.]

5. Драгомир Драганов [Депутат в 7-то Велико народно събрание от листата на БСП, от 1990 до 1991 г., депутат в 38-то Народно събрание от Евролевицата, На парламентарните избори през юни 2001 г. Евролевицата не успява да прескочи 4-процентовата бариера и нейните представители остават извън парламента.
Член и съосновател е на няколко социалдемократически ориентирани формации както в БСП, така и извън нея - Демократически форум, Път към Европа, Социалдемократическа платформа "Европа", Социалдемократически клуб "Европа", "отлюспен" е от БСП., В местните избори през октомври 2007 г. се кандидатира за кмет на София от партия ЛИДЕР. Заснет във видимо нетрезво състояние от „рано-будните“ студенти, и така става - къде за смях, къде за съжаление дори тук от отявлени противници на червените като нашета Уни…,

6. Росен Карадимов, последен председател на ДКМС/ БДМ, депутата от БСП 1990-1997. 1997 преминава в Евролевицата, 1998 говорител на Евролевицата. По някое време се връща в лоното на партията – майка. Тихомълком става съветник на министър-председателя Сергей Станишев по въпросите за присъединяването ни към ЕС. От 2013г. – шеф на БСП, Добрич. Името му се спряга и във връзка с Моника С., на която се твърди, че е оказвал адвокатски услуги

7. Димитър Йончев [заместник-председател на БСП в първите години на прехода. През 1997 г. напуска БСП и участва в създаването на Българската евролевица. С това политическата му кариера затихва.]

Цитат
…Бяхме направили ОСД и аз исках да разделим партията на две, да имаме по-съвременна левица като в Италия, в Чехия. Това не беше в интерес на Лилов и активните борци, а според мен, ако беше станало това разделение, сега вече нямаше да ни мъчи днешната шизофрения, да говорим на възрастните хора, че спазваме някакви идеали от старото време и да въвеждаме плоския данък.
Край на цитата

8. Филип Боков[От 1990 до 1997 е член на Висшия съвет на БСП и член на Обединението за социална демокрация (ОСД) в БСП. От 1993 до 1997 е член на Изпълнителния съвет на Гражданското обединение за републиката (ГОР). През 1997 г. е член на ръководството на Българската евролевица. На втория конгрес на БЕЛ на 3-4 юни 2000 г. се обявява против лидерството и политиката на Томов и гласува в полза на конкурентката му за председателското място Елена Поптодорова. На паралелен конгрес обявилите се против лидерството на Томов и провежданата от него политика (627 души) учредяват движение "Евролевица - социалдемократи". Боков напуска ръководството на БЕЛ. Той е сред учредителите на Политическо движение "Социалдемократи", заедно с Елена Поптодорова, Николай Камов, Ивайло Калфин, Росен Карадимов, Бойко Радоев, Андрей Райчев, Андрей Бунджулов и др… 19 септември 2008 г. президентът Първанов подписва указ за назначаването на Филип Боков за извънреден и пълномощен посланик на България в Словения.]


9. Елена Поптодорова [През 1990 г. е избрана за депутат в 7-то Велико народно събрание от листата на БСП. Говорител на ПГ на БСП в 7-то ВНС. Поптодорова членува в БСП до януари 1997 г. Напуска ПГ на демократичната левица през февруари 1997 г. Член е на Обединението за социална демокрация. Член е и на Политическия съвет на Българската евролевица от февруари 1997 г.През 2001 г. е назначена за говорител на Министерството на външните работи в правителството на Симеон Сакскобургготски, а по-късно става посланик на Република България в Съединените американски щати.]

10. Ивайло Калфин[2000 г. — Учредител на Политическо движение „Социалдемократи“, На президентските избори през октомври 2011 г. двойката Ивайло Калфин - Стефан Данаилов на втория кръг печели 47.42 % от гласовете и отстъпва на предложените от ГЕРБ Росен Плевнелиев - Маргарита Попова.]

11. Георги [СедеEфчов] Първанов [член на БКП/БСП от 1981, сътрудник на ДС, сред учредителите на националистическата организация ОКЗНИ {комитет председателстван от Минчо Минчев, офицер от ДС, самият комитет се счита също за креатура на ДС. Първанов е негов говорител, преди да започне стръмното му издигане в партията}, декември 1991 член на ИБ на ВС на БСП, 1994 г заместник-председател на ВС на БСП . председател на Българската социалистическа партия (1996–2001), президент, 2002-2007-2012, след това отново в БСП след като му става ясно, че т.н. проект АБВ не води до никъде, следва и неуспешен опит да измести Станишев от лидерската позиция в БСП, ще стане ли най сетне истински ренегат/ пълноправен отцепник от партията – майка…, предполагам, понеже иначе ще стане отново за смях.]

