Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:52 02.07.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: днеснови [re: auslaender]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано13.01.14 20:57



... не, не ми обяснявай ... няма нужда, ушите и разума ми не го приемат! не говорим за Русия и Германия, даже не за Хитлер и Сталин, двама много обичани и почитани държавници( да не уточняваме от кого и кога)! говорим за Хитлер! говорим за Злото и неговото земно превъплъщение, който унищожи Полша,унищожи милиони евреи, инакомислещи , психично болни, без да му трепне окото... хм... всъщност аз съм потресена и замълчавам... и.... не вярвам в катарзиса и в осъзнаването на вината на немския народ... понеже съм се докоснала до някои проявления на несъзнаваното им... та...

...къде го чукаш, къде се пука...

Тема Re: днеснови [re: sladunka medunka]  
Автор suleymanpasha (dionis)
Публикувано13.01.14 21:24



...не ми обяснявай ... няма нужда, ушите и разума ми не го приемат...
...не вярвам в катарзиса и в осъзнаването на вината на немския народ... понеже съм се докоснала до някои проявления на несъзнаваното им...


докоснала си се, но до някои проявления на несъзнаваното от теб полиране на мозъци.
предлагам първо да се запознаеш (чисто информативно, не в дълбочина) с удобно забравената от бившата соц историография т.нар.


да видиш кой и защо (се опита да) унищожи Полша. кой и защо извърши Катинското клане и други прелюбопитни факти.



Тема Re: Преди няколко годининови [re: the bag]  
Автор suleymanpasha (dionis)
Публикувано13.01.14 21:40



неееее, и през ум не ми е минало, че ме нападаш.
но тази тема не е проява на българския нихилизъм, на който се ядосваш.

искаш ли от тая секунда, та до утре сутринта да изброявам български герои, дегероизирани, забравени и стъпкани от мракобесния комунистически режим?
това е чудесна идея. ти нали имаше достъп до архиви от това време?
в крайна сметка темата е за това, макар Венгел да не е българин.
давай, моля.

п.п. бебето е супер и вече прави бузи. не се сърди, но мисля, че споделих даже повече, отколкото възнамерявах първоначално.



Тема Re: ето тозинови [re: 1sparrow]  
Автор whatever-48059 (Б.К.)
Публикувано13.01.14 21:50



великобритания и сащ не воюват срещу германия на българска територия.
те воюват срещу стана, обявила им война.
четете историята.



Тема Re: днеснови [re: suleymanpasha]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано13.01.14 23:09



... лелей, аууууу, как може, скъсах се от плач ... Хатинските камбани още отекват в ушите ми... добре, че беше ти, клубний друже, да ми отвориш очите, че то с тою промит мозък, закъде съм

що ме разсмиваш с нефелите си предложения опитвайки се да изместиш акцента, къмто спор Германия: Русия... говорех за Хитлер, а не за долните намерения на Сталин... в сравнение с Хитлер, Йосиф Висарионович е сладък ентусиаст...ок, знам, че това искаш да чуеш, но уви, не става дума за това, а за Чудовището, интернационален масов убиец... Джугашвили, разбира се тичка след него в класацията...но той си е падал по руснаци все пак...

...къде го чукаш, къде се пука...

Тема Re: днеснови [re: sladunka medunka]  
Автор suleymanpasha (dionis)
Публикувано13.01.14 23:28



ужас! това ли успя да измислиш?



Тема Re: днеснови [re: auslaender]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано13.01.14 23:34



бе, и аз туй щях да му река на Ком-а - малко гледа американското дискавъри, а там казват всичко "най правилно"





Тема Re: днеснови [re: Silverado]  
Автор ckom-201465 (Ком)
Публикувано13.01.14 23:40



сензациите на Суворов се появиха след падането на СССР... в САЩ никой не ги приема сериозно - не прави предположения...

Мелютков е друга работа - той е историк, а не писател, но дори и той не твърди такива неща като Суворов - просто казва, че руснаците са се готвели за война с Германия, което е ясно на всички - всички са се готвели за война с Германия. До голяма степен - повечето сериозни историци не са съгласни с теориите на Мелютков.



Тема Re: днеснови [re: ckom-201465]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано13.01.14 23:48



не бе Коме, чесно не съм запознат с това, ама спрях да гледам историята по "онзи канал".
Толкова е поамериканчено изкривена, че няма къде.
То, верно е, кой пише историята, ама де'т рекъл циганина, цял бивол за курбан, не бива.





Тема Re: днеснови [re: Blackeyes]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано14.01.14 00:01



не смея да ти отговоря, че Бозата пак ще ме направи на мат и маскаръ!


Ама ти си знай'ш, де.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.