12. Румен Петков - „Нямам намерение да напускам БСП”,

13. Татяна Дончева [Заместник-председател на парламентарната група на Коалиция за България 24 август 2005 - 25 юли 2009 година. Април 2011 създава Движение 21. В последствие /края на 2013-та/ напуска окончателно БСП ]

Цитат
„БСП беше водеща, включително и при създаването на СДС, посредством близки до комунистическата партия задкулисни кръгове. БСП носи отговорност за разграбването на страната през тези 25 години, за приватизацията, доколкото голяма част от собствениците бяха свързани с БСП. Не може за земеделието да се обвинява само Желю Желев, а за приватизацията - Иван Костов".
По думите й, причината за лошите решения, свързани с кръгове, близки с върхушката на партията, е пълната безкритичност на редовите партийни членове към това, което правят партийните ръководства. „Дори идването на Симеон Сакскобургготски беше свързано с кръгове от БСП, кръгове от Политбюро", отбеляза Дончева."
Край на цитата

Прав или изправян.


Тема Re: Forsakenнови [re: Nerv]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано14.01.14 15:32



Винаги може да се случи някой

, но и аз мисля като теб. В "отстъпниците" има не по- малко значими имена от Първанов и Калфин. Най- вероятно ще споделят и една политическа съдба.

Иначе на място е може би един разговор какво би било нужното ляво. Какво би било без Станишев. Не в контекста на протестите, като старата тема на Геврека, а като нужда да загърбим старото, обвързаностите... май си е пак в контекста на протестите. В подобна тема ще се чувствам, като в темите за кучетата и котките, защото аз категорично симпатизирам на либералното, тоест дясното в политиката. Но такъв разговор би бил интересен.
Както често казвам общото е интересно, частното - не.



Тема Re: Forsakenнови [re: Green Light]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано14.01.14 15:42



аз категорично симпатизирам на либералното, тоест дясното в политиката.

знаех си аз, че си за автентичното дясно у нас. Демек за БСП. (Плоска шега по повод на едноименния данък...;)

Но следващия_ път може да направя един об_ратен списък...

Петър Слабаков (от Екогласност до КБ на Виденов), Лияна Панделиева, Мартин Захариев, ...Пламен Орешарски...

и те така!

Прав или изправян.

Редактирано от Nerv на 14.01.14 15:43.



Тема Re: Forsakenнови [re: Nerv]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано14.01.14 16:03




Лияна беше голяма загуба! Направо съкрушителна. Това стана, когато вместо да се усмихва, заговори.



Тема Re: Залозинови [re: ЛАМБИ]  
Автор Gevrekh ()
Публикувано14.01.14 17:21



Избирателна активност 60 %
Ко? На евроизбори? - Не!



Тема 1aнови [re: Gevrekh]  
Автор Gevrekh ()
Публикувано14.01.14 17:22



Ситуацията се мени с часове.
Ето, че Станишев казал "който е в друга листа, автоматически е извън БСП".

Ся, не познавам устава им - но това променя всичко.



Тема Re: Еей, БСП!нови [re: Gevrekh]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано14.01.14 17:40



е, повечето сме будали, иначе щеше ли да е отечеството на тоя хал....
но не сме "откровени будали" - не сме им симпатизанти, това смекчава будаллъка



но пък както си го написал, е съвсем ласкаво (budhallah). съдеържа и буда, и аллах





Тема Re: Залозинови [re: echr]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано14.01.14 17:53



аз не залагам още от времето, когато мислех, че е невъзможно величеството да спечели избори (дори с комунистите, застанали му плътно отзад).

за европейски избори кой гласува? 60 процента - това не е вероятно.

пак старите - бсп и дпс ще си турят короните на победители





Тема Re: I care!нови [re: Gevrekh]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано14.01.14 18:10



1. Винаги съм прав.

Да бе. Не ме дърпай за езика. (Говоря за политически прогнози и мнения.)

В случая съм на твоето мнение. Не мисля, че е игричка или план, но пък мисля, че няма да успеят. Червенотиквеничковчетата-електорат са твърдоглави и първобитни. Движат се по опорни точки и в стадо. Също като атакистите.




Тема Не разбрах?нови [re: tartarianeyes]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано14.01.14 20:42



Хем казваш "не залагам", хем твърдиш уверено "пак старите - бсп и дпс ще си турят короните на победители"?



А няма ли вариант да стане нещо тотално изненадващо, за някои?
Примерно, излезлият (на думи) от политиката Иван Костов се връща на син кон, върху пълно мнозинство. Имам предвид парламентарни, не евро-избори.

---
Сигнатура: Търся си подходяща ...

Тема Бойко печели, Костов се връща на бял кон...нови [re: Phillip]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано14.01.14 21:01



Иван Костов се връща



Прав или изправян.

Тема Re: Не разбрах?нови [re: Phillip]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано14.01.14 23:27



тц.





Тема Re: Не разбрах?нови [re: Phillip]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано15.01.14 01:19



Примерно, излезлият (на думи) от политиката Иван Костов се връща на син кон, върху пълно мнозинство. Имам предвид парламентарни, не евро-избори.


Не позна.




Тема Re: Залозинови [re: Gevrekh]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано15.01.14 08:41



Говоря примерно. Те и процентите са свободно избрани.
Смисълът на казаното от мен е, че при този ход с "разцеплението" на АБВ и БСП, левите ще вземат общо повече отколкото само БСП.



Тема Re: Залозинови [re: ЛAMБИ]  
Автор Gevrekh ()
Публикувано15.01.14 08:43



а, ок.
(макар че има и други тълкувания - че дори с повече общо гласове, ще вземат по-малко мандати)



Тема Re: Залозинови [re: Gevrekh]  
Автор ЛАМБИ (25 W)
Публикувано15.01.14 09:04



Да има и такива възможности, затова си мисля, че се правят тия "маневри", за да извлекат максимума от изборите.

Но не вярвам в истинско разцепление, има скрит замисъл тоя ход.

Редактирано от ЛАМБИ на 15.01.14 09:05.



Тема Re: Залозинови [re: ЛАМБИ]  
Автор Gevrekh ()
Публикувано15.01.14 09:37



Кажи направо "не мога да повярвам на очите си", понеже от това идва подозрението за скрит замисъл. Съвсем нормално, кой би допуснал допреди ден-два, че Първанов ще извади този скрит коз от ръкава си.
Голям играч е.



Тема Re: Залозинови [re: Gevrekh]  
Автор echr ()
Публикувано15.01.14 09:46



Кажи направо "не мога да повярвам на очите си", понеже от това идва подозрението за скрит замисъл

Много е вярно това, хората не обичат случайността и липсата на връзки между събитията, и измислят световната конспирация да въведе ред в хаоса.



Тема Re: Залозинови [re: Gevrekh]  
Автор ЛАМБИ (25 W)
Публикувано15.01.14 11:00



На мен ми изглежда съвсем нормално и логично да пуснат по пистата паралелни играчи. Те и друг път са го правили. Не винаги са имали успех, но редовно се пробват. Разни партии от рода на "Лидер" на Ковачки, РЗС, новата на Бареков и т. н. се създават, за да приберат гласовете на колебаещите се, които няма да гласуват за един от двата полюса и след изборите да ги обединят в една явна или не съвсем коалиция.
Не само Първанов е играч.

Мисля, че БСП се поуплашиха и започнаха да вадят най-силните козове. Явно решиха, че Бареков няма да им свърши работа и прибягват към най-силните козове (а кой знае дали няма още).



Тема Re: I care!нови [re: echr]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано15.01.14 11:50



Първанов единствен има авторитет и капацитет да нанесе големи поражения.
.....................................

Първанов няма капацитет за нищо. Станишев парира влиянието му в контролните органи на партията веднага, след като беше избран за Председател. Всъщност, това май беше първото нещо, което свърши.

Махна старият зам.председател и назначи нов - Евгений Узунов, който е силно негов човек.

Българска социалистическа младеж (БСМ) беше зад Първанов, подведена от обещанията на Кирил Добрев - другият верен паж на Първанката, но БСМ зависеше изцяло от дотациите на БСП, за да може да функционира. Не знам на какво точно са се надявали ония келемета там, но резултатът беше, че Станишев ги затри като организация буквално за няма и месец. Структурите на БСМ в централата, на Позитано 20, бяха със статут на отдели, но Станишев ги понижи в сектори, т.е. 90% трябваше да напуснат, понеже вече нямаше достатъчно финансиране за тях. Тия трябва да са били нещо напушени, за да могат да допуснат, че Станишев е чак толкова "демократично мислещ" и "либерален" не само да допусне, но и да отглежда, да финансира, опозиция в собствения си заден двор.

След това Станишев създаде Младежкото обединение в БСП, с председател Явор Гечев, понастоящем депутат и силно човек на Станишев. След този момент за БСМ не помнеше вече почти никой. Ей така, елегантно, Станишев лиши Първанов от най-ценния му капитал в партията - младежите, които по-късно се вливат в апарата на партията, или в депутатските или общински листи и така щяха да станат уши и очи на Първанов на ръководни постове, които да подготвят почвата за неговото завръщане.

Да е забравяме и в.Дума. Там всички редактори и журналисти, симпатизиращи на Първанов, бяха изметени от новите собственици.

Кирил Добрев е изцяло изолиран от изпълнителните органи на партията, както и от всички кадрови решения.

С това искам да кажа, че Първанов не може да разцепи БСП, понеже той няма почти никаква поддръжка вътре в партията, няма лостове за влияние. А това е единствения начин - някаква достатъчно мощна клика вътре в БСП да причини достатъчно центробежни сили, които да я разцепят. И не просто да я разцепят, а да я разцепят в полза на Първанов.


Редактирано от ARlZE на 15.01.14 11:53.



Тема Re: Ей, не си правете илюзии! Комунистическите партиинови [re: Phillip]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано15.01.14 12:00



Комунистическите партии са единствените неделими неща на този свят!
Всичко друго може да се разцепи, вкл. атомното ядро, та дори и протона (след има-няма 10 на степен 38 години), но комунистическа партия - не!

.............................

Е, зависи...



Не знам дали ти е известно, но в момента в България има поне 6 комунистически партии и още толкова "организации". Слагам ги в кавички, понеже 3-4 човека няма как да бъдат организация в смисъла, в който дискутираме тука.



Тема Re: Еей, БСП!нови [re: esti]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано15.01.14 12:02



Нямаме нужда от няколко соц. партии, които да обсебват властта.
Ние и от една нямаме нужда......или по-скоро, когато станем цивилизовани и умни, тогава няма да имаме нужда - сега имаме. Но само от една.

............................

От социалистическа партия няма да има нужда само в случай, че в България не остане нито един човек на наемния труд. На ниско платения наемен труд, по-точно. Това няма да се случи скоро, ако изобщо.



Тема Re: I care!нови [re: ARlZE]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано15.01.14 12:04



То това /на повърхността/ - хубаво, макар повечето споменати имена да не ги знаех, но не е ли все пак в дълбочината именно




„В България в момента се разпределя огромна баница – „Южен поток”, заяви Инджев. Според него битката между двете лобита в БСП е за подизпълнителите.

Прав или изправян.

Тема Re: I care!нови [re: Nerv]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.01.14 12:16



И аз го четох, но дали е само това? Прекалено елементарно ми се струва. Все пак баницата е по- голяма, нали?



Тема Re: I care!нови [re: Nerv]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано15.01.14 12:16



заяви Инджев
..........................



О, моля ти се... Иво Инджев, тоя изперкал мезантроп.

Разбира се, че става въпрос за власт и влияние, а съответно и за много пари, но аз мислех, че тук обсъждаме механизмите как точно би могло да се случи това, разцеплението на БСП от страна на Първанов, имам предвид.

Някой, път, ей така в името на науката, иди на някой конгрес на БСП. Даже мисля, че ей сега ще имат един, февруари месец. Иди и веднага ще ти стане ясно как може и как не може БСП да бъде разцепена.



Тема А как хрисимо си беше ...нови [re: echr]  
Автор bathko-4298 (Bath`men Со)
Публикувано15.01.14 12:21



Ех, ехххх ...... ЖЖ-президент, ФД-премиер, оня зеления - кмет на Софето, ЖВ - в опозиция ..... ББ си беше прост бандит, НМ си беше вече пичка та дрънка ..... ех, времена ..... временааааа ......

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: 1aнови [re: Gevrekh]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано15.01.14 12:23



Ся, не познавам устава им
...........................

Това няма толкова общо с устава им, колкото със здравата логика.

Първанов трябваше да напусне БСП още преди години, но той знае, че без партията е нищо. Просто едно голямо пернишко НИЩО.

Колкото до това колко битки Станишев е загубил от Борисов - много са, но в крайна сметка Станишев ще спечели войната. Спечелването на войната се състои в това кой как ще го съди българската история, кой как ще запише името си в нея, кой как ще бъде запомнен и споменаван от бъдещите българи. На тоя фронт Борисов няма никакъв шанс - той е прост, егоманиакален контрол фрийк. Точно така ще бъде запомнен и като такъв ще бъде съден.



Тема Re: Бойко печели, Костов се връща на бял кон...нови [re: Nerv]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано15.01.14 12:26



Иван Костов се връща
...............................

Няма как да стане това.


Костов е труп. Студен и вкоченен труп.



Тема Re: 1aнови [re: ARlZE]  
Автор Gevrekh ()
Публикувано15.01.14 12:38



Логиката е едно, но правилата може да казват и друго. Цялото ръководство бяга от въпроса, как проблемът ще се реши формално. Може би в очакване на конгреса (49-ти поред, май на 6 или 8 февруари), а може и преди това, време има.
Понеже от АБВ не смятат да напускат БСП, ще трябва да ги изключат - ако това е логиката. Това решение обаче би имало по-неприятни последици, а именно обособяване на нова партия с може би най-силните леви лица, защо не и коалиране с други формирования от типа на "Движение 21" (Татяна Дончева).

С интерпретацията за Първанов и Борисов няма как да съм съгласен, фактите говорят съвсем друго нещо от личните ми желания - "пернишкото нищо" като шеф на партия-столетница, след това два мандата глава на държавата, а "фрийкът" Борисов като първия, опитал да ревизира целия период 1989 - 2009, глава на правителството и със съответните невероятни контакти.
По-вероятно е историята да отсъди за двамата по направеното, а не по моментните котерийни борбички и епитети.



Тема Re: I care!нови [re: Green Light]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано15.01.14 12:40



дали е само това? Прекалено елементарно ми се струва.

Със сигурност не е Cherchez la femme.



Все едно да кажеш, че битката на левите лидери в САЩ по времето на Клинтън е Бил-а заради Вечната жена:









Прав или изправян.

Тема Re: 1aнови [re: Gevrekh]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано15.01.14 12:50



"пернишкото нищо" като шеф на партия-столетница, след това два мандата глава на държавата,
.............................

Нека го видим сега, когато няма огромен и лоялен апарат зад себе си, какво ще постигне. Какво ще кажеш?

Вярвам, че си чел "Маминото детенце". За мен Първанов е точно това - "камъчето по Тунджа", което течението на историята постоянно го търкаля насам натам и оцелява на принципа на най-малкото съпротивление. Просто си има късметлии, които самият живот понякога ги изкарва на токова чисти позиции, за които другите могат само да мечтаят.



Тема Re: 1aнови [re: ARlZE]  
Автор Gevrekh ()
Публикувано15.01.14 13:05



Ще кажа, че апарата си го е изградил още в края на своето президентстване... (АБВ е представен на публиката през октомври-ноември 2010).
Хем е достатъчно огромен, за да обхване хора от различни партии (Глас, ЕНП, земеделци и др.) и от различни бизнеси (БНБ, банка ДСК и т.н.), хем е достатъчно лоялен, щом възкръсва 4 години по-късно.



Тема Правилно ли схащам?нови [re: ARlZE]  
Автор echr ()
Публикувано15.01.14 13:15



Че си симпатизант на Станишев?



Тема едно припомняне...нови [re: ARlZE]  
Автор duotrio (любопитен)
Публикувано15.01.14 13:22



първанов е една голееема и перманентна динена кора за всеки, който се мотае около него. на мястото на бб не бих му се доверил за две пари.

в оня разговор за мишо бирата ясно се чува-"първанов му помоли да се застъпя ...или нещо подобно....за мишо бирата". хем още , уви и резила, беше втори мандат президентин на страната ни тогава в качеството си на доказано гоце и никой-нищо в негова посока не повряка. и той си помълча славно като същий, хм...хеле пък и начина му на изразяване, по-приспивен от него е само георги пирински.





Тема Re: 1aнови [re: Gevrekh]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано15.01.14 13:24



ти спориш заради самото спорене.

Винаги ми е било приятно да дискутирам с теб, но сега просто нямам нерви да дъвча стари неща.

От една страна Първанов заявява, че няма да напуска БСП, но от друга - че ще правят паралелна листа. Нещо, което според устава на БСП означава самоизключване.

Редно е, след като си прави самостоятелна листа, Първанов да си направи и самостоятелна партия. Това би било по-почтеното действие (не че почтеността име нещо общо с Първанов, но все пак...) . Много би било странно президентът да не знае, че за да участваш в политическия живот на България трябва да си партия.

От друга страна - Ивайло Калфин. На последните президентски избори подкрепата за него беше около 5%, преди като негово вице да се включи Стефан Данаилов. Т.е. без БСП, Калфин е едно нищо - 5%. Да не говорим колко ресурси и човеко часа са отделени от БСП за развитието на Калфин - и като евродепутат, и като външен министър, и като кандидат президент. Т.е. това негово действие е предателство, а предатели никой не обича. Не че няма да има хора, които да се излъжат да гласуват за това АБВ, но те в никакъв случай няма да са толкова много, на колкото се надява Първанов. Това са хора на БСП и следователно отделната листа на АБВ работи решително в подкрепа на ГЕРБ. Въпреки това, тази листа няма потенциала да вкара дори и един евродепутат, така че гласовете, подадени за нея, ще бъдат изгубени.



Тема Re: I care!нови [re: ARlZE]  
Автор duotrio (любопитен)
Публикувано15.01.14 13:27



ногу добър анализ. че и с факти и имена-сичкото точ.



Тема Re: I care!нови [re: duotrio]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано15.01.14 13:30



ногу добър анализ. че и с факти и имена-сичкото точ.
.............................

Мерси, бате, радвам се да те "видя".
Но те не виждат анализа. Те ме питат дали съм симпатизант на Станишев...



Тема Re: I care!нови [re: ARlZE]  
Автор moon_flower (поспаланка)
Публикувано15.01.14 13:46



И аз те чета внимателно.
Правиш задълбочен анализ.
Някъде из интервютата и статиите Първанов подхвърли бегло, че всъщност ще се яви като гражданска формация, която ще включва и други партии?, но не назова техните имена, защото им е оказван натиск.
Би ли разтълкувал какво означава "гражданска формация"? И ако тази формация е все още проект, как върху другите партии е оказван вече натиск?
Или е кьорфишек?

"За да намериш правилния начин,
трябва да знаеш истинската причина." Оптимист


Тема Re: 1aнови [re: ARlZE]  
Автор Gevrekh ()
Публикувано15.01.14 13:54



аз да споря заради споренето?



Ми виж се какви глупости си изръсил в този случай:
- едно голямо пернишко НИЩО
- прост, егоманиакален контрол фрийк

Какво има да споря с този "анализ"? Аз съм прост използвач: даваш ми възможност, развивам си тезата.



Тема Re: I care!нови [re: moon_flower]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано15.01.14 14:01



якъде из интервютата и статиите Първанов подхвърли бегло, че всъщност ще се яви като гражданска формация, която ще включва и други партии?, но не назова техните имена, защото им е оказван натиск.
Би ли разтълкувал какво означава "гражданска формация"? И ако тази формация е все още проект, как върху другите партии е оказван вече натиск?

................................

Вероятно не желаеш да ти цитирам параграфи от ЗПП и правни дефиниции, а искаш да ти кажа как аз ги разбирам нещата.

Обикновено гражданска формация се формира тогава, когато учредителите й искат да опипат почвата дали идеите им са приемливи за избирателя и дали има смисъл да еволюират в партия. Другата особеност е, че гражданското сдружение може да съществува в някоя партия, може и да е надпартийно. Когато обаче сдружението има очевидно политически дневен ред, за да участва в политическия живот на страната, то трябва да стане, да се регистрира като партия.

Относно това с кои АБВ ще си партнира - то е ясно. Движението на Татяна Дончева със сигурност. Освен това чувам, че Политическо движение Социалдемократи на Николай Камов ще даде своята регистрация на АБВ, за да може да участва на изборите. Първанов не иска да ги обявява публично, понеже ПДС е част от социалдемократическото семейство, т.е. БСП наистина може да окаже чудовищен натиск върху тях.



Тема Re: 1aнови [re: Gevrekh]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано15.01.14 14:05



даваш ми възможност, развивам си тезата.
..........................

И каква ти беше точно тезата, че май съм я пропуснал сред тоновете празен шум?
Вероятно, че Първанов и Борисов са големи и заслужили български политици?

Ако е това, просто не виждам как тая теза може да бъде защитена.



Тема Re: I care!нови [re: ARlZE]  
Автор moon_flower (поспаланка)
Публикувано15.01.14 14:10



Значи като гражданска формация Първанов може да остане в БСП, но има вероятност да привлече част от нейното семейство?
Така поставени нещата, БСП ще използва всичкия се ресурс, за да не позволи това.
Поне така го разбирам.
Интересно ми е, Първанов не е вчерашен, наясно е с всичките тези неща, но въпреки това рискува...? Защо рискува? Ако загуби сега - то ще е завинаги и ще слезе от политическата сцена, а не съм останала с убеждение, че ще понесе това кушение, вижда ми се страшно амбициозен.

"За да намериш правилния начин,
трябва да знаеш истинската причина." Оптимист

Редактирано от moon_flower на 15.01.14 14:11.



Тема Re: I care!нови [re: moon_flower]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано15.01.14 14:16



Значи като гражданска формация Първанов може да остане в БСП, но има вероятност да привлече част от нейното семейство?
...........................

той може да остане в БСП, както и беше дълго време, но не може да се яви на избори с алтернативна листа, която е в пряка конкуренция с тази на БСП.

И не говоря само за това, че АБВ отмъкнаха любимия сътрудник на Станишев за водач на своята листа, а че двете листи ще се конкурират за един и същ електорат, което неминуемо в някаква степен ще разцепи левия вот и така ще отслаби позициите на БСП в ЕП. Отслабване на позициите на БСП почти винаги оттук нататък ще означава засилване на позициите на ГЕРБ. Ето това социалистите никога няма да простят на Първанов - че играе за ГЕРБ.

Редактирано от ARlZE на 15.01.14 14:17.



Тема Re: 1aнови [re: ARlZE]  
Автор Gevrekh ()
Публикувано15.01.14 14:54



ами като вдигаш шум - така е.



Повтарям си тезата в този отделен разговор:



Тема Re: 1aнови [re: ARlZE]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано15.01.14 15:09



за мен би било интересно да науча кои са според теб слабостите и грешките на станишев и как ги анализираш (ако виждаш такива)





Тема Re: 1aнови [re: Gevrekh]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано16.01.14 13:03



Повтарям си тезата в този отделен разговор: изключването би имало по-неприятни последици, а именно обособяване на нова партия
...............................

Аха. Това съм го изпуснал, вероятно защото не прочетох цялата тема.

Наистина ще да е странно, ако от АБВ не знаят, че за да участваш в политическия живот на страната трябва да бъдеш регистриран по Закона за политическите партии в България.

От АБВ знаят, че участвайки като гражданско обединение в рамките на БСП на евроизбори с отделна листа, която пряко конкурира тази на партията, означава автоматично изключване, според устава на БСП.

От друга страна, процедурно самото изключване трябва да се случи през/чрез ОПО-то (осн.партийна организация), на която тоя за изключване е член. Първанов е член на ОПО в с.Ковачевци, т.е. успех ако искаш неговите хора там да го изключат, това няма да се случи и след 100 години. Хората там са отколешни негови поддръжници, дори дъщерята на председателя на ОПО-то е работила известно време в Президентството, ако се вярва на слуховете.

Има и други механизми за изключване, разбира се.
Например с решение на Дисциплинарната комисия към Изп.бюро на Нац.съвет на БСП. Това обаче ще изглежда като репресия, отколкото като легитимно изключване. И точно на това разчита Първанов - на шум, на печелене на време, на разконцентриране и пилеене на ресурси преди важни избори, на оставането с впечатлението, че цялата работа е да му се запуши устата, а не защото конкурира БСП за един и същ ляв електорат, заплашвайки по тоя начин доброто представяне на БСП на изборите и така играейки открито за ГЕРБ.

С тая тирада исках да кажа, че от гледна точка на БСП най-доброто решение би било Първанов да е изцяло разгриничен от партията. Един евродепутат бива избиран с около 160 000 гласа, ще е чудо ако АБВ вземат дори 1 600. Истинската вреда, която Първанов нанася не е че е несъгласен с ръководството на партията, а в това, че разколебава вота. Т.е. най-лошият вариант вече е в ход - Първанов разколебава структурите на партията, противопоставя едни на други довчерашни съмишленици, внася разкол, съмнение, загуба на концентрация.

Говорих с доста социалисти тия дни, членове на БСП, активно ангажирани, и те до един казаха, че БСП никога не е била в по-лоша финансова и морална форма от тази по времето на председателстването на Първанов. По-старите стигат до там да твърдят, че ако Първанов не бил станал по някакво абсолютно чудо президент на страната, те самите са щели да го изхвърлят още на следващия конгрес (чрез делегатския си вот).

При Първанов повече от половината апарат на Позитано 20 е бил освободен или сам е напуснал, а останалите не взимали заплата повече от 9 месеца. Това може да се случи само в партия като БСП - хора да работят без заплащане толкова дълго време. Парното на сградата не било платено и съответно било студено като във фризер. Нямало е пари за бензин за пътувания из страната и т.н. - абе, с две думи, яката работа.

След като Станишев става шеф, първото нещо, което прави, е да ипотекира сградата, като с парите връща на служителите невзетите заплати и отпуски, вкарвайки малко кръв във вените на организацията. След това вече, при следващото мнозинство на БСП в парламента, субсидирането на партиите от държавата се урегулира със закон.

Съжалявам за дългата реч, просто исках с един пост да приключа темата.
Ще видим кво ще се случи на Евроизборите.





Тема Re: 1aнови [re: ARlZE]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано16.01.14 20:19



Един евродепутат бива избиран с около 160 000 гласа, ще е чудо ако АБВ вземат дори 1 600.

Аз не съм от големите разбирачи, позначваи или анализатори, но истина е, че ако махнем хард-кор феновете на БСП (т.е. тези които ще гласуват за този който трябва да се гласува - без значение дали се казва Чавдар Кюранов, Велко Вълканов, Иван Маразов, Ивайло Калфин, Георги Пирински или Първанов) и ако не броим еквивалентните, верни гласоподаватели на ДПС, Герги Първанов никога нямаше да стане президент. Още по малко да повтори.




Извън гласовете за него подадени благодарение на именно партийната дисциплина, вероятно Героги Първанов е имал и може би все още има и свои собствени потенциални избиратели.

Но трябва да сме слепци, за да виждаме особенна харизма у него.

Почти всеки друг самодеец (или самоиздигнал се професионал) от тези, които са успявали да направят запомнящ се перформанс на политическите ни сцени по изборите след промяната у нас превишават Г. Първанов в пъти по отношение на обаяние.

Не че Станишев е по добър разбира се. Същият охлюв - неизбираем без пратията-майка зад гърба .

Но е факт, че някога, накога от давна в историята - и Жорж Ганчев, и Волен Сидеров, и Богомил Бонев, и "царя", и Бойко Борисов и може би дори Киро Либерало (ако някой си го спомня) имаха когато им беше времето по-голяма (от Първановската, особено пъкл сегашната му) - нека я наречем избирателна потентност.


Много е вероятно Г. Първанов (в случая движението или листата му, понеже той даже нямало да е в листата - гениален ход за да не могат да го изключат...???!!!

) да вземе някой и друг "интелектуален" глас. Не съм сигурен на кой тип точно "леви" интелектуалци биха могли да разчитат. За сега и да има такива май се ослушват и освен Нидал Алгафари, жените и евентуално любовниците им, ако имат такива - не се сещам за други в момента коита да станат каил и да тръгнат след Георги Първанов и Ивайло Калфин.

О да не съм забравил ревящият Тити Папазов, който така сърцераздирателно се умиляваше в негова полза по време на втората президенстка кампания. Трогателен наистина...

Левите тинк - танкове (терминът се среща и като тикво-кратуни) доколкото гледам си правят пас /даже Камов подкрепя Първанов с половин уста/ или се обявяват срещу Първанов /Асланов, Райчев/. Свободомислещите "леви интелектуалци, "анти-соросоиди" и прочие също Дърева зае твърда позиция срещу Първанов и срещу схизмата (както винаги),

несоциалистите леви като Волгин, Андролова и не знам кой още доколкото забелязвам подминават "явлението" АБВ и си гледат тяхните (анти-Соросоидални) трептения. Навярно те биха подкрепили нещо по различно.
Голата истина е, че Татяна Дончева има повече харизма и потенциал да вземе +(4-5) % ако направи нещо в вляво. Възможно е тя да е скритата лимонка на Първанов, но това по-скоро ще се орази негативно на нейния отколкото ще повдигне неговия [рейтинг].

Нарочно се разтърсих из мрежата да видя какво е писала младата надежда на БСП/ лявата журналистика Александфър Симов - ми той открито нарича АБВ - "преходно явление", едиственото за което обвинява Станишев е, че отложил дебата за бъдещето на БСП (сиреч агонията на Първанов)...


Така, че и аз ги виждам долу - горе 1000-1600 гласа за листата на АБВ. И то най много.

Първанов прочее си поръчва зрелищна панахида по скромното ми мнение.

ПП

Донякъде опитът на Първанов да се самоутвърди на единия полюс наподобява опита на Желю Желев да направи същото на другия - преди много години.

Не е задължително фиаското на президента Желев (на вътрешните избори на СДС за кандидат - президент и после при самостоятелния му опит за гастрол като кандидат президент) да се повтори. Но е сякаш най - логичното нещо на света. Жельо Желев също имаше повече харизма (не физическа красота, но специфичен простонарод чар и добродушие) от Георги Парванов. Но не успя без апарата си....

Пък ще видим. Аз обикновено не познавам.

Прав или изправян.

Тема Re: 1aнови [re: Nerv]  
Автор Purply (Лил)
Публикувано16.01.14 21:16



като гледам новия скандал за подслушванията - някой май много се е ядосал и се цели по мухите с павета :))
Гласуваш за бойко - получаваш костов, пък ако гласуваш за първанов - получаваш бойко






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